Cine este Mihai Tudose, propunerea PSD de premier: Conferentiar universitar la Academia SRI, are doctorat suspect de plagiat facut tot la SRI, demolat de raportul de evaluare al lui Darius Valcov

de Red. Politic     HotNews.ro
Luni, 26 iunie 2017, 13:22 Actualitate | Politic

Mihai Tudose
Foto: Agerpres
Mihai Tudose (50 de ani), propus de PSD ca premier, a fost ministrul Economiei in guvernul Grindeanu, fiind unul dintre ministrii demolati de raportul de evaluare al lui Darius Valcov, cu zero realizari. El a mai fost ministru al economiei si in guvernul Ponta. A intrat in atentia presei in 2015, cand a fost acuzat de plagiat a lucrarii tezei de doctorat, obtinuta la Academia Nationala de Informatii a SRI. In martie 2016, Tudose a cerut renuntarea la doctorat. Tudose a fost suspectat in permanenta in interiorul partidului de legaturi cu SRI.

In 2013, Mihai Tudose a ajuns conferentiar universitar la Academia Nationala de Informatii a SRI. Ministrul Economiei a mai urmat in 2006 un Curs post-universitar in domeniul securitatii nationale la Colegiul Superior de Securitate Nationala (Serviciul Roman de Informatii). In 1995 a terminat Facultatea de stiinte juridice si administrative, U.C.D.C. Bucuresti.

Tudose a urmat in 2007 un curs in SUA, la Georgetown University. E vorba despre un curs de specializare în "Analiza şi rezolvarea conflictelor armate", realizat in colaborare cu Colegiul Naţional de Apărare.

Aflat la al cincilea mandat de deputat si vicepresedinte PSD, Tudose este preşedinte al Comisiei pentru politică economică, reformă și privatizare
In perioada 1992-1999 a fost sef birou senatorial, in perioada 1999-2000 consilier juridic la SC Farex SA Braila. Din 2000 este parlamentar. A fost presedintele Organizatiei PSD Municipiul Braila si Presedinte Organizatiei PSD judeteana Braila. Vezi aici CV-ul.

Centrul Roman pentru Jurnalism de Investigatie a scris in 2015 ca lucrarea de doctorat a ministrului Economiei Mihai Tudose, cu titlul "Infrastructura critica - model si strategie manageriala", a fost sustinuta in 2010 la Academia Nationala de Informatii "Mihai Viteazul" si publicata apoi la RAO International Publishing Company.

"Circa 50 de pagini sunt plagiate, fie cuvant cu cuvant, fie prin reformulari minore, din alta lucrare de doctorat, sustinuta, cu un an mai devreme, de comisarul-sef Radu Andriciuc, la Academia de Politie 'Alexandru Ioan Cuza'. Din doctoratul comisarului-sef s-au copiat inclusiv parti din concluzii, cateva anexe si chiar o sectiune din bibliografie", potrivit Centrului Roman pentru Jurnalism de Investigatie.

Ministrul Tudose a declarat pentru CRJI ca la momentul redactarii lucrarii "erau alte vremuri". "E vorba de Andriciuc si de niste texte de pe Internet, dar nu e vorba de mai mult de doua-trei pagini si nu sunt preluate cuvant cu cuvant. Am avut acordul scris al autorilor. Poate am fost si putin neglijent, dar era ca si cum as face o lucrare de geometrie: nu pot pretinde ca am inventat eu Teorema lui Pitagora", a explicat Tudose, care a povestit un eveniment din timpul redactarii: "Am scris un capitol pe plaja, cu pixul, si dupa ce l-am bagat pe calculator, a fost verificat de un soft antiplagiat, reiesind ca era copiat in proportie de 15%". Pentru acest articol, lucrarea lui Tudose nu a fost verificata cu un astfel de soft. 

CRJI mai arata ca in urma cu mai multi ani, Tudose a fost asociat intr-o firma de consultanta, Akma Consulting, cu Mocanu (Ene) Elena, soacra lui Traian Severin Lungu, cel care detinea la acel moment functia de adjunct al SRI Braila.

Pe 30 mai a.c., Romania libera a publicat un articol in care semnaleaza ca mandatele de ministru al Economiei detinute de Mihai Tudose ar fi fost benefice pentru o companie unde lucra sotia acestuia. Potrivit sursei citate, compania respectiva a castigat milioane de euro de la stat, in 2015 si 2017, cand Tudose a fost ministru in guvernul Ponta, respectiv guvernul Grindeanu.

