Tudose l-a luat la tinta in direct pe ministrul Transporturilor, Razvan Cuc: In fiecare saptamana mai expropriati doua cotete pe autostrada Bucuresti - Ploiesti, cand terminati odata?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 27 iulie 2017, 13:25 Actualitate | Politic

Razvan Alexandru Cuc
Foto: Agerpres
Premierul Mihai Tudose l-a luat joi la tinta in deschiderea sedintei de guvern pe ministrul Transporturilor, Razvan Cuc. Tudose l-a intrebat pe un ton dur cat mai dureaza exproprierile ultimei bucati din autostrada Bucuresti - Ploiesti, folosind apoi un ton zeflemitor: "In fiecare saptamana mai expropriati doua cotete".

Tudose i-a cerut ministrului sa vina cu toate exproprierile deodata, in timp ce Cuc se justifica spunand ca e vorba despre probleme din trecut.

Dialogul a avut loc in deschiderea sedintei de guvern, parte la care participa si ziaristii.
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

13822 vizualizari

  • +20 (20 voturi)    
    e clar (Joi, 27 iulie 2017, 13:27)

    nahir [utilizator]

    tudose e chitit sa-i strice concediul lui dragnea.
    • +7 (7 voturi)    
      nu cred (Joi, 27 iulie 2017, 14:38)

      subcultura [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      cred ca e o strategie agreata in prealabil.

      Uraganul de riduri face pe Gigi Duru', o tine in caterinci si asa-zise ordine ca sa ia ochii la lume.

      In realitate, faptic, se intampla ceva?! Nimic

      Partidul crede ca poate intern e putina democratie, poporul spera la ceva bun cat de mic, iar Dragnea se concentreaza pe ce il intereseaza ...
  • +7 (7 voturi)    
    FMM de limba romana (Joi, 27 iulie 2017, 13:27)

    hotnewseanu [utilizator]

    Expropia ?
    • +2 (2 voturi)    
      xtz (Joi, 27 iulie 2017, 15:45)

      SirRaven [utilizator] i-a raspuns lui hotnewseanu

      https://dexonline.ro/intrare/expropria/19808
  • +15 (17 voturi)    
    Daca ... (Joi, 27 iulie 2017, 13:39)

    CezarN [utilizator]

    Daca stilul acesta direct, zeflemitor, pe intelesul lui Dorel al lui Tudose ar fi dublat si de existenta si afirmarea publica a unor principii, fie ele si social-democrate, dar principii sa fie, cred ca acest Tudose are sanse mari sa fie cel putin un petec bun la roata dezumflata numita Romania.
  • +6 (6 voturi)    
    Doar ce i-au laudat unii ziaristi metoda, (Joi, 27 iulie 2017, 13:42)

    Susufler0 [utilizator]

    ca Tudose a inceput sa o foloseasca din plin ! Rezultatele ?

    Nu sunt deloc fanul lui Cuc, nici macar nu stiam ca exista pana acum doua saptamani, dar tare mi-as dori sa-l vad pe asta si pe Tudose intr-un raport schimbat de putere.

    PS. Au pesedistii ajunsi la bucate un fel de a se face gretosi si pt prieteni si pt neprieteni, UNIC !
  • +9 (9 voturi)    
    Gargara ieftina (Joi, 27 iulie 2017, 13:42)

    Captain Obvious [utilizator]

    Voturi mai multe de la cei aburiti
    • +8 (8 voturi)    
      Exact- teatru ieftin (Joi, 27 iulie 2017, 14:15)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      să publice lista celor expropriați și DATA la care au devenit proprietari - nu vor fi surprize - tot ei...
  • +2 (2 voturi)    
    domnule (Joi, 27 iulie 2017, 15:53)

    gicutotala [utilizator]

    primul dintre ministrii
    despre deficitul enorm ce ne puteti spune?
    doar miștocăreli?
    • +2 (2 voturi)    
      Ministri (Joi, 27 iulie 2017, 16:28)

      Godzillagrrr [utilizator] i-a raspuns lui gicutotala

      Un singur "i", rog frumos.
  • +3 (3 voturi)    
    vorba aceea (Joi, 27 iulie 2017, 15:56)

    DioDreamer [utilizator]

    "vraja marii"...asa facea si oprescu in fata camerelor de filmat iar in culise o discutau cum si ce sa isi imparta
  • -1 (1 vot)    
    pe bune?!?! (Joi, 27 iulie 2017, 18:14)

    Laurentiu78 [utilizator]

    Bucuresti-Ploiesti?!

    e gata de ceva timp...nu are nici o benzinarie/popas dar poti merge lejer pe ea....
    • +1 (1 vot)    
      FYI (Joi, 27 iulie 2017, 20:26)

      CRMS [utilizator] i-a raspuns lui Laurentiu78

      Discutia se refera la ultima "bucata" care trebuie sa se termine undeva prin Petricani..si incepe la podul ala pe care-l vezi cand intri de pe autostrada pe centura
  • +1 (1 vot)    
    Inteleg dle Tudose ca e indicat ca ministrii sa (Vineri, 28 iulie 2017, 1:53)

    deval [utilizator]

    fie puscariabili, plagiatori, agramati ! Cand spuneti asta , spuneti ca pot fi si imbecili !!