Liviu Dragnea: 5-6 variante pentru postul de premier, se degajeaza o solutie pe care o voi propune in Comitetul Executiv. Carmen Dan a fost una dintre propuneri

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 26 iunie 2017, 10:34 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: Captura Antena 3
Liviu Dragnea a declarat luni dimineata ca "am avut ieri si zilele trecute discutii cu toti presedintii de organizatii, parlamentari si colegi din tara. Au reiesit 5-6 variante pentru postul de premier. Am discutat cu fiecare dintre ei si se degajeaza o solutie pe care o voi propune in CEX". Dragnea a mai spus ca ministrul de Interne Carmen Dan "a fost una dintre propuneri, de aceea am chemat-o la CEX".

"Am avut ieri si zilele trecute discutii cu toti presedintii de organizatii, cu exceptia a doi dintre ei plecati din tara, cu parlamentari si colegi din tara. Au reiesit 5-6 variante pentru postul de premier. Am discutat cu fiecare dintre ei si se degajeaza o solutie pe care o voi propune in CEX", a mai spus Dragnea.

Intrebat ce va face PSD daca Iohannis va respinge prima propunere a partidului, Dragnea a declarat: "Poate imi accepta, teoretic ar trebui sa accepte, am vazut toate declaratiile dumnealui si pozitia din ultima perioada, care, trebuie sa recunosc, mi s-a parut o pozitie corecta, adica nu s-a implicat, chiar daca poate au fost tentatii in aceasta speta si cred ca vrea stabilitate ca si noi".























VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si Startup Cafe, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

11308 vizualizari

  • +34 (34 voturi)    
    Carmen Dan la min. Industriei (Luni, 26 iunie 2017, 10:37)

    CezarN [utilizator]

    Ea, fiind secretara la un liceu industrial, se califica negresit. :)
    • +25 (25 voturi)    
      se califica (Luni, 26 iunie 2017, 10:45)

      Cata79 [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      ca a dovedit ca stie sa stea capra
      • +10 (12 voturi)    
        nooooo (Luni, 26 iunie 2017, 10:59)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Cata79

        se degajeaza, ca astia de la psd e ( ca e sub 50) plini de neologisme : anvelope, degajeaza...
        • +5 (5 voturi)    
          P$D slogan : in milf We Trust ! (Luni, 26 iunie 2017, 11:15)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          mai ales ca cald afara...
      • +18 (18 voturi)    
        Asa este, sa fie brandul Romaniei (Luni, 26 iunie 2017, 11:00)

        CezarN [utilizator] i-a raspuns lui Cata79

        Stii, langa capra mai gasesti un Durex, da' langa Durex nu gasesti o capra. :)
      • -3 (5 voturi)    
        o măgărie (Luni, 26 iunie 2017, 12:03)

        c.radu [utilizator] i-a raspuns lui Cata79

        și n-are legătură cu părerile politice. Sunt în opoziție față de PSD și pentru că îmi displace grobianismul.
    • +1 (1 vot)    
      A zis bine Grindeanu - gunoianu (Luni, 26 iunie 2017, 11:28)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      Sunt 5-6 prim-miniștri in sală.
      Dar au ales-o pe cea mai cea; o doamnă aleasă.
  • +34 (34 voturi)    
    5-6 variante .... (Luni, 26 iunie 2017, 10:38)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    5-6 variante pentru postul de premier , se VIDANJEAZA o solutie pe care o voi propune in Comitetul Executiv ...

    Sa vedem ce scursura mai toarna dracul viu din haznaua

    P$D - CIUMA ROSIE !
  • +21 (21 voturi)    
    "Vrednic este" (Luni, 26 iunie 2017, 10:40)

    Pierrotlefou [utilizator]

    Acest "medaliat al BOR" e vrednic de toata "admiratia": cum a tras el sfori (la greu!) sambata si mai ales duminica pentru "linistea noastra".
    Noi toti credeam ca e de partea lui Mamona (incluzand bani, putere etc.)...
    Sa-l mai banuiasca cineva ca DRACnea nu e de partea poporului.
  • +19 (19 voturi)    
    hahahahaaaaa... Carmen Dan (Luni, 26 iunie 2017, 10:44)