Şahul, literatura, turismul si filatelia sunt pasiunile sale, el fiind in 2001 candidat la titlul de maestru în şah - membru al Clubului de şah "Orizont 64" Brăila, potrivi CV-ului sau oficial.

A publicat cinci volume ca autor sau co-autor, toate axate pe economie si securitate:
  • Provocări strategice, coautor, Editura RAO International Publishing Company, 2007.
  • Schimbarea managerială. Managementul schimbării, coautor, Editura Academiei Naţionale de Informaţii „Mihai Viteazul”, 2009
  • Infrastructura critică - model de strategie managerial, unic autor, Editura RAO International Publishing Company, 2010
  • Război, cunoaştere, adevăr, coautor, Editura Nemira Publishing Company, 2012
  • Securitatea economică în era transformărilor globale, unic autor, Editura RAO International Publishing Company, 2013























Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

42674 vizualizari

  • +60 (62 voturi)    
    Un plagiator si un incompetent (Luni, 26 iunie 2017, 13:25)

    vasile78 [utilizator]

    Plagiatul e dovedit!
    La fel si incompetenta.....atata vreme cat a facut parte dintr-un guvern de incapabili, demis prin motiune de cenzura!
    • -43 (53 voturi)    
      Nu e problemă (Luni, 26 iunie 2017, 14:56)

      HaralambieHarpalete [utilizator] i-a raspuns lui vasile78

      Atâta timp cât avem o plagiatoare dovedită la șefia DNA, nu văd unde e problema.
      • +13 (37 voturi)    
        hai sa o spunem pe aia dreapta (Luni, 26 iunie 2017, 15:14)

        Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

        exista o masa a populatiei anti rusa. Aceasta parte a populatiei nu va inghiti PSDul neam.. e clar de ce.

        Totul este despre pro vest sau pro est. EU voi merge cat timp voi trai spre vest. Aleg coruptul coruptilor care are orientare pro vest decat unul corect pro rusia.

        ai inteles? ma doare undeva ca kovesi a plagiat atata timp cat e pro vest si sta cu ochiul pe corupti si in special pe coruptii pro rusia... coruptul pro rus e mai periculos decat coruptul pro vest.

        putini recunosc dar cam la asa se rezuma toata lupta din Romania.
        • -23 (29 voturi)    
          Asa spune nene; e ca la fotbal.... (Luni, 26 iunie 2017, 16:07)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui Hans Metter

          Asa spune nene; e ca la fotbal....

          Ce tot o dai cu anticoruptia, cu est, cu vest, cu statul de drept, cu democratia ? E ca la fotbal; ai nostri si ai lor.

          Ei, dupa cum vezi, ai lor sunt mai multi. Sanatate la ficat !
          • +1 (1 vot)    
            fix ca in fotbal e (Marţi, 27 iunie 2017, 8:11)

            Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            o sa vedem care vor fi mai multi in final. deocamdata se joaca
        • +21 (25 voturi)    
          nu e ok cum gandesti! (Luni, 26 iunie 2017, 16:48)

          minos [utilizator] i-a raspuns lui Hans Metter

          Din 2 corupti nu trebuie sa alegi pe nmeni, ci sa cauti o a 3-a alternativa corecta.
          • 0 (6 voturi)    
            As spune că ai dreptate... (Luni, 26 iunie 2017, 18:56)

            Ion B [utilizator] i-a raspuns lui minos

            dacă istoria alegerilor de după lovitura nu te'ar contrazice: Iliescu vs. Vadim doar un exemplu.
          • +1 (1 vot)    
            nu stiu cati ani ai (Marţi, 27 iunie 2017, 8:12)

            Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui minos

            dar te felicit pentru gandire. si eu gandeam candva asa. M-am linistit insa. E mult mai bine pt psihic.

