Serban Nicolae isi indeamna colegii, pe Facebook, sa revina la adevaratele prioritati ale tarii: Nu va radicalizati optiunile.  Ponta ii distribuie postarea

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 18 iunie 2017, 13:20 Actualitate | Politic

Serban Nicolae
Foto: Agerpres
Senatorul PSD Serban Nicolae face un apel, pe Facebook, la "luciditate si ratiune in PSD", postarea sa fiind distribuita de Victor Ponta, care scrie ca mai exista o solutie rationala "inainte ca PSD sa declanseze razboiul nuclear contra PSD", relateaza News.ro.

"Dragi colegi din Partidul Social Democrat, cu autoritatea data de vechimea in PSD, de experienta politica acumulata si de loialitatea dovedita fata de social-democratie si fata de acest partid, fac un apel public la luciditate si ratiune. Este nefireasca si profund negativa indarjirea si inversunarea cu care se manifesta pozitiile adverse din interiorul partidului. Nu va radicalizati optiunile si nu va comportati ca si cum ati descoperit brusc dusmani de moarte printre colegi", este apelul lui Serban Nicolae.
 
Senatorul subliniaza ca, mai mult ca oricand, este nevoie de echilibru si ratiune, de maturitate politica.
 
"Nu putem cere incredere cetatenilor Romaniei, votantilor nostri, daca guvernam cu doi membri, daca reorganizam majoritatea parlamentara si recalculam sprijinul politic la sase luni de la alegeri si daca taiem atat de violent liniile de comunicare dintre noi. Lasati sa primeze interesul public si renuntati la excesele de orgoliu. Reveniti la adevaratele prioritati ale Tarii, la dialog colegial si la responsabilitate politica. Spuneti-va opiniile cu fermitate si onestitate, in limitele statutului de membri ai PSD. Asta cred ca asteapta de la noi cei ce ne-au facut onoarea de a ne investi cu increderea lor", mai scrie Serban Nicolae.
 
Postarea sa este distribuita de Victor Ponta, cu mesajul: "De data aceasta sunt de acord cu Serban / si eu cred ca mai exista o solutie rationala - inainte ca PSD sa declanseze razboiul nuclear contra PSD!".



Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

11390 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    S-a intors lumea pe dos (Duminică, 18 iunie 2017, 13:24)

    Pierrotlefou [utilizator]

    Avand in vedere nivelul intelectual al acestui individ, nu pot decat sa ma intreb daca sunt treaz sau beat.
    Concluziile mele:
    - altul caruia i s-a dat in plic ce sa declare
    - DRACnea e fiert
    Speranta mea: P$D se rupe si dispare.
    Hai noroc!
    • 0 (0 voturi)    
      cum sa dispara PSD ?? (Duminică, 18 iunie 2017, 15:22)

      silviu_dumitrescu [utilizator] i-a raspuns lui Pierrotlefou

      e bine sa ramana multi ani de acum inainte in Parlament, undeva la 10% - asta merita haita asta iresponsabila !

      si poate dupa ce iese D.Diaconescu din puscarie sa preia el acest partid "pe persoana fizica" ... ca oricum a ajuns in ultimul hal si DD ar fi foarte reprezentativ pentru el - sau poate Becali sau Vanghelie ... ca ar fi ok oricare dintre ei

      PSD o sa ramana interesant un timp, cel putin pt sediul din Kiseleff :)
      • +1 (1 vot)    
        Nu are cum sa se rupa si nici sa dispara (Duminică, 18 iunie 2017, 15:44)

        clint [utilizator] i-a raspuns lui silviu_dumitrescu

        fiindca opozitia doarme pe ea.

        Atata timp cat electoratul nu se poate orienta catre altceva, baietii asita pot face ce vor muschii lor, si daca nu v-ati dat seama, chiar asta fac de cativa ani buni, de cand nu mai avem opozitie.
      • +2 (2 voturi)    
        e mult..sa aiba EXACT cat au iudemere (Duminică, 18 iunie 2017, 17:47)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui silviu_dumitrescu

        astfel centura Voluntariului sa aiba optiuni..pentru ciienti
    • 0 (0 voturi)    
      dadasfasfa (Duminică, 18 iunie 2017, 22:27)

