Ruptura intre Liviu Dragnea si doi puternici baroni, aliatii sai loiali de pana acum: Paul Stanescu si Niculae Badalau

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Luni, 26 iunie 2017, 13:16 Actualitate | Politic

Nicolae Badalau
Foto: Agerpres
Paul Stanescu (seful PSD Olt) si Niculae Badalau (seful PSD Giurgiu), precum si Codrin Stefanescu sunt trei dintre cei patru lideri PSD care s-au abtinut luni la votul in Comitetul Executiv PSD cand a fost votat Mihai Tudose ca propunere de premier al Romaniei din PSD.

Al patrulea lider PSD care s-a abtinut a fost Marian Mina.

Propunerea a fost facuta de Liviu Dragnea.

Stanescu si Badalau sunt doi dintre aliatii cei mai puternici ai lui Liviu Dragnea. Au existat inca de azi-noapte informatii ca Stanescu s-a opus nominalizarii lui Mihai Tudose ca premier.























Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

12129 vizualizari

  • +25 (27 voturi)    
    Vrajeala ieftina. (Luni, 26 iunie 2017, 13:28)

    Andradda [utilizator]

    Au primit ordin de la Dragnea sa faca putina opozitie si sa se abtina de la vot, ca sa mimeze o minima democratie in PSD.
    • +12 (14 voturi)    
      Subscriu (Luni, 26 iunie 2017, 15:42)

      WhosYourDaddy [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      Corect! Dragnea vrea sa arate ca are putina opozitie. Ca desemneaza pe cineva care nu e pe placul celor apropiati lui doar ca sa elimine suspiciunea ca defapt Mihai Tudose va fi papusica lui!
    • +2 (2 voturi)    
      neah (Luni, 26 iunie 2017, 16:11)

      student88 [anonim] i-a raspuns lui Andradda

      mai degraba s-au suparat ca nu au fost ei propusi ca papusi. oricum ar fi, fara guvern psdist!!!
  • +17 (17 voturi)    
    Bălălău a ieșit iar în față... (Luni, 26 iunie 2017, 13:45)

    IancuJianu [utilizator]

    cu ordin de la comenduire, desigur...
  • +18 (18 voturi)    
    "Baronii puternici" sunt in fapt (Luni, 26 iunie 2017, 15:05)

    Bogdan_100 [utilizator]

    infractori penibili
  • +12 (12 voturi)    
    Balalau se visa pe tron ? (Luni, 26 iunie 2017, 15:25)

    Plagarus [utilizator]

    La ce ineptii economice au initiat,PSDeii vor alegeri anticipate ?
  • +6 (8 voturi)    
    Cine sa opus! (Luni, 26 iunie 2017, 15:29)

    asavreau [utilizator]

    Nu sunt cu nimic mai de soi.Codrin Ștefănescu este ca o moluscă băloasă,un om spălat civilizat nu ar sta lângă el.Inspiră dezgust pri tot ce face.Paul Stănescu și Bădălău sunt promovați de Dragnea,nu îndrăzneau să vină la București.Despre ce opoziție vorbim?
  • +9 (11 voturi)    
    despre ce "ruptura" vorbim? (Luni, 26 iunie 2017, 15:39)

    jackalphonse [utilizator]

    Serios, aveti si alte informatii? Articolele sms cu speculatii propagandistice sunt apanajul antenei3.
    Eu cred ca este o sceneta jucata in asa fel in cat sa nu fie ca la ceusescu reales. Sa nu se vada tirania din partid.
    cand mai faceti si voi o analiza frumoasa?