Grindeanu: Am acceptat sa fiu premier pentru ca Dragnea mi-a promis ca va fi prietenul meu

de RH     HotNews.ro
Miercuri, 21 iunie 2017, 11:41 Actualitate | Politic

Grindeanu a picat la motiune
Foto: Captura Privesc.eu
Premierul Sorin Grindeanu a declarat miercuri, in discursul de la motiunea de cenzura impotriva sa, ca a acceptat cererea de a fi premier dupa ce unii dintre ministrii care acum l-au parasit i-au cerut sa accepte, dar si dupa ce Liviu Dragnea "mi-a promis ca va fi prietenul meu".

Parlamentul dezbate si voteaza azi motiunea de cenzura depusa de PSD impotriva Guvernului Grindeanu.
























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

7454 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    zicala "Fereste-ma de prieteni... (Miercuri, 21 iunie 2017, 11:59)

    IancuJianu [utilizator]

    ...ca de dusmani ma feresc eu".... ramine valabila.
  • +6 (8 voturi)    
    Ca la gradinita (Miercuri, 21 iunie 2017, 12:03)

    CapitanulPanait [utilizator]

    Tovarasa!! Liviu a promis ca daca ma joc cu el imi da galetusaaaa!! Si nu mai vreaaaa!!

    Bai nea Grindene, la varsta matalae mai crezi in prietenii in politica ?!? Si basca de la un condamnat penal.

    Mai citeste cate o carte de istorie, vezi cum a fost din totdeauna cu marile prietenii de la varful puterii. Ia-l consilier pe nenea Cioroianu ca este istoric si iti mai poate da cate o pilda.
  • +7 (9 voturi)    
    Ai acceptat functia nu pentru Romania, (Miercuri, 21 iunie 2017, 12:03)

    soundtrack [utilizator]

    ci pentru Dragnea???
    Gura pacatosului...!
    ANTICIPATE!!!
  • +4 (6 voturi)    
    cine seamana se-aduna.... (Miercuri, 21 iunie 2017, 12:25)

    __alex__ [utilizator]

    Prietenia cu Draqnea e ca sifilisul, si dupa ce trece ramai cu stigmatul (si sechelele...)
  • 0 (4 voturi)    
    Mor de ras..... (Miercuri, 21 iunie 2017, 12:33)

    eblis123 [utilizator]

    Extrem de amuzant..."Am acceptat pentru ca mi-a promis ca va fi prietenul meu"a Suna exact ca o fraza spusa de un autist..Imi aduce aminte de un copil de 1-2 ani ..Care se bate pe cuburi lego la gradi.Grindeauna hai ma ca eu "vleau' sa fiu prietenul tau!Nu ma fi suparat...Uite cum autistul de Grindeauna care avea nevoie de un prieten a acceptat sa fie premier...Dragnea un psihopat,Grindeaun un autist.Si au batut palma..Grindeanule vezi ca ai facut pisu pe tine..Inainte sa imi sara sustinatorii altor partide in cap le zic ca orice partid si orice politician din Romania e corupt,psihopat dar fiecare cu bolile lui..Am ajuns de rasul lumii..Wtf?
    • 0 (0 voturi)    
      scuze ca am jignit autistii (Miercuri, 21 iunie 2017, 17:36)

      eblis123 [utilizator] i-a raspuns lui eblis123

      Scuze ca am folosit cuvantul autist in sens peiorativ.Autistii sunt persoane inteligente..Probabil psihopat cu inteligenta unui melc ar fi fost mai potrivit pentru sustinatorii psd care nu se lasa de politica nici in ruptul capului..Daca le zici si le arati ca Dragnea are o casa intinsa pe doua strazi,ca Ponta are si el ditamai vila si domenii ..Iti spun ca le-a marit pensia.Si nu e vorba numai de psd ci de orice politician jegos din Romania.Sa vina unul corect si il respect pana atunci..E inadmisil ca niste oameni care nu au muncit o zi in viata sa gestioneze banii unor oameni care muncesc si sa decida viitorul si restul sa se uite neputinciosi si sa zica da vezi frate ca si al vostru a furat padurile sau altele.In loc sa zica nu vrem corupti ei se multumesc sa arate spre ceilalti..Scuze ca dezamagesc dar eu nu as avea incredere sa ii las in grija unui parlamentar oricare ar fi el,o cana de apa ca ori o bea ori o otraveste
  • 0 (4 voturi)    
    autism (Miercuri, 21 iunie 2017, 12:37)

    eblis123 [utilizator]

    Un autist se legana
    pe o panza de paianjen
    Si pentru ca nu se rupea
    A mai venit un psihopat :D
  • +3 (3 voturi)    
    la ce sa (Miercuri, 21 iunie 2017, 13:27)

    nahir [utilizator]

    te astepti de la psd = partidul slugilor lui dragnea.
  • +4 (4 voturi)    
    Sorinele, vezi acuma ce face (Miercuri, 21 iunie 2017, 14:01)

    Sasul70 [utilizator]

    Dragnea cu prietenii.... dar cu dusmanii, nu vrei tu sa sti! Oricum nu te oftica prea tare vei fi premier interimar probabil mai mult timp decat ai fost premierul lui Dragnea :)