Liviu Dragnea, despre discutiile cu UDMR: Nu le-am promis nimic, nu facem troc. Aveam oricum saptamanal discutii cu cei din UDMR

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 19 iunie 2017, 17:51 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: Facebook - Liviu Dragnea
Liderul PSD Liviu Dragnea a declarat luni, dupa intalnirea avuta cu reprezentantii UDMR, ca nu le-a "promis nimic" celor din Uniunea Maghiarilor pentru votarea motiunii de cenzura impotriva premierului Sorin Grindeanu si a sustinut referitor la legile promovate de UDMR ce au fost readuse in dezbarerea Parlamentului ca "acum le-a venit randul". "Si fara voturile UDMR avem o majoritate confortabila sa trecem motiunea", a mai afirmat Dragnea.

Amintim ca UDMR a mai primit doua concesii in negocierile cu PSD si ALDE de luni. Astfel, comisiile de administratie publica si pentru drepturile omului din Senat au dat luni raport favorabil adoptarii proiectului de lege prin care ziua de 15 martie devine Ziua Maghiarilor din Romania si va fi cel mai probabil votat de plenul Senatului marti.

De asemenea, potrivit unor surse politice, s-a decis si rediscutarea unei legi mai vechi a minoritatilor.

Se actualizeaza.























2242 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    /// (Luni, 19 iunie 2017, 18:04)

    hmara [utilizator]

    Si vrei sa te credem?
    Sa te creada naivii tai.
    Minti tot asa de mult precum pute un rah_t.
  • +6 (6 voturi)    
    Sigur. (Luni, 19 iunie 2017, 18:04)

    Cuca [utilizator]

    Noi toti credem tot ce spui, tovarasu'.
  • +6 (6 voturi)    
    M.M. DRAGNEA (Luni, 19 iunie 2017, 18:04)

    anca_ssc [utilizator]

    Minti !
    Spune-ne ce ai facut pt ROMANIA in intervalul cat ai fost exclusiv in politica 1996-2017 ? Fapte, nu vorbe !

    pt tine stim ce-ai facut...
  • +4 (4 voturi)    
    Haha (Luni, 19 iunie 2017, 18:07)

    Tze [utilizator]

    Bahaha.. buna gluma. :P
  • +5 (5 voturi)    
    De ce trebuie vândută tara / nedreptățit cetățenii (Luni, 19 iunie 2017, 18:08)

    ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator]

    Pentru că Livache și Tampiceanu sa scape de bulău?
    Trebuie dizolvat parlamentul și reorganizat alegeri.
  • +3 (3 voturi)    
    Si ... (Luni, 19 iunie 2017, 18:11)

    raulito [utilizator]

    ...minciuna-i vorba.
    Iar hamsterul are vorbele la el.
  • +4 (4 voturi)    
    Sa mori tu! (Luni, 19 iunie 2017, 18:13)

    Pierrotlefou [utilizator]

    Bey Livache, tu si P$D mintiti asa cum respirati.
    Sper sa apuc sa vad cum ti se ofileste hamsterul (cand vei auzi cu ce condamnare te vei potcovi curand)!
  • +4 (4 voturi)    
    Nu le-a promis, (Luni, 19 iunie 2017, 18:15)

    Gigi42 [utilizator]

    Le-a dat ce au vrut.
  • +4 (4 voturi)    
    Pinochio 2 (Luni, 19 iunie 2017, 18:18)

    DT34 [utilizator]

    Deci dupa Pinochio 1 ( trebuie sa mai amintesc ca e Ponta?), acum avem Pinochio 2, insa cred am gresit numaratoarea, probabil ar trebui sa fie Pinochio 185 sau mai mult, Iliescu ar fi trebuit sa fie Pinochio 1 si de atunci scoala de mincinosi PSD probabil a facut sute de mincinosi.
    Suntem noi prea mototoli cu ei, au ajuns sa ne calce in picioare si sa ne scuipe ca pe sclavi lor.
  • +4 (4 voturi)    
    Rusine sa-ti fie kaghebistule! (Luni, 19 iunie 2017, 18:32)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Ai vandut Transilvania! Ce-ti pasa tie, esti spion rus! Dar stramosii nostrii si-au dat viata pentru asta!
  • +3 (3 voturi)    
    haha (Luni, 19 iunie 2017, 18:50)

    ValentinV [utilizator]

    Si mustata invelea rahatul in...
  • +2 (2 voturi)    
    Ca sa vezi ! (Luni, 19 iunie 2017, 20:22)

    Susufler0 [utilizator]

    "Acum a venit randul legilor propuse de udemeristi" !

    PS. Iar cand DNA astazi ii cheama ca martori pe Tutuianu si pe Badalau, dintr-o data nu mai crezi in "coincidente" !