Cel mai tanar ministru din guvernul Tudose, in tinuta relaxata la audierile din Parlament

de Red. Politic     HotNews.ro
Joi, 29 iunie 2017, 8:57 Actualitate | Politic

Victor Negrescu la audieri
Foto: Captura Privesc.eu
Victor Negrescu, ministrul desemnat al Afacerilor Europene in guvernul Tudose, a venit la audierile de joi dimineata din Parlament intr-o tinuta mai relaxata decat cea cu care ne obisnuiesc politicienii. Negrescu (31 de ani) a aparut fara cravata, o moda lansata in politica europeana de liderul grec Alexis Tsipras.

Si Victor Ponta, presedintele comisiei pentru afaceri europene din Camera Deputatilor, cel care conduce sedinta de audiere, a venit fara cravata.

Victor Negrescu este europarlamentar si cel mai tanar membru al guvernului Tudose. El este cadru didactic la SNSPA.

























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation: Ce trebuie sa faci pentru a beneficia de cei 200.000 lei disponibili prin programul StartUp Nation si pentru a-ti dezvolta afacerea

Ai primit un acord de acceptare in programul StartUp Nation. Care sunt urmatorii pasi? Cu ce costuri te vei confrunta pentru a te putea folosi de acesti bani? Mai intai trebuie sa pui in practica ideea de business castigatoare, iar apoi sa iti cresti afacerea. Pentru asta ai nevoie, in primul rand, de clienti noi, strategii adaptate la nevoile pietei si de un ochi atintit permanent asupra propriei afaceri si asupra pozitionarii tale in cadrul unei oferte adesea variate.

14010 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Ce stire importanta (Joi, 29 iunie 2017, 8:59)

    mitg [utilizator]

    E si mai grav ca vin fara creier decat cravata.
    • -1 (3 voturi)    
      Va inselati, Domnule Mitg (Joi, 29 iunie 2017, 11:22)

      RobertMarcu [anonim] i-a raspuns lui mitg

      Acest om, Victor Negrescu, are mai mult creier decat va inchipuiti. Este un profesionist si o persoana extrem de inteligenta.
      Si nu, nu sunt simpatizant PSD. Din contra. Insa l-am cunoscut personal si stiu ce personalitate are.
      • +2 (2 voturi)    
        Daca (Joi, 29 iunie 2017, 12:19)

        Popcorn [utilizator] i-a raspuns lui RobertMarcu

        ar fi avut o asa personalitate mirobolanta, dupa cum il descrieti, ar fi refuzat sa faca parte dintr-un partid de hoti, la comanda lui Dragnea.
  • +3 (3 voturi)    
    Cravata sa fie problema.... (Joi, 29 iunie 2017, 9:33)

    Miky60 [utilizator]

    La cat fura psd-ciuma rosie, acum marea problema este o amarata de cravata? LOL. Sa vina toti fara cravata din partea mea daca nu ar fura... Totusi, atacul la persoana este arma celor slabi.
    • 0 (2 voturi)    
      tinuta spune multe (Joi, 29 iunie 2017, 10:33)

      Andrei3Bunescu [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      despre respectul pe care il acorda institutiei, functiei, poporului, si nu in ultimul rand siesi.

      Si ospatarii se imbraca mai decent, fara a vrea sa jignesc aceasta tagma.
      • 0 (2 voturi)    
        Atunci de USR ce spui? gandire de comunist... (Joi, 29 iunie 2017, 12:22)

        Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui Andrei3Bunescu

        Ai o gandire tipica de comunist indoctrinat de Gheorghe Gheorghiu Dej si de Patriarhul Daniel. De ce sa conteze mai mult cum este imbracat cineva vs ce face (oricum, psd-ciuma rosie nu face nimic, dar era ideea de principiu).
        USR chiar se zbat si fac ceva si nu i-am vazut vreodata conformandu-se cum se forteaza comunistii.
  • +5 (5 voturi)    
    la cum suna titlul (Joi, 29 iunie 2017, 10:14)

    N.S. [utilizator]

    zici ca a venit in slapi si sort
  • +2 (4 voturi)    
    Haha (Joi, 29 iunie 2017, 10:18)

    DragosCodreanu [anonim]

    lol am crezut ca a venit la tricou si slapi...
  • +1 (3 voturi)    
    Nu comentati fara sa aveti informatii (Joi, 29 iunie 2017, 11:19)

    RobertMarcu [anonim]

    Nu sunt absolut deloc simpatizant PSD. Gandirea si orientarea mea sunt liberale.
    Insa in ceea ce il priveste pe Dl. Victor Negrescu va pot spune doar atat: este o persoana extrem de inteligenta. Am avut placerea de a-l cunoaste personal. Si este, fara indoiala, unul din cei mai inteligenti oameni cu care am interactionat de-a lungul vietii.
    Asadar, cu cravata sau fara, acest om are respectul meu!
  • -1 (1 vot)    
    tzipras (Joi, 29 iunie 2017, 12:03)

    dottore-plagiatore [utilizator]

    In tara lui Tzipras in tara e cald, iar cravata strange la gat.
  • +1 (1 vot)    
    Inca-i bine (Joi, 29 iunie 2017, 12:31)

    ultimul_mohican [utilizator]

    De ce ? Ca n-a venit in kilt scotian . La care , se stie , nu e voie sa ai si lenjerie pe dedesubt . A se vedea filmul Braveheart , cu Mel Gibson .