UPDATE Ramona Manescu a demisionat din PNL

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 23 august 2017, 11:01 Actualitate | Politic

Ramona Manescu
Foto: europarl.europa.eu
Europarlamentarul Ramona Manescu si-a depus demisia din PNL, a declarat miercuri, pentru Agerpres, secretarul general al liberalilor, Robert Sighiartau.

Potrivit unor surse politice, Manescu ar fi avut negocieri cu ALDE.

"Ramona Manescu si-a depus demisia din PNL, ea fiind membru al organizatiei Constanta", a precizat Sighiartau.

Ramona Manescu, fost ministru al Transporturilor, este europarlamentar al PNL din 2007 (doua mandate).


Citeste mai multe despre   




















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

3019 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    Si-a facut deja plinul..... (Miercuri, 23 august 2017, 11:22)

    cartofil [utilizator]

    Acum cauta un loc sa-si poata rontai in liniste prada....
  • +10 (10 voturi)    
    trai, neneaca (Miercuri, 23 august 2017, 11:26)

    don Semaca [utilizator]

    Ce sa zic: nevasta de dom' Primar, ministresa, europarlamentar cu repetitie- a mancat o paine dulce de pe urma ribelalilor, tarandu-i in ridicol. Acum, ca se apropie funia de par (probabil ca ia minim 5 ani de facultate), isi da un pic demisia, dupa care se va intorce sa ne spuna ce prosti suntem...
  • +10 (10 voturi)    
    Ok (Miercuri, 23 august 2017, 11:31)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    Pentru cei cu probleme penale exista alde :))
  • +9 (9 voturi)    
    Inca o penala... (Miercuri, 23 august 2017, 11:34)

    LLLL [utilizator]

    ...daca ai pleca de tot din pozitiile publice care te-au "ajutat" sa devii suspecta de coruptie, ai face un bine tarii in care te-ai nascut.
  • +10 (10 voturi)    
    welcome to P$D. (Miercuri, 23 august 2017, 11:34)

    IancuJianu [utilizator]

    pe cind si legea cu pierdera mandatelor migratorilor din parlament?
  • +3 (3 voturi)    
    scumpete (Miercuri, 23 august 2017, 13:21)

    Ionescu Raymond [utilizator]

    Felicitari pentru ca ati determinat dublarea pretului calatoriei cu metroul, doamna fosta ministru!

    "Cat costa o calatorie cu metroul Dna Ministru? RM: Nu stiu! " Dupa o zi de la incident RM declara: Mi se par mici preturile de la metrou!
  • +5 (5 voturi)    
    stie (Miercuri, 23 august 2017, 14:59)

    stefan04 [utilizator]

    Probabil stie ca in curand va avea nevoie de protectia famigliei mafiote psd-alde.