Cum se asigura Dragnea ca nu are parlamentari tradatori: Parlamentarii PSD si ALDE vor vota la motiune cu bilele la vedere

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Miercuri, 21 iunie 2017, 11:18 Actualitate | Politic

Votul cu bile la vedere
Foto: Hotnews
Conducerea PSD si ALDE a decis miercuri dimineata ca parlamentarii din cele doua partide sa voteze cu bilele la vedere, pentru a preintampina astfel eventualele tradari.

Azi se dezbate si voteaza in Parlament motiunea de cenzura impotriva guvernului Grindeanu.























9282 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Mda (Miercuri, 21 iunie 2017, 11:20)

    The_Dude [utilizator]

    Acum sa va vedem bilele, "stimabililor'!
  • +6 (6 voturi)    
    Era de asteptat (Miercuri, 21 iunie 2017, 11:21)

    transalpinarum [utilizator]

    sper sa fie imbulzeala pe acolo... si de ce nu, ceva PSDisti sa aibe si coloana vertebrala.
  • +8 (8 voturi)    
    Ce gunoaie.. (Miercuri, 21 iunie 2017, 11:22)

    Gigee [utilizator]

    ar trebui sa fie ilegal asta...ori e secret ori nu mai e...
    • 0 (0 voturi)    
      Este ilegal, dar se fac toti ca ploua (Miercuri, 21 iunie 2017, 12:33)

      andipetre [utilizator] i-a raspuns lui Gigee

      Democratia tovarasului Dragnea se pare ca are mai multa priza la parlamentari din pacate.
    • +1 (1 vot)    
      Fac ce vor (Miercuri, 21 iunie 2017, 13:30)

      Melinte [utilizator] i-a raspuns lui Gigee

      Ei sunt la putere,fac ce vor !
  • +4 (4 voturi)    
    ce mai democratie... (Miercuri, 21 iunie 2017, 11:24)

    bancheru83 [utilizator]

    votul este vot,ar trebui fiecare sa voteze dupa propria constiinta.de unde pina unde chestia asta cu tradarea?aaa de la tov.dragnea,am inteles...
  • +4 (4 voturi)    
    se instaleaza frica (Miercuri, 21 iunie 2017, 11:27)

    DimijoareiObt [anonim]

    incepe gonitul mieilor din partid !
  • +5 (5 voturi)    
    Ilegal, ca de obicei (Miercuri, 21 iunie 2017, 11:30)

    skanda7 [utilizator]

    Ce fel de vot secret e ala daca bilele sunt la vedere?
  • +3 (3 voturi)    
    Este legal sa obligi un vot secret sa fie la vede (Miercuri, 21 iunie 2017, 11:32)

    jackalphonse [utilizator]

    re?
    Bine, banuiesc ca lips asta de democratie pesedista este oarecum similara cu a celorlalte partide care obliga toti membrii, prin seful de partid, sa boicoteze votarea motiunii.
  • +6 (6 voturi)    
    Bleah !!!! Atat de frica le e de dracul viu ... (Miercuri, 21 iunie 2017, 11:32)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    incat daca ii pune, vor vota si cu boashele la vedere , sa te fie clar tuturor ca la el este clestele cu care ii strange de ele ...

    Ce partid de distrusi !!!

    P$D = CIUMA ROSIE = TOTALA IMPLOZIE !!!!!!!!!!!!!
  • +4 (4 voturi)    
    Ca să vezi (Miercuri, 21 iunie 2017, 11:33)

    Encounter [utilizator]

    Acum se poate, dar când e vorba de ridicarea imunității atunci brusc nu mai e voie să voteze cu bilele la vedere sau nu îl mai ascultă pe dragnea! Poftim drăcie!
  • +3 (3 voturi)    
    Asta nu este despre romani. (Miercuri, 21 iunie 2017, 11:35)

    Johanis [utilizator]

    Indiferent de rezultat, romanii vor fi singurii care vor pierde!

    Ca ramane dragnea jupan peste Romania, ca revine Ponta la carma guvernului, romanii deja au pierdut!
    Deja tot mapamondul rade de ceea ce se intampla la noi!
    Deja avem un curs euro de 4.6 lei.
    O sleahta de hoti ajunsa la carma tarii prin votul inconstientilor va face ca exodul sa creasca, intr-o tara in care nu exista razboi, doar autism politic!
  • +7 (7 voturi)    
    Pai nu e ilegal? Anticonstitutional? (Miercuri, 21 iunie 2017, 11:39)

    andipetre [utilizator]

    Constitutia spune ca votul pentru o motiune de cenzura trebuie sa fie secret.

    Niste lideri decid sa ii forteze pe votanti sa voteze non-secret, la vedere. Atentie, in paralel cu amenintarea cu pedeapsa excluderii din partid daca voteaza contra. Intr-o tara normala, daca asta s-ar intampla, s-ar invalida automat votul, pentru ca nu s-a desfasurat asa cum spune Constitutia.

    Altfel, imaginati-va urmatorul scenariu. Alegeri parlamentare sau prezidentiale. Seful statului spune la televizor: cine nu isi arata buletinul de vot organelor de politie din sectiile de votare e impotriva interesului national si va fi pedepsit. Cine voteaza contra partidului meu va fi pedepsit.

    E asta democratie? E legal? Dragnea rules?
  • +3 (3 voturi)    
    Bine bine, (Miercuri, 21 iunie 2017, 11:40)

    mariusssss [utilizator]

    dar lor tocmai astea le lipsesc... "bilele".
  • +3 (3 voturi)    
    Simpatic! (Miercuri, 21 iunie 2017, 11:42)

    BEDE [utilizator]

    Fiecare sa-si arate bilele, iar celui care nu le are de culoarea care ii place lui Dragnea ii vor fi smulse... din mana, pai de unde altfel?
  • +6 (6 voturi)    
    De ce se complica atat? (Miercuri, 21 iunie 2017, 11:47)

    darksider [utilizator]

    De ce nu toarna direct Dragnea o galeata de bile in urna?
  • 0 (0 voturi)    
    suntem urmasi de tradatori. vezi link. (Miercuri, 21 iunie 2017, 12:04)

    The Great Cornholio [utilizator]

    http://www.descopera.ro/descopera-istoria-romanilor/5163670-top-10-tradari-din-istoria-romaniei
  • 0 (0 voturi)    
    Vot secret "la vedere" ? (Miercuri, 21 iunie 2017, 12:22)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Incalca atat regulamentele cat si legile. Asa ca votul celor care il fac "la vedere" trebuie anulat de drept !