Ce au in comun Liviu Dragnea si Roger Stone, fostul consilier al lui Donald Trump

de DT     HotNews.ro
Luni, 10 iulie 2017, 18:42 Actualitate | Politic

Stone si Dragnea (colaj)
Foto: Colaj / Sursa foto: Agerpres, Facebook
Liderul PSD, Liviu Dragnea, a inceput din nou razboiul cu George Soros la cateva zile dupa ce Roger Stone, fostul consilier al presedintelui Donald a venit in Romania si a vorbit intr-un interviu pentru Adevarul, coincidenta sau nu, despre faptul ca miliardarul american ar intentiona “sa va rastoarne guvernul, pentru a-l inlocui cu unul pe care sa-l poata controla”. HotNews.ro a scris pe data de 28 iunie ca Stone a venit la Bucuresti  la invitatia unui om de afaceri pe filiera PSD - Dragnea.

“Toate declarațiile lui Dragnea au apărut după ce Adevărul a publicat interviul cu Stone. Vă spuneam și săptămâna trecută despre presiunile incredibile, din toate părțile, de a pune cât mai multe întrebări legate de Soros. Acum înțelegeți de ce? E o campanie fooarte fină de PR care e abia la început”, a scris pe pagina sa de Facebook ziaristul Mircea Barbu, cel care a realizat interviul cu Stone si a acuzat ulterior conducerea redactiei ca i-a cenzurat doua intrebari. Aflat in preaviz de concediere, Barbu a chemat luni politia la Adevarul, dupa ce redactorul sef-adjunct l-ar fi amenintat si injurat.

Barbu a mai scris la inceputul postarii pe Facebook: “Hai că începeți să vă dați singuri seama care a fost miza reală a acestui interviu și pentru cine a venit nenea Stone la București. #murangura #presacapturata”.
  • Redam mai jos declaratiile lui Roger Stone difuzate in prima partea a interviului publicat luni de ziarul Adevarul, insa dialogul a fost inregistrat pe 28 iunie, cand controversatul consultant american s-a aflat la Bucuresti.
Roger Stone: Daca ti se pare rau comunismul, iti poti imagina o lume dominata de George Soros? Poate iti ofera o bursa, dar iti ia libertatea. (…) Foloseste aceste forumuri pentru o societate deschisa pentru a corupe guvernele alese democratic si pentru a le rasturna. Vrea totalitarism mondial. Vrea sa ia libertatea oamenilor. Cred ca e un infractor international. Cred ca este implicat in SUA, Europa, Romania, Ungaria. Vrea sa va rastoarne guvernul pentru a reveni la un sistem mult mai rau decat pe vremea lui Ceausescu.

Rep:
A fost considerat o influenta pozitiva in societatea romaneasca pana in urma cu cativa ani. Acum este demonizat.
Roger Stone: Pentru ca vrea sa va rastoarne guvernul, pentru a-l inlocui cu unul pe care sa-l poata controla. Asa cum se intampla in Ungaria, asa cum se intampla in alte tari din Vestul Europei, chiar si in SUA. Cand finantezi oameni care sa sustina asasinarea presedintelui SUA (...)

Rep: Avem si o problema mare aici. Coruptia.
Roger Stone: Poate. Cred ca sub genericul “coruptie”, statul ascuns isi face treaba murdara. Nu spun ca nu exista coruptie, firste ca exista.
  • Redam mai jos declaratiile lui Liviu Dragnea despre Soros, facute duminica 9 iulie la Romania TV
"Totul pleacă de la Soros, de la răul pe care vrea să-l facă în această ţară şi nu numai în această ţară. E simplu. (...) E o certitudine că e o chestiune foarte organizată"

Luni, Liviu Dragnea nu a putut defini exact ce motive ar avea miliardarul american George Soros sa il atace, dar a sustinut ca "ceva este" in conditiile in care "sunt prea multe lucruri care se leaga.

Intrebat de ziaristi ce are Soros cu el, Dragnea a raspuns, luni: "Asta e o intrebare la care as vrea sa am raspuns. Nu stiu, dar ceva este. Sunt prea multe lucruri care se leaga".

Acesta a precizat ca nu "prea mai crede in coincidente", inainte de a comenta, ironic: "S-ar putea sa ma iubeasca foarte mult si eu sa fiu intr-o mare confuzie".

