Dragnea: Daca Iohannis il accepta pe Mihai Tudose candidat de premier, pana joi seara noul Guvern poate depune juramantul

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 26 iunie 2017, 14:26 Actualitate | Politic

"Daca presedintele Klaus Iohannis accepta propunerea PSD si il nominalizeaza pe Mihai Tudose candidat de premier, pana joi seara noul Guvern poate trece de Parlament si poate depune juramantul", a anuntat luni Liviu Dragnea.

Reamintim ca liderii PSD l-au ales prin vot pe Mihai Tudose drept propunere de premier.

























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

3452 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    hehe (Luni, 26 iunie 2017, 14:34)

    bogdan1477 [utilizator]

    In mod cert nu-l va accepta. S-ar face de tot rahatul ca dupa ce a cerut un premier integru si capabil sa conduca un guvern, sa accepte un plagiator obedient, prospat evaluat de propriul partid cu zero masuri implementate si 17 neimplementate. La "integru" intra si plagiatul, iar la capabil se pate folosi oricind de evaluarea lui Vilcov. Ca de, stii cum e nea' Livache, ce-si face omul cu mina lui....
    • +7 (7 voturi)    
      Hamsterul VREA Alegeri Anticipate (Luni, 26 iunie 2017, 14:38)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      si un contact cu Strada !

      #Rezist !
    • -12 (14 voturi)    
      îl va accepta (Luni, 26 iunie 2017, 14:46)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      Azi la Miami au fost 28 de grade, o briză ușoară, vreme ideală pentru tenis.
      • +11 (11 voturi)    
        Miami e ok vs MosCow (Luni, 26 iunie 2017, 14:55)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        la Moscow sunt 35 Grade, foamete, mirosuri de pufoiaka..briza ? de gaz sarin care scapa de la facilitatile KGB de productie..dah
      • +10 (12 voturi)    
        iar glumite de A3? (Luni, 26 iunie 2017, 14:56)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        V-a tras-o Johannis cu vizita in US de v-au iesit glumitele pe nas!
      • 0 (0 voturi)    
        tot pe langa sunteti, (Luni, 26 iunie 2017, 18:19)

        yellowdog [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        cam slabuta directia dezinformare pt Romania
    • +11 (11 voturi)    
      Si totusi daca ... (Luni, 26 iunie 2017, 14:54)

      si_mort_va_vad [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      ... nu numai ca pana joi seara noul guberniu poate depune juramantul , dar chiar pana vineri dimineata e data HotzOrdonanta !!!
      • 0 (2 voturi)    
        macar procedural, tot tre sa bifeze niste etape (Luni, 26 iunie 2017, 15:53)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui si_mort_va_vad

        Tre sa faca niste consultari de ochii lumii acolo, macar cu gigibecali daca nu cu altii, trebuyie niste avize de pe la csm/dna, tot au nevoie de o saptamina.
    • +9 (9 voturi)    
      Deci n-a fost bun de ministru (Luni, 26 iunie 2017, 15:02)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      Dar va fi bun de prim-ministru? Ceva nu se leagă.
      Cred ca Dragnea joaca la prelungiri. S-ar putea sa îl coste totuși.
      • +3 (3 voturi)    
        Ba se leaga (Luni, 26 iunie 2017, 15:15)

        Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

        In partidul hotilor, cu cit esti mai incompetent urci tot mai sus. Ex. e insusi penalul Dracnea, ciocoi imbuibat si hot condamnat
      • 0 (0 voturi)    
        care prelungiri? (Luni, 26 iunie 2017, 15:56)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

        Acu Johannis va veni si va cere o propunere serioasa, nu in bataie de joc, amenintind ca altfel face el o propunere cu de la sine putere. Propunere care va fi trintita in parlament. Si la a doua pedala, il propune pe Ioan Rus, pesedist get-beget, cu vechime in partid. Oare il vor trinti ca sa ajunga la anticipate? Si daca nu, oare cit timp va dura pina majoritatea pesedistilor vor trece in tabara noului premier, care are si prestanta, dar si piinea si cutitul?
  • +6 (8 voturi)    
    Alegeri Anticipate - Predictii si Interdictii (Luni, 26 iunie 2017, 14:37)

    un domn [utilizator]

    P$D - 25 %
    USR 35 %
    penelu - 20 %
    pemepeu - 15 %
    iudemere si minoritatile la pachet intr o reprezentare gen sindicat dar fara semnificatie - 5 %, cu un amendament : Constitutia sa prevada in viitorul apropiat ca minoritatile sa participe la actul de legiferare NUMAI pentru problemele lor, fara joc de glezne la motiuni de cenzura, guvern votat etc, votul lor sa Nu fie contabilizat
    • +5 (7 voturi)    
      mda (Luni, 26 iunie 2017, 14:59)

      goguleana lugojana [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      si mie imi sunt simpatici aia de la USR dar sa pui 35% acolo... e semn ca ai fost la fumat la Amsterdam. Tare imi este ca PSD e ceva mai sus, chiar daca sub scorul de data trecuta.
      • +3 (3 voturi)    
        Episodul cu Vanzarea Iudemere (Luni, 26 iunie 2017, 15:10)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui goguleana lugojana

        le a taiat din Coarnele lor 666 Bolshevice , si Realist Vorbind aici au ajuns de la 46 % la 25 %
      • +3 (3 voturi)    
        depinde citit voteaza (Luni, 26 iunie 2017, 15:57)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui goguleana lugojana

