Serban Nicolae: Conditionarea solutionarii crizei politice de reglarea unor raporturi de putere in PSD este un act de iresponsabilitate politica si un act anti-national

de N.O.     HotNews.ro
Marţi, 20 iunie 2017, 19:23 Actualitate | Politic

Serban Nicolae
Foto: Captura Antena 3
Senatorul PSD Serban Nicolae a scris, marti, pe Facebook, ca orice probleme interne ale PSD, oricat de importante ar parea, nu pot trece niciodata inaintea interesului public si ca Guvernul se manifesta mai deficitar decat un guvern demis fara increderea Parlamentului. Mai mult, potrivit acestuia, conditionarea solutionarii crizei politice de reglarea unor raporturi de putere in PSD este un act de iresponsabilitate politica si un act anti-national.

Social-democratul a afirmat ca animozitatile si antipatiile dintre membri nu pot trece inaintea interesului public.

"Sunt senator al ROMANIEI, ales pe lista Partidului Social Democrat, am depus un juramant fata de Tara si poporul sau iar respectarea acestuia este prima si cea mai importanta obligatie publica pe care o am. Sunt om de stat, politician responsabil in fata propriilor cetateni. Orice probleme interne ale PSD, orice conflicte, animozitati sau antipatii intre membri sau grupuri din PSD, oricat de importante, de grave sau de urgente ar parea, nu pot trece niciodata inaintea interesului public. Exista un timp pentru toate si o ordine de prioritati", a scris senatorul Serban Nicolae.

Mai mult, potrivit acestuia, "istoria nu iarta si nu-i va ierta pe cei care pun interesul propriu inaintea interesului Tarii".

"Astazi, Guvernul Romaniei este in avarie, si se manifesta chiar mai deficitar decat un guvern demis (sau demisionar), fara increderea Parlamentului, fara sprijinul majoritatii si fara capacitatea de a raspunde pentru actele sale. 
Conditionarea solutionarii crizei politice de reglarea unor raporturi de putere in PSD ori de plata unor polite personale este un act de iresponsabilitate politica, un act anti-national.
Istoria nu-i iarta si nu-i va ierta pe cei care pun interesul propriu inaintea interesului Tarii. Care este nenegociabil!
Obligatia mea, ca senator al Romaniei, este sa fac tot ce se poate pentru ca ordinea constitutionala sa fie restabilita si un nou guvern sa fie investit de Parlament.
Fara compromisuri cu valorile nationale fundamentale!
De orice alte probleme ne vom ocupa mai apoi si nu mai inainte.", a mai afirmat senatorul PSD.


Citeste mai multe despre   























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

4745 vizualizari

  • +20 (20 voturi)    
    porcul ilegalist (Marţi, 20 iunie 2017, 19:36)

    Francisc 1 [utilizator]

    tu dai lectii bai panarama!?
    • +8 (8 voturi)    
      A ramas fara mancare (Marţi, 20 iunie 2017, 21:55)

      Pac-pac [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Mr. Pig a ramas fara mancare si s-a pus pe grohait pe Facebook.
  • +18 (18 voturi)    
    mah (Marţi, 20 iunie 2017, 19:36)

    zicsieu [utilizator]

    tu ti-ai lasat loc pentru curu tau in fiecare barca. sper ca iti dai seama ca pe zi ce trece devin 2 barcute si nu salupe.
  • +20 (20 voturi)    
    S-a speriat soferul,ca-i deja gripat PSDelul ?! (Marţi, 20 iunie 2017, 19:37)

    Plagarus [utilizator]

    Bocete de jale politica.
    Si-au facut-o singuri,doar din interesul masei de penali din partid.
  • +20 (20 voturi)    
    inca un "rechin vegetarian", cum zicea cineva ... (Marţi, 20 iunie 2017, 19:38)

    Radu_B [utilizator]

    acuma il tulbura tara si poporul si principiile... cand Dragnea + Grindeanu dadeau OUG13 noaptea, Serban Nicolae era primu sa faca misto de oamenii din strada ("si Invierea Domnului a fost noaptea (ca hotii)"), sau chiar si din Parlament (despre Mihai Gotiu, senator USR: „analfabet“, „prost“, „nespălat“, „sare mătreaţa din el“).

    Acum 2 luni jumate. Acuma e zero ca l-au mazilit "tovarasii" din PSD. Deci il tulbura din nou principiile, poate poate se intoarce la ciolan.
  • +17 (17 voturi)    
    Bine, stai jos! (Marţi, 20 iunie 2017, 19:41)

    Andradda [utilizator]

    In afara de faptul ca i-a furat tema lui Oprea cu "interesul national", n-a zis absolut nimic altceva decat ca PSD e in tot si toate si deasupra tuturor.

    Piei drace!
  • +16 (16 voturi)    
    gresit (Marţi, 20 iunie 2017, 19:48)

    marr.io [utilizator]

    De fapt esti un parvenit incult, cu facultatea facuta ptr. ca asa da bine la CV. Habar nu ai ce ai invatat in facultate asa cum habar nu ai ce e ala respect. Pe scurt esti un B.O.U., ca multi altii din parlament
  • -6 (6 voturi)    
    Pentru cele spuse (Marţi, 20 iunie 2017, 20:48)

    ionv [utilizator]

    în mesajul prezentat de Hotnews, omul ar trebui apreciat și nu bălăcărit.
    Bag seama că pe aici se citește în cheie inversă.
    • 0 (0 voturi)    
      l ai intrebat de Atrocitatile din Ip si Treznea? (Miercuri, 21 iunie 2017, 8:11)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui ionv

      stie de ele ? sau in cartile P$D de concubinaj politic cu iudemere nu se mentioneaza ?
      • 0 (0 voturi)    
        Nu l-am întrebat domnule un domn. (Miercuri, 21 iunie 2017, 17:44)

        ionv [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        N-aveam cum. Dar omul, cu toate păcatele sale, prin ceea ce a spus în mesajul respectiv tocmai a spus că nu este de acord cu ai săi colegi .
  • +4 (4 voturi)    
    vesnicul serban nicolae (Marţi, 20 iunie 2017, 20:53)

    sile1 [utilizator]

    Ia uitati-va cat de bine mascheaza flacaul asta grija pentru Salvarea Penalilor impachetand-o in grija pentru Interesul National.

    Limbajul de lemn, folosit smechereste, poate lasa senzatia ca ambii protagonisti sunt certati de el ( Dragnea si Grindeanu ) ca nu acorda atentia cuvenita interesului national dar,in final i-o trage mai mult lui Grindeanu.

    Amice, mergi de canta la alta masa !!.
  • +5 (5 voturi)    
    S-a trezit obraznicatura asta sa minjeasca (Marţi, 20 iunie 2017, 21:10)

    Maniu [utilizator]

    notiuni prea sus fata de nivelul de guzgan.
  • +7 (7 voturi)    
    Slugile la înaintare (Marţi, 20 iunie 2017, 21:20)

    24alex24 [utilizator]

    Până și tristul ăsta a fost pus să îngâne ceva. Marș javră afară din Parlamentul României. Ce rușine să ajungă parlamentari astfel de figuri jalnice...
  • +1 (1 vot)    
    Iar confunda pesedistii... (Miercuri, 21 iunie 2017, 9:35)

    USMarines [utilizator]

    interesul lor personal cu interesul tarii.
    bai, va mai spun o data:
    interesul tarii nu este interesul vostru de a jefui bugetul si apoi sa scapati nepedepsiti!