Eugen Tomac anunta ca a facut plangere penala impotriva deputatului PMP Octavian Goga, care a trecut la PSD: Am informatii concrete ca a primit foloase necuvenite pentru a trece la PSD

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 18 iunie 2017, 18:16 Actualitate | Politic

Eugen Tomac
Foto: Facebook
Deputatul PMP Eugen Tomac anunta, pe pagina sa de Facebook, ca "Astazi am formulat o plangere penala cu date exacte, deoarece am informatii concrete cu privire la faptul ca deputatul Octavian Goga, ales deputat de Covasna, a primit foloase necuvenite pentru a trece la PSD."

Deputatul PMP de Covasna Octavian Goga si-a depus, duminica, demisia din grupul parlamentar al Partidului Miscarea Populara si va activa in cadrul grupului PSD, Biroul Permanent al Camerei Deputatilor luand act de demisia acestuia.























4793 vizualizari

  • +22 (24 voturi)    
    Bravo (Duminică, 18 iunie 2017, 18:20)

    Lucian P. [utilizator]

    Asa se mai poate curata putin si Parlamentul, ca prea e plin de profitori si lichele
    • -17 (21 voturi)    
      Joc "Completeaza cuvantul" si sitiuatia e asa: (Duminică, 18 iunie 2017, 18:46)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Lucian P.

      Am configuratia urmatoare:

      "T O _ _ M A C"

      Ce trebuie sa adaug, poate castig?
      • +4 (6 voturi)    
        Ha ha ha ha ha ha ... (Duminică, 18 iunie 2017, 19:36)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        .....ha ha ha ha ha ha ha ha ha ..aaaaa ha ha ha ha ha ha ...

        Serios, opreste-te, poti sa omori pe cineva cu humorul tau.
      • +2 (2 voturi)    
        Solutia e (Duminică, 18 iunie 2017, 22:42)

        ac [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        T O newlook batecimpii M A C
        _ _ _______ ________
    • -1 (1 vot)    
      cererea ca cerere (Duminică, 18 iunie 2017, 20:23)

      marinar.basist [utilizator] i-a raspuns lui Lucian P.

      poate o si retrage peste cateva luni acest domn.

      isi face si el putina notorietate, dar nu va avea castig de cauza in justitie!
  • +16 (16 voturi)    
    asta e ... (Duminică, 18 iunie 2017, 18:28)

    astronaut [utilizator]

    ca deputatul ''auto'', dar daca este adevarat i se va complica viata de parlamentar !
  • +18 (18 voturi)    
    ce nume mare (Duminică, 18 iunie 2017, 18:35)

    om simplu din multime [utilizator]

    a facut de ras loaza aia. ma mir ca n'a trecut la udmr.
    sau, poate trece dupa ce intra la guvernare...
  • +19 (19 voturi)    
    cum adica ”necuvenite”? (Duminică, 18 iunie 2017, 18:44)

    mariusssss [utilizator]

    Dimpotriva, sunt foloase cuvenite, reprezinta pretul tradarii, stabilit cinstit, pe baza legii cererii si a ofertei din cel mai curat partid! Curat murdar!
  • -5 (15 voturi)    
    Bine actionat dom' Tomac ! (Duminică, 18 iunie 2017, 18:48)

    Susufler0 [utilizator]

    Si cel mai bine e ca nu l-ai anuntat pe Base ce ai de gand sa faci !
  • -1 (1 vot)    
    Imunitate (Duminică, 18 iunie 2017, 20:18)

    Celbland [utilizator]

    Nu va păți nimic, chiar dacă a luat mita în sediul DNA, fiindcă are imunitate, iar până la terminarea mandatului, se prescrie.

    Dacă Dragnea poate să cumpere 233 de parlamentari cu cca 25 milioane euro (100.000 euro/parlamentar), adică banii pe care-i câștigă într-o săptămână la Tel Drum, ferma de porci, ... înseamnă că unul ca Putin poate oricând să dea în parlamentul nostru o lege organică de alipire a României la Rusia. Fără război, doar cu mită.
  • -2 (4 voturi)    
    Cu tot (Duminică, 18 iunie 2017, 21:00)

    A310 [utilizator]

    respectul , dar daca era invers , adica un parlamentar migra la PMP , cum procedati . Sper ca nu ati uitat domnule Tomac , ca basescu a fost un profesionist in racolari , si inoarcerea votului , nu uitati "solutia imorala "
  • +2 (2 voturi)    
    goga (Duminică, 18 iunie 2017, 21:48)

    sile1 [utilizator]

    E plina politica romaneasca de tradatori, traseisti,jigodii,moluste si alte specimene infame.
    • 0 (2 voturi)    
      Bineinteles , (Duminică, 18 iunie 2017, 23:19)

      A310 [utilizator] i-a raspuns lui sile1

      de ce oare in parlment indiferent de cine detinea majoritatea , nu a legiferat ca parlamentarul care (migreaza) isi schimba partidul sa isi piarda si locul in parlament , si sa nu mai poate candida cel putin la viitorul ciclu electoral .
  • 0 (0 voturi)    
    Tovarasaa educatoareeee (Luni, 19 iunie 2017, 6:03)

    Incomod3 [utilizator]

    tavi nu crea sa se mai joace cu mineeee... ihi, ihi, ihi...