            Ai dreptate. E perfect ceea ce zici. Utopic pt Romania dar foarte corect.
        • +4 (6 voturi)    
          alooooo... te auzi ce prostii spui!? (Luni, 26 iunie 2017, 17:08)

          Fuscus [utilizator] i-a raspuns lui Hans Metter

          aia de merg spre est au fost si sunt corupti prin definitie ca doara asa a ajuns Rusia sa stapaneasca tarisoara asta, gasindu-si aliati in interior tip "coada de topor" care s-au vandut pe arginti si dregatorii.
          • +1 (1 vot)    
            Nucleul dur filorus (Luni, 26 iunie 2017, 23:16)

            nurosunurosu [anonim] i-a raspuns lui Fuscus

            E in fESE..DISTII de varf din judetele Olteniei si isi doreste finlandizarea tarii urand visceral NATO-UE.... mostenirea bolsevica nkvd-ista de decenii
          • +1 (1 vot)    
            corectitudinea pro rusilor (Marţi, 27 iunie 2017, 8:14)

            Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui Fuscus

            era un exemplu fortat. Sunt ferm convins ca politicienii pro rusi sunt mult mai corupti.
      • +30 (30 voturi)    
        Problema e ca tot psd-ul acum (Luni, 26 iunie 2017, 16:24)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

        cateva zile l-a evaluat ca total incompetent
        • +1 (1 vot)    
          Incompetenta (Marţi, 27 iunie 2017, 8:26)

          zece_plus [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

          Da, dar dupa ce a fost desemnat PM, devine automat competent.
          Victor Hugo scrie intr-un roman: un lord este un om invatat chiar atunci cand nu stie sa scrie si sa citeasca; el stie de drept.
          Asa si la noi: functia te face competent, poliglot, etc. se cunosc exemple in politica damboviteana.
      • -6 (12 voturi)    
        50 de pagini sau 20, tot aia e. (Luni, 26 iunie 2017, 17:00)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

        Asta e genul de comentariu care ma scotea din sarite inainte. Nu se mai intampla de cand CNATDCU s-a compromis total spaland-o pe Kovesi cu 20 de pagini plagiate ale ei.

        Genul de oameni care se regasesc in PSD au facut plagiatul comun, dar ironia face ca cei care viseaza la statul de drept au facut plagiatul onorabil. Ceea ce mi se pare chiar mai rau.
        • +2 (4 voturi)    
          cred ca glumesti un pic (Luni, 26 iunie 2017, 18:56)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui man_and_twin

          Tu nu intelegi ca geniile intelectuale de tip Tudose nu au scris nici-o pagina din acea lucrare? Ca poate la ei 20 de pagini sunt totalul aportului propriu?
          Da, plagiatul e plagiat dar daca ne gandim la invatamantul romanesc si la referate.ro parca incepem sa facem diferenta intre a plagia 20 de pagini dintr-o lucrare si a avea doar 20 de pagini scrise real intr-o lucrare.
          • +1 (1 vot)    
            Minus infinit (Marţi, 27 iunie 2017, 11:52)

            man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

            Nu ma intereseaza nuantele furtului intelectual, cum nu gasesc scuze nici unor hoti care au furat mai cu grija. Ca doar smecheriile lui Sova/Ponta cu Turceni Rovinari nu sunt mai onorabile ca tunurile date de Nastase.

            Kovesi a plagiat, demonstrat cu materialele originale puse fata in fata cu textul lucrarii. CNATDCU a admis asta, dar contorsionand logica si bunul simt, au considerat ca plagiatul nu apare prin partiele esentiale. Concluzionand ca lucrarea este nula dpdv stiintific, nici nu putea fi considerat ceva esential acolo.

            Doctoratele plagiate ori nule au intrat in normalitate la noi, Dar compromiterea CNATDCU e chiar mai grava. Si disponibilitatea societatii civile de a trece cu vederea impostura atunci cand (doar in aparenta) le serveste, imi arata doar lipsa de speranta.
      • +11 (11 voturi)    
        Urmatorul prim ministru (Luni, 26 iunie 2017, 17:07)

        vasile78 [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

        Acest articol este despre urmatorul prim ministru, nu despre Kovesi.
        In rest, imi doresc sa fim sanatosi si sa intelegem la esenta ce se intampla! Asa vom lua deciziile cele mai bune!
      • +10 (12 voturi)    
        ce sa faci si tu, esti la program (Luni, 26 iunie 2017, 18:57)

        un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

        ancheta de comisie a lucrarii de doctorat a decis ca lucrarea lui Covesi nu e plagiata.
        mai schimbi placa?
        spune-mi ce califica pe individul asta Mihai Tudose ca prim ministru?
        doar ca vrea dragnea? tu gandesti sau doar tastezi?
      • +1 (3 voturi)    
        Cine a dovedit-o? (Marţi, 27 iunie 2017, 3:24)

        KostasP [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

        Tu, mai harpalete-rusolete?
    • +15 (15 voturi)    
      Zero, este zero (Luni, 26 iunie 2017, 16:29)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui vasile78