Considerat un strateg al republicanilor si lobbist influent, Roger Stone ar urma sa fie audiat in Statele Unite pe data de 24 iulie de comisia care ancheteaza presupuse legaturi intre Rusia si presedintele Trump. Expert in campanii negative, Stone face un titlul de glorie din asta iar dictonul sau preferat este “lucrul cel mai rau nu este sa se vorbeasca rau despre tine, ci sa nu se vorbeasca deloc despre tine”.

Consultant politic controversat, caruia CNN si MSNBC i-au interzis aparitia pe post in timpul campanei din cauza unor remarci sexiste si rasiste, Roger Stone a admis in martie ca a comunicat cu hackerul Guccifer 2.0, banuit ca ar fi mana Moscovei in alegerile din Statele Unite.

Potrivit Digi 24, un raport FBI din ianaurie arata ca asa-numitul Guccifer 2.0, hackerul vinovat pentru atacurile cibernetice din timpul campaniei electorale din Statele Unite, nu este roman, ci un proiect al unor pirati cibernetici din Rusia.

Raportul mai arata ca Rusia a influentat alegerile prezidentiale din Statele Unite, in defavoarea lui Hillary Clinton, prin dezvaluirea de informatii furate de hackeri.

"Exista un articol in "Smoking Gun" care spune ca eu am complotat cu un hacker Guccifer 2.0. Eu l-am identificat pe Guccifer pentru publicul american (n.red: intr-un articol din 05.08.2016) si zece zile mai tarziu am avut o conversatie pe Twitter. A fost o conversatie nevinovata si banala, in mare parte pentru ca pe Twitter nu poti sti daca persoana cu care vorbesti este, intr-adevar, adevaratul Guccifer", declara Roger Stone in martie.

Fostul consilier electoral al lui Donald Trump a negat ca ar avea vreo legatura cu Rusia sau cu Wikileaks, care a publicat informatii si e-mailuri furate de Guciffer 2.0 de pe serverele Partidului Democrat.

"Nu am fost niciodata in Rusia, nu am niciun contact in Rusia, nu am avut niciun contact cu vreun reprezentant al statului rus sau al serviciilor de informatii. Nu am avut contacte cu oameni care ar fi putut actiona pentru ei", a adaugat Roger Stone, fost consilier de campanie al lui Donald Trump.
La inceputul anului, Roger Stone a sustinut chiar ca ar fi fost otravit cu poloniu cand se pregatea sa probeze ca Rusia nu este implicata in discreditarea candidatei democrate Hillary Clinton.

In vara anului trecut, Roger Stone a prezis pe Twitter ca va exista o "surpriza de octombrie", care va perturba campania lui Clinton, si chiar a sugerat ca John Podesta (strategul democratilor) se va confrunta cu un scandal, cu putin inainte ca e-mailurile sale sa apara pe WikiLeaks.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

15758 vizualizari

  • -29 (39 voturi)    
    Israel says financier Soros is a threat (Luni, 10 iulie 2017, 19:01)

    Mazeta [utilizator]

    https://www.reuters.com/article/us-israel-hungary-soros-idUSKBN19V1J4
    • +22 (38 voturi)    
      ... (Luni, 10 iulie 2017, 19:30)

      Andrei_Bucuresti [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      Among the organizations Soros funds is Human Rights Watch, which is frequently critical of Israel's occupation of the West Bank and its policies toward the Palestinians.

      Hmmm, oare de ce netaniahu zice ca soros e o amentintare.. hmm oare de ce?
      • +26 (34 voturi)    
        Din acelasi motiv ca si Dragnea (Luni, 10 iulie 2017, 21:09)

        speedy1 [utilizator] i-a raspuns lui Andrei_Bucuresti

        Are nevoie de un dusman imaginar pe care sa-l faca tap ispasitor pentru tot ce se intampla rau in tara si pentru a distrage atentia de la adevaratii vinovati. Soros finanteaza ONG-uri care promoveaza libertatea de expresie, statul de drept, critica abuzurile si coruptia.

        Cei vizati au un adversar redutabil in aceste ONG-uri si pentru a-si acoperi mizeriile dau vina pe Soros.

        Prinde la cei cu 4 clase conspiratia asta stupida.
        • -19 (33 voturi)    
          Multumiri ! Sincere. (Luni, 10 iulie 2017, 22:10)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui speedy1

          Multumiri ! Sincere.

          Pentru faptul ca ati indreptat atentia opiniei publice pe acest interviu FENOMENAL al lui Roger Stone.

