Eugen Tomac anunta ca a facut plangere penala impotriva deputatului PMP Octavian Goga, care a trecut la PSD: Am informatii concrete ca a primit foloase necuvenite pentru a trece la PSD

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 18 iunie 2017, 18:16 Actualitate | Politic

Eugen Tomac
Foto: Facebook
Deputatul PMP Eugen Tomac anunta, pe pagina sa de Facebook, ca "Astazi am formulat o plangere penala cu date exacte, deoarece am informatii concrete cu privire la faptul ca deputatul Octavian Goga, ales deputat de Covasna, a primit foloase necuvenite pentru a trece la PSD."

Deputatul PMP de Covasna Octavian Goga si-a depus, duminica, demisia din grupul parlamentar al Partidului Miscarea Populara si va activa in cadrul grupului PSD, Biroul Permanent al Camerei Deputatilor luand act de demisia acestuia.
























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

4810 vizualizari

  • +22 (24 voturi)    
    Bravo (Duminică, 18 iunie 2017, 18:20)

    Lucian P. [utilizator]

    Asa se mai poate curata putin si Parlamentul, ca prea e plin de profitori si lichele
    • -17 (21 voturi)    
      Joc "Completeaza cuvantul" si sitiuatia e asa: (Duminică, 18 iunie 2017, 18:46)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Lucian P.

      Am configuratia urmatoare:

      "T O _ _ M A C"

      Ce trebuie sa adaug, poate castig?
      • +4 (6 voturi)    
        Ha ha ha ha ha ha ... (Duminică, 18 iunie 2017, 19:36)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        .....ha ha ha ha ha ha ha ha ha ..aaaaa ha ha ha ha ha ha ...

        Serios, opreste-te, poti sa omori pe cineva cu humorul tau.
      • +2 (2 voturi)    
        Solutia e (Duminică, 18 iunie 2017, 22:42)

        ac [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        T O newlook batecimpii M A C
        _ _ _______ ________
    • -1 (1 vot)    
      cererea ca cerere (Duminică, 18 iunie 2017, 20:23)

      marinar.basist [utilizator] i-a raspuns lui Lucian P.

      poate o si retrage peste cateva luni acest domn.

      isi face si el putina notorietate, dar nu va avea castig de cauza in justitie!
  • +16 (16 voturi)    
    asta e ... (Duminică, 18 iunie 2017, 18:28)

    astronaut [utilizator]

    ca deputatul ''auto'', dar daca este adevarat i se va complica viata de parlamentar !
  • +18 (18 voturi)    
    ce nume mare (Duminică, 18 iunie 2017, 18:35)

    om simplu din multime [utilizator]

    a facut de ras loaza aia. ma mir ca n'a trecut la udmr.
    sau, poate trece dupa ce intra la guvernare...
  • +19 (19 voturi)    
    cum adica ”necuvenite”? (Duminică, 18 iunie 2017, 18:44)

    mariusssss [utilizator]

    Dimpotriva, sunt foloase cuvenite, reprezinta pretul tradarii, stabilit cinstit, pe baza legii cererii si a ofertei din cel mai curat partid! Curat murdar!
  • -5 (15 voturi)    
    Bine actionat dom' Tomac ! (Duminică, 18 iunie 2017, 18:48)

    Susufler0 [utilizator]

    Si cel mai bine e ca nu l-ai anuntat pe Base ce ai de gand sa faci !
  • -1 (1 vot)    
    Imunitate (Duminică, 18 iunie 2017, 20:18)

    Celbland [utilizator]

    Nu va păți nimic, chiar dacă a luat mita în sediul DNA, fiindcă are imunitate, iar până la terminarea mandatului, se prescrie.

    Dacă Dragnea poate să cumpere 233 de parlamentari cu cca 25 milioane euro (100.000 euro/parlamentar), adică banii pe care-i câștigă într-o săptămână la Tel Drum, ferma de porci, ... înseamnă că unul ca Putin poate oricând să dea în parlamentul nostru o lege organică de alipire a României la Rusia. Fără război, doar cu mită.
  • -2 (4 voturi)    
    Cu tot (Duminică, 18 iunie 2017, 21:00)

    A310 [utilizator]

    respectul , dar daca era invers , adica un parlamentar migra la PMP , cum procedati . Sper ca nu ati uitat domnule Tomac , ca basescu a fost un profesionist in racolari , si inoarcerea votului , nu uitati "solutia imorala "
  • +2 (2 voturi)    
    goga (Duminică, 18 iunie 2017, 21:48)

    sile1 [utilizator]

    E plina politica romaneasca de tradatori, traseisti,jigodii,moluste si alte specimene infame.
    • 0 (2 voturi)    
      Bineinteles , (Duminică, 18 iunie 2017, 23:19)

      A310 [utilizator] i-a raspuns lui sile1

      de ce oare in parlment indiferent de cine detinea majoritatea , nu a legiferat ca parlamentarul care (migreaza) isi schimba partidul sa isi piarda si locul in parlament , si sa nu mai poate candida cel putin la viitorul ciclu electoral .
  • 0 (0 voturi)    
    Tovarasaa educatoareeee (Luni, 19 iunie 2017, 6:03)

    Incomod3 [utilizator]

    tavi nu crea sa se mai joace cu mineeee... ihi, ihi, ihi...