      Hai să privim obiectiv situația.
      E zero; am mai spus?
    • +17 (17 voturi)    
      :) (Luni, 26 iunie 2017, 16:49)

      uzu [anonim] i-a raspuns lui vasile78

      este parlamentar FSN, PSDR, PSD din 2000.
      asta spune tot.
  • +55 (55 voturi)    
    ... (Luni, 26 iunie 2017, 13:27)

    dragonfly [utilizator]

    pare slugoiul perfect!!
    • 0 (0 voturi)    
      pai... (Marţi, 27 iunie 2017, 9:23)

      Non [utilizator] i-a raspuns lui dragonfly

      PSD = Partidul Slugilor lui Dragnea, na. nimic altceva
  • +46 (46 voturi)    
    cadru de partid (Luni, 26 iunie 2017, 13:29)

    chiuariu [utilizator]

    lovit, ca si grindeanu, de bunavointa conducerii. prea margint ca sa emita pretentii.
  • +54 (54 voturi)    
    Securist cu doctorat. Previzibil...pica. (Luni, 26 iunie 2017, 13:34)

    jackalphonse [utilizator]

    Nu vreau sa fiu carcotas, dar in mod sigur cineva o sa i umble la doctorat si s a dus naibii si asta.
    Pana la sfarsitul guvernarii, se pare ca pesedistii vor epuiza tot personalul "greu" si vor pune ministri din randul primarilor de la sate.

    Pe bune, se pare ca suntem mai jalnici decat vecina noastra, Rusia, impanzita de oligarhi si de fosti/actuali kgb isti. Noi nu mai reusim sa avem ministri sau jurnalisti decat din randul baronilor si a securistilor?
  • +36 (44 voturi)    
    Doamne..... (Luni, 26 iunie 2017, 13:35)

    polonyca [utilizator]

    Ca natie , chiar asa de jos am ajuns ?????? Ne meritam soarta...:(
    • +14 (30 voturi)    
      Exact (Luni, 26 iunie 2017, 13:56)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      O natie de hoti care voteaza hoti nu are destin. Rom\nia va disparea de pe harta pentru ca nu merita sa mai existe.
      • +6 (12 voturi)    
        Voi rusii sunteti o natie de hoti (Luni, 26 iunie 2017, 16:55)

        Ahha [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        Ca voi ati furat teritorii si mancarea de la gura celor ocupati, nu noi. Nu e la noi mai rau ca la altii...si am ajuns aici chiar din cauza voastra, a comunismului vostru sovietic infect.
    • +18 (22 voturi)    
      Normal ca asta meritam (Luni, 26 iunie 2017, 13:59)

      omezu [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      Pai nu asta a vrut poporul? Ala care s-a prezentat la vot, evident.
      • +2 (2 voturi)    
        Votul nu este mandat in alb (Luni, 26 iunie 2017, 19:38)

        coldplayer211 [utilizator] i-a raspuns lui omezu

        Votul nu este mandat in alb. Au trecut timpurile imparatilor antici unsi la conducere cu voia zeilor. Si socoteala pentru conducere o dadeau doar zeilor.

        Odata votati, au obligatia morala (ca nu avem lege in acest sens) sa isi respecte promisiunile din campanie.
        Pe langa asta, au obligatia legala sa respecte Constitutia, Codurile (in special cel penal) legile votate de asta, parlamentar in 5 legislative.

        Nu scrie in nicio lege ca au voie sa fure odata alesi. Nu scrie inca dar, daca le mai scuzam nelegiuirile, va scrie cat de curand.
  • +39 (39 voturi)    
    Cine este : ZERO ! (Luni, 26 iunie 2017, 13:35)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    Zero masuri indeplinite ca ministru al Economiei ...

    Prim - Sinistru ZERO !
  • +32 (32 voturi)    
    Se califica din plin ! :)) (Luni, 26 iunie 2017, 13:51)

    Susufler0 [utilizator]

    Realizari profesionale - "0" ;

    Integritate - "0" ;

    PS. Basca se are bine cu "baietii" fiindca e din mijlocul lor !

    PS. Sper ca Iohannis nu are in vedere cand vorbeste de integritate, doar pe cea dovedita dpdv penal !

