Liviu Dragnea reactioneaza la controlul ANAF de la Rise Project: "Sunt indignat. Nu am nicio implicare. Cer ca ministrul de Finante si seful ANAF sa dea explicatii publice"

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 6 iulie 2017, 18:43 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: Facebook - Liviu Dragnea
Liviu Dragnea a reactionat printr-un comunicat de presa la controlul unor inspectori ai ANAF la redactia Rise Project, dupa ce postarea jurnalistilor de pe Facebook a devenit virala, in care sustine ca nu are "nici o implicare" in aceasta descindere si ca este "indignat" de ceea ce se intampla. Liderul PSD cere explciatii publice de la ministrul de Finante si seful ANAF. In plus, Dragnea afirma ca are "sentimentul" ca se incearca "compromiterea" sa.

Redam comunicatul de presa transmis joi:

"Am aflat din presa ca inspectori ai ANAF au descins in redactia Rise Project. Intrucat, de ceva vreme, Rise Project publica subiecte legate de persoana mea, vreau sa fac urmatoarele declaratii:

1. Nu am nici o implicare in prezenta unor inspectori ANAF in redactia Rise Project.

2. Sunt indignat de ceea ce se intampla.

3. Am sentimentul ca se incearca compromiterea mea.

4. Faptul ca o institutie de presa scrie despre un om politic nu trebuie sa aiba nici o legatura cu implicarea institutiilor statului in viata acelei institutii de presa.

5. Acest tip de comportament a existat in timpul unui regim prezidential de trista amintire, cand institutii de presa ostile acestuia erau tinta institutiilor de forta.

6. Cer ca ministrul de Finante si seful ANAF sa dea explicatii imediat privind prezenta inspectorilor ANAF in redactia Rise Project.

7. Vreau ca aceste explicatii sa fie publice."

Rise Project a anuntat pe contul sau de Facebook, joi, ca o echipa de inspectori Antifrauda ai ANAF au descins la sediul redactiei. Anuntul a devenit viral si a generat reactii din partea ONG-urilor de profil, potrivit Pagina de Media.

Rise Project a publicat o serie de investigatii care il vizeaza pe Liviu Dragnea.


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

​VIDEO: Batrana, capra Sofica si cenzura comunista

Filmul Baloane de curcubeu, in regia lui Iosif Demian, respins de cenzura comunista, a avut lansarea dupa 35 de ani la Sibiu, in cadrul Festivalului Astra. Cu aceasta ocazie, in cadrul conferintei ce a precedat proiectia oficiala, am putut afla de la regizorul Iosif Demian cum functiona cenzura comunista asupra filmelor, cum a fost distribuit in rol actorul Dorel Visan sau povestea batranei si a caprei Sofica.

11974 vizualizari

  • +72 (74 voturi)    
    Si Oscarul pentru cel mai bun actor merge la... (Joi, 6 iulie 2017, 18:49)

    vio7 [utilizator]

    Liviu Dragnea!!Bai ce treatru,ce scoala de manipulare!!!Nimic nu stie...ANAF...Rise Project...ce sunt astea??Nici Brazilia nu stie unde e!!!
    • +46 (46 voturi)    
      La Dragnea totul trebuie citit pe dos (Joi, 6 iulie 2017, 19:21)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui vio7

      Textul = Sunt indignat. Nu am nicio implicare. Cer ca ministrul de Finante si seful ANAF sa dea explicatii publice = trebuie citit :
      Sunt bucuros. Sunt implicat suta la suta. Felicit ministrul de Finante si seful ANAF. Oricum i-am pus o pila la Tudose sefului ANAF, ca-i baiat bun.
      • +29 (29 voturi)    
        ferma de orci a lu fiisu din TR cand o verifica ? (Joi, 6 iulie 2017, 20:12)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        ANAF ? dar si OLAF pentru Corectitudinea executiei fondurilor UE..da...haideti sa haidem !
      • +6 (8 voturi)    
        Serios?? (Joi, 6 iulie 2017, 21:43)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        Si noi suntem indignati... ghici de ce? Oare pentru ca niste penali decid viitorul nostru?!
    • +3 (3 voturi)    
      in rolul lui.... (Joi, 6 iulie 2017, 21:20)

      AnderT [utilizator] i-a raspuns lui vio7

      pinocchioooo
  • +42 (46 voturi)    
    o intrebare... (Joi, 6 iulie 2017, 18:49)

    bancheru83 [utilizator]

    avem presa libera in Romania?suntem mai apropiati de regimul comunist din rusia decit vrem noi sa credem...
    • -3 (5 voturi)    
      ??? (Vineri, 7 iulie 2017, 1:27)

      Rhemax [utilizator] i-a raspuns lui bancheru83

      Cum naiba i-ati adt plusuri idiotului asta care sugereaza ca pana si Rise Project au facut o investigatie la comanda?
  • +56 (56 voturi)    
    Mda, bine (Joi, 6 iulie 2017, 18:51)

    omezu [utilizator]

    Il mai crede cineva pe Liviu? Omul asta minte mai ceva la V V Ponta. Nu stiam ca slugile lui actioneaza de capul lor.
    • +9 (9 voturi)    
      Ponta cand mai dadea drumul la o gogonata (Joi, 6 iulie 2017, 21:18)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      tot mai scapa o urma de zambet, sau ii manca nasul sau o ureche sau se baţaia, sau ii tremura glasul, pe cand Livache indiferent cat minte si cum minte e stana de piatra iar vocea parca e a unui robot.

