Mesajul premierului Tudose catre o romanca plecata in strainatate: Am convingerea ca romanii aflati la munca peste granite au de ce sa se intoarca acasa

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 13 august 2017, 17:59 Actualitate | Politic

Mihai Tudose
Foto: Captura Antena 3
Premierul Mihai Tudose i-a raspuns, duminica, pe Facebook, unei romance care locuieste in strainatate care il intreaba daca, in cazul in care s-ar intoarce in tara, ar putea gasi locuri de munca bine platite pentru ea, in domeniul sanatatii, si pentru sotul ei, jurist. Acesta ii transmite femeii ca, în domeniul sănătății, a demarat o ampla campanie pentru a remedia problemele sistemice, inclusiv în ceea ce privește remunerația cadrelor, iar in domeniul juridic "oportunitatile sunt numeroase".

Acesta mai spune ca are convingerea ca romanii aflati la munca peste granite au de ce sa se intoarca acasa.







Citeste mai multe despre   






















2171 vizualizari

  • +17 (17 voturi)    
    Era sa rad, (Duminică, 13 august 2017, 18:15)

    potaissa [utilizator]

    dar pana la urma totusi m-am abtinut. E de fapt trist.
  • +16 (18 voturi)    
    Vino doamna Palliu (Duminică, 13 august 2017, 18:21)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Revino daca vrei sa fii furata zi de zi de mafia din care Twodose face parte,. Daca vrei sa iti educi copiii in scolile distruse de clica Andronescai, sa platesti din putinii bani câstigati un parlament de imbuibati si complici la furt. Daca vrei o tara cu o Justitie corupta care comdamna hotii de ochii lumii si ii lasa cu averile intregi si cu Servicii care ii ajuta sa fuga din tara. Revino in Romania, tara de hoti care voteaza hoti.
    • +5 (5 voturi)    
      poate vrea sa vina (Luni, 14 august 2017, 0:36)

      gopo2016 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      sa aiba de unde fugii din nou, asa intr-o luna doua de stat prin tara
  • +30 (32 voturi)    
    HAHA (Duminică, 13 august 2017, 18:23)

    GeorgeT [utilizator]

    Betivanu' isi imagineaza ca toti suntem precum alegatorii PSD - idioti adica...
    • +3 (3 voturi)    
      Motivul este Dragnea cel Mare .... (Duminică, 13 august 2017, 18:59)

      DEMA GOGU' [utilizator] i-a raspuns lui GeorgeT

      ....:)
    • +12 (12 voturi)    
      asta e o facature PSD-ista pe Facebook (Duminică, 13 august 2017, 19:52)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui GeorgeT

      Tudose a declarat recent ca 'DIN PACATE' el are facebook doar pt ca il obliga partidul confirmand ca nu-l intereseaza contactul cu cetatenii online.

      99% intrebarea acestei femei la care el a raspuns e o facatura PSD-ista pt imagine, sa-l arate pe el la Antena 3 cum cica ar discuta cu cetatenii, ca e implicat si ca lucreaza
    • +10 (10 voturi)    
      Un securist aflat pe alta lume (Duminică, 13 august 2017, 20:33)

      ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator] i-a raspuns lui GeorgeT

      Cititi si comentariile de FB, fac romanii pipi pe el.
    • +7 (9 voturi)    
      Da da (Duminică, 13 august 2017, 21:03)

      JohnR [utilizator] i-a raspuns lui GeorgeT

      Animale de ferma mai exact...
  • +23 (23 voturi)    
    P$D - vinzatorii de iluzii (Duminică, 13 august 2017, 18:26)

    IancuJianu [utilizator]

    mincinosi si hoti.
  • +28 (28 voturi)    
    Sigur ca au de ce sa se intoarca (Duminică, 13 august 2017, 18:28)

    Wanheda [utilizator]

    Sa ii mulga psd, bine.
  • +23 (23 voturi)    
    intoarcere (Duminică, 13 august 2017, 18:31)

    Walking_dead [utilizator]

    Singurii care se mai intorc sunt tiganii. Si ei ca sa mai scape de marfa, sa mai puna o tabla pe turn si sa incaseze ajutorul social.
    Daca tragi intr-o parcare pe A3, dupa Regensburg, vei vedea o gramada de pokemoni de culare inchisa, majoritatea coborind dintr-un BMW sau Audi, galagiosi, cu puradei, lasind in urma o mizerie de nedescris.
    Instantaneu ti se duce dorul de casa.
  • +27 (27 voturi)    
    Da, sa le umple pusculita hotilor (Duminică, 13 august 2017, 18:33)

    neagoe [utilizator]

    Sa vina sa plateasca impozite din care sa fure Dragnea, Ciordache, Tariceanu, Nicolicea, Firea & Co?
    Sa le moara copiii in spitale? Sa ramana niste needucati? Sa le fie teama ca ii calca cineva pe zebra sau iii zdrobeste pe contrasens?
    Du-te, ba de aici!
  • +7 (7 voturi)    
    Propaganda (Duminică, 13 august 2017, 18:56)

    sake31 [utilizator]

    Inconfundabila propaganda pur comunista redescoperita/reinitiata.
  • +8 (8 voturi)    
    Deca convingerea, mai bine ai avea niste argumente (Duminică, 13 august 2017, 19:04)

    CezarN [utilizator]

    De pilda sa plateasca pensiile speciale, ca sunt multe si mari

    Sau sa-l "ajute" pe dl Dragnea sa-si faca si teren de golf la Alexandria

    Sau sa plateasca din taxele lor pomenile electorale ale PSD

    Sau sa ia bani cu camata de la sefii jandarmeriei

    etc

    Singurul argument valabil ar fi acela de ai invita in RO la furat ca pot, salva Domnului, apoi sa fuga lejer din tara chiar cu sprijinul politiei.
  • +6 (6 voturi)    
    cica (Duminică, 13 august 2017, 19:13)