    PPS. In cazul plagiatului lui Tudose Presedintele trebuie sa aiba in vedere ca potentiala "parte vatamata" i-a vandut lucrarea celui ce ar fi trebuit sa fie inculpat ! ;)
  • +18 (18 voturi)    
    acuma (Luni, 26 iunie 2017, 13:55)

    om simplu din multime [utilizator]

    de'l puse pe cel mai slab la viktoria, ar putea sa'l propuna pe sorinel la economie. c'ar fi, se pare, singurul care ramane somer dupa votul glorios in palavrament.
  • +23 (23 voturi)    
    Pe masura P$D (Luni, 26 iunie 2017, 13:55)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Hot, incompetent, impostor - exact pe masura grupului de mafioti si complici la jaf numit P$D,
  • +21 (23 voturi)    
    Cu un asemenea "pedigree" (Luni, 26 iunie 2017, 14:07)

    Andradda [utilizator]

    ...se pare ca Dragnea vrea sa-l "forteze" pe Johannis sa-l respinga pe Tudose.
    Probabil ca abia a doua propunere va fi cea dorita intr-adevar de Dragnea si de mafia PSD-ista.
    Iar a doua propunere va fi greu de respins, fara ca Romania sa intre intr-o criza politica prelungita si cu efecte incontrolabile, adica suspendarea presedintelui sau alegeri anticipate.
    • +11 (13 voturi)    
      Daca a doua propunere ar fi Carmen Dan (Luni, 26 iunie 2017, 14:26)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      Presedintele va spune "nein" si-l va desemna el pe Chirica sau pe Dîncu !

      PS. Pe un sereist ca Fifor o sa-l accepte insa pt ca nu are in criterii si apartenenta...
      • +7 (9 voturi)    
        Cam greu de crezut ca... (Luni, 26 iunie 2017, 15:29)

        Andradda [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Johannis va refuza un premier numit de PSD si va numi el insusi un premier, tot de la PSD? Ar fi un afront de neacceptat pt Dragnea si "camarila" lui de mafioti.
        Cred ca, la ora asta, nici Johannis nu are cum sa stie cu certitudine cum va evolua situatia pt ca orice actiune a presedintelui este conditionata de mutarile pe care le va face PSD. Ca de opozitie nu e cazul sa discutam.
  • +26 (28 voturi)    
    Hehe (Luni, 26 iunie 2017, 14:12)

    robert.b [utilizator]

    Pare o alegere corecta: un prost, dintre prosti, pentru prosti. Traiasca!
  • +31 (33 voturi)    
    o sa plangem dupa Grindeanu! (Luni, 26 iunie 2017, 14:13)

    mike_the_hunter [utilizator]

    Absolvent al Universităţii Creştine „Dimitrie Cantemir” acest domn conferentiar la facultatea de cadre SRI este exemplu tipic de mic sef PSD. Mediocru, siret, yesman, si fara probleme pentru mafia Dragnea, adica 0 realizari intelectuale, zero realizari ca minstru in diverse guverne. O sa plangem dupa Ciolos , dupa Grindeanu. Pana si Victoras, cu tot plagiatul lui, este mult peste acest domn fara insusiri. Singura pe care o are este fidelitatea fata de PSD , si raspunsul "da" la orice ii vor cere sefii cei mari.
    Romania a ajuns rau de tot, si asta datorita multilor ei cetatenilor care seamana leit cu acest domn Tudose.
    • +1 (1 vot)    
      Mai interesant (Marţi, 27 iunie 2017, 6:35)

      spiru haret [anonim] i-a raspuns lui mike_the_hunter

      A absolvit in 95' deci a inceput in 91' (poate nu a avut sansa lui Dragnea, sa stea mai multi ani). Deci pe la 24 ani a inceput scoala de avocati. Cum la adevarata Facultate de Drept era concurenta, omul si-a constientizat limitele si a incercat la "parti".

      1987-1991? Cu ce s-a indeletnicit?

