Plesoianu (deputat PSD): "De maine conducerea PSD va avea zile negre cu mine. Cum sa nu intrebi parlamentarii inainte sa negociezi cu UDMR? Nu mai merge asa"

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 20 iunie 2017, 17:08 Actualitate | Politic

Liviu Plesoianu
Foto: cdep.ro
Deputatul PSD Liviu Plesoianu a scris pe Facebook, marti, ca este "inadmisibil" faptul ca partidul nu s-a consultat cu parlamentarii inainte de negocia cu UDMR. Anterior, el scrisese ca niciunul dintre deputatii cu care a vorbit nu avea de gand sa voteze legile solicitate de UDMR.

Ce a scris Plesoianu:

"Votez maine motiunea NUMAI pentru ca eu am convingerea de nezdruncinat ca Ponta si Grindeanu sunt doar rotite ale Sistemului. DAR, incepand de maine si cat voi mai fi in acest partid, conducerea actuala a PSD va avea ZILE GRELE cu mine! CUM sa nu consulti parlamentarii partidului inainte sa te apuci sa negociezi asa ceva cu UDMR??? Este INADMISIBIL! PUNCT. NU mai merge asa..."

Inainte de aceasta postare, Plesoianu afirmasa ca niciunul dintre deputatii cu care a vorbit nu avea de gand sa voteze legile solicitate de UDMR:

"Nici macar UNUL dintre deputatii PSD cu care am vorbit nu avea de gand sa voteze acele legi solicitate de UDMR! Nici macar UNUL! Asta ca sa fie lucrurile clare... Unii nu votau deloc, altii votau direct NU. Fac parte din a doua categorie... P.S. Am spus si reiterez: votez cu MAXIMUM de convingere si hotarare motiunea de cenzura de maine! Am explicat pe larg deja de ce. P.P.S. DAR... NU mi se pare deloc normal sa aiba loc negocieri (precum cea cu UDMR), fara a fi consultati in prealabil TOTI parlamentarii PSD. Niste lucruri chiar TREBUIE sa se schimbe!"

























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

11802 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    se simte (Marţi, 20 iunie 2017, 17:14)

    stefansb [utilizator]

    se simte miros de sange.
    asta e printre catelusii de casa. daca si astia incep sa maraie e cam gata dragnea.
    • +11 (13 voturi)    
      Plesoianu are impresia ca-l baga cineva in seama (Marţi, 20 iunie 2017, 18:12)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui stefansb

      Pleasoianu tocmai a descoperit ca e Grindeanu 2, un nimeni in PSD pe care Dragnea isi sterge picioarele
  • +9 (13 voturi)    
    Fata de dobitoc (Marţi, 20 iunie 2017, 17:17)

    Coco Whistle [utilizator]

    Asta ruda cui este. Ca de gindit gindeste cu dosul. Ce exprimare la un parlamentar.
    • +9 (11 voturi)    
      Caragiale direct (Marţi, 20 iunie 2017, 17:49)

      Radu_B [utilizator] i-a raspuns lui Coco Whistle

      ganditoru asta zice ca "lucruri chiar TREBUIE sa se schimbe" deci "votez maine motiunea"

      Hahahahaha, deci daca vrei sa reformezi PSD mergi cu ayatolahu ... viitoru va fi cel pe care-l meriti ...

      PS Nu tin cu nici o aripa PSD, sper doar sa-si piarda ciolanu in criza asta penibila si sa ne intoarcem la guvern tehnocrat !
  • +11 (15 voturi)    
    SIGUR! (Marţi, 20 iunie 2017, 17:23)

    schroedinger [utilizator]

    O sa te trimita sa inveti cate ceva despre barbier si separat despre frizer.
  • +19 (23 voturi)    
    buna dimineata (Marţi, 20 iunie 2017, 17:23)

    Motanul_incaltat [utilizator]

    Tare rau asta cu deputatul pesedist anti sistem.
    Parca erau si niste desene animate cu un rechin vegetarian....
    • +8 (8 voturi)    
      lmao, so true ... (Marţi, 20 iunie 2017, 17:53)

      Radu_B [utilizator] i-a raspuns lui Motanul_incaltat

      si apropo, cine e Liviu Plesoianu ? si de cand istericalele unor infractori au ajuns "stiri" ?
  • +9 (11 voturi)    
    pai cocalarule, (Marţi, 20 iunie 2017, 17:29)

    nesuferitu [utilizator]

    nu-l iubeai pe Dracnea? sau te-ai ''sculat''?
  • -9 (19 voturi)    
    USR inca are dileme (Marţi, 20 iunie 2017, 17:31)

    cenzuratul [utilizator]

    Pana si fundamentalistii PSD au refuzat trocul, PMP si PNL au protestat in Parlament, USR - nimic (si ce proteste faceau USR la OUG13...)

    Elek Levente are dileme?
    • +7 (9 voturi)    
      unde dai , si unde crapa... (Marţi, 20 iunie 2017, 17:45)

      Fuscus [utilizator] i-a raspuns lui cenzuratul

      mai "centuratule", ce legatura are una cu... prefectura!? sau tu o stii p'aia ca si Antenele: una si langa, binomul. frate, exista leacuri contra spalaturilor pe creier: pune mana si citeste, informeaza-te si o sa te mai "mobilezi" la mansarda. acum insa esti pamant, praf, bata, paleta.
    • +9 (9 voturi)    
      USR nu a fost in USL, asta e diferenta (Marţi, 20 iunie 2017, 17:57)

      Radu_B [utilizator] i-a raspuns lui cenzuratul

      restu sunt toti in schema ... circu asta de 2 lei in care Grindeanu si Dragnea lupta pentru putere personala prostituand cu infractori din PNL, UDMR, PMP, ALDE, etc. da merit USR prin simplul fapt ca ... nu e in circ cu ei !!!!

