Ruptura intre Liviu Dragnea si doi puternici baroni, aliatii sai loiali de pana acum: Paul Stanescu si Niculae Badalau

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Luni, 26 iunie 2017, 13:16 Actualitate | Politic

Nicolae Badalau
Foto: Agerpres
Paul Stanescu (seful PSD Olt) si Niculae Badalau (seful PSD Giurgiu), precum si Codrin Stefanescu sunt trei dintre cei patru lideri PSD care s-au abtinut luni la votul in Comitetul Executiv PSD cand a fost votat Mihai Tudose ca propunere de premier al Romaniei din PSD.

Al patrulea lider PSD care s-a abtinut a fost Marian Mina.

Propunerea a fost facuta de Liviu Dragnea.

Stanescu si Badalau sunt doi dintre aliatii cei mai puternici ai lui Liviu Dragnea. Au existat inca de azi-noapte informatii ca Stanescu s-a opus nominalizarii lui Mihai Tudose ca premier.

























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation: Ce trebuie sa faci pentru a beneficia de cei 200.000 lei disponibili prin programul StartUp Nation si pentru a-ti dezvolta afacerea

Ai primit un acord de acceptare in programul StartUp Nation. Care sunt urmatorii pasi? Cu ce costuri te vei confrunta pentru a te putea folosi de acesti bani? Mai intai trebuie sa pui in practica ideea de business castigatoare, iar apoi sa iti cresti afacerea. Pentru asta ai nevoie, in primul rand, de clienti noi, strategii adaptate la nevoile pietei si de un ochi atintit permanent asupra propriei afaceri si asupra pozitionarii tale in cadrul unei oferte adesea variate.

12000 vizualizari

  • +25 (27 voturi)    
    Vrajeala ieftina. (Luni, 26 iunie 2017, 13:28)

    Andradda [utilizator]

    Au primit ordin de la Dragnea sa faca putina opozitie si sa se abtina de la vot, ca sa mimeze o minima democratie in PSD.
    • +12 (14 voturi)    
      Subscriu (Luni, 26 iunie 2017, 15:42)

      WhosYourDaddy [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      Corect! Dragnea vrea sa arate ca are putina opozitie. Ca desemneaza pe cineva care nu e pe placul celor apropiati lui doar ca sa elimine suspiciunea ca defapt Mihai Tudose va fi papusica lui!
    • +2 (2 voturi)    
      neah (Luni, 26 iunie 2017, 16:11)

      student88 [anonim] i-a raspuns lui Andradda

      mai degraba s-au suparat ca nu au fost ei propusi ca papusi. oricum ar fi, fara guvern psdist!!!
  • +17 (17 voturi)    
    Bălălău a ieșit iar în față... (Luni, 26 iunie 2017, 13:45)

    IancuJianu [utilizator]

    cu ordin de la comenduire, desigur...
  • +18 (18 voturi)    
    "Baronii puternici" sunt in fapt (Luni, 26 iunie 2017, 15:05)

    Bogdan_100 [utilizator]

    infractori penibili
  • +12 (12 voturi)    
    Balalau se visa pe tron ? (Luni, 26 iunie 2017, 15:25)

    Plagarus [utilizator]

    La ce ineptii economice au initiat,PSDeii vor alegeri anticipate ?
  • +6 (8 voturi)    
    Cine sa opus! (Luni, 26 iunie 2017, 15:29)

    asavreau [utilizator]

    Nu sunt cu nimic mai de soi.Codrin Ștefănescu este ca o moluscă băloasă,un om spălat civilizat nu ar sta lângă el.Inspiră dezgust pri tot ce face.Paul Stănescu și Bădălău sunt promovați de Dragnea,nu îndrăzneau să vină la București.Despre ce opoziție vorbim?
  • +9 (11 voturi)    
    despre ce "ruptura" vorbim? (Luni, 26 iunie 2017, 15:39)

    jackalphonse [utilizator]

    Serios, aveti si alte informatii? Articolele sms cu speculatii propagandistice sunt apanajul antenei3.
    Eu cred ca este o sceneta jucata in asa fel in cat sa nu fie ca la ceusescu reales. Sa nu se vada tirania din partid.
    cand mai faceti si voi o analiza frumoasa?