      PS. Bai baieti, va marturisesc faptul ca pe mine omul asta ma sperie cand il vad si il aud cat de calm trozneste cele mai mari minciuni ! E ceva cu el !
      • +2 (2 voturi)    
        PSD isi imbunatateste produsele (Vineri, 7 iulie 2017, 12:32)

        silviu_dumitrescu [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        de la o generatie la alta ...

        si nu ! va rog nu spuneti ca mai rau nu se poate, ca asa spuneam si in perioada Ponta si iata-ne "in brate" cu Dragnea !
  • +47 (47 voturi)    
    hahaha (Joi, 6 iulie 2017, 18:51)

    karula [utilizator]

    asta iar "nu stie nimic, e o neintelegere& ....hahaha
  • +47 (47 voturi)    
    bleah (Joi, 6 iulie 2017, 18:52)

    cvi [utilizator]

    FMM Dragnea!
  • +47 (49 voturi)    
    Dragnaev (Joi, 6 iulie 2017, 18:53)

    R.Stoian [utilizator]

    Du-te ba si lasa-ne...nu te mai crede nimeni, papagal cu mustata.
  • +44 (44 voturi)    
    fmm (Joi, 6 iulie 2017, 18:56)

    puscas2 [utilizator]

    de comunist!
  • +44 (44 voturi)    
    Rozatorul teleormanean crede (Joi, 6 iulie 2017, 18:59)

    inganduratul [utilizator]

    ca mai poate prosti oamenii care gandesc cu capul lor!
  • +45 (47 voturi)    
    sunt indignat ! (Joi, 6 iulie 2017, 18:59)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    eu le-am spus sa le inchida redactia IMEDIAT !!!
    Vreau explicatii !!!
  • +39 (39 voturi)    
    #lamaie... (Joi, 6 iulie 2017, 19:00)

    mnicku [utilizator]

    ..cum face unu ancheta cum e inspectia pe ei

    #scarbadejeguri
  • +35 (37 voturi)    
    Politistul bun? (Joi, 6 iulie 2017, 19:00)

    ioni69 [utilizator]

    Mi se pare mie, sau actiunea asta seamana foarte mult cu ce povestea Dl. Chirica de la Iasi ca se intampla in sedintele PSD-ului? Joaca Dragnea iar rolul politistului bun? De asta data la nivel national?
  • +40 (42 voturi)    
    Porci (Joi, 6 iulie 2017, 19:01)

    Ion Alexandru [utilizator]

    punct.
  • +34 (34 voturi)    
    minciuna are picioare scurte (Joi, 6 iulie 2017, 19:05)

    BanateanulVesel [anonim]

    ...daca la altceva nu se pricepe Livache, dar la gogonele este campion,
  • +34 (34 voturi)    
    Daaaa (Joi, 6 iulie 2017, 19:07)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Îi tremură mustața de indignare.
    Cât de prost trebuie să fi să trimiți ANTIFRAUDA la o redacție de presă ONLINE? Cu ce să facă ăia fraudă? Cu bitcoin?
  • +33 (33 voturi)    
    cine sa compromita un condamnat la inchisoare ?!? (Joi, 6 iulie 2017, 19:08)

    rov [utilizator]

    poate voi nemernicii de politicieni hoti(sper ca nu-i pleonasm), voi compromiteti tara asta si tot ce e bun pe taramul asta.
    JIGODII ORDINARE!!!!.
    IAR ANAF-ul - o adunatura de incompetenti, hoti, angajati pe pile si obedinti politic.
  • +34 (34 voturi)    
    . (Joi, 6 iulie 2017, 19:13)

    Evq [utilizator]

    Ce nu a știut Liviu Dragnea în ultimele luni:

    - OUG 13
    - schimbarea Guvernului
    - aminstia
    - pe ce s-a dus milionul lui de euro
    - chestiuni economice care își fac nevoile pe țară pentru că el este un simplu inginer
    - controlul ANAF la Rise

    ...adăugați voi că eu am uitat.
  • +34 (34 voturi)    
    ploaia care va veni... (Joi, 6 iulie 2017, 19:25)

    vax-albina [utilizator]

    individul Dragnea ne jignește inteligența.
    Dar, din păcate, slugile lui sunt la datorie. Șeful trebuie apărat indiferent de preț și de consecințe. Nu pot să cred câtă mocirlă e în jurul nostru. Aștept ploaia :)
    PS. Ploaia care va veni...(mai știți cântecul?)
  • +32 (32 voturi)    
    Isi rupe el gatul cat de repede (Joi, 6 iulie 2017, 19:27)

    burebista [utilizator]

