Deputatul PSD Liviu Plesoianu anunta ca va protesta miercuri in fata sediului DNA: "Nu se mai poate trai in aceasta tara!"

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 4 iulie 2017, 16:38 Actualitate | Politic

Liviu Plesoianu
Foto: Facebook
Deputatul PSD Liviu Plesoianu, membru in comisia de ancheta parlamentara privind alegerile din 2009, anunta pe pagina sa de Facebook, in doua randuri, ca va merge miercuri dimineata in fata sediului DNA, despre care spune ca este "templul Anticoruptiei", unde "sălășluiește divinitatea sa".

Cele doua mesaje postate de Plesoianu, cunoscut critic al procurorului-sef al DNA Laura Codruta Kovesi:

"NU se mai poate trăi așa în această țară! Eu NU mai accept! Ca atare, mâine dimineață (miercuri, 5 iulie), mă voi afla de la prima oră în "spațiul meu privat" din fața Sediului DNA din Str. Știrbei Vodă nr. 79-81. Începând cu ora 8.00, îmi voi petrece "timpul meu liber" în fața Templului Anticorupției, unde sălășluiește DIVINITATEA SA. Mă va bucura prezența oricărui CETĂȚEAN care va alege același "spațiu privat" și același interval de "timp liber". După cum mă va bucura și propria-mi companie, în cazul în care voi fi singurul cu care mă voi intersecta.

"Noi suntem DNA și nu ne lăsăm!" - Foarte bine! Și eu sunt PARLAMENTAR AL ROMÂNIEI. ...ȘI NU MĂ LAS!

...Fie să FIM!"

***

"Miercuri (în "timpul meu liber"), mă voi afla în fața locului de muncă al doamnei KOVESI ("în spațiul meu privat"). DIVINITATEA SA a refuzat de două ori invitația Comisiei de Anchetă. ...Nu-i nimic. Vine un membru al Comisiei la doamna KOVESI!

...Cum era vorba aia? "Noi suntem DNA și nu ne lăsăm..."? - Perfect! Am și eu, atunci, un mesaj: SUNT PARLAMENTAR AL ROMÂNIEI! ...ȘI NU MĂ LAS!"

Plesoianu este unul dintre politicienii cei mai citati de catre agentia oficiala a Kremlinului, Sputnik.
























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

8605 vizualizari

  • +29 (37 voturi)    
    total de acord ca (Marţi, 4 iulie 2017, 16:45)

    Crist y [anonim]

    hotii nu mai pot dormi linistiti in aceasta tara! Interesant ca protesteaza in calitate de parlamentar si nu de cetatean simplu...
    • +15 (21 voturi)    
      Prost e, Doamne! (Marţi, 4 iulie 2017, 18:56)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui Crist y

      Doar că e și fudul. Nu poate trăi, auzi!
      Marș în altă țară, Liviuțule! Mă întreb ce altă calificare mai ai în afară de parlamentar și lingău.
    • +2 (4 voturi)    
      să întrebe... (Miercuri, 5 iulie 2017, 11:06)

      lukuss [utilizator] i-a raspuns lui Crist y

      100 de cetățeni random dacă ar fi să aleagă ce ar alege: un parlamentar sau DNA. Zic să ia 100 că la 10 nu cred că ar găsi pe careva... la 100 mai găsește are șanse să mai găsească cîte unul...
  • +27 (33 voturi)    
    votati dna... (Marţi, 4 iulie 2017, 16:50)

    mitocanu [utilizator]

    nu te duce singur...ia cu tine 1.000.000 simpatizanti psd (asa cu sustine codrin stefanescu)....apropo...incoloneaza-i si pe infractorii dragnea, badalau, tariceanu, nastase, ponta, voiculescu si pe toti baronii locali...precum si hechiza de zgomote de la antena3 (badea, gatea, grecu, radu, ciuvica la care se adauga consilierul de stat felixache)....
  • +25 (33 voturi)    
    Asa e (Marţi, 4 iulie 2017, 16:51)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Corect: NU se mai poate fura in aceasta tara.
    P$D=PCR=FSN a ajuns la exasperare, pare-se!
  • +22 (30 voturi)    
    umor (Marţi, 4 iulie 2017, 16:53)

    zigot [utilizator]

    de parlamentar P. S. D!
    ia-l si pe tudose!
  • +21 (29 voturi)    
    Mda... (Marţi, 4 iulie 2017, 16:55)

    Lucian P. [utilizator]

