Mihai Tudose, una dintre primele declaratii ca premier desemnat: Asta-i lupta politica, ficatul duce

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 28 iunie 2017, 12:03 Actualitate | Politic

Mihai Tudose
Foto: AGERPRES
Premierul desemnat Mihai Tudose a fost intrebat, miercuri, de jurnalisti cum comenteaza controversele pe tema desemnarii sale ca prim ministru, el raspunzand ca "Asta-i lupta politica, sunt de 25 de ani in politica. Ficatul duce."

Liderii PSD se reunesc, miercuri, de la ora 12.30, intr-o sedinta a Comitetului Executiv National, pentru a decide lista de ministri, dupa ce marti a avut loc o sedinta de opt ore la Vila Lac in care s-au discutat propunerile.

Informatiile pe surse arata ca ministrii ALDE vor ramane in functii, la fel ca si alti ministri PSD cu portofolii mai putin importante.

Tudorel Toader ar ramane la Justitie, in ciuda opozitiei unor baroni PSD. Marile necunoscute sunt ministele Finantelor, Apararii, Educatiei si cel al Fondurilor Europene.


Citeste mai multe despre   























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

24068 vizualizari

  • +36 (36 voturi)    
    mda (Miercuri, 28 iunie 2017, 12:06)

    Lukitza [utilizator]

    Omul e obisnuit cu chestiile care afecteaza ficatul.
    • +13 (13 voturi)    
      dupa (Miercuri, 28 iunie 2017, 12:41)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Lukitza

      culoarea pamantie a tenului, n-as zice ca apuca pensia. sau asa o fi el mai masliniu.
      • +2 (2 voturi)    
        :] (Miercuri, 28 iunie 2017, 17:59)

        404.8 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        sa faca publice analizele, sa ne convingem.
        transaminazele,bilirubina,trigliceridele,colesterolul si daca e pozitiv/ negativ la virus hepatic.
    • +8 (8 voturi)    
      cum zice (Miercuri, 28 iunie 2017, 13:12)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui Lukitza

      daca ficatu' duce, sa fie atacat la barbie.
      cu upercuturi, chiar si cu directe...
    • +5 (5 voturi)    
      ficatul duce... (Miercuri, 28 iunie 2017, 15:15)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui Lukitza

      ...dar neuronul?
  • +27 (27 voturi)    
    ficat (Miercuri, 28 iunie 2017, 12:07)

    grongobar [utilizator]

    O fi stiind el ce zice de ficat,ca pare profesionist.
  • +27 (27 voturi)    
    ficatul duce, creierul inexistent (Miercuri, 28 iunie 2017, 12:08)

    artistul000 [utilizator]

    De ficat avem nevoie in politica... sa nu te bage baselu sub masa ... Creier, il imprumuta pe al lui dragnea sau inchiriem din PSD...

    Viitorul tarii sade in ficat...
  • +21 (21 voturi)    
    Ficatul duce? (Miercuri, 28 iunie 2017, 12:10)

    J.C.Denton [utilizator]

    Vezi că arăți ca ăla din reclama la Fortifikat Forte, înainte să-și ia pastila. Și nici n-ai început bine...
  • +23 (23 voturi)    
    Iata cateva cuvinte.... (Miercuri, 28 iunie 2017, 12:10)

    gigiN [utilizator]

    ...care spun totul despre nivelul intelectual al domnului care,din pacate,ne va fi prim ministru (sper ca nu mai mult de 6 luni,cand va expira "garantia"dragnea).Psd are doar rezerva de hoti,de cadre-ioc !
  • +18 (18 voturi)    
    Serios? (Miercuri, 28 iunie 2017, 12:10)

    omezu [utilizator]

    La cum arati dom' prim, nu pare ca mai duce mult :))
  • +20 (20 voturi)    
    Daca ficatul arata precum figura (Miercuri, 28 iunie 2017, 12:13)

    Altiro [utilizator]

    ma tem ca n-o sa o mai duca prea mult..
    • +5 (5 voturi)    
      cam (Miercuri, 28 iunie 2017, 13:41)

      ca_32 [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

      asta e nasol, ca va face prapad, stie ca oricum nu mai apuca puscaria la cum se misca treburile la noi...
  • +12 (14 voturi)    
    Nu se stie cat o sa mai duca pt ca unu-i stress-ul (Miercuri, 28 iunie 2017, 12:15)

    Susufler0 [utilizator]

    ca ministru care nu face nimic si altu-i stressul ca PM !

    PS. Macar daca ai prelua din experienta Marinarului si ai folosi gheata !
    • +12 (12 voturi)    
      remember (Miercuri, 28 iunie 2017, 12:46)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      o cronica a carcotasilor din urma ceva ani buni, cand, invitat fiind, ii invata pe Huidu si Ganuisa cum se bea whiskey-ul.
      se pare ca nu a urmarit emisiunea si nici pe fostl prim ministru de maaaare anvergura, nicu vodcaroiu, nu l-a consultat.
  • +15 (15 voturi)    
    Asta-i lupta politica (Miercuri, 28 iunie 2017, 12:17)

    tiberius_p [utilizator]

    Mintim, ne contrazicem singuri, facem ce ne dicteaza bunul plac si interesele ascunse...si sa vedem ce-o sa faceti voi bai amaratilor care platiti taxe...hai faceti ceva daca puteti...
  • +14 (16 voturi)    
    După figură, nu-l credeam cu simțul umorului (Miercuri, 28 iunie 2017, 12:19)

    Nyk1 [utilizator]

    Măcar nu ne plictisim.
  • +12 (12 voturi)    
    Duce,... (Miercuri, 28 iunie 2017, 12:27)

    dragos_k [utilizator]

    ...da' nu chiar atat de bine daca te uiti la fata lui...
  • -1 (13 voturi)    
    Daca dl Toader ramane Ministru al Justitiei... (Miercuri, 28 iunie 2017, 12:30)

    midumi [utilizator]

    Atunci nu pot sa inteleg deloc criza "politica" prin care Romania a trecut.