      Mai ia o votca si poti sa vii maine din nou la servici, (ne)cenzuratule !!!
  • +9 (9 voturi)    
    Plescoianu, vezi ca nu te crede nimeni ! (Marţi, 20 iunie 2017, 17:39)

    Susufler0 [utilizator]

    Cel putin cele doua farfuzine, Goluta si cu Baby voluntara tac si inghit hapul pana la capat, alaturi de loser.

    Ce zile negre, bai, cand nu v-a consultat niciodata pana acum si ai tacut ca o meduza, vorba lui #Newlook !

    Nu ca mie nu mi-ar placea sa va dati la gioale unul altuia, dar stiu ca nu ai "anvergura necesara" !

    PS. Amaratule !
  • +6 (6 voturi)    
    Gata, ai simtit si tu ca Dragnea e pe duca (Marţi, 20 iunie 2017, 17:41)

    CezarN [utilizator]

    Si te dai viteaz!
    Viteaz ai fi fost daca ai fi luat pozitie cand Dragnea a inceput negocierile cu UDMR, nu dupa ce negocierile au cazut si Dragnea este pe faras.
    Ai vazut si tu ca Dragnea se zbate ca pestele in undita, cu carligul adanc infipt in gurasi nu mai are nicio scapare orice ar incerca si incerci si tu sa te pozitionezi cat mai bine pentru vvitoarele lupte care se vor da pentru posturile lasate libere de Dragnea si camarila lui in partid si in pozitii si demnitati ale statului.
    Viteaz ai fi fost daca ai fi spus ceva cand nimeni din PSD nu stia numele primministrului propus de Dragnea (Shaideh) si voi ii curatati cu totii scamele de pe rever.
    Asa, nu esti decat un oportunist printre ceilalti oportunisti din PSD. Si las pe deasupra pentru ca lovesti intr-un politician care nu mai exista - Dragnea -, PSD reusind inca o performanta: sa aiba si sa nu aiba presedinte in acelasi timp, dupa aceea de a avea si a nu avea guvern.
  • +7 (7 voturi)    
    asta... (Marţi, 20 iunie 2017, 17:52)

    ylav [utilizator]

    un jeg marca Antena 3
  • +6 (6 voturi)    
    Sistemul sunteti voi (Marţi, 20 iunie 2017, 17:54)

    contributor.bis [utilizator]

    Degeaba sunteţi tari în feisbuc dacă "sistemul" v-a intrat în genele credinţelor justificative politice, ce încearcă să ascundă ceea ce toată lumea vede : si anume că sunteţi un partid decadent, anti-justitie, plecaţi sub biciul fricii de prădătorul Alfa, sperjuri şi imorali.
    "Sistemul" sunteţi voi, cu ura voastră viscerală împotriva statului de drept, direct venită de la tăticul vostru Comunismul, neîntrecut în măsluirea adevărului.
    Vrem să trăim bine, într-o ţară civilizată şi nu sugrumată de incompetenţa unui "program de guvernare" ditirambic, aberant şi supus ciubotei fanariotului de Teleorman.
    Mizaţi pe corupţie şi memoria deficitară a românului needucat, sperând să uităm (ca de obicei) cine este Noul Erou Grindeanu coordonatorul Ordonanţa 13 plus alte matrabazlâcuri, sau, mai ales, cine este vătaful Dragnea, tâlhar la TelDrumul Mare al României jecmănite.
    JOS IMPOSTORII DE TOATE CULORILE!
  • +9 (9 voturi)    
    Patriotismul in clocot (Marţi, 20 iunie 2017, 17:55)

    Altiro [utilizator]

    Alt psd-ist verrde care-si rupe caramizi pe pieptu-i de arama, dupa ce intelegerea cu ungurii a cazut...
  • +9 (9 voturi)    
    Da' ce i-a mai speriat cu zilele lui grele (Marţi, 20 iunie 2017, 18:01)

    un-buburuz [utilizator]

    Ce-i baieti, nu va place cand se pisha Dragnea pe voi? Pai noi pațim asta zi de zi. Si nu de la unul, ci de la voi toti, leprelor.
  • -6 (6 voturi)    
    Se vede de ce Mircea Badea l-a votat pe (Marţi, 20 iunie 2017, 18:11)

    xrogo [utilizator]

    OM, jos palaria!
  • +4 (4 voturi)    
    auzi , dle ... (Marţi, 20 iunie 2017, 18:12)

    astronaut [utilizator]

    eu stiu ca Ponta si Grindeanu fac parte din sistemul PSD-ALDE , sau mai precis GIO ! voua va convine sa vorbiti de sisteme dupa rebutul ala de ''ardei umplut'' , dar nu spuneti nimic de sistemul vostru MAFIOT ! si mai plimbate ca oricum nu te crede nimeni !
  • +6 (6 voturi)    
    sistemul (Marţi, 20 iunie 2017, 18:29)

    andrei1245 [utilizator]

    se numeste stat democratic de drept; noi toti cei care nu furam muncim si platim taxe suntem parte din sistem si speram sa va eradicam cat mai repede