      Pe scurt - un trantore pedesist, platit de stat mai toata viata, care nu stie aproape nimic despre cum se conduce ceva, specialist probabil in hunger games din politica damboviteana.
  • +20 (22 voturi)    
    Varsta (Luni, 26 iunie 2017, 14:28)

    Ioana [anonim]

    Are 50 ani? Arata de 65.
    • +5 (7 voturi)    
      asa-i, (Luni, 26 iunie 2017, 17:28)

      HMC [anonim] i-a raspuns lui Ioana

      in plus, si stiu ca nu e deloc corect dar nu ma pot stapani, dupa aspect, consider ca are legaturi pe langa SRI si cu Bautura. Un examen la ficat inainte de investire n-ar strica. Asa, ca sa-mi dovedeasca ca ma-nsel.
    • +5 (5 voturi)    
      Exact (Luni, 26 iunie 2017, 19:11)

      Pac-pac [utilizator] i-a raspuns lui Ioana

      Asta voiam sa spun si eu. Ori e gresita varsta ori baiatul bea mai ceva decat Basescu.
  • +24 (24 voturi)    
    circoteca (Luni, 26 iunie 2017, 14:51)

    pragmatism [utilizator]

    La astia din PSD, cu cat esti mai nesimtit, mai hot si mai putin utilat intelectual ... cu atat esti mai pregatit sa ai o functie inalta?! Daca n-ar fi de plans ... ar fi de rasul curcilor!!!
  • +16 (16 voturi)    
    ce caricatura (Luni, 26 iunie 2017, 15:05)

    ras-putin [utilizator]

    vor ramine caricaturistii fara serviciu.
  • +24 (24 voturi)    
    Prostul (Luni, 26 iunie 2017, 15:11)

    Celbland [utilizator]

    Dragnea l-a evaluat ca prost, el a recunoscut în parlament, votând că este prost. Mai e și plagiator.

    Ce obraz gros are !!!
  • +19 (19 voturi)    
    5 mandate ca parlamentar?? (Luni, 26 iunie 2017, 15:19)

    soundtrack [utilizator]

    Parca e din mezozoic!
  • +10 (10 voturi)    
    NU CREDEM NIMIC! (Luni, 26 iunie 2017, 16:44)

    Patrula10000 [utilizator]

    pana nu ii vedem demisia demisia in alb!
  • +8 (8 voturi)    
    Interesant (Luni, 26 iunie 2017, 18:26)

    Cetateanu [utilizator]

    N-ar fi problema ca a facut la "batranete" o facultate care tocmai s-a infiintat si dadea diplome la toti prostii, da ce facu pana atunci: ce liceu, ce a invartit pana la a deveni tucalar la PSD (chiar la ce mare PSDist a fost ?)?
    A doua: ce institutie de invatamant este Academia de SRI sau cum ii zice, de tine pe post de conferentiar un individ fara doctorat /sau cu el plagiat? (mai ales cand in conditiile de cerinte de azi nici macar lector nu poti sa fii fara doctorat).
  • +4 (4 voturi)    
    Ăsta ştie vreo limbă străină (Luni, 26 iunie 2017, 20:00)

    Canache [utilizator]

    ca lumea sau vorbeşte doar engleza ca ”mazăr şi fazăr” ?
    Întreb şi eu, nu dau cu parul, că mi se pare o condiţie esenţială. După aspect nu cred. Iar după consultări am senzaţia că dragnetul nu vrea să-l pună, vrea doar să dea vina pa Iohanis că ţara e în criză
    • +2 (2 voturi)    
      Stie klingoniana (Marţi, 27 iunie 2017, 3:18)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Canache

      Dupa trei bardace de vodca. Oricum e 99% klingonian deja.
  • +1 (1 vot)    
    un butoi de borhot (Marţi, 27 iunie 2017, 1:00)

    dezer [utilizator]

    trista tara din rau in mai rau
  • 0 (0 voturi)    
    Culmea ironiei: il pasioneaza sahul! (Marţi, 27 iunie 2017, 9:28)

    Lespezi [utilizator]

    citat din CV (cred ca nu se poate plagia pe sine insusi, corect..?).
    Vroia sa ajunga maestru de sah la clubul local. Nu e o gluma!
    Nu mai spune insa daca a ajuns maestru. Acest suspans ne omoaraaa!
    Culmea tzopismului: vrei patalama de om destept deoarece stii ca realitatea va contrazice mereu hartia.
  • 0 (0 voturi)    
    CV-ul domnului (Marţi, 27 iunie 2017, 10:29)

    Mircea1978 [utilizator]

    Exista niscaiva goluri in acest CV.
    Deci, Dl Tudose s-a nascut in 1967 si a inceput sa munceasca in 1992, adica la 25 de ani. Si direct ca sef de birou senatorial. Banuiesc ca a terminat liceul la 18-19 ani. Sa fi facut si armata 1 an, si tot lipsesc 5 ani.
    Ce a facut Dl Tudose in toti acesti 5 ani? Bisnita, a fost la turci?