Vicepresedintele PSD Doina Pana: Deja e prea mult! N-am sa votez niciodata ceva sa aduca atingerii tarii mele

de N.O.     HotNews.ro
Marţi, 20 iunie 2017, 13:09 Actualitate | Politic

Doina Pana
Foto: Facebook-Doina Pana
Vicepresedinte PSD Doina Pana este al doilea deputat social-democrat care, dupa Corneliu Buicu, deputat de Mures, care a postat postat pe Facebook ca nu a votat si va vota ceva care sa aduca atingerii tarii si poporului. Asta, dupa ce Liviu Dragnea a incercat sa cada la o intelegere cu UDMR  sa sustina motiunea de cenzura.

Deputatul de Bistrita Doina Pana sustine ca i s-au pus multe lucruri in carca de cand face politica, dar "deja e prea mult"

“Dragi prieteni,
De cand fac politica, mi s-au pus in carca, nemeritat, multe lucruri. Uneori am ripostat, de cele mai multe ori nu. Am mers pe ideea ca cei care " au ochi de vazut, vad"
Deja e mult prea mult!
N-am votat ieri nimic, nu votez azi nimic si n-am sa votez NICIODATA ceva care sa aduca atingere tarii mele, poporului meu!!!", arata postarea integrala a deputatului PSD de Bistrita

Printre concesiile cerute de catre parlamentarii maghiari in schimbul sustinerii motiunii de cenzura s-au aflat un proiect prin care localitatile in care cetatenii apartinand minoritatilor nationale au o pondere de peste 10% din numarul locuitorilor, primariile si institutiile subordonate au obligatia sa asigure in raporturile cu acestia folosirea limbii materne, dar si ca autoritatile publice si entitatile sa poata adopta si folosi, alaturi de insemnele oficiale ale Romaniei si alte insemne, simboluri care sa exprime identitatea etnica, istorica, culturala si economica a cetatenilor apartinand minoritatii nationale, locuitori ai respectivei localitati. 


Citeste mai multe despre   






















6654 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    postarile (Marţi, 20 iunie 2017, 13:16)

    stefansb [utilizator]

    postarile parlamentarilor psd sunt identice, semn ca sunt intelesi intre ei.
    By by, Dragnea. O sa ti-o iei direct din interiorul partidului.
  • +1 (1 vot)    
    Se pare ca Dragnea merge catre zid (Marţi, 20 iunie 2017, 13:28)

    Zimbru [utilizator]

    In curand va pierde sustinerea celor din Transilvania si atunci nu stiu cum va mai trece el motiunea de cenzura. Sfarsitul lui Dragnea e aproape.
  • +2 (4 voturi)    
    Esti fată faină (Marţi, 20 iunie 2017, 13:32)

    Bazil [utilizator]

    Păcat ca ești slugă la un condamnat penal - dragnea. Este creată o mare oportunitate să scăpati de lacheii ruși, dragnea si tăriceanu. Nu vă fie teamă și dați cu ei de pământ, inclusiv cu programul lor de guvernare. Accept existența unui PSD corect și demn, deși nu îl voi vota niciodată.
    • +1 (1 vot)    
      Ce spui acolo ? (Marţi, 20 iunie 2017, 19:18)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      Doina Pana e tot atat de rusoaica, la fel cu Dragnea !
      Pe langa cei doi, Igor Dodon este un adevarat ,,patriot roman" (are cel putin o mama romanca) si arata cumva, cat de cat, a roman moldovean.
      Poporul Doinei Pana este in Rusia, si nu in Romania !.
      Are tot dreptul moral sa traiasaca in Romania, cu comunitatea de rusi de aici, dar este abject sa minta /f aca aluzie ca e de etnie romana !
      Rusii astia, nu sunt veniti de ieri/ de asta zi in Romania !
      Tudor Vladimirescu, ( a fost un revolutionar al Romaniei, sa zicem favorabil romanilor) - dar nu este nici o dovada ca era etnic roman !
      De fapt numele lui era Tudor din Vladimiri ! - propaganda nationalista de o ,,anumita factura" la transformat in ,,Vladimirescu").
      De fapt, Tudor Vladimirescu, seamana la chip foarte mult cu Dragnea !. Si nu e nici o daovada ca, avand o educatie mai cinstita, Dragnea nu s-ar fi ridicat la nivelul lui Tudor Vladimirescu.
      • 0 (0 voturi)    
        multumesc (Marţi, 20 iunie 2017, 21:32)

        Bazil [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

        nu stiam aceste deviatii ale blondei de bistrita.
  • +4 (4 voturi)    
    Foarte bine (Marţi, 20 iunie 2017, 13:39)

    qwertyuiop [utilizator]

    Foarte bine, fa Doino!
  • +5 (5 voturi)    
    o fi atat de greu? (Marţi, 20 iunie 2017, 13:55)

    pehash [utilizator]

    Daca o gandim un pic, "n-am sa votez NICIODATA ceva care sa aduca atingere tarii mele, poporului meu!!!" inseamna ca doamna Pana ar fi trebuit sa nu voteze PSD inca de la alegeri.
  • +2 (2 voturi)    
    nu m-a convins ...... (Marţi, 20 iunie 2017, 14:23)

    TRABI [utilizator]

    Deahh! Politicienii romani , niciodata nu au facut ce au zis . Minciuna astora are graphic din '90 pana in present . Presedintele Iohannis , se vede ca va face ce a promis . Acum munceste pentru Romania sa o mai scota putin din rahat , in timp ce golanii din politica veche si mai noua isi bat joc de munca lui si a noastra . Il vom sustine in continuare .
  • +1 (1 vot)    
    Pai ai adus o grava lovitura tarii (Marţi, 20 iunie 2017, 15:59)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Cand ai votat ca un infractor sa devina seful camerei.
  • 0 (0 voturi)    
    o singura observatie (Marţi, 20 iunie 2017, 16:39)

    Non [utilizator]

    textul scriiturii de pe FB apartinand onorabilei FaDoino, seamana suspect de mult cu cea a deputatului psd de Mures. chiar mot-a-mot, as zice. hmmmm...
  • -1 (1 vot)    
    Atunci trimiteti-l, doamna, acasa pe (Marţi, 20 iunie 2017, 19:32)

    John M. [utilizator]

    taranul asta prost care habar n-are de istoria Transilvaniei, si, care, intre noi fie vorba, cam n-are habar de nimic.