          Sa ne intelegem: in USA tot mai multi oameni inteleg - si au aratat asta prin vot - ca cele spuse de Stone sunt reale si ca exista un grup de oameni, nealesi de nimeni, care se pretinde deasupra natiunilor, inclusiv cea americana.

          Astia sunt Globalistii, Marx Engels si Lenin ai zilelor noastre, cei care pretind ca stiu mai bine decat natiunile ce e corect pentru elesi cum trebuie sa se dezvolte.

          Din cauza asta le pute democratia si orice forma de alegeri corecte este subminata de ei pana la a-si pierde insasi semnificatia de reprezentare a vointei popoarelor. Din cauza asta, desi dpdv politic, strategic, uman, etc nu au nimic in comun, oameni precum Trump, Putin, Orban, chiar si Dragnea sunt atacati constant, aiurea, pe ciorbe reincalzite*, chiar de executantii fideli ai acestor globalisti. De aceiasi executanti. Cel mai cunoscut nume de executant este CNN dar sunt multi altii; pur si simplu exista mii de adormiti si acoperiti d'astia in fiecare tara.

          Ah, da..."Soros" . Da, Soros apare in fata, pentru ca el se vrea mai putin un teoretician marxist (precum Bill Gates, cititi-i teoriile despre suprapopularea planetei !) si mai mult un aplicant leninist-trotzkist al NOA (Noua ordine mondiala: Globalizarea).
          • +6 (10 voturi)    
            Ce idiot (Marţi, 11 iulie 2017, 10:15)

            Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            Fraze puse la un loc fara nici o farama de logica. Nici un argument doar etichetari. E tare comparatia Trump cu tractoristul cariat ! Sunteti penibili si de tot rasul. Prin frica si minciuna indivizi de teapa orban dragnea si chiar trump au inselat populatia si au pus mana pe putere dar se arata incompetenti si incapabili de a pune in practica promisiunile. Interesant este ca azi, dupa ce multi s-au lamurit (vezi voturile in Olanda, Franta, Austria, etc) ce sunt acesti populisti, nationalisti, izolationisti, mai sunt imbecili ce ii considera FENOMENALI si geniali.
          • +5 (5 voturi)    
            Mai, fazane, Ponta l-a adus pe Tony (Marţi, 11 iulie 2017, 12:58)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            pe banii lui Ghita !

            Stone, cati bani a luat de la Tractorist pt a lansa #Soros
            rastoarna guvernul PSD-Dragnea ?
    • +10 (22 voturi)    
      poate de asta? (Luni, 10 iulie 2017, 19:47)

      Eugenn [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      tot din articolul repsectiv:
      "Among the organizations Soros funds is Human Rights Watch, which is frequently critical of Israel's occupation of the West Bank and its policies toward the Palestinians."
    • +22 (28 voturi)    
      laboratorul de dezinformare putinist (Luni, 10 iulie 2017, 20:15)

      yellowdog [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      a lansat idiotenia asta cu Soros ca sa poate caspii opozitia, asa se intamampla si la unguri, rusi etc,
    • +10 (14 voturi)    
      Israelul nu e Romania. (Luni, 10 iulie 2017, 21:49)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      US nu e Romania
      Dragnea nu e Netanyahu
      Dragnea nu e nimeni.
    • +9 (11 voturi)    
      Dar stai! (Marţi, 11 iulie 2017, 0:21)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Ti-ai iesit rau din mana. Hehe, nici rubla nu mai e ce a fost, maine nu mai cumperi copeica cu ea :-)
    • +4 (4 voturi)    
      ia uite (Marţi, 11 iulie 2017, 9:34)

      zicsieu [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      credeam ca stii doar harasho si niet. nu cumva ai copiat titlu?
  • +9 (13 voturi)    
    De vizionat: (Luni, 10 iulie 2017, 19:07)

    nlln [utilizator]

    " Get me Roger Stone" film, Netflix.
  • +24 (30 voturi)    
    Stand cu Soros in gura, flausatul vrea sa intre (Luni, 10 iulie 2017, 19:10)

    deval [utilizator]

    in atentia lui Trump !
    • +15 (19 voturi)    
      Vizita asta precis a costat $. Si nu putini .... (Luni, 10 iulie 2017, 21:27)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui deval

