PNL Bucuresti a lansat o campanie de informare despre "nerealizarile" administratiei PSD din Bucuresti: Doamna Firea continua, in cel mai cinic mod, cu pomenile si campaniile de PR

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 15 iulie 2017, 17:13 Actualitate | Politic

Gabriela Firea
Foto: Facebook
PNL Bucuresti a lansat sambata o campanie de informare despre "nerealizarile" administratiei PSD din Capitala si o acuza pe Gabriela Firea ca "nu isi asuma nimic si continua, in cel mai cinic mod, cu pomenile si campaniile de PR", care "denatureaza realitatea, amagind populatia", relateaza News.ro.

"Am lansat, astazi, alaturi de colegii mei din PNL Bucuresti o campanie de informare despre nerealizarile administratiei PSD din Bucuresti, condusa de doamna Firea. PNL trebuie sa fie vocea bucurestenilor si sa le apere interesele. Este important ca bucurestenii sa stie ce nu functioneaza cu adevarat in administratia condusa de doamna Firea si ce poate face PNL mai bine", a declarat presedintele PNL Bucuresti, Cristian Busoi.

Busoi sustine ca liberalii au identificat cele mai bune solutii pentru eficientizarea RADET si scaderea facturii la intretinere, pentru decongestionarea traficului si reducerea poluarii din Bucuresti, "cea mai poluata capitala europeana": "Acum, desi nu a miscat un deget pentru dezvoltare si bunastare, doamna Firea nu isi asuma nimic si continua, in cel mai cinic mod, cu pomenile si campaniile de PR, care denatureaza realitatea, amagind populatia. Iar rezultatele "performantelor" sale se vad: dezastru in trafic, dezastru in reteaua de termoficare si pandelizarea administratiei Capitalei."






















3871 vizualizari

  • +23 (25 voturi)    
    Firutza zisa si Anna Pauker 2 (Sâmbătă, 15 iulie 2017, 18:01)

    Rescator [utilizator]

    Asta stie ,asta face-gargara ieftina,pomeni si actiuni
    zilnice de PR.Trebuie sa realizam ca are "inalta"scoala
    a Varanului.In plus ,mama natura a inzestrat-o cu un
    tupeu fara margini.Este la concurenta cu Volgutza.
    • -23 (25 voturi)    
      Asa-i numita la masa nr 3? Ana Pauker? (Sâmbătă, 15 iulie 2017, 19:27)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      Asa-i numita la masa nr 3? Ana Pauker? Dar voi cum va numiti? Organizatia PNL Sector 3? Va place cifra 3, asa-i? Trei membri, masa trei.....
      • +7 (7 voturi)    
        Provine din Latrina 3 (Duminică, 16 iulie 2017, 11:51)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        De acolo provine DUamna Gabi
    • -8 (10 voturi)    
      Caldura mare, mon chere ! (Duminică, 16 iulie 2017, 10:55)

      Flinder [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      E greu de suportat caldura asta de 40 de grade, dar-mi-te oftica PNL-Bucuresti de 100 de grade pe DOAMNA Primar General Firea pe functia careia au incercat si ei cu mai multi candidati sa ajunga, dar au vazut ca toti la un loc nu au valoarea ei si acum isi ineaca amarul in critici nefondate si atac la persoana. Sa-i vedem ce vor mai gasi de insultat si cand DOAMNA Firea isi va incepe si urmatorul mandat de 4 ani .
  • +10 (20 voturi)    
    Mai exista PNL? (Sâmbătă, 15 iulie 2017, 18:05)

    OmulNou [utilizator]

    Parca ati facut un blat cu PSD-ul de prin 2012 incoace.
  • +21 (21 voturi)    
    Nu dati in poetesa ! Antenele sunt in priveghi. (Sâmbătă, 15 iulie 2017, 18:17)

    Plagarus [utilizator]

    Despre defuncti,numai de bine.
  • -16 (22 voturi)    
    Cea Mai Mare Gresala!!! (Sâmbătă, 15 iulie 2017, 19:40)

    C.C. (Cinste Coposu) [utilizator]

    Ar fi de dorit ca PNL sa isi arate propriul program, ideile, initiativele, Gandirea si sa termine cu critica! Daca esti mai bun, arata in ce fel esti bun! Daca te rezumi la critica, nu vei primi incredere niciodata!
  • +7 (7 voturi)    
    Firea caută un vinovat. (Duminică, 16 iulie 2017, 8:21)

    asavreau [utilizator]

    Altul decât ea.Vine iarna și problema datoriilor RADET tot nerezolvată.Aruncă Firea cu pomeni și la iarnă iar va spune că nu sunt bani.
    • +6 (6 voturi)    
      Suspendarea DUamnei Gabi (Duminică, 16 iulie 2017, 11:49)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Este necesara
  • +3 (3 voturi)    
    , (Duminică, 16 iulie 2017, 19:35)

    Piratu64 [utilizator]

    Saru' mâna madam Anvelopă !