Olguta Vasilescu: Deputatul PSD Mircea Draghici a fost amenintat inainte de motiune ca nu o sa isi mai vada copiii/ Draghici confirma mesajul de amenintare

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Joi, 22 iunie 2017, 12:13 Actualitate | Politic

Mircea Draghici
Foto: Facebook
Ministrul Muncii Lia Olguta Vasilescu a declarat miercuri seara la Antena 3 ca deputatul PSD Mircea Draghici, trezorierul partidului, a primit inainte de votul la motiunea de cenzura un mesaj de amenintare in care i se spunea ca nu o sa isi vada copiii si parintii. 

"Mircea Draghici a primit un mesaj de genul ca nu o sa isi mai vada copiii si parintii", a declarat Olguta Vasilescu, potrivit site-ului Antena3.

Contactat de HotNews.ro, deputatul PSD a confirmat ca a primit un mesaj de amenintare de pe un numar necunoscut, posibil o cartela preplatita.

Acesta a mai spus ca va detalia aceasta chestiune intr-o conferinta de presa, vineri. Intrebat daca va face plangere penala, Draghici a precizat ca s-a ocupat avocatul sau, fara a face alte precizari.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

11129 vizualizari

  • +31 (35 voturi)    
    Mai bine nu ii mai vedem noi (Joi, 22 iunie 2017, 12:17)

    Bogdan_100 [utilizator]

    pe acesti oligofreni. Sa stea si sa-si vada copii si parintii numai sa nu-i mai vedem noi pe astfel de specimene (inclusiv Lia Prostuta Vasilescu) in politica si parlament
    • +9 (9 voturi)    
      ba sa isi vada copill (Joi, 22 iunie 2017, 14:36)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      duminica, printre zabrele
    • +8 (8 voturi)    
      Cine-o crede pe tzatza asta ???? (Joi, 22 iunie 2017, 17:45)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      Cred ca nici ea nu se mai crede.
  • +33 (37 voturi)    
    Si-au trimis mesaje intre ei (Joi, 22 iunie 2017, 12:19)

    CezarN [utilizator]

    Ca sa se poate victimiza acuma.
    Sau, cei de la PSD care trimeteau celeilalte tabere mesaje de amenintare au trimis la un numar gresit.

    Degeaba! Ce ati pierdut (procente) nu asa se recupereaza.
  • +11 (19 voturi)    
    propun sa fie (Joi, 22 iunie 2017, 12:24)

    Hans Metter [utilizator]

    decorat de Iohannis si sa fie numit erou al luptei impotriva dusmanilor patriei.
  • +33 (37 voturi)    
    Senzational (Joi, 22 iunie 2017, 12:40)

    bogdan1477 [utilizator]

    Asta asha, ca sa vada tot poporul prin ce chinuri a trecut tabara PSD-Dragnea ca sa scape de tabara PSD-Ponta/Grindeanu. Vrajeli de adormit copiii (si fraierii)
  • +16 (20 voturi)    
    >numar necunoscut (Joi, 22 iunie 2017, 12:49)

    eleVenereCtions [utilizator]

    Adica un telefon in plus cumparat de el?
  • +19 (23 voturi)    
    Stim stim (Joi, 22 iunie 2017, 12:58)

    Anonym [utilizator]

    Fortele oculte straine de sorginte Sorosista, niste demoni printre noi care nu s-ar da de la nimic inapoi sa faca rau acestei echipe minunate, romaneasca si cinstita care este Dragnea, Firea, Olgura & Co.

    Din pacate/fericire, depinde cum te uiti, aceasta narativa servita oamenilor simplii chiar functioneaza.
    Sunt curios ce ii coc acesti bravi romani lui Iohannis in perspectiva alegerilor din 2019...
    • +9 (11 voturi)    
      Aha (Joi, 22 iunie 2017, 14:09)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      Eram sigur. Mesajul era in engleza cu accent maghiar si evreiesc.
  • +24 (28 voturi)    
    Iar linsaje? (Joi, 22 iunie 2017, 13:01)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Medicamenteeeee!

    Dar stai, a primit amenintari ca sa ce? Scrie in mesaj sa voteze impotriva motiunii? Poate omul e bagat intr-o afacere cu niste camatari si aia i-au transmis ca a ramas in urma cu platile. De fapt au vrut sa zica ca il baga pe lista datornicilor la banci, dar au gresit template-ul SMS-ului.
  • +16 (20 voturi)    
    Amenintarea era de la Volguta ca sa rupa tara (Joi, 22 iunie 2017, 13:04)

    rogvaiv [utilizator]

    Nu uitam ce i-au facut si pe fata matematicianului Petru Becheru pentru delictul de a SOCOTI in loc sa se ocupe de jaf la drumul mare.
  • +18 (18 voturi)    
    Hmm (Joi, 22 iunie 2017, 13:50)

    skeptica [utilizator]

    Ce nu spune Olguta este a doua parte a amenintarii. Nu o sa-si mai vada copiii daca voteaza PENTRU sau CONTRA motiunii? Poate era de la Liviu SMS-ul, ca stim ca ii place sa textuiasca :D
  • +15 (15 voturi)    
    Cine dreaqu e asta si de ce numai el (Joi, 22 iunie 2017, 14:10)

    un-buburuz [utilizator]

    a primit mesajul? Poate votul lui facea cat 100, mai stii.
    Sau poate ca, fiind trezorierul partidului, o avea niscaiva probleme cu nenumaratii creditori PSD ramasi cu buzele umflate dupa alegeri...
  • +7 (7 voturi)    
    Farse adevarate de procurori! (Joi, 22 iunie 2017, 17:19)

    Pac-pac [utilizator]

    SMS-ul l-a primit de la vreun procuror care tocmai a primit in lucru dosarele acestui individ.
    Si, da, e posibil sa nu-si mai vada copiii. O perioada. Daca se va ocupa cine trebuie si de acest distins domn.
  • +5 (5 voturi)    
    Dragnea (Joi, 22 iunie 2017, 17:24)

    Celbland [utilizator]

    Dragnea este singurul capabil să facă așa ceva. Să ne amintim cum a luat bătaie și era să fie omorât prof. Mircea Oprean, după ce a dezvăluit că Dragnea a fost repetent în facultate.
  • +7 (7 voturi)    
    mi se pare normal (Joi, 22 iunie 2017, 17:25)

    gwolf [utilizator]

    si eu daca as fi copilul sau parintele astuia, i-as fi spus: "nu vreau sa te mai vad in viata mea, nenorocitule". Plec din tara asta de kkt in care specimene ca voi sunteti la putere.

    Care-i problema ?