Badalau: Motiunea de cenzura va trece; peste 20 de parlamentari de la alte partide o vor vota

de M.I.     HotNews.ro
Luni, 19 iunie 2017, 15:07 Actualitate | Politic

Presedintele executiv al social-democratilor, Nicolae Badalau, sustine ca motiunea de cenzura initiata de 222 de parlamentari PSD si ALDE va trece cu un scor substantial si crede ca, alaturi de initiatori, o vor vota cel putin 20 de senatori si deputati de la alte partide.

"Motiunea de cenzura va trece cu un scor extrem de substantial. Consider ca si alti parlamentari de la alte partide vor vota alaturi de noi. (...) Cred ca peste 20 si ne vom intalni si miercuri dupa motiune si o sa vedeti ca am dreptate", a afirmat luni Badalau, la Senat, potrivit Agerpres.

Referitor la discutiile dintre PSD, ALDE si UDMR, Badalau a precizat ca nu stie nimic despre aceste negocieri.

Intrebat ce mesaj are pentru Sorin Grindeanu si Victor Ponta, Badalau a spus: "Sanatate multa si spor la guvernare inca doua zile"
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

3675 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    haha (Luni, 19 iunie 2017, 15:12)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    badalau se face ca nu stie...chiar si daca e motiune de cenzura, guvernul tot ramane o perioada in functie, deci in nici un caz nu vor guverna doar 2 zile :))
    • +3 (3 voturi)    
      Badalau asta trebuie internat pt minciunita (Luni, 19 iunie 2017, 15:15)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      20 de la care partide ???

      PNL, USR si PMP nu vor vota !

      mai raman UDMR si minoritatile
    • 0 (0 voturi)    
      si totusi... (Luni, 19 iunie 2017, 15:17)

      mariusssss [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      ... motiunea nu va trece. Vom trai si vom vedea.
  • +3 (3 voturi)    
    Si cam cat a costat? (Luni, 19 iunie 2017, 15:13)

    aladdin [utilizator]

    Cum se vehiculeaza prin sat, pe la 100k bucata? Inteleg deci ca poporul roman are deja de plata vreo 2 mil euro pentru niste "cârpe" ajunse in parlament.
  • +3 (3 voturi)    
    babalau asta mare spiritual... (Luni, 19 iunie 2017, 15:13)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    sper sa nu treaca motiunea ... sa vedem ce spune babalau atunci !
  • +3 (3 voturi)    
    Trece cu un pret urias pt natiunea asta: (Luni, 19 iunie 2017, 15:13)

    anca_ssc [utilizator]

    mai presus de orice, este orgoliul Dragnea-Tari cu pretul umilirii acesei natiuni, acceptand conditiile cosoviene ale UDMR.

    Stimati parlamentari din opozitia Romaniei, daca sunteti romani, va rugam sa votati impotriva motiunii... alegeti RAUL CEL MAI MIC, avand posibilitatea sa doborati guvernul Grindeanu atunci cand nu va sluji Romania. Multumesc.
  • +3 (3 voturi)    
    "extrem de substantial" (Luni, 19 iunie 2017, 15:29)

    loveparade [utilizator]

    astia este to'arasii care ne conduce
  • +2 (2 voturi)    
    Balalau din Scornicesti, face legi in Bucuresti (Luni, 19 iunie 2017, 15:30)

    Maniu [utilizator]

    astia sunt, balalaii, badalii, dulaii... potaile analfabete si obraznice. Cine le va da peste bot?
  • +1 (1 vot)    
    mie asta imi cam suna a disperare (Luni, 19 iunie 2017, 16:20)

    bogdan1477 [utilizator]

    Am mai auzit din astea prin 2009, cind aveati camioane de probe de dus la ccr.
    In afara cazului in care UDMR decide sa sustina tabara Dragnea, nu prea cred sa fie parlamentari de la alte partide care sa sustina motiunea. Si UDMR nu cred ca doreste s-o ia pe calea Dragnea, care va duce fie la anticipate, fie la noi incercari de daramare a justitiei cu sute de mii de oameni in strada. Mai degraba cred ca UDMR va dori sa faca joc de glezne pina pica Dragnea si dupa aia sa vada ce si cum. Iar fara UDMR, veti mai bifa o premiera. Veti fi primul partid din istorie care depune motiune impotriva propriului guvern motiune care sa pice. Va fi culmea absurdului pentru multa vreme de aici incolo.
  • 0 (0 voturi)    
    Prostălău (Luni, 19 iunie 2017, 16:27)

    R.Stoian [utilizator]

    Minte ca un pesedist autentic.