      De unde a platit Dragnev, ca tatane-su, militianul, i-a lasat mostenire doar bulanul de cauciuc cu bile ??? Tot din banii populimii mioritice. Fura bani si, apoi ca sa scape de puscarie, plateste influenta in dreapta si stanga cu banii furati. Binenteles, ca sa poti face una ca asta trebuie sa furi multi, foarte multi bani. Daca furi doar o paine faci automat 2 ani de puscarie.
      • -7 (9 voturi)    
        fara indoiala (Marţi, 11 iulie 2017, 9:23)

        Point [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        daca stone vine sa-l ajute pe dragnea,ala vine pe bani grei.desi ideea pare a fi venit tocmai de la fratii evrei,ca sa vezi ironie.ma rog,vom vedea
        insa
        se te mai faci ACUM ca soros e sfantu' sfintilor si sa nu iei in balanta raul enorm facut de el,mi se pare ridicol,sa nu spun altfel.vad ca unii forumisti sunt destul de informati,ma mir ca nu vad toata mizeria care se afla dedesuptul ''caritatii'' lui soros
        • +2 (2 voturi)    
          stone (Marţi, 11 iulie 2017, 12:15)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Point

          daca-i platit cat cere, se duce si da sfaturi si in centrul Africii si la Polul Sud printre pinguini.
          ca sa zicem asa, culoarea lui politica e verde, de la $ nu de la ecologisti.
  • +18 (30 voturi)    
    completare (Luni, 10 iulie 2017, 19:12)

    nlln [utilizator]

    Da, PSD-ului i se potriveste manusa modul controversat( pana la murdar) abordat de acest Stone in campaniile in care a fost implicat.
    Cine se aseamna pana la urma se aduna .
  • +22 (26 voturi)    
    Povesti pescaresti (Luni, 10 iulie 2017, 20:15)

    takada [utilizator]

    "Roger Stone a vorbit despre faptul ca miliardarul american ar intentiona “sa va rastoarne guvernul, pentru a-l inlocui cu unul pe care sa-l poata controla”."
    Povesti pescaresti spuse pe lacul Belina,oaza de liniste a penalului Dragnea Liviu.

    Deocamdata singurul care si-a daramat guvernul de corupti si incompetenti a fost chiar el insusi,penalul Dragnea Liviu.Inlocuindu-l cu alti obedienti si incapabili,mediocri la origine.

    Dragnea liviu,condamnat penal, stie ca are o multime de probleme legale,stie ca ceasul ticaie-nu sta,dar ameninta in stanga si in dreapta sperand sa bage frica in oamenii din sistem.

    Si cum se poate descurca Dragnea liviu printre atatea probleme?
    Doar cu ajutorul serviciului DGPI al MAI,un stat in stat,al carui sef asculta doar de PSD.Oricate guverne au fost la putere doar PSD a avut controlul Dgpi.
    Acest serviciu este urmasul fostelor directii securiste,urmarind si santajand oameni politici-judecatori-afaceristi,mituind si corup peste tot pentru a salva partidul de necazuri.
    Singura politie politica in Romania o face Dgpi,nu altcineva.

    Uitati-va cate firme-publicatii-institutii sunt santajate,controlate,urmarite pas cu pas pentru a salva pe penalul Dragnea din ghearele adevarului si justitiei.
    Dar Dragnea liviu,ca orice zodie scorpion,isi are propriile lui probleme si frici,care pot fi exploatate.

    Mazare a scapat azi tot cu ajutorul santajului asupra judecatorilor si actului de justitie.
  • +11 (15 voturi)    
    Nimic nou. (Luni, 10 iulie 2017, 20:32)

    asavreau [utilizator]

    Aflăm ce știam,că lucrul rău se transmite mai ușor decât lucrul bun.Dragnea vorbește pentru votanții lui,dovediți ca p......,oamenii inteligenți înțeleg corect.O analiză Dragnea-Stone este un nonsens.Nu cred că Dragnea înțelege spusele lui Stone și ia vorbele acestuia în sensul rău.PSD au avut mereu consilieri de strategie americani și israeliți.Dragnea nu face excepție.Cred că și interviul cu Stone nu merită publicat.Stone își face meseria și acum face propagandă pesedistă,inclusiv în interviu.Dacă spusele lui Stone ar fi adevărate,Soros era arestat.
  • +14 (18 voturi)    
    Toximania PSD ALDE (Luni, 10 iulie 2017, 21:01)

    viorel256 [utilizator]

