Liviu Dragnea neaga legaturile cu Tel Drum: Daca eram actionar la Tel Drum, munceam acolo, nu aveam functie politica. Eu am intrat in politica cu bani

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 27 august 2017, 22:18 Actualitate | Politic

Liderul PSD, Liviu Dragnea, a spus la Antena 3 ca nu are nicio legatura cu Tel Drum si ca el a intrat in politica atunci cand deja avea bani.

“Din 2004 se tot vorbeste despre asta, articole, controale, anchete. Nu au gasit nicio legatura, pentru ca nu au ce sa gaseasca, cum e si cu hotelul pe care l-as avea in Brazilia”. 

Totodata, acesta a spus : “eu cu cei care conduc Tel Drum am vorbit cu multi ani inainte, cand eram la CJ. Facea o lucrare si nu imi placea”.

“Daca eram actionar la Tel Drum, munceam acolo, nu aveam functie politica. Eu am intrat in politica cu bani. In 90 am facut prima asociatie privata din Romania, in 97 aveam un complex hotelier,(…) trei restauranet”.

Acesta a negat si ca ar avea afaceri in Brazilia: "N-am bani nici in brazilia, nici in alta tara, relatia mea este de turism".


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

1361 vizualizari

  • -4 (4 voturi)    
    aoleu (Duminică, 27 august 2017, 22:21)

    Cocalarul_Electronic [utilizator]

    era beat asta de a redactat articolul asta? 5 propozitii, 7 greseli.
    • +2 (2 voturi)    
      Aveai niste crasme ordinare prin sate (Luni, 28 august 2017, 9:00)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Cocalarul_Electronic

      in care vindeai alcool contrafacut, de scurtai speranta de viata a taranilor din Teleorman. Iar hotelul era o chichineata facuta din lemn pe care o inchiriai cu ora..... Banii adevarati i-ai furat nenorocitule de la statul roman. Labele tale murdare de taranoi le-ai infipt in banii contribuabilului roman. Du-te la puscarie jigodie si lasa-ne in pace !!!!
  • +7 (7 voturi)    
    Ba , tu ne iei de prosti? (Duminică, 27 august 2017, 22:28)

    kokos [utilizator]

    Pai ce , actionarul intr-o firma e obligat sa munceasca cu carte de munca in firma aia?Las-o jos ca macane , dracneo!
  • +7 (7 voturi)    
    Normal (Duminică, 27 august 2017, 22:35)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Stim ca ti-ai cumparat locul. Ca altfel nu se uita nimeni la tine. Intrebarea e: cu banii cui ai intrat? Si de unde aveai tu bani sa intri?

    Eu nici nu ma incadrez la un credit inca sa imi pot cumpara un apartament cu 3 camere in centru (si datorita varstei), iar tu manevrezi si iti bati joc de bugetul unei natii si al unor cetateni care au muncit cinstit 30 de ani.

    Hai sa vedem daca exista karma.
  • +4 (4 voturi)    
    Da mai du-te taica si prin alte tari (Duminică, 27 august 2017, 22:55)

    Mihai Bucur [utilizator]

    Ca lumea e mare si sunt destinatii turistice minunate:
    Italia - o splendoare, Dubai - o minunatie, Florida - ce sa mai vorbim, Bahamas, Maldive, Australia, Noua Zeelanda, Japonia... Matale, cum face si Mazare in Madagascar, o tii tot cu Brazilia si din cand in cand cu Israel. Pai da, si in Israel te duci tu tot pentru turism!
    In alta ordine de idei, ce daca ai facut ceva afaceri si ai avut niste bani inainte sa intri in politica? Ai vazut care e avantajul in afaceri daca intri in politica si ai vrut sa faci de zece ori mai mult decat aveai. Simplu!
  • +6 (6 voturi)    
    De unde bani? (Duminică, 27 august 2017, 23:25)

    Spiky [utilizator]

    Din copac. La Gratia sunt copaci care dau hârtii de o sută, de două, de cinci sute, de ȘAPTE SUTE, toate pe pământul familiei Dragnea....
  • +7 (7 voturi)    
    din ce bani ti-ai cumparat (Duminică, 27 august 2017, 23:33)

    mnicku [utilizator]

    un complex hotelier cu trei restaurante bai. Cind tu ai lucrat tot la stat....... scuze ai "imprumutat" totul de la stat, ......dar ai uitat sa returnezi.

    ce naiba bai, toti aveti cite o matusa tamara in dulap?
  • +8 (8 voturi)    
    Minciuni (Duminică, 27 august 2017, 23:43)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Eu cred ca Dl Dragnea minte de ingheata apele.
  • +1 (1 vot)    
    avea bani (Luni, 28 august 2017, 10:36)

    gopo2016 [utilizator]

    cind a intrat in politica? de unde? ca spun unii mai vechi din psd ca atunci cind a venit la ei sa il acepte la comunisti era in sandale cu sosete si geaca de imitatie de piele, era vai mama lui