    MinimaMoralia [utilizator]

    "în domeniul sănătății, a demarat o ampla campanie pentru a remedia problemele sistemice". Dupa ce au macelarit ordonanta 79 a lui Vlad Voiculescu, adica exact un vot de mentinere a mizeriei din sanatate, dl. Tudose are tupeul sa zica ca vrea sa remedieze problemele sistemice. Rusine, Rusine, Rusine!
  • +7 (7 voturi)    
    Atentie marita.Astia nu-s asa ignoranti ca....... (Duminică, 13 august 2017, 19:15)

    Plagarus [utilizator]

    .......votacii psdei !!
  • +8 (8 voturi)    
    Habar n-are ce vorbeste (Duminică, 13 august 2017, 19:31)

    un-buburuz [utilizator]

    Sa presupunem ca, ademeniti de aceasta afirmatie nechibzuita, 3 mil. romani decid sa se intoarca in tara dupa 15 aug. Au pesedistii pregatite 3 mil. locuri de munca pentru ei? Au fonduri suficiente pentru 3 mil ajutoare de somaj?
    Nu mai tarziu de 15 sept. o sa vedem piei de pesedisti atarnate la uscat pe garduri. Ce mai priveliste!!
  • +5 (5 voturi)    
    "investiti" in romania psd-ista (Duminică, 13 august 2017, 19:31)

    middle_brick [utilizator]

    se desfășoară zilele astea o campanie a la A3 in care romanii plecați înafară si care au strâns ceva bani sunt îndemnați sa se întoarcă in romania sa isi investească banii aici. PSD-ul prin stabilitatea si predictibilitatea politica si economica, gen azi ai taxe de 10% maine le majorez la 80%, se va asigura ca vei rămâne la fel de sărac ca atunci când ai plecat din tara.
  • +5 (5 voturi)    
    bravo, Mi’ăiță! (Duminică, 13 august 2017, 20:07)

    Radu_Luci [utilizator]

    încă trei milioane juma’ de răspunsuri ca ăsta și, cine știe?, poate, poate... succes! :p
    între timp, vezi de muritorii de foame din țară. milionu’ ăla jumate de inși care muncesc pe salariu’ minim, să ai din ce să plătești pensiile alea grase pentru nesimțiți!
  • +10 (10 voturi)    
    Romanii se intorc acasa (Duminică, 13 august 2017, 20:12)

    maxumus [utilizator]

    doar ca sa-si ia si restul familiei cu ei.
  • +3 (3 voturi)    
    :)) (Duminică, 13 august 2017, 20:28)

    I [utilizator]

    mai o convingere mai un "Doamne ajuta!" si aia ii. Niste "profesionisti".
  • +6 (6 voturi)    
    ahahahahahaah (Duminică, 13 august 2017, 20:30)

    liviu_ [utilizator]

    la ce debiteaza omu, e aproape de coma alcooloca
  • +6 (6 voturi)    
    trist (Duminică, 13 august 2017, 21:17)

    The Great Cornholio [utilizator]

    eu ma gandeam sa plec daca mai stau trogloditii astia multi ani la putere. sunt satul.
  • +8 (8 voturi)    
    Noaptea minții (Duminică, 13 august 2017, 21:48)

    nikulae [utilizator]

    Spre deosebire de aia care v-au votat, cei care au plecat nu sunt proști. Vor ști când să se întoarcă in România. Deocamdată nu e cazul. Sa speram ca va veni și vremea aceea, dar nu arată promițător ...
  • +7 (7 voturi)    
    Sigur ca are de ce sa vina! (Duminică, 13 august 2017, 21:54)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Exista atatea pensii speciale si salarii mari de stat ale securistilor, kaghebistilor, borfasilor, amantelor, pilelor din administratie incat va rog sa vorbiti cu multi romani carora "le sta inima la romania" sa se intoarca sa-si bata joc de ei cleptocratia!
  • +10 (10 voturi)    
    :)) (Duminică, 13 august 2017, 22:12)

    Mistrelutz [utilizator]

    Toti cunoscutii mei care aveau gand sa se intoarca sa se stabileasca iar in Ro..s-au razgandit dupa o luna de vacanta in Ro..si multi romani vor spune exact ce am spus eu..
  • +4 (4 voturi)    
    fake news... (Luni, 14 august 2017, 9:45)

    USMarines [utilizator]

    adevar alternativ.... ca este la moda sa negi adevarul si sa sustii exact contrariul..
    Ma intreb de ce sunt cozi la Pasapoarte?
    Probabil sunt cozile romanilor care se reintorc din emigratie si vor sa predea pasaportul ca nu mai au nevoie de el... daca nu am sti ce suflete mizere au, as zice ca sunt naiv-idioti....
  • +2 (2 voturi)    
    Toti acei 'destepti' (Luni, 14 august 2017, 12:00)

    Heretic [utilizator]

    Toti acei 'destepti' care au plecat din tara sa faca bine sa ramana pe unde au apucat. In cazul in care Romania va iesi din criza o va face nu cu ajutorul lor, ci cu al celor care nu au plecat. Ar fi nesimtire numai gandul de a te intoarce in tara pe care ai lasat-o la greu pentru a te intoarce cand e de bine.
    Nu stiu daca sa fiu mai dezamagit de ai nostri politicieni corupti sau mai degraba de ai nostri oameni de rand.
    Din cate bag de seama problema nu o reprezinta hotii ci atitudinea victimelor care prefera sa isi ia talpasita in loc sa le-o dea hotilor in dinti.