    Sloganul FSNului =Nu ne vindem tara= cu care a initiat mineriadele si care a gasit la sediul de atunci a lui Ion Ratiu: arme, droguri, dolari asta se intampla in anii 90. A fost prima manipulare grosolana , au murit oameni au fost batuti si intemnitati oameni, iar chestia cu arme, droguri o fantasmagorie. Scopul a fost manipularea maselor pt acapararea puterii de un singur partid. Azi dupa aproape 27 de ani desi PSD s-a mai democratizat , conducerea sa a fost acaparata la nivel local si central de baronii viitori penali care au castigat alegerile mintind si promitand castiguri salariale si bunastare . Acum, azi, in practica se dovedeste clar minciuna lor( ca nu pot sa sustina economic acele promisiuni) . Apoi mai vor sa decapiteze DNAul pt a-si proteja jaful si lacomia. Faptul ca nu le merge si ca societatea civila protesteaza impotriva jafului profesionist practicat de PSD ALDE, ne manipuleaza inca o data gasind vinovat de rele pe Soros.
  • +17 (21 voturi)    
    Livache sufera de complexul sefului de judet (Luni, 10 iulie 2017, 21:12)

    Susufler0 [utilizator]

    ce ar vrea sa aiba anvergura nationala, sa capete cu adevarat recunoastere, prin raportarea la o adevarata personalitate, care din pacate pt cel complexat, nici macar nu stie ca undeva pe lumea asta exista un Liviu Dragnea !

    PS. Dragnea cheltuie enorm si face mari eforturi de PR, rezultatele sunt aproape nule insa !
  • -16 (24 voturi)    
    acum (Luni, 10 iulie 2017, 21:24)

    wintershadow [utilizator]

    am vizionat interviul pentru Adevarul dat de acest R.Stone.

    http://adevarul.ro/news/eveniment/roger-stone-consilier-trump-despre-trebui-sua-copieze-romani-8_5961de535ab6550cb8eecd0e/index.html

    Nu stiu alte amanunte despre el dar tot ce spune este 100% adevarat.
    • +14 (20 voturi)    
      Daca matale stii sigur... (Luni, 10 iulie 2017, 21:36)

      Andradda [utilizator] i-a raspuns lui wintershadow

      ..ca tot ce spune Stone e adevarat, oare cine si-ar permite sa te contrazica?

      Dar, totusi, matale cine esti?
    • +12 (22 voturi)    
      Exista o vorba (Luni, 10 iulie 2017, 21:38)

      gaby.n [utilizator] i-a raspuns lui wintershadow

      In fiecare zi se naste un fraier, totul e sa-l gasesti. Se pare ca Dragnea te-a gasit pe tine.
      • -12 (24 voturi)    
        Ce treaba (Luni, 10 iulie 2017, 21:59)

        wintershadow [utilizator] i-a raspuns lui gaby.n

        are Dragnea cu ce am spus eu? M-am referit strict la ce spune Stone in interviul din link-ul dat.

        Se pare ca oamenii care vorbesc la obiect, fara bullshit-uri, nu sunt apreciati....iti place mai mult sa fii mintit frumos :)
        • +6 (8 voturi)    
          Pai atunci la obiect (Marţi, 11 iulie 2017, 10:17)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui wintershadow

          Ai vreo dovada ca ineptele afirmatii ale lui Piatra sunt reale?
          • -3 (5 voturi)    
            Da, am (Marţi, 11 iulie 2017, 10:43)

            wintershadow [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

            vrei sa ti le trimit? :)

            Hellllooo, ce dovezi vrei mai omule? De unde as putea sa am? Tu ai dovezi ca afirmatiile nu sunt reale?

            Ce putem face noi ca simpli cetateni este sa ne informam din mai multe surse si sa tragem concluziile. Ne formam o opinie.

            Omul asta e in politica americana la cel mai inalt nivel de zeci de ani. Chiar credeti ca da doi bani pe unul ca Dragnea? Nici nu stie cine e.
            • +2 (4 voturi)    
              Idiotul lui tata (Marţi, 11 iulie 2017, 12:56)

              Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui wintershadow

              cand afirmi ceva trebuie sa dovedesti nu ceilalti trebuie sa dovedeasca ca nu e asa !
              • -3 (3 voturi)    
                Idiotul lui mama (Marţi, 11 iulie 2017, 13:15)

                wintershadow [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

                Aici se discuta despre un articol, nu e tribunal. Fiecare isi expune punctele de vedere.

