Deputatul PSD Liviu Plesoianu: Nu voi vota noul Guvern

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 26 iunie 2017, 15:14 Actualitate | Politic

Liviu Plesoianu
Foto: cdep.ro
Deputatul PSD Liviu Plesoianu a scris luni pe pagina sa de Facebook ca nu va vota noul guvern cu Mihai Tudose in frunte, pentru ca ar fi impotriva tuturor lucrurilor in care crede. 


Redam postarea deputatului PSD: 


"Am spus ca, dupa motiune, conducerea PSD va avea zile grele cu mine. ...Le recomand sa le scurteze. Pentru ca azi e prima: NU voi vota noul guvern, cu Mihai Tudose in frunte! Ar fi IMPOTRIVA tuturor lucrurilor in care cred. Nici eu, nici cei care ne-au votat NU suntem bataia de joc a NIMANUI! Este LAMENTABIL ce s-a intamplat azi...
P.S. Voi reveni cu un comentariu pe larg. Intre timp, #INSIST ca nimeni din partid sa nu incerce sa ma convinga, pe NICIO cale. NU voi vota un guvern PSD-ALDE cu Mihai Tudose premier. Punct", a scris Plesoianu pe Facebook

Liviu Plesoianu este cel care in iarna a anuntat pe Facebook ca social-democratii vor organiza un miting de sustinere a guvernului grindeanu in perioada scandalului Ordonanta 13. 

"Va rog asteptati mesajul nostru oficial. Mitingul nostru va fi unul autorizat", scria, in luna februarie, Liviu Plesoianu.



Citeste mai multe despre   






















​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

10702 vizualizari

  • +6 (8 voturi)    
    . (Luni, 26 iunie 2017, 15:19)

    Evq [utilizator]

    Ăsta e așa de dobitoc că Dragnea probabil își trage palme peste frunte acum.
  • +5 (7 voturi)    
    urmeaza o noua excludere din psd... (Luni, 26 iunie 2017, 15:26)

    mitocanu [utilizator]

    dupa grindeanu si ponta a venit randul lui plesoianu...oricum aceasta excludere nu va avea loc...cex-ul psd hotarase ca orice parlamentar psd care nu voteaza motiunea de cenzura, sa fíe exclus din partid...multi nu au votat-o nimeni n-a fost pedepsit...nu uitati ca dragnea este un om de onoare si cuvant...cu cine vrea el si cand vrea el...
  • +5 (11 voturi)    
    Dl. Plesoianu. (Luni, 26 iunie 2017, 15:29)

    ady77 [utilizator]

    Daca vroiai ceva deosebit, nu votai la motiune, asa ca ce se intimpla acum , e fix 0.
  • +8 (10 voturi)    
    Mare " disident " si atarnatul ista (Luni, 26 iunie 2017, 15:30)

    Plagarus [utilizator]

    Tovarasul asta Pleşoianu,anunţa tot pe Facebook că social-democraţii vor organiza un miting de susţinere a Guvernului Grindeanu, dupa luminitele din fata Palatului Victoria contra OU.13 !!!!!!!!
    • +4 (6 voturi)    
      pai n-a zis nimeni ca ecine stie ce valoare (Luni, 26 iunie 2017, 15:43)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Doar ca fiecare isi face calculele sale in privinta urmatoarelor alegeri. Si unii pesedisti au inceput sa inteleaga faptul ca mergind in continuare incolonati in spatele lui Dragnea, in maxim un an ajung la 10% sustinere.
  • +7 (7 voturi)    
    Jocuri de culise. (Luni, 26 iunie 2017, 15:57)

    Andradda [utilizator]

    Daca aceste declaratii n-ar fi "aranjate" de papusarii PSD, niciun PSD-ist nu si-ar pune gatul in streang, inainte ca Presedintele sa ia o decizie.
    Poate ca Johannis il respinge pe Tudose si, in acest caz, ce face Plesoianu? Isi sterge postarea de pe FB si se pune in genunchi in fata lui Dragnea ca sa nu-l dea afara din partid?
    Totul e cusut cu ata alba. Vor sa mimeze o oarecare opozitie in PSD, de ochii lumii.

    Cat despre infantilismele de genul:
    "PSD va avea zile grele cu mine..." cred ca si curcile rad in hohote. Un neica nimeni, la primul mandat, incearca sa faca pe cocoselul in PSD.
    Nu zau!
  • +7 (9 voturi)    
    hahalerele astea pesediste... (Luni, 26 iunie 2017, 15:58)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    bag seama ca simuleaza un fel de opozitie interna pentru a demonstra ca exista "libertate de exprimare" in satra lor. Cine sa-i mai creada pe astia? :)))
  • 0 (0 voturi)    
    Liviu Plesoianu este (Luni, 26 iunie 2017, 16:52)

    DanIoan [utilizator]

    vocea Rusiei in PSD. Cumva ciudata aceasta opozitie, poate o fi ceva personal, ca Tudose nu are niciodata fata de pro-occidental sau pro-justitie, principalii inamici ai lui Plesoianu.