    Dar ce artagosi au devenit astia mai mici... Incep sa se emancipeze, s-au saturat sa fie lachei la aia cu averile si cand vor si ei sa infulece acolo cate ceva, se trezesc ca nu pot de DNA... pai se poate asa ceva?
  • +14 (22 voturi)    
    si tu (Marţi, 4 iulie 2017, 16:56)

    nea_caisa [utilizator]

    fumezi ceva puternic.
  • +21 (29 voturi)    
    Poate ne strangem si noi... (Marţi, 4 iulie 2017, 16:57)

    LLLL [utilizator]

    ... la protestul tau. Venim cateva mii sa sustinem DNA-ul.
    Golanule
    • +8 (14 voturi)    
      sa vina sa il ia (Marţi, 4 iulie 2017, 22:07)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui LLLL

      DNA pe acest P$dERBEDEU !
  • +18 (24 voturi)    
    asa, asa... (Marţi, 4 iulie 2017, 17:00)

    rakkone [utilizator]

    Asa, asa, Plescoiene, sus fustita jos chilotii, nitel circ sa te placa din nou partidul, prea ai sarit calul si ai exagerat si l-ai suparat pe Daddy cu fasoanele tale ca nu votezi guvernul.
  • +16 (24 voturi)    
    ce tembel ... (Marţi, 4 iulie 2017, 17:01)

    msk [utilizator]

    ei uite ca noi putem trai ... astia care nu furam si care stim sa facem ceva in viata pe puterile noastre.
    Asta e culmea nesimtirii, sa spui ca din cauza DNA nu se poate trai in tara asta !
  • +14 (22 voturi)    
    Pai nu te impiedica nimic sa pleci (Marţi, 4 iulie 2017, 17:04)

    Brezel [utilizator]

    ...intr-o tara plina de corupti, unde nu exista stat de drept fucntional si nici DNA.
    • +8 (14 voturi)    
      Nord Corea invita toti DEPUTATI PSD ! (Miercuri, 5 iulie 2017, 0:52)

      DanProdan1 [anonim] i-a raspuns lui Brezel

      Nord Corea emite GREENCARD ´s gratuite pentru toti DEPUTATI PSD care sau saturat de DNA si Statul de Drept in Romania .
  • +12 (16 voturi)    
    хорошо Dl Liviu (Marţi, 4 iulie 2017, 17:09)

    Cristica987 [utilizator]

    tot un Livache
  • +16 (22 voturi)    
    ..... omul este sincer ..... (Marţi, 4 iulie 2017, 17:09)

    cbogdan [utilizator]

    Are taria convingerilor , nu se ascunde, doreste sa stim cine este (prietenul coruptilor, unealta Moscovei). Personal am o rugaminte la el: sa se si vopseasca in ROSU (din cap pana-n picioare) in virtutea sinceritatii de care a dat dovada ca sa-l putem identifica de la distanta.
  • +15 (19 voturi)    
    pai vede toata lumea ca nu va lasati (Marţi, 4 iulie 2017, 17:14)

    bogdan1477 [utilizator]

    Doar ca dupa guvernarea asta, daca va mentineti 4 ani, nu mai prindeti 10% la urmatoarele alegeri. Desi in ritmul asta nu cred ca va prinde nici vara viitoare prin parlament, ca o sa va ia la fugarit propriul electorat caruia i-ati propus luna de pe cer. Si cind o incepe alde floricica dansatoarea sa arunce cu pietre in voi...
  • +13 (17 voturi)    
    Nicio problema... (Marţi, 4 iulie 2017, 17:19)

    raulito [utilizator]

    ....cere azil in Coreea de Nord sau Rusia!
  • +15 (19 voturi)    
    Sa plece! (Marţi, 4 iulie 2017, 17:25)

    Geo7 [utilizator]

    Sa plece si sa nu ne mai manance banii din taxe! Sa plece ca mine 9 ani si sa vedem cine il angajeaza in USA sau Europa...
  • +14 (18 voturi)    
    PSD si Antena 3 contiunua agresiunea asupra DNA (Marţi, 4 iulie 2017, 17:29)

    Kivek [utilizator]

    tineti minte cum Antena 3 si PSD a scos oameni in strada in jurul Cotrocenilor prin 2012, acum vor face la fel


    de fapt PSD incearca sa INSTIGE publicul Antena 3 si votantii lor, impotriva DNA. Ei spera ca sa va aduna cebva lume incat sa poata pune presiune pe Kovesi
  • +18 (22 voturi)    
    Penibil (Marţi, 4 iulie 2017, 17:34)

