Tariceanu: Conducerile PSD si ALDE au avut luni discutii "exploratorii" cu UDMR

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 19 iunie 2017, 13:28 Actualitate | Politic

Calin Popescu Tariceanu
Foto: senat.ro
Presedintele Senatului, Calin Popescu-Tariceanu, a afirmat ca liderii PSD si ALDE au avut luni "discutii exploratorii" cu reprezentantii UDMR, transmite Agerpres.

"Va pot confirma. Am avut astazi (n.r. - luni) discutii exploratorii. O sa continue discutiile cu ei astazi si maine si, pe masura ce vom avansa in continut, o sa va punem la curent", a spus Tariceanu. 

De asemenea, Calin Popescu-Tariceanu a confirmat ca UDMR s-a intalnit separat si cu Sorin Grindeanu si Victor Ponta.

Sambata, Kelemen Hunor a explicat ca a discutat cu Liviu Dragnea, cu Calin Popescu Tariceanu si cu Sorin Grindeanu, dar nu a negociat.

"Am vorbit, dar nu am negociat. Am vorbit cu domnul Dragnea, cu domnul Tariceanu si cu domnul Grindeanu, dar daca cineva doreste, negocierile le incepem luni", a precizat liderul UDMR.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

8177 vizualizari

  • +19 (21 voturi)    
    s-au explorat reciproc in grup restrans (Luni, 19 iunie 2017, 13:34)

    Kivek [utilizator]

    s-au adunat toti PENALII din alde, PSD si UDMR si s-au explorat - de fapt au pus la cale distrugearea DNA!
    • 0 (0 voturi)    
      Tradatorii (Luni, 19 iunie 2017, 17:55)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

      Pun la cale enclavizarea Transilvaniei, numai sa scape de puscarie !!! O asemenea ticalosie nu a existat in toata istoria romanilor. Brancoveanu a preferat sa-si piarda viata cu toata familia decat sa-si tradeze neamul. O lepra ca Tariceanu este in stare sa-i tradeze pe toti numai ca sa-i fie lui bine. O adunatura de derbedei joaca viitorul neamului romanesc ca sa-si poata conserva furaciunile.
  • +19 (19 voturi)    
    conform (Luni, 19 iunie 2017, 13:47)

    stefansb [utilizator]

    conform televiziunilor alora apropiate de psd, udmr a cerut autonomie pe criterii etnice la schimb cu votarea motiunii.
    bravos natiune. ai ales un infractor care ar vine orice, inclusiv tara cu totul, pt propia libertate
  • +17 (17 voturi)    
    Tradatorii pentru URSS si taietorii de paduri (Luni, 19 iunie 2017, 13:47)

    un domn [utilizator]

    s au intalnit #NoapteacaProshtii !
  • +3 (3 voturi)    
    Limbaj ginecologic ...;) (Luni, 19 iunie 2017, 13:56)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    Vorba unei jurnaliste : domnu' Dragneev , pot sa va fac un sondaj ?
    iar Dragneev ,catre Moliceanu : pai ,stiam ca astea se fac numai la femei ?!
    ...
  • 0 (0 voturi)    
    Hopa (Luni, 19 iunie 2017, 13:57)

    Zummm [utilizator]

    Cuvinte noi, cuvinte noi. Au gasit un dex prafuit prin sertare ?
  • +2 (2 voturi)    
    Cam ce-am vrea noi, cam ce-ati vrea voi ! (Luni, 19 iunie 2017, 13:57)

    Susufler0 [utilizator]

    De fapt ce-ati vrea voi stie de-acum si ultimul tanc.

    PS. Si tocmai acesta este motivul pt care noi vrem mult !
  • +3 (3 voturi)    
    solutia imorala + solutia ilegala (Luni, 19 iunie 2017, 14:00)

    IancuJianu [utilizator]

    sau ciuma si buba neagra.
  • +3 (3 voturi)    
    Explorarea ca parte a preludiului (Luni, 19 iunie 2017, 14:01)

    Statul Necoplanar si Irational [utilizator]

    I show you mine, you show me yours.
  • +4 (4 voturi)    
    Au informat PPE despre asta ? (Luni, 19 iunie 2017, 14:12)

    Koczka [utilizator]

    Sa vedem ce ar zice dl. Daul despre asta.
  • +9 (9 voturi)    
    Tin sa va amețesc dragi " tovarăși " .. (Luni, 19 iunie 2017, 14:18)

    flyngangel [utilizator]

    .. ca suntem in anul domnului 2017, adică ședințele de partid, congresele de culise între borfași și planurile cincinale de producție de păduchi dăunători societății românești, sau terminat in '89!! Asta in caz ca ați uitat, iar ce azi văzut in Februarie in piața victoriei e nimic pe lângă ce veți vedea cât de curând dacă mai întinderi coarda mult! Romanii sunt sătui de corupție, de hoție, de cumetrii, de vechi nomenclaturisti și securiști și in general de tot ceea ce voi mândri reprezentați azi! Sunt sătui de fosile ale trecutului, și vor sa trăiască in o lume noua, in o societate in care meritocratia, ocupa loc de cinste, romanii vor sa se simtă din nou mândri de țara lor și de traiul de viața mai bun, romanii simt nevoia de aer proaspăt de democrație, departe de toxicitatea pe care le-o serviți in fiecare dimineața cu acel zâmbet iliescian pe buze, disprețuitor!
    Asta așa ca un mic memo, in timp ce Jucați Septica la adunările voastre mărețe !! Țara fierbe tovarăși..