    Ce rost a avut?

    Doar o simpla rafuiala a luin Dragnea cu Grindeanu?

    Asta a ajuns Parlamentul Romaniei?
    Un loc de rafuieli personale ca unul a pescuit o stiuca mai mare decat celalalt?
    • +6 (6 voturi)    
      din pacate, da (Miercuri, 28 iunie 2017, 12:51)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui midumi

      si asta pt. ca au fost destui gugumani care l-au crezut pe golanasul de Teleorman cu povestea de adormit fraierii "va maresc lefurile".
      din absolut tot ce face si vorbeste, singura lui preocupare adevarata este scaparea de puscarie si, binenteles, furtul.
    • -7 (9 voturi)    
      Simpatica constatare (Miercuri, 28 iunie 2017, 12:52)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui midumi

      Nu imi spune ca ai crezut toata propaganda cum ca Dragnea l-a dat jos pe Grindeanu din cauza lui Tudorel Toader si a legislatiei penale insuficient sau prea lent modificate in favoarea "infractorului"?

      Eu am inteles altceva. Ca bazandu-se pe o crestere economica "inertiala" si pe sustinerea altor structuri si cercuri de influenta (altele decat majoritatea parlamentara) dl Prim Ministru Grindeanu punea pe on-hold cam toate proiectele pe care i le trimiteau ministrii conform calendarului din programul de guvernare. Si apoi normal ca aparea la fiecare ministru ca nu a facut mai nimic. Si da, daca te gandesti, cam toate proiectele astora de la PSD-ALDE deranjeaza foarte mult niste cercuri de influenta destul de puternice.
      • +3 (3 voturi)    
        Stai jos,ca (Miercuri, 28 iunie 2017, 13:46)

        persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        nu ai inteles nimic.
    • +3 (3 voturi)    
      Dar uiți cel mai important lucru (Miercuri, 28 iunie 2017, 13:06)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui midumi

      Tudose e muuult peste Grindeanu!
      A meritat sacrificarea stabilității pt schimbarea cu un PM profesionist, care va rezolva toate problemele grele ale țarii: absorbția fondurilor europene, construcția autostrăzilor, duduirea economiei - pardon, uitați ce e mai sus, mai degraba o ordonanță 13?
    • +5 (5 voturi)    
      asta ma intreb si eu... (Miercuri, 28 iunie 2017, 13:51)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui midumi

      E straniu ce s-a intimplat. Credeam ca tot balamucul ala cu motiunea de cenzura e ca sa scape de Tudorel, care nu vrea sa dea ordonanta. Altfel nu inteleg penibilitatea cu ministrii care isi dau demisia si voteaza impotriva propriului guvern pe motiv ca au fost incompetenti (ca asha zicea la evaluare - vezi chiar cazul Tudose). Si nu inteleg nici penibilitatea cu ministrii repusi in functii dupa ce-au fost evaluati ca total incompetenti in frunte cu premierul, care a avut zero realizari ca ministru deci e bun de prim-ministru.

      Pin la urma ce s-a schimbat dupa tot balamucul ala?!? Celebrul fond de 30 de mld de euro tot la doamna Sevil a ramas, 90% din ministri sunt pe aceleasi functii, doar ca a fost schumbat premierul, care oricum n-avea mare lucru de spus in guvern.

      Si nici adevaratul deziderat al programului de guvernare, ordonanta 13 reloaded nu pare mai aproape de realitate, ca nu-l vad pe Tudorel dispus de-odata sa-si puna toata tara in cap doar sa-l scape pe Dragnea de pirnaie.

      Mie mai degraba mi se pare o de4gringolada totala in PSD, o evolutie de genul Danila Prepeleac. Inca 2-3 episoade din astea si-i alunga propriul electorat cu pietre. Si Floricica Dansatoarea da bine, nu ca sorosistii din piata victoriei.
  • +13 (13 voturi)    
    Fericire, suparare, stres, bea omul un pahar (Miercuri, 28 iunie 2017, 12:36)

    jackalphonse [utilizator]

    Tot timpul este un motiv sa i dai ficatului motive de lupta.
    Daca gandea cu capul lui, il durea capul, dar nu este cazul.
  • +6 (6 voturi)    
    La asa tara ,asa Prim-Ministru (Miercuri, 28 iunie 2017, 13:36)

    Rescator [utilizator]

    Pare iesit dintr-un cimitir ca un zombie.Daca asta poate
    conduce Executivul inseamna ca si calul lui Dragneev
    poate.Dupa ce ca este idiot ,mai este si arogant.
  • +9 (9 voturi)    
    Sankt Petersburg, 50 de grade, ficatul rezistă! (Miercuri, 28 iunie 2017, 14:02)

    Nyk1 [utilizator]

    Nu știu de ce, dar am impresia că noul premier se va înțelege foarte bine cu ambasadorul Fed.Ruse la București, gospodin Valeri Kuzmin.
  • +9 (9 voturi)    
    duce, duce, dar unde? (Miercuri, 28 iunie 2017, 14:06)

    freestyle [utilizator]

    are asta o fata, ciroza scrie pe ficatul lui