UPDATE Fostul sot al Olgutei Vasilescu, Ovidiu Wlassopol, propus prim-vicepresedinte al ASF de catre PSD

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Luni, 26 iunie 2017, 18:08 Actualitate | Politic

Fostul sot al ministrului Muncii Lia Olguta Vasilescu, Ovidiu Wlassopol, este propunerea PSD pentru functia de prim-vicepresedinte al Autoritatii de Supraveghere Financiara. El a fost validat pentru aceasta functie marti seara de catre comisiile de buget din Parlament.

Pentru functia de presedinte al ASF a fost validat deputatul Leonardo Badea, presedintele comisiei de buget-finante.

Vasilescu si Wlassopol au divortat in 2016, dupa 14 ani de la casatorie.

Potrivit ziare.com, Wlassopol a fost redactor la Jurnalul National si Libertatea si reporter la Pro TV.

























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation: Ce trebuie sa faci pentru a beneficia de cei 200.000 lei disponibili prin programul StartUp Nation si pentru a-ti dezvolta afacerea

Ai primit un acord de acceptare in programul StartUp Nation. Care sunt urmatorii pasi? Cu ce costuri te vei confrunta pentru a te putea folosi de acesti bani? Mai intai trebuie sa pui in practica ideea de business castigatoare, iar apoi sa iti cresti afacerea. Pentru asta ai nevoie, in primul rand, de clienti noi, strategii adaptate la nevoile pietei si de un ochi atintit permanent asupra propriei afaceri si asupra pozitionarii tale in cadrul unei oferte adesea variate.

7591 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Corect (Luni, 26 iunie 2017, 18:14)

    MasP [anonim]

    Partidul nu uita niciodata serviciile facute.
  • +13 (15 voturi)    
    Redactor (Luni, 26 iunie 2017, 18:27)

    mitg [utilizator]

    La vice-presedentia ASF. Nu un bancher, nu un jurist, nu un investitor, ci un jurnalist! Cu siguranta va bubui de performanta institutia.
    • +4 (6 voturi)    
      Face partajul pe seama ...... (Luni, 26 iunie 2017, 18:51)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      populimii. Asta-i clasa politica a Romaniei. Hai , ba, te fac sef la ASF dar lasa-mi mie casa din Craiova...... Tu o sa-ti poti cumpara 2 cu functia care ti-o dau.
    • +4 (6 voturi)    
      aceeasi Marie ... (Luni, 26 iunie 2017, 18:54)

      dece [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Fostul sot, dar acelasi sot! Divort de frica DNA, nu e nimic adevarat....abia acum ocupa "famiglia" tot ce misca! La ASF va avea 30000 euro pe luna si va raporta tot ce misca.
    • +5 (7 voturi)    
      da (Luni, 26 iunie 2017, 19:03)

      Motanul_incaltat [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      un reporter la ASF. Nici la rusi nu ajunge orice dobitoc acolo...
    • +6 (6 voturi)    
      eu il banuiesc de genialitate (Luni, 26 iunie 2017, 19:09)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Sa rezisti 14 ani langa Volguta iti trebuie ceva lipsa in cap!
  • +7 (9 voturi)    
    o mizerie (Luni, 26 iunie 2017, 18:45)

    pragmatism [utilizator]

    Fostul Olgutei este un fost cameraman pripasit inital printre fustele nevestii ca functionar in Parlament. Intre timp a strans o avere colosala(cititi declaratia de avere a Olgutei din anii trecuti), apoi, in 2016, a divortat si declaratia de avere a ramas goala, goluta ...caci toate asseturile erau ale sotului. Acum, dupa un an de la divort, va fi cocotat pe un purcoi de bani la ASF ... unde apropo', dl Vlassopol este, deja de vreo cativa ani, in functie de consilier. AR trebui ca presa sa faca o campanie furibunda pt ca mizeria asta sa nu se intample!!!!
  • +7 (7 voturi)    
    Wlassopol e si el ruman verde, mandru si ortodox? (Luni, 26 iunie 2017, 18:48)

    un-buburuz [utilizator]

    Ca io, inca din timpul campaniei electorale, am inteles de la pesede ca posesorii unor nume ca Julien sau Klaus nu-s.
  • +5 (5 voturi)    
    asta-i plata in natura sau retroactiva? (Luni, 26 iunie 2017, 18:50)

    mnicku [utilizator]

    pentru serviciile prestate
  • +6 (6 voturi)    
    Divort de forma?! (Luni, 26 iunie 2017, 18:52)

    DrStrange [utilizator]

    Sa intelegem atunci ca divortul celor 2 a fost de forma, simultan cu investigatiile procurorilor impotriva doamnei? Si ce fel de jurnalist era domnul? Financiar, economic sau.....si altele?!
  • +6 (6 voturi)    
    Astia de la PSD tin aproape si dupa ce (Luni, 26 iunie 2017, 18:52)

    Susufler0 [utilizator]

    divorteaza !

    Cum e vorba aia ? Sunt un monolit, indiferent ca el e in pat cu alta !

    PS. Sa fie asta cheia succesului ?
  • +6 (6 voturi)    
    Are doctorat la comun cu tuta ? (Luni, 26 iunie 2017, 19:15)

    Plagarus [utilizator]

    Inca de cand soatza era in PRM prin 2002, Ovidiu Răzvan Wlassopol, uns consilier la CNVM (Consiliul Naţional al Valorilor Mobiliare), primea un salariu anual de 178.981 Ron, adică aproape 2 miliarde lei vechi
  • -9 (9 voturi)    
    si totusi... (Luni, 26 iunie 2017, 19:25)

    sunt_roman [utilizator]

    ceea ce articolul omite este faptul ca omul a terminat Dreptul si lucreaza de vreo 10 ani in ASF. In tinerete a fost intr-adevar jurnalist.
    • +5 (5 voturi)    
      Deci n-a facut facultatea normal..... (Luni, 26 iunie 2017, 21:28)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui sunt_roman

      Rezulta automat ca este un gunoi profesional. De ce naiba nu se pun in functii cheie in Romania absolventi de liceu normal, cu facultatea facuta imediat dupa liceu, la stat, fara repetentie. Doar tinichele cu facultati private facute dupa 30 de ani, repetentii si doctorate furate.
  • +2 (2 voturi)    
    bine gandit de Olguta (Luni, 26 iunie 2017, 22:34)

    TDragos [utilizator]

    Daca fostul sot va avea salariu mare se asigura ca ii cresc si ei veniturile...o mare parte ajunge la ea ca "pensie alimentara" pentru copil...