    Fuscus [utilizator]

    daca asta e propunere de premier am ajuns jos , jos de tot. vai de natia asta daca a ajuns sa nominalizeze o oafa pt functia de prim-ministru
    • +6 (6 voturi)    
      doar (Luni, 26 iunie 2017, 11:08)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Fuscus

      nu-ti inchipui ca dragnea paturica o sa puna un prim ministru pentru binele oamenilor din Romania?
      e pus doar pentru binele lui personal, ca in ciuda caldurii de afara ii bate un viscol pe la fese, ceva de speriat.
  • +19 (19 voturi)    
    degajeaza!; "le are cu mingea" baiatu' asta (Luni, 26 iunie 2017, 10:44)

    mnicku [utilizator]

    el centreaza, el da cu capul si tot el e salvatore della patria ......... ce geniu ascuns d-le, curat Einstein ce mai.

    n-ai vrea tu sa te "degajezi" nitel la rahova ..... ?
  • +20 (20 voturi)    
    La PSD zilele astea e concursul (Luni, 26 iunie 2017, 10:45)

    bagu.florin [utilizator]

    hai sa gasim cel mai mare slugoi din partid si sa-l facem prim-ministru aka hartie igienica pentru Dragnea.
  • +16 (16 voturi)    
    variante multiple (Luni, 26 iunie 2017, 10:49)

    artistul000 [utilizator]

    1. Calin, Anton, Popescu, Tariceanu, Liviu, Dragnea
    2. Gabriela, Vranceanu, Firea, Olguta, Lia, Vasilescu
  • +13 (13 voturi)    
    Deci habar nu are (Luni, 26 iunie 2017, 11:04)

    Wanheda [utilizator]

    Pe cine sa puna, Parnaie Dracnev
  • +4 (4 voturi)    
    Cred ca un Prim Ministru (Luni, 26 iunie 2017, 11:37)

    Rescator [utilizator]

    potrivit ar putea fi portarul de la scoala din Videle unde
    Carmen Dan a fost secretara,sau de ce nu calul lui
    Dragneev,ca la Imparatul Nero(care se spala cu Dero).
    • +1 (1 vot)    
      Caligula (Luni, 26 iunie 2017, 12:30)

      CezarN [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      Caligula este imparatul roman care si-a numit calul consul.
      Pe calul ui Caligula il chema Incitatus. Cred ca acest nume i s-ar potrivi oricarui primministru numit de Dragnea, care isi doreste ca sluga lui sa se miste repede impotriva justitiei (OUG-uri, etc).
    • 0 (0 voturi)    
      N-ai nimerit (Luni, 26 iunie 2017, 12:41)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      portarul nu este membru psd, este membru alde.
  • +2 (2 voturi)    
    am incredere ... (Luni, 26 iunie 2017, 11:40)

    astronaut [utilizator]

    in Presedinte , nu cred ca va fi de acord cu orice ''metafarfuza'', obedienta Dracnevului ,''trebuie sa dovedeasca ca are experienta administrativa , capabila sa conduca un Guvern ''spunea Presedintele deunazi , printre alte capabilitati !
  • +2 (2 voturi)    
    bai, asta o propune pe (Luni, 26 iunie 2017, 12:02)

    suckthepen!!!!! [utilizator]

    tatoaica.
    aia o sa va jupoaie de neuroni)0))
  • +3 (3 voturi)    
    mda (Luni, 26 iunie 2017, 12:04)

    SoulSearcher [utilizator]

    5-6 variante de premier de la liviu dragnea:

    - el
    - olguta
    - firea
    - el din nou
    - olguta din nou

    si cam atat... ca nu prea a mai ramas nimeni
  • +5 (5 voturi)    
    Trump nu poate face show-ul Apprentice (Luni, 26 iunie 2017, 12:20)

    taro [utilizator]

    Show-ul va fi preluat de catre Dragnea si denumirea schimbata in "Sluga"
  • 0 (0 voturi)    
    Clarificare (Luni, 26 iunie 2017, 12:29)

    sol_invictus [utilizator]

    Dragnea are 5-6 variante de premier din afara PSD, da?

    Pentru ca din propriul partid nu le-a placut.
  • +1 (1 vot)    
    De acord (Luni, 26 iunie 2017, 13:02)

    mxyzptlknr2 [utilizator]