LISTA Ministerul Dezvoltarii, condus de Sevil Shhaideh, a fost decapitat: 12 secretari de stat, subsecretari de stat si secretari generali au fost demisi de Grindeanu

de RH     HotNews.ro
Duminică, 18 iunie 2017, 16:11 Actualitate | Politic

Premierul Sorin Grindeanu a demis astazi toti oamenii pusi in fruntea Ministerul Dezvoltarii si Fondurilor Europene de Sevil Shhaideh, ministru al Dezvoltarii si cel mai loial om al lui Liviu Dragnea. Deciziile au fost publicate in Monitorul Oficial duminica dupa-amiaza.

Grindeanu anuntase cu cateva minute inainte intr-o declaratie de presa la Guvern ca i-a demis pe toti oamenii cu drept de semnatura din Ministerul Dezvoltarii pentru ca Sevil Shhaideh sa nu inceapa sa imparta pe criterii politice cei 2 miliarde de lei din Programul national de Dezvoltare Locala 2 (PNDL 2).

Iata numele celor demisi de Grindeanu:

Ciprian Lucian Rosca - secretar de stat, Virgil-Alin Chirila, secretar de stat, Mihail Dorus - secretar de stat, Sirma Caraman - secretar de stat, Luminita Zezeanu - secretar de stat, Marcel-Alexandru Stoica - subsecretar de stat, Angel Gheorghiu  - subsecretar de stat, Adriana-Mihaela Udroiu - subsecretar de stat, Mihai Grigore - subsecretar de stat, Ionela Stoian - secretar general, Mihaela Dinca, secretar general adjunct, Iuliana-Camelia Coporan - secretar general adjunct























6075 vizualizari

  • +4 (8 voturi)    
    Ce armatăăă (Duminică, 18 iunie 2017, 16:16)

    iulian73cta [utilizator]

    Ce armată de secretari,subsecretari ...toți cu salarii plătite de noi...Cât o să mai suporte țara asta?
    • 0 (0 voturi)    
      inca mult (Duminică, 18 iunie 2017, 19:41)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui iulian73cta

      Nici o sansa cu generatiile astea, suntem mult prea balcanici ca sa nu poftim si noi la jaful dat de conducatorii nostri iubiti ..
      Daca nu ar fi asa, oamenii ar fi in strada iar parlamentarii si guvernantii nostri in gardurile de protectie ...
  • +5 (7 voturi)    
    sah (Duminică, 18 iunie 2017, 17:18)

    toras [utilizator]

    Super mutare din partea premierului. Numai citindu-le numele acestor taratoare/ lipitori/capuse,...mi se face scarba.
  • -8 (8 voturi)    
    pe ce criterii? (Duminică, 18 iunie 2017, 17:27)

    revo [utilizator]

    Asa, asa, dati pe fata toate armele de care dispuneti, aratati ziua, in amiaza mare, care va sunt metodele de-i faceti pe oameni sclavi, in stare sa faca orice pentru mafia voastra, doar pentru a primi si pastra o slujba la stat!
    Cu ce esti tu mai bun, Zgardene, decat Dragnea? Cu ce te deosebesti tu, aschie, de satrapul Dragnea? A deschis unul gura impotriva lui Dragnea, gata, a fost dat afara! Acum, tu demiti intreaga conducere a unui minister, doar pentru ca sefa lui e fina si roaba lui Dragnea?

    Ar trebui sa te dea toti in judecata! Exista legi in tara asta, legi care se aplica tuturor angajatilor. Nu poti sa-i dai afara fara preaviz si fara parcurgerea tuturor formalitatilor. Si stii ceva? Legile alea, voi le-ati dat!
  • +2 (4 voturi)    
    Bravo ! (Duminică, 18 iunie 2017, 17:38)

    adrian88000 [utilizator]

    Fara sabotori in guvern ! Go Grindeanu !
  • -4 (6 voturi)    
    Trebuie ca Grindeanu să găsească o cale rapidă... (Duminică, 18 iunie 2017, 18:38)

    Nyk1 [utilizator]

    ...pentru a trimite cea mai mare parte din acești bani către susținătorii din Timiș și Caraș-Severin. Bănățenii știu cum să investească banii și să facă în așa fel încât să obțină și dobândă.
  • 0 (0 voturi)    
    Cine pentru cine (Duminică, 18 iunie 2017, 23:48)

    Agenduta [utilizator]

    Invatam moduri de organizare in ministere.
    Ne familiarizam cu sistemul "care pe care".
    Situatia este nedorita pentru ca determina partizanate artificiale, in contradictie cu ceea ce simtim si gandim unii dintre noi. In Romania aplicarea sintagmei "ma fac prieten cu dracul (aici echipa Ponta) pana trec puntea" este perdanta. Gandirea rosie romaneasca in integralitatea ei este o non-valoare certa. Si totusi...ce urmeaza? Imi spunea cineva azi ca viitorul este al matematicii si al artei in toate formele lor de manifestare. Aceste persoaje nu sunt interesate de cele doua forme de evolutie ale omenirii in viitor. Astept urmatoarea transa de terci. Seara placuta!