      DagosaielNevi [anonim] i-a raspuns lui Pierrotlefou

      Din pacate, desi cred ca nici nu putem vorbi de un nivel intelectual la acest individ, prostia e mare si multa in tara...iar in tara orbilor cel cu un ochi e rege...DEgeaba ne agitam noi...prostii sunt teribili...si MULTI !!! ...si nu se vindeca...
  • +1 (1 vot)    
    E bine ca Serban Nicolae (Duminică, 18 iunie 2017, 13:38)

    Rahan5 [utilizator]

    sa nu mai pomenesca in ,,parabole politice" de ,,razboaie nucleare".
    Dupa un atac nuclear masiv in Romania, prin ,,atrofierea" autoritatii centrale a statului, si prin cautarea de catre restul populatiei supravietuitoare, de,,tapi ispasitori", poate sa fie ,,vai de comunitatea lui" !
    • +2 (2 voturi)    
      De fapt, de ,,razboaie nucleare" vorbeste (Duminică, 18 iunie 2017, 15:26)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

      Victor Ponta. Dar este perfect valabil si pentru comunitatea lui.
      Oricum, la Victor Ponta este o obraznicie in plus, ca vorbeste de ,,razboaie nucleare" in PSD (aluzie ca Ponta ar putea sa faca un astfel de razboi).
      Daca era ,,barbat" Ponta, ar fi reusit, ca si Daniel Constantin, sa rupa o parte din PSD, si sa-si faca o noua formatiune de stanga, inainte de aceasta criza politica.
      Ponta, dupa ,,Colectiv", este aproape un ,,nimeni" in politica. Singurul lui avantaj major in PSD- Grindeanu, este faptul ca, e cat de cat sigur ca nu tradeaza Romania, in comparatie cu Dragnea.
      Dar, a fi loial Romaniei, nu inseamna, ca esti si politician valoros.
  • +2 (2 voturi)    
    pana in august...apoi Hiroshima de P$D (Duminică, 18 iunie 2017, 13:39)

    un domn [utilizator]

    le dorim succes !...unul nuclear pentru ei !!!! doar pentru ei !...se pregateste peneleul !!!
  • +3 (3 voturi)    
    Distributie egala (Duminică, 18 iunie 2017, 13:46)

    Sani [utilizator]

    Ohohoho, iata ca intre cele doua clanuri PSD distributia mafiotilor se egalizeaza.

    Intrebare pentru Tiriac:
    Si in PSD exista prosti pe de o parte si hoti pe de alta parte?
    Nuuuu, moncher, acolo, in PSD se afla si PROSTIA si HOTIA. LAOLALTA!
    Iar mataluta Tiriac, matale esti...un....stilat.
  • +1 (1 vot)    
    S. Nicolae=OUG 13 si sutinerea Coruptiei !!! (Duminică, 18 iunie 2017, 14:00)

    DanProdan1 [anonim]

    Prim Ministru al Romaniei Sorin Grindeanu nu a vrut sa semneze toate porcariile cerute de condamnatul Penal Liviu Dragnea .

    Sustinatorul de Coruptie si Hotie Serban Nicolae alaturi de grupul infractional condus de Liviu Dragnea indeamna PSD spre atacuri nejustificate la adresa propiului Guvern PSD.

    Motiunea de cenzura initiata de Liviu Dragnea contra propiul Guvern PSD este un santaj la adresa membrilor PSD de a inpune Coruptie , Crima si Hotie in Guvernul al Romaniei .

    ROMANIA cere Alegeri anticipate si excludera PSD din Lista Partidelor agreate !!!
  • +2 (4 voturi)    
    Le-a intrat frica-n oase (Duminică, 18 iunie 2017, 14:43)

    KostasP [utilizator]

    La psd-istii din primul esalon. Pai daca se sparge psd in doua, adio majoritate, adio schimbat legi pe sub masa. dracnea si tampiceanu, la brutarie cu voi, tradatorilor de neam. Jalnicilor!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Tot raul va fi spre binele tuturor. (Duminică, 18 iunie 2017, 15:03)

    MarinNecula [anonim]

    Ma gandesc ca din aceste rafuieli politice va castiga democratia, intrucat cu siguranta, se vor intampla lucruri care va duce la disparitia de pe scena politica a unor politicieni "murdari".
  • 0 (0 voturi)    
    Un semn prost pentru Dragnea ... (Duminică, 18 iunie 2017, 20:05)

    AlexJ [utilizator]

    Cand un fost portavoce cheama la luciditate si ratiune si prioritati ale tarii.

    Urmeaza Iordache? Chemare la prioritati ale tarii

    (se traduce da-o incolo de motiune, ca n-avem chef de anticipate)