    OviCti [utilizator]

    Vezi ca ai primit inca 7000 la banii aia nemunciti pe care ii capusezi de pe tara asta.
  • +17 (21 voturi)    
    Coada rosie (Marţi, 4 iulie 2017, 17:35)

    mariaeva [utilizator]

    Sper ca Plesoianu ne spune si ce studii a facut , eventual ce profesie a avut inainte sa-l trimita Moscova sa dea cu gura pe la Latrina 3
  • +23 (27 voturi)    
    Un sfat bun... (Marţi, 4 iulie 2017, 17:38)

    vio7 [utilizator]

    Tovarasul parlamentar Plesoianu nu mai puteti trai in tara asta?Credeati ca noi in februarie sarbatoream in Piata Victoriei Craciunul pe rit vechi,asa cu luminite ,frumos???Tot pentru ca nu mai putem sa traim de voi in tara asta,din cauza asta am iesit pe frig,pe ploaie,pe viscol!!Intrebarea este...cum puteti sa va suportati,zilnic,in oglinda,dimineata stiind ca traiti in Parlament cu unii dintre colegi,sefi chiar,condamnati penal si cercetati penal???Nu aveti nici o strabatere??Atunci bine!!
    • +8 (10 voturi)    
      MAI TATA MAH !!!! (Marţi, 4 iulie 2017, 19:31)

      si_mort_va_vad [utilizator] i-a raspuns lui vio7

      Pune mah si tu intentiile de auto-taiere a cravatei rosii in semn de protest in fata la DNA, macar cu 2-3 zile inainte !!! ...

      Oul nu se cloceste la microunde, am incercat ...

      Dar daca vii si te trezesti cu o palma prietenoasa pe ceafa , sa stii ca te-am incurajat !

      Prostitueaza-te tu anti-coruptie maine la 8 diz-de-dimineata, ca sa ne recunoastem., ce zici, purtam amandoi cravate rosii ? ...

      Eu sa fiu sigur ca ma recunosti , vin si cu steagul României pe care am scris cu marker NEGRU PE GALBEN #rezist!
      • +3 (3 voturi)    
        P$Dist Curajos ? Deputat P$D Curajos ? (Miercuri, 5 iulie 2017, 7:55)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui si_mort_va_vad

        daca vine si floricica dansatoarea Liviu si Floricica vor face un duet Demn de eurovision !...sa ii vedem !!! sa pregatim ouale puturoase de la Cornu !
  • +18 (22 voturi)    
    Ce fumeaza baiatul asta ? (Marţi, 4 iulie 2017, 17:39)

    Susufler0 [utilizator]

    Acum vreo doua-trei zile a iesit pe FB cu un mesaj nitel mai clar decat insailatura de astazi, prin care protesta cam cu jumatate de gura impotriva PSD, pt ceva gen " nu mai avem hartie igienica la sediul din Kisellef si asta nu-i preocupa deloc pe cei din conducere". A doua zi a revenit tot pe net si a spus ceva de maniera ca "s-au rezolvat lucrurile, dar nici eu nu intelesesem prea bine chestiunea."

    Atunci a parut ca un om venit dupa un chef, cu chef de postare.

    PS. Acum, de-a dreptul incoerent pare a se fi apucat de fumat, dar fumeaza tigari proaste si asta-i cauzeaza ! ;)
  • +13 (17 voturi)    
    Aveti dreptate, tov. Liviu (Marţi, 4 iulie 2017, 17:39)

    midufi [utilizator]

    Saracutu de dvs, pai cum se poate, sa nu vina in fuga dna LCK, tocmai atunci cand latrati dvs...
    Ca doar asa au zis si la kremlin !
    Cum se poate asa ceva ???
  • +8 (12 voturi)    
    Circ marca A3! (Marţi, 4 iulie 2017, 17:41)

    Van_the_Man [utilizator]

    Toarshu' parlamentar (facut 'pe puncte') simte monstruos shi se va face de ras! Go silver!
  • +13 (17 voturi)    
    infractorii (Marţi, 4 iulie 2017, 17:56)

    Ragnar [utilizator]