                Nici informatiile din articol nu sunt dovedite, sunt simple supozitii. Dar tu le iei de bune. Ai cerut dovezi autorului?

                Iti urez somn usor in continuare.
    • +4 (10 voturi)    
      perpetuum mobile de speta cea mai joasa (Luni, 10 iulie 2017, 22:58)

      Reshape [utilizator] i-a raspuns lui wintershadow

      Bravo, tocmai ati inventat perpetuum mobile. Tu zici ca ce spune Stone e 100% adevarat, Stone e 100% de acord cu tine. Va validati unul pe altul, nici 1 la mie nu se pierde din sistemul asta.
  • +9 (13 voturi)    
    "Nu ne vindem tzara" versiunea 2.0 (Luni, 10 iulie 2017, 22:50)

    transalpinarum [utilizator]

    Sloganurile astea cu Soros sunt de fapt varianta 2.0 a sloganului "nu ne vindem tzara". Stau si ma intreb ce stie si intelege "opinca" care a votat PSD despre Soros? Pai cred ca nimic, dar se face probabil imediat legatura cu acest "nu ne vindem tzara". Mizerabil. Sper ca acest manster sa infunde puscaria cat de curand.
  • +5 (5 voturi)    
    De ce ar cumpara 600000 de cetateni cand poate (Marţi, 11 iulie 2017, 9:00)

    deval [utilizator]

    sa cumpere guvernul la kilogram ? Sunt doar 28 ! Logic, daca are interese, ar investi sa nu fie schimbat guvernul si sa nu-si iroseasca banii ....
    Evident nu-l intreaba nimeni despre fotografia aia in care apare Soros, Dragnea, Monta si Zgonea care nu poate fi mai veche de 3-4 ani si daca au discutat despre finantarea "alba-neagra"in Europa sau a cultivarii prazului in Arizona...
  • -2 (6 voturi)    
    Deci fumul cu Soros vine de la un foc, totusi? (Marţi, 11 iulie 2017, 10:44)

    jackalphonse [utilizator]

    Pana la urma penalul Dracnea a gasit un fir viabil de care sa se lege in campania lui de prostire.
    Am fost oarecum surprins ca exista un sambure de adevar si in cazul USR-lui cu acel Paun.
    Este un razboi mediatic in care este greu, foarte greu, sa ti dai seama ce se intampla. Oricum ar fi se pare ca "piata libera" mult promisa, lipseste cu desavarsire dupa o anumita suma a civrei de afaceri.
    In mod cert Dracnea este un penal, asa ca as prefera sa ma avertizeze altcineva, nu psd-ul si dracnea, despre un potential pericol ca Soros.
  • -2 (2 voturi)    
    cei 2 (Marţi, 11 iulie 2017, 10:45)

    albastru de Romania [utilizator]

    pot sa spun doar 2 lucruri ambele personaje dragnea si soros sunt 2 bube ( una pe romania si cealalta pe intreaga lume).

    faptul ca soros intretine tot felul de ngo se vede si pe forum aici unde tot felul de looseri neoliberali maninca ..... stiti voi ce

    oricum mr dragnea, soros joaca in cu totul alta liga ca tine
  • +2 (4 voturi)    
    Ce au in comun ? Poate, actiuni la purtator ? (Marţi, 11 iulie 2017, 10:56)

    deval [utilizator]

    Sunt convinsa ca spalarea banilor are randamente uriase pe aici in comparatie cu...pe acolo !!!
  • +3 (7 voturi)    
    Unul vinde și altul cumpără. (Marţi, 11 iulie 2017, 12:10)

    asavreau [utilizator]

    Roger Stone vinde(minciuni) și Dragnea cumpără pentru a fi servite românilor.Dragnea a fost încurcat puțin pentru-că interviul anunțat cu surle și trâmbițe nu sa mai difuzat,cineva de la Adevărul înțelegând că totul este o mascaradă pentru prostit românii.Se dovedește că sunt și ziariști care fac diversiune,sunt cozi de topor ale borfașilor politici.Ev.zilei sa compromis iremediabil prin conținutul editorial,pușcăriașii și acoliții lor din libertate având spații largi de promovare.Nu ești om dacă nu ești pușcăriaș!Hotnews a reușit să se țină deoparte fiind puține cazurile când unii ziariști au pus botul la diversiunea lui Dragnea.