    Cat de iute sa-l vad la puscarie .Cum justifici averea care o ai ?
  • +34 (34 voturi)    
    Oare ... (Joi, 6 iulie 2017, 19:36)

    AEV [utilizator]

    Oare a calculat cineva cât costă țara această ”țopăială” (vorba lui KWI) continuă a lui Dragnea?
  • +22 (24 voturi)    
    daca nu ai nici o implicare... (Joi, 6 iulie 2017, 19:53)

    liviu_ [utilizator]

    d c ceri ca seful ANAF sa fie pus cu botu pe labe (yehnic vorbind asta ceri... ceri sa se considere din oficiu ca esti nevinovat si toti cei ce considera altceva sa plateasca)?!
    din punctul meu de vedere reactia ta imi arata ca ESTI VINOVAT!!!

    din pacate la cum s-au unit hotii acum impotriva justitiei incep sa-mi pierd sperantele... numai cancerul sau napalmul ne mai poate scapa de jegurile astea... care au avut grija sa-si puna lachei in presa, la ccr etc...
  • +28 (28 voturi)    
    niznai (Joi, 6 iulie 2017, 19:56)

    zapciu [utilizator]

    Cand acum cativa ani a fost intrebat daca il cunoaste pe administratorul firmei Tel-Drum Dragnea zicea ca habar nu are Cand i s-a replicat ca e vechiul sau prieten din facultate si coleg de formatie rock ,facea pe prostul si miratul .Un escroc. Asta crede ca suntem toti psd-isti spalati pe creier . Dar se inseala
  • +26 (26 voturi)    
    Dovada ca ordinele vin de la infractorul Dragnea (Joi, 6 iulie 2017, 20:01)

    rogvaiv [utilizator]

    Articol 4 februarie 2017: Ploiesteanul care a oferit bannere gratuite protestatarilor, calcat de politisti la nici o zi de la anunt (ploiesteanul se numea Horia Georgescu, protestele erau contra OUG 13)

    Politia din ianuarie si ANAF de acum sunt in subordinea unor ministri diferiti, nu? Lanturile de comanda ilicita se unesc la infractorul Trocnea care a demonstrat deja in vazul intregii tari ca considera statul roman, drepturile cetatenilor si partidul de sclavi furaciosi PSD ca pe proprietatea sa personala pe care o poate cioparti la discretie in interesul sau penal.

    Chestia asta nu se termina bine. L-a transformat si pe Isarescu in prostul satului. Care musca momeala lui Trocnea poate sa-si ia adio de la libertatea de a-si exercita profesia cu demnitate.

    Ceilalti, numarati-va degetele daca dati mana cu un PSD-ist.
  • +6 (6 voturi)    
    "SUNT INDIGNAT" ! (Joi, 6 iulie 2017, 21:10)

    Susufler0 [utilizator]

    Dupa mine spusele lui Dragnea sunt poanta cea mai tare a primei jumatati de an in Balcani de sud-vest !

    PS. "Sunt indignat" ! Ha-ha-ha-ha-ha-ha... si continua inca 1800 de semne !
  • +3 (3 voturi)    
    Gangsta's Paradise (Joi, 6 iulie 2017, 21:46)

    persuasiv [utilizator]

    Power and the money, money and the power
    Minute after minute, hour after hour
  • +7 (7 voturi)    
    Cand nu il avantajau, Livache nu credea (Joi, 6 iulie 2017, 21:57)

    Susufler0 [utilizator]

    in coincidente nici sa-l pici cu ceara !

    In schimb, cand ii sunt favorabile nici usturoi n-a mancat, nici gura nu-i miroase !

    PS. Cred ca asa cum ma simt eu si inca multi altii poate, sub guvernarea Dragnea, fata de guvernarea Ponta sau Nastase, s-au simtit romanii dupa 1877 adica dupa ce au schimbat jugul de lemn otoman cu jugul de fier rusesc !
  • +8 (8 voturi)    
    Tupeu (Joi, 6 iulie 2017, 22:40)

    adrian88000 [utilizator]

    de borfas !
  • +8 (8 voturi)    
    Presedintele ANAF (Joi, 6 iulie 2017, 22:57)

    mfilip91 [utilizator]

    Presedintele ANAF este fostul trezorier al PSD- TELEORMAN !!!
  • +5 (5 voturi)    
    presupunere (Joi, 6 iulie 2017, 23:42)

    sile1 [utilizator]

    Am sa incerc o explicatie altfel.

    Ce ar fi sa se fi intamplat astfel :
    Dragnea il cheama pe seful ANAF sa-l intrebe,chipurile,de ce merge prost colectarea de dari la bugetul statului. Astuia i se aprinde in becusor si -si zice...aoleo am fript-o,seful e suparat...ia sa vad eu cum ma scot...aha,ii vine idea, ia sa-i stressez eu pe aia de la Rise Project care tocmai l-au suparat cu articolul lor !

    In felul asta mesajul a fost transmis subliminal de la Dragnea catre el iar Dragnea poate sa zica senin si chiar indignat acum,bah nerusinatule ti-am spus eu tie asa ceva ??