        PSD are 3-3.5 mil de votanti. La 40% prezenta la urne asta inseamna aproape 50%. La 65% prezenta la urne, PSD ia 30%.
    • -1 (5 voturi)    
      asta niciodata... (Luni, 26 iunie 2017, 15:01)

      vindicomvs [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      in cel mai optimist scenariu cred ca ar fi cam asa:

      psd - 37
      pnl 24
      usr 15
      udmr 5

      pmp si alde nu intra, si se duc la redistribuire. Dar chiar si asa psd nu are nicio sansa de majoritare.
      • +3 (3 voturi)    
        merita incercat - P$D se sperie de #Rezist (Luni, 26 iunie 2017, 15:11)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui vindicomvs

        si cand suntem cu ochii pe ei bat pasul inapoi !
    • +3 (3 voturi)    
      nu subestimati prostia maselor (Luni, 26 iunie 2017, 15:11)

      Itsoc [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      @vindicomvs, imi pare ca si scenariul tau e prea optimist.
      in realitate gradul de prostie in ro e mult mai mare.
      Probabil ar creste prezenta la vot cu 3% maxim, care astia 3% ar fi de dreapta si probabil 2% s-ar duce la pnl si 1% la USR
      Deci ar fi: PSD: 44%, PNL: 22%, USR 9%, ALDE 6%, PMP 5%, am fi practic in punctual unei majoritati fragile PSD+ALDE de 50+1%

      Ca sa se schimbe ceva radical, ar trebui ca 10% cel putin dintre non-votanti sa mearga la vot! altfel nicio sansa.
      • +3 (3 voturi)    
        pariul meu (Luni, 26 iunie 2017, 15:41)

        vindicomvs [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

        e ca pmp si alde nu intra. Oricum abia au intrat, iar pmp si a cam alungat parte din votanti cu iesirile lui base. Alde la fel, abia a intrat, intre timp s a erodat un pic si s a mai si spart.

        Iar psd nu trece de 40%, de asta sunt convins. Plus ca pot aparea multe surprize, multi vor fi f ofticati ca trebuie sa se duca la alegeri cand puteau ramane bine mersi cu grindeanu si nu se stie la ce va duce, cine stie...

        pnl o sa creasca un pic ca mai convinge pe unii basisti care si au dau seama ca base nu e chiar usa de biserica iar Orban nu atat de rau.,

        ciolos intra in usr si mai aduce un boost de cateva procente.
  • +8 (8 voturi)    
    Cat de prosti ne cred... (Luni, 26 iunie 2017, 14:40)

    vio7 [utilizator]

    Asta joaca in alt film...diferit de Romania si de lumea in care traim...au o realitate paralela ,unde slava cerului noi nu avem acces!Din pacate finantam la greu aceasta realitate si primim inapoi arogante si tupeu maxim,atat!
  • +8 (8 voturi)    
    haha (Luni, 26 iunie 2017, 14:47)

    TopCat [utilizator]

    iar e condamnatul definitiv pe droguri de proasta calitate :))
  • +7 (7 voturi)    
    iar de maine (Luni, 26 iunie 2017, 14:50)

    tropotaru [utilizator]

    Drakneea poate deja sa-l ameninte pe noul PM cu retragerea sprijinului politic si activarea demisiei in alb
  • +7 (7 voturi)    
    Ne-am lamurit. (Luni, 26 iunie 2017, 14:55)

    skeptica [utilizator]

    Hai ma, Liviu, iar dai in branci de graba sa implementezi proiectul magic de guvernare si sugerezi ca Johannis e de vina ca se intarzie? Am mai auzit textele astea si la inceputul anului. Las-o mai moale ca nu mai tine.
  • +4 (4 voturi)    
    Sa fie "primit " ca-i " doctor " bland si milos. (Luni, 26 iunie 2017, 15:03)

    Plagarus [utilizator]

    Asta-i captiv in unditza condamnatului Dragnea Liviu Nicolae.
  • +2 (4 voturi)    
    Un lucru e din ce in ce mai clar (Luni, 26 iunie 2017, 15:04)

    KTerinca [utilizator]

    Cartoful fierbinte trebuie aruncat din mana.
    Chiar daca pe cartof scire GUVERNARE.
    Au promis prea multe si au facut un mare rahat.
    Partea proasta pentru ei e ca cartoful (iata, da, acest cartof fierbinte numit GUVERNARE e un mare ca..at) si nu mai stiu cum sa scape de el.
    Nu pot accepta nici pe fata ca vor sa lase propria guvernare, pentru ca s-ar distruge ca partid in totalittate.
    Psd-ul spera intr-o miscare a opozitiei (care e si ea vai de mama ei) sau a Presedintelui, care sa-i scape de guvernare, a.i. tot ei sa fie apoi cu gura mare.
    Sper ca opozitia si inaltul Presedinte sa nu-i ajute, astfel incat sa fie o moarte dureroasa pentru PSD.
    Pe masura minciunilor spuse in campanie.



    Va fi o moarte dureroasa pentru PSD.
  • +4 (4 voturi)    
    De ce sa depuna juramantul? Oricum nu l respecta. (Luni, 26 iunie 2017, 15:07)

    jackalphonse [utilizator]

    Dupa ce ca in mod sigur guvernul va face pacate numeroase prin nerespectarea poruncii a 10-a, care l indeamna sa nu fure, mai face si pacate jurand fara sa respecte juramantul.
    Nu mai bine i bagati acolo fara juraminte? Ca sa stim de la inceput cum sta treaba.
  • +5 (5 voturi)    
    Ci orice risc.. (Luni, 26 iunie 2017, 15:14)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    ... acest plagiator incompetent si impostor NU TREBUIE sa ajunga sa faca ROMANIA de rasul Europei