    Ce ti-a facut tie DNA-ul?Ti-e frica sa furi linistit din cauza lor?Sau pt ce protestezi daca esti nevinovat?Ar trebui sa iesim si noi in tara sa cerem desfiintarea tuturor procurorilor din Romania?
  • +13 (17 voturi)    
    Draga Liviule, (Marţi, 4 iulie 2017, 18:18)

    hai.ca.se.poate [utilizator]

    muta-te matale in alta tara, ca eu pot trai asa in aceasta tara. Si du-te tata ca esti tanar si e pacat sa-ti irosesti tineretea pe-aici. Si ia-l, te rog. si pe Liviu cu tine, ca poate accepta, si asa ne poti ajuta pe toti. Drum bun Liviilor!
  • +16 (20 voturi)    
    asta e tautologie (Marţi, 4 iulie 2017, 18:22)

    major_ballsack [utilizator]

    Mafia economica din Romania (PSD) protesteaza impotriva institutiei anti-coruptie. Asta nici nu se incadreaza la stiri, e tautologie.
  • -4 (12 voturi)    
    PLURALISMUL POLITIC trebuie respectat si admirat ! (Marţi, 4 iulie 2017, 19:23)

    simplu observator.... [utilizator]

    Imi place foarte mult deputatul PSD LIVIU PLESOIANU !...Si ii respect opiniile !

    Eu mi-s FAN CODRUTA LAURA KOVESI ! Pe motive foarte intemeiate !

    Dar asta nu ma opreste sa nu-l admir si pe deputatul Liviu Plesoianu , cel care nu s-a temut de conducerea PSD sa afirme sus si tare ca el nu va vota Guvernul TUDOSE pt ca acesta nu-l reprezinta , si nici nu l-a votat ! Cum sa nu respecti un astfel de politician cu personalitate ?!...( ...eu incep sa privesc cu mai multa atentie spre premierul Mihai Tudose , e ceva cu el care merita atentie si rabdare , totusi!...Nu se arunca prosteste sa ia decizii pripite in defavoarea tarii , cere timp de gandire , nu le plesteste doar pt ca cere partidul sa stea in cap si sa faca stramb ! Sa nu ne grabim sa aruncam cu pietre in el !...Poate e patriot si iubeste aceasta tara si popor si nu va face nimic sa le faca rau si pripit !)...

    IMI PLACE GENERATIA dlui deputat Liviu Plesoianu in PSD si in toate partidele, de fapt ! E timpul lor , e timpul politicienilor cu personalitate , cu simt civic dezvoltat , care spun ce gandesc si chiar daca uneori gandesc contra curentului din propriul partid NU le este frica sa aiba opinii divergente ! Pe acestia ii respect infinit si ii admir ! Acestia trebuie sustinuti , sunt politicienii adevarati, indiferent de partidul din care provin ! Romania are doar de castigat daca are politicieni vii, cu convinderi ferme , indiferent care sunt acelea daca aceatia se lupta pt ele si cred in ele , pt ca asa poporul castiga pana la urma !
    ...sunt fan Codruta , dar imi place si il respect si pe deputatul Liviu Plesoianu ! Pentru ca iubeste Romania ! Asa cum o iubesc si eu !....
    • -1 (3 voturi)    
      si Ceashka iubea Romania, (Miercuri, 5 iulie 2017, 10:12)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui simplu observator....

      si era la randul lui cel mai iubit fiu
      Al poporului
    • +4 (4 voturi)    
      simplu observator zici ? :) (Miercuri, 5 iulie 2017, 10:57)

      un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui simplu observator....

      cine insista sa mentioneze ca este doar un observator, ma indoiesc ca este doar un observator.
      apoi citesc un pic de propaganda de partid in textele tale :)
      de asemenea spui ca minim 2 ori ca esti fan codruta. ma faci sa rad de tine si de admiratia si respectul tau infinit (te citez!!!) pentru un parlamentar PSD care protesteaza ca nu poate trai corupt in tara asta.
      asta admiri si respecti tu?
      lupta unuia care vrea sa poata fura nestigherit!
      sa-ti fie rusine tie care respecti deputatul P$D si iubesti tu tara asta....
    • +2 (2 voturi)    
      cine este acest deputat? (Miercuri, 5 iulie 2017, 13:51)

      un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui simplu observator....

      la o banala cautare pe google am aflat ca este cel ce a propus:
      - organizarea de contramanifestatii ale PSD la OUG13
      - renuntarea la sanctiuni impotriva Rusiei si apropiere economica fata de Rusia
      - este dat exemplu de bun politician de Sputnik, aparat de propaganda al Moscovei.

      daca e adevarat 30% din ce am gasit la o banala cautare pe google, individul merita doar scarba si dispret.
      Asa ca nu imi vorbi tu mie de respect infinit fata de dl deputat P$D si de dragostea fata de tara.

