Liviu Dragnea: 5-6 variante pentru postul de premier, se degajeaza o solutie pe care o voi propune in Comitetul Executiv. Carmen Dan a fost una dintre propuneri

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 26 iunie 2017, 10:34 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: Captura Antena 3
Liviu Dragnea a declarat luni dimineata ca "am avut ieri si zilele trecute discutii cu toti presedintii de organizatii, parlamentari si colegi din tara. Au reiesit 5-6 variante pentru postul de premier. Am discutat cu fiecare dintre ei si se degajeaza o solutie pe care o voi propune in CEX". Dragnea a mai spus ca ministrul de Interne Carmen Dan "a fost una dintre propuneri, de aceea am chemat-o la CEX".

"Am avut ieri si zilele trecute discutii cu toti presedintii de organizatii, cu exceptia a doi dintre ei plecati din tara, cu parlamentari si colegi din tara. Au reiesit 5-6 variante pentru postul de premier. Am discutat cu fiecare dintre ei si se degajeaza o solutie pe care o voi propune in CEX", a mai spus Dragnea.

Intrebat ce va face PSD daca Iohannis va respinge prima propunere a partidului, Dragnea a declarat: "Poate imi accepta, teoretic ar trebui sa accepte, am vazut toate declaratiile dumnealui si pozitia din ultima perioada, care, trebuie sa recunosc, mi s-a parut o pozitie corecta, adica nu s-a implicat, chiar daca poate au fost tentatii in aceasta speta si cred ca vrea stabilitate ca si noi".

























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

11259 vizualizari

  • +34 (34 voturi)    
    Carmen Dan la min. Industriei (Luni, 26 iunie 2017, 10:37)

    CezarN [utilizator]

    Ea, fiind secretara la un liceu industrial, se califica negresit. :)
    • +25 (25 voturi)    
      se califica (Luni, 26 iunie 2017, 10:45)

      Cata79 [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      ca a dovedit ca stie sa stea capra
      • +10 (12 voturi)    
        nooooo (Luni, 26 iunie 2017, 10:59)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Cata79

        se degajeaza, ca astia de la psd e ( ca e sub 50) plini de neologisme : anvelope, degajeaza...
        • +5 (5 voturi)    
          P$D slogan : in milf We Trust ! (Luni, 26 iunie 2017, 11:15)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          mai ales ca cald afara...
      • +18 (18 voturi)    
        Asa este, sa fie brandul Romaniei (Luni, 26 iunie 2017, 11:00)

        CezarN [utilizator] i-a raspuns lui Cata79

        Stii, langa capra mai gasesti un Durex, da' langa Durex nu gasesti o capra. :)
      • -3 (5 voturi)    
        o măgărie (Luni, 26 iunie 2017, 12:03)

        c.radu [utilizator] i-a raspuns lui Cata79

        și n-are legătură cu părerile politice. Sunt în opoziție față de PSD și pentru că îmi displace grobianismul.
    • +1 (1 vot)    
      A zis bine Grindeanu - gunoianu (Luni, 26 iunie 2017, 11:28)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      Sunt 5-6 prim-miniștri in sală.
      Dar au ales-o pe cea mai cea; o doamnă aleasă.
  • +34 (34 voturi)    
    5-6 variante .... (Luni, 26 iunie 2017, 10:38)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    5-6 variante pentru postul de premier , se VIDANJEAZA o solutie pe care o voi propune in Comitetul Executiv ...

    Sa vedem ce scursura mai toarna dracul viu din haznaua

    P$D - CIUMA ROSIE !
  • +21 (21 voturi)    
    "Vrednic este" (Luni, 26 iunie 2017, 10:40)

    Pierrotlefou [utilizator]

    Acest "medaliat al BOR" e vrednic de toata "admiratia": cum a tras el sfori (la greu!) sambata si mai ales duminica pentru "linistea noastra".
    Noi toti credeam ca e de partea lui Mamona (incluzand bani, putere etc.)...
    Sa-l mai banuiasca cineva ca DRACnea nu e de partea poporului.
  • +19 (19 voturi)    
    hahahahaaaaa... Carmen Dan (Luni, 26 iunie 2017, 10:44)

