Olguta Vasilescu: Deputatul PSD Mircea Draghici a fost amenintat inainte de motiune ca nu o sa isi mai vada copiii/ Draghici confirma mesajul de amenintare

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Joi, 22 iunie 2017, 12:13 Actualitate | Politic

Mircea Draghici
Foto: Facebook
Ministrul Muncii Lia Olguta Vasilescu a declarat miercuri seara la Antena 3 ca deputatul PSD Mircea Draghici, trezorierul partidului, a primit inainte de votul la motiunea de cenzura un mesaj de amenintare in care i se spunea ca nu o sa isi vada copiii si parintii. 

"Mircea Draghici a primit un mesaj de genul ca nu o sa isi mai vada copiii si parintii", a declarat Olguta Vasilescu, potrivit site-ului Antena3.

Contactat de HotNews.ro, deputatul PSD a confirmat ca a primit un mesaj de amenintare de pe un numar necunoscut, posibil o cartela preplatita.

Acesta a mai spus ca va detalia aceasta chestiune intr-o conferinta de presa, vineri. Intrebat daca va face plangere penala, Draghici a precizat ca s-a ocupat avocatul sau, fara a face alte precizari.


Citeste mai multe despre   






















11077 vizualizari

  • +31 (35 voturi)    
    Mai bine nu ii mai vedem noi (Joi, 22 iunie 2017, 12:17)

    Bogdan_100 [utilizator]

    pe acesti oligofreni. Sa stea si sa-si vada copii si parintii numai sa nu-i mai vedem noi pe astfel de specimene (inclusiv Lia Prostuta Vasilescu) in politica si parlament
    • +9 (9 voturi)    
      ba sa isi vada copill (Joi, 22 iunie 2017, 14:36)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      duminica, printre zabrele
    • +8 (8 voturi)    
      Cine-o crede pe tzatza asta ???? (Joi, 22 iunie 2017, 17:45)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      Cred ca nici ea nu se mai crede.
  • +33 (37 voturi)    
    Si-au trimis mesaje intre ei (Joi, 22 iunie 2017, 12:19)

    CezarN [utilizator]

    Ca sa se poate victimiza acuma.
    Sau, cei de la PSD care trimeteau celeilalte tabere mesaje de amenintare au trimis la un numar gresit.

    Degeaba! Ce ati pierdut (procente) nu asa se recupereaza.
  • +11 (19 voturi)    
    propun sa fie (Joi, 22 iunie 2017, 12:24)

    eu sunt [utilizator]

    decorat de Iohannis si sa fie numit erou al luptei impotriva dusmanilor patriei.
  • +33 (37 voturi)    
    Senzational (Joi, 22 iunie 2017, 12:40)

    bogdan1477 [utilizator]

    Asta asha, ca sa vada tot poporul prin ce chinuri a trecut tabara PSD-Dragnea ca sa scape de tabara PSD-Ponta/Grindeanu. Vrajeli de adormit copiii (si fraierii)
  • +16 (20 voturi)    
    >numar necunoscut (Joi, 22 iunie 2017, 12:49)

    eleVenereCtions [utilizator]

    Adica un telefon in plus cumparat de el?
  • +19 (23 voturi)    
    Stim stim (Joi, 22 iunie 2017, 12:58)

    Anonym [utilizator]

    Fortele oculte straine de sorginte Sorosista, niste demoni printre noi care nu s-ar da de la nimic inapoi sa faca rau acestei echipe minunate, romaneasca si cinstita care este Dragnea, Firea, Olgura & Co.

    Din pacate/fericire, depinde cum te uiti, aceasta narativa servita oamenilor simplii chiar functioneaza.
    Sunt curios ce ii coc acesti bravi romani lui Iohannis in perspectiva alegerilor din 2019...
    • +9 (11 voturi)    
      Aha (Joi, 22 iunie 2017, 14:09)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      Eram sigur. Mesajul era in engleza cu accent maghiar si evreiesc.
  • +24 (28 voturi)    
    Iar linsaje? (Joi, 22 iunie 2017, 13:01)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Medicamenteeeee!

    Dar stai, a primit amenintari ca sa ce? Scrie in mesaj sa voteze impotriva motiunii? Poate omul e bagat intr-o afacere cu niste camatari si aia i-au transmis ca a ramas in urma cu platile. De fapt au vrut sa zica ca il baga pe lista datornicilor la banci, dar au gresit template-ul SMS-ului.
  • +16 (20 voturi)    
    Amenintarea era de la Volguta ca sa rupa tara (Joi, 22 iunie 2017, 13:04)

    rogvaiv [utilizator]

    Nu uitam ce i-au facut si pe fata matematicianului Petru Becheru pentru delictul de a SOCOTI in loc sa se ocupe de jaf la drumul mare.
  • +18 (18 voturi)    
    Hmm (Joi, 22 iunie 2017, 13:50)

    skeptica [utilizator]

    Ce nu spune Olguta este a doua parte a amenintarii. Nu o sa-si mai vada copiii daca voteaza PENTRU sau CONTRA motiunii? Poate era de la Liviu SMS-ul, ca stim ca ii place sa textuiasca :D
  • +15 (15 voturi)    
    Cine dreaqu e asta si de ce numai el (Joi, 22 iunie 2017, 14:10)

    riga crypto [utilizator]

    a primit mesajul? Poate votul lui facea cat 100, mai stii.
    Sau poate ca, fiind trezorierul partidului, o avea niscaiva probleme cu nenumaratii creditori PSD ramasi cu buzele umflate dupa alegeri...
  • +7 (7 voturi)    
    Farse adevarate de procurori! (Joi, 22 iunie 2017, 17:19)

    Pac-pac [utilizator]

    SMS-ul l-a primit de la vreun procuror care tocmai a primit in lucru dosarele acestui individ.
    Si, da, e posibil sa nu-si mai vada copiii. O perioada. Daca se va ocupa cine trebuie si de acest distins domn.
  • +5 (5 voturi)    
    Dragnea (Joi, 22 iunie 2017, 17:24)

    Celbland [utilizator]

    Dragnea este singurul capabil să facă așa ceva. Să ne amintim cum a luat bătaie și era să fie omorât prof. Mircea Oprean, după ce a dezvăluit că Dragnea a fost repetent în facultate.
  • +7 (7 voturi)    
    mi se pare normal (Joi, 22 iunie 2017, 17:25)

    gwolf [utilizator]

    si eu daca as fi copilul sau parintele astuia, i-as fi spus: "nu vreau sa te mai vad in viata mea, nenorocitule". Plec din tara asta de kkt in care specimene ca voi sunteti la putere.

    Care-i problema ?