      Scarba si dispret,
      un oarecare
  • +7 (9 voturi)    
    Un vierme dornic de afirmare! (Marţi, 4 iulie 2017, 19:34)

    sun [utilizator]

    Debutul facut la romaniatv , dornic de afirmare !
  • +6 (8 voturi)    
    Daca esti si prost si hot (Marţi, 4 iulie 2017, 20:07)

    Rescator [utilizator]

    De ce nu-ti iei concediu?
  • +7 (9 voturi)    
    Pleșoianu ... (Marţi, 4 iulie 2017, 20:07)

    AEV [utilizator]

    Pleșoianu mi se pare a fi prototipul individului care se vrea permanent băgat în seamă. Cu mijloace ieftine, cum sunt barba, părul strâns în coadă sau circul pe stradă, ca cel făcut recent de actrița de la Cluj.
  • +7 (9 voturi)    
    Un urangutan (Marţi, 4 iulie 2017, 20:19)

    Opus Dei [anonim]

    Cand esti PSD -ist, cel mai bine este sa taci, sa-ti bagi capul intre umeri, sa fii cat mai invizibil, sa nu te bagi asa mult in seama si sa-ti fie rusine ca faci parte din PSD.
  • +5 (9 voturi)    
    Bai parlamentarule ...!? (Marţi, 4 iulie 2017, 21:20)

    nicknolteanu [utilizator]

    te provoc sa mergem amindoi , eu si cu tine , sa atacam ambasada USA , poate ne declara razboi , daca in urma razboiului ne ocupa , automat impun banii lor si legile lor , felul lor de a trai , mentalitatea lor , vom avea un trai americanesc , vom trai in tara tuturor posibilitatilor , liberi ca americanii , dar totusi , pune-ti o intrebare ......... daca ii batem !!!!!!?????!!!!!!??????!!!!!??
  • +13 (15 voturi)    
    plesoianu (Marţi, 4 iulie 2017, 22:05)

    sile1 [utilizator]

    Un coleg de-al meu avea o vorba pe care o folosea atunci cand constata ca vreo unul o lua prin balarii..
    El i-i zicea ....mah,tu nu esti prost deloc tu esti tampit mah !
    Cred ca asta i-ar spune el lui plesoianu azi.

    Baiatul asta a aparut din spuma marii in PSD ( si defileaza triumfal pe la A3 ) unde,a constatat el ca daca insiri prostii mai mari decat casa si lingi niste posterioare ai mare succes.

    Cred ca n-a auzit in viata lui de sintagma " idiot util" daca-i place asa de mult sa se pozitioneze astfel !
  • +7 (9 voturi)    
    Peripateticianul Pleasca - un idiot util (Miercuri, 5 iulie 2017, 1:57)

    grunespferd [utilizator]

    Romania e un stat democratic, momentan napadit de ticalosi si incompetenti lacomi, dar democratic. Domnul... Pleasca etc.. are dreptul sa se plimbe prin fata DNA cat pofteste. Ii recomand sa exerseze mersul in cerc, poate fi util mai incolo, cine stie, cu putin noroc pentru noi, romanii...
  • +5 (5 voturi)    
    Auzi Plavane, (Miercuri, 5 iulie 2017, 8:28)

    John M. [utilizator]

    vezi sa nu te sufoce "admiratorii" in spatiul tau personal de psd ist idiot si hot. Masele de "suporteri" ar putea pleca acasa chiar cu pielea ta ca amintire de la batalia crancena pe care o dati voi, puscariasii psd, cu coruptia !
  • +3 (3 voturi)    
    Jupanul asta parca avea alta problema (Miercuri, 5 iulie 2017, 11:53)

    riga crypto [utilizator]

    Citez:
    "începând de mâine şi cât voi mai fi în acest partid, conducerea actuală a PSD va avea zile grele cu mine"

    Deja s-a plictisit si acum i s-a pus pata pe altceva. Pare genul ala care incepe multe lucruri si nu duce nimic pana la capat.
  • +2 (2 voturi)    
    psd (Miercuri, 5 iulie 2017, 14:47)

    tot-eu [utilizator]

    Toti necunoscutii ajung mari politicieni si cand se vad acolo si isi dau seama ca banii nu se fac prin ciordeala ca exista DNA se supara asa de tare de vor sa se mute . Dragi tovarasi, tara asta e mai buna fara voi si se poate trai foarte bine in ea cu munca cinstita, doar voi va simtiti cu musca pe caciula .