PMP se retrage de la audierile din comisiile de specialitate, ca semn de protest

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 29 iunie 2017, 10:11 Actualitate | Politic

Partidul Miscarea Populara (PMP) se va retrage de la audierile din comisiile de specialitate ale Parlamentului ale candidatilor propusi la functia de membri ai Guvernului, a anuntat, joi, Constantin Codreanu, presedintele Comisiei pentru comunitatile de romani din afara granitelor tarii din Camera Deputatilor, transmite Agerpres.

"Este o decizie generala a noastra, a Partidului Miscarea Populara, de a ne retrage de la aceste audieri, ca semn de protest", a spus Codreanu.
























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

2638 vizualizari

  • -9 (9 voturi)    
    Paguba-n ciuperci... (Joi, 29 iunie 2017, 10:24)

    Flinder [utilizator]

    ...ca se retrag, ca oricum nu contau.
    • +2 (2 voturi)    
      Dar oare de ce... (Joi, 29 iunie 2017, 10:38)

      FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

      ... s-au retras ? Sau asta nu te intereseaza, ai postat doar ca sa-i mai dai o copita antenista lui Basescu, nu ? Bine ca nu se retrage PSD, ca astia conteaza. Si ce-or sa mai conteze si de acum incolo - si pe buzunarul tau, nu doar pe al meu, intelegi ?
      • 0 (0 voturi)    
        De ce s-au retras? (Joi, 29 iunie 2017, 13:11)

        Flinder [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

        Fiindca au inteles chiar ei ce nu intelegi tu, ca sunt un nimic de 5% in sondaje si practic zero absolut, in ciuda ifoselor pe care si le mai da Basescu.Ar trebui sa plece definitiv si din parlament ca oricum nu-i mai alege nimeni. Pana una, alta, PSD conduce si guverneaza si asta nu se poate schimba.
      • +1 (1 vot)    
        are oarecum dreptate (Joi, 29 iunie 2017, 13:22)

        artistul000 [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

        Daca le-ar fi pasat vreun pic, ar fi ramas in comisie si ar fi pus niste intrebari pertinete astfel incat sa le demonstreze incompetenta. Atat de simplu.

        Dar incompetenta poate fi darmata tot de incompetenta.
        • 0 (0 voturi)    
          Are si nu prea (Vineri, 30 iunie 2017, 0:04)

          FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui artistul000

          Daca ar fi ramas in comisie (de cîte ori sa ramina in niste comisii jenante, cu o haita de nesimtiti si de jigodii ?) rezolvau mai putin decit daca au iesit. Macar asa a aparut o stire, poate mai aude si votantul psd-ist turmentat ca nu e chiar asa cum credea el si nici pmp nu raminea cu imaginea de partas la mascarada.
          • -1 (1 vot)    
            Musca de pe elefant... (Vineri, 30 iunie 2017, 8:50)

            Flinder [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

            ...asta e PMP in comparatie cu PSD, dar in micimea mintii lor ei se cred egali si bazaie, culmea, ca numai ei sunt buni la toate.Dar in urmatorii 4 ani vor invata ca PSD e cel mai bun si tare partid ca de aceea EL guverneaza, ales de popor, altminteri ar guverna ei daca ar fi mai buni.
            • 0 (0 voturi)    
              Postacie...postacie... (Vineri, 30 iunie 2017, 12:20)

              FlorinG [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

              Discutiile cu postacii irationali e pierdere de timp, nu-i asa ? Are rost sa te apuci sa-i intrebi de ce considera ca psd e cel mai bun partid (si cel mai tare, cica), cum de cel mai bun partid si-a dat jos, dupa numai sase luni, cel mai bun guvern evaluat de un inculpat penal, cu ministri care isi dau si is retrag demisiile ? Nu are nici un rost, e pierdere de vreme, postacul nu e un ins rezonabil, e o trompeta. Pa !
              • -1 (1 vot)    
                Asa e (Vineri, 30 iunie 2017, 12:52)

                Flinder [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

                Ai dreptate , ca sa-ti raspund la prima intrebare, Dar am timp de pierdut cu tine ca poate reusesc sa te educ sa devii rational. Rational ar fi fost sa nici nu mai pui a doua intrebare referitoare la PSD fiindca asta e un adevar absolut si recunoscut ca atare prin vot si la locale si la parlamentare. Procedurile PSD de guvernare oricum nu le-ai intelege , incat nu-ti mai dau si alte explicatii (lectii) lagate de demisiile ministrilor.Obisnuieste-te ca NOI guvernam si nu aveti ce face. Pa !
          • 0 (0 voturi)    
            Guvernarea unei tari nu se face cu (Vineri, 30 iunie 2017, 10:35)

            artistul000 [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

            cancanuri...
            Trebuie sa faci parte dintr-o comisie? Mergi si fa-ti treaba cum trebuie. Nu proteste ca aia sunt hoti sau nu mai stiu eu ce... nu vorbe ci fapte. Sunt incompetenti? Arata le asta.
            Din pacate, la noi, foarte rar gasesti o persoana competenta in politica. Pot afirma ca politica este fix imaginea tarii.

            Toti arunca vina pentru esecurile lor pe altii. Toti suntem competenti mai putin cei din jurul nostru ...
            si tot asa ...
    • +2 (2 voturi)    
      Inteleg ca ciupercile (otravitoare) (Joi, 29 iunie 2017, 12:06)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

      sunt competentii de la noul guvern ?
      • 0 (0 voturi)    
        Numeste-i cum vrei... (Joi, 29 iunie 2017, 13:13)

        Flinder [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        ... daca asta iti mai alina necazul ca ei conduc si guverneaza.