Mihai Tudose, prima declaratie dupa desemnarea ca premier: Pana acum va deranjau majoritatile, acum aveti o problema abtinerile din PSD?

de Red. Politic     HotNews.ro
Luni, 26 iunie 2017, 15:07 Actualitate | Politic

"Pana acum va deranjau majoritatile, acum aveti o problema abtinerile din PSD?". Aceasta e prima declaratie a lui Mihai Tudose, propus premier de PSD si ALDE, cand a fost intrebat de ziaristi despre cele patru abtineri ale unor importanti lideri PSD fata de nominalizarea sa.

Tudose a facut aceasta declaratie extrem de scurta in usa liftului de la Palatul Parlamentului. El a refuzat sa discute pe larg cu ziaristii despre desemnarea sa ca premier.

Reamintim ca Tudose a fost votat de liderii PSD in Comitetul Executiv al partidului de luni drept propunere a partidului. S-au abtinut Paul Stanescu (baron de Olt), Niculae Badalau (baron de Giurgiu si presedinte executiv al partidului), Codrin Stefanescu si Marian Mina (apropiat de Niculae Badalau).























​VIDEO / LIVE TEXT MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii HotNews.ro

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.
  • Intalnirea a inceput. Urmareste VIDEO in articol

17484 vizualizari

  • +27 (33 voturi)    
    Obraznic P$Dist, Dotarea Standard (Luni, 26 iunie 2017, 15:12)

    un domn [utilizator]

    e clar, Iar Iesim In Strada ! #Rezist !
    • +18 (20 voturi)    
      prima intrebare a strazii (Luni, 26 iunie 2017, 15:40)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Ce a facut Mihai Tudose ~6 ani, de cand a terminat liceul si pana s-a inscris la particulara Dimitrie Cantemir?.. Sau i-a luat ceva mai mult timp pana a terminat liceul?.. ;)

      Mai rar prim-ministru care a reusit abia la 24 de ani sa intre la facultate, si aia o amarata de fabrica de diplome. Sigur stie sa scrie?..
      • -7 (9 voturi)    
        Hai, las-o! Ai un sef student la 46 de ani ! (Luni, 26 iunie 2017, 16:14)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui pehash

        Hai, las-o! Ai un sef student la 46 de ani ! Tu l-ai pus, tu l-ai ales...deci ai recunoscut ca e OK, chiar super OK, numai bun sa fie sef la USR. Nu prea poti sa comentezi despre unul care a fost student la 24 de ani.

        PS: pe de alta parte, iata ca suntem de acord cu ceva: Asta pute a securism. PSD-ul greseste. Sper ca Johannis sa nu-l accepte.
    • +4 (10 voturi)    
      Rezist pe dracu (Luni, 26 iunie 2017, 16:18)

      Martinezu [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      S-a ales praful de cat am rezistat.
      Mai iese tata mare.
      Asta iarna nu credeam ochilor ce se intampla. Sigur aveam precedentele schimbari care durasera 1-2 luni.
      Am zis, cu 600 mii de pameni in strada, o sa fie o mare revolutie.
      A fost!
      Acum dormim.
  • +16 (18 voturi)    
    cazzo duro acest (Luni, 26 iunie 2017, 15:12)

    om simplu din multime [utilizator]

    catindat pe prim menistru psd.:-)
  • +20 (22 voturi)    
    Un urmas demn al lui Garibaldi,licentiat la..... (Luni, 26 iunie 2017, 15:17)

    Plagarus [utilizator]

    ...... particulara de prestigiu Dimitrie Cantemir
  • +32 (34 voturi)    
    Avem confirmarea... (Luni, 26 iunie 2017, 15:25)

    triciupa [utilizator]

    ... viitorul premier e un dobitoc patentat, bolovanos, agresiv, nasol si agramat, pam, pam!
    • +6 (8 voturi)    
      si tupeu cit cuprinde... (Luni, 26 iunie 2017, 17:01)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

      parca nici nu ar fi el incompetentul de alatăieri...
  • +28 (30 voturi)    
    Alt idiot. (Luni, 26 iunie 2017, 15:29)

    Kevi [utilizator]

    Alta intrebare?
    • +5 (7 voturi)    
      De ce s-au opus? (Luni, 26 iunie 2017, 16:05)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Kevi

      Altă întrebare?
  • +11 (13 voturi)    
    Confirmare că e pesedist (Luni, 26 iunie 2017, 15:32)

    Furnicuta [utilizator]

    A început bine. Ha, ha, ha!
  • +3 (11 voturi)    
    Atentie Hotnews (Luni, 26 iunie 2017, 15:36)

    buncrestin [utilizator]

    Mihai Tudose nu a fost "desemnat premier", el este doar candidat din partea coalitiei majoritare. Desemnarea premierului o face presedintele, nu coalitia majoritara.
    • -10 (12 voturi)    
      vacantierul KWJ are deja biletele... (Luni, 26 iunie 2017, 15:53)

      demaGOGU [utilizator] i-a raspuns lui buncrestin

      ...cumparate: sub nicio forma nu va risca o suspendare in luna Iulie.
    • +1 (1 vot)    
      chiar l-a desemnat (Marţi, 27 iunie 2017, 8:17)

      g01an [utilizator] i-a raspuns lui buncrestin

      pai asta este procedura prin care a facut-o. johannis a primit propuneri pe masa si dintre ele, desi nu era obligat sa le accepte, nici util nu era sa le ignore, l-a propus (desemnat) pe gigelu' asta sa formeze o echipa si sa mearga cu ea in parlament pentru un vot de incredere. daca trece si in parlament (sa vedem), chiar asta va fi premier si atunci presedintele nu mai poate da inapoi.
  • +9 (13 voturi)    
    Ce personaje poate scoate (Luni, 26 iunie 2017, 15:50)

    Rescator [utilizator]

    Penalul Dragneev din padurea PCR/PSD ,numita acum si padurea nebuna.Este un blestem ce trebuie dezlegat de toate vrajitoarele din Romania,ca tara asta sa nu fie condusa numai de idioti si hoti.
  • +12 (14 voturi)    
    Erau atatea raspunsuri simple, de om educat (Luni, 26 iunie 2017, 15:51)

    jackalphonse [utilizator]

    Murea daca spunea "fiecare este liber sa aiba o opinie fara sa si-o justifice, asa este in pzd, democratie (aici l ar fi pufnit rasul)". Zambea frumos, urca in lift satisfacut ca a avut un minim de tact in fata presei.
    In loc de asta, a tras o flegma pesedist-securista chiar inainte de a fi acceptat ca PM de catre presedinte.
  • +9 (11 voturi)    
    Frumoasa caracterizarea (Luni, 26 iunie 2017, 16:00)

    Pac-pac [utilizator]

    Cutare - baron de Olt, cutare - baron de Giurgiu, Codrin Stefanescu .... nimic. Din motive ce tin de limbajul licentios, cu certitudine!
  • +6 (8 voturi)    
    Dar ce ne facem (Luni, 26 iunie 2017, 16:01)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    daca a doua propunere va fi Olguta de la Craiova?
  • +5 (7 voturi)    
    wrong answer (Luni, 26 iunie 2017, 16:37)

    revo [utilizator]

    Alt imbecil obraznic din marea masa a imbecililor PSD-isti, licentiati si doctori in obraznicii imbecile.
    Este suficient sa-i vezi mutra - mare caracter, demn reprezentant al PSD! Cu siguranta va face o impresie zdrobitoare intre sefii de guvern ai lumii!
    Succesuri!