    Fuscus [utilizator]

    daca asta e propunere de premier am ajuns jos , jos de tot. vai de natia asta daca a ajuns sa nominalizeze o oafa pt functia de prim-ministru
    • +6 (6 voturi)    
      doar (Luni, 26 iunie 2017, 11:08)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Fuscus

      nu-ti inchipui ca dragnea paturica o sa puna un prim ministru pentru binele oamenilor din Romania?
      e pus doar pentru binele lui personal, ca in ciuda caldurii de afara ii bate un viscol pe la fese, ceva de speriat.
  • +19 (19 voturi)    
    degajeaza!; "le are cu mingea" baiatu' asta (Luni, 26 iunie 2017, 10:44)

    mnicku [utilizator]

    el centreaza, el da cu capul si tot el e salvatore della patria ......... ce geniu ascuns d-le, curat Einstein ce mai.

    n-ai vrea tu sa te "degajezi" nitel la rahova ..... ?
  • +20 (20 voturi)    
    La PSD zilele astea e concursul (Luni, 26 iunie 2017, 10:45)

    bagu.florin [utilizator]

    hai sa gasim cel mai mare slugoi din partid si sa-l facem prim-ministru aka hartie igienica pentru Dragnea.
  • +16 (16 voturi)    
    variante multiple (Luni, 26 iunie 2017, 10:49)

    artistul000 [utilizator]

    1. Calin, Anton, Popescu, Tariceanu, Liviu, Dragnea
    2. Gabriela, Vranceanu, Firea, Olguta, Lia, Vasilescu
  • +13 (13 voturi)    
    Deci habar nu are (Luni, 26 iunie 2017, 11:04)

    Wanheda [utilizator]

    Pe cine sa puna, Parnaie Dracnev
  • +4 (4 voturi)    
    Cred ca un Prim Ministru (Luni, 26 iunie 2017, 11:37)

    Rescator [utilizator]

    potrivit ar putea fi portarul de la scoala din Videle unde
    Carmen Dan a fost secretara,sau de ce nu calul lui
    Dragneev,ca la Imparatul Nero(care se spala cu Dero).
    • +1 (1 vot)    
      Caligula (Luni, 26 iunie 2017, 12:30)

      CezarN [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      Caligula este imparatul roman care si-a numit calul consul.
      Pe calul ui Caligula il chema Incitatus. Cred ca acest nume i s-ar potrivi oricarui primministru numit de Dragnea, care isi doreste ca sluga lui sa se miste repede impotriva justitiei (OUG-uri, etc).
    • 0 (0 voturi)    
      N-ai nimerit (Luni, 26 iunie 2017, 12:41)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      portarul nu este membru psd, este membru alde.
  • +2 (2 voturi)    
    am incredere ... (Luni, 26 iunie 2017, 11:40)

    astronaut [utilizator]

    in Presedinte , nu cred ca va fi de acord cu orice ''metafarfuza'', obedienta Dracnevului ,''trebuie sa dovedeasca ca are experienta administrativa , capabila sa conduca un Guvern ''spunea Presedintele deunazi , printre alte capabilitati !
  • +2 (2 voturi)    
    bai, asta o propune pe (Luni, 26 iunie 2017, 12:02)

    fkoff!!!!! [utilizator]

    tatoaica.
    aia o sa va jupoaie de neuroni)0))
  • +3 (3 voturi)    
    mda (Luni, 26 iunie 2017, 12:04)

    SoulSearcher [utilizator]

    5-6 variante de premier de la liviu dragnea:

    - el
    - olguta
    - firea
    - el din nou
    - olguta din nou

    si cam atat... ca nu prea a mai ramas nimeni
  • +5 (5 voturi)    
    Trump nu poate face show-ul Apprentice (Luni, 26 iunie 2017, 12:20)

    taro [utilizator]

    Show-ul va fi preluat de catre Dragnea si denumirea schimbata in "Sluga"
  • 0 (0 voturi)    
    Clarificare (Luni, 26 iunie 2017, 12:29)

    sol_invictus [utilizator]

    Dragnea are 5-6 variante de premier din afara PSD, da?

    Pentru ca din propriul partid nu le-a placut.
  • +1 (1 vot)    
    De acord (Luni, 26 iunie 2017, 13:02)

    mxyzptlknr2 [utilizator]