Kelemen Hunor: UDMR nu va participa duminica la citirea motiunii de cenzura

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 17 iunie 2017, 19:51 Actualitate | Politic

Kelemen Hunor
Foto: Agerpres
Presedintele Uniunii Democrate a Maghiarilor din Romania a declarat, potrivit Antena3, ca parlamentarii formatiunii politice nu vor participa duminica la citirea motiunii de cenzura impotriva premierului Romaniei. Asta, dupa ce liderul UDMR a spus ca  nu se pune problema de a-l sustine pe Liviu Dragnea sau pe Sorin Grindeanu la votarea motiunii, dar ca vor decide miercuri cum vor vota motiunea.

UDMR a decis ca nu va participa, duminica, la citirea motiunii lui Liviu Dragnea impotriva guvernului Grindeanu, care va avea loc duminica, la ora 16.30, potrivit sursei citate.

PSD a hotarat sa convoace Parlamentul duminica pentru a fi citita motiunea de cenzura la adresa Guvernului. 


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de Superbrands

JW Marriott, orasul din mijlocul orasului

Unul din cei mai mari jucatori de pe piata hoteliera locala, hotelul JW Marriott Bucharest Grand Hotel si-a castigat in cei 17 de existenta reputatia de un oras in mijlocul orasului datorita impresionantei desfasurari de produse si servicii: 402 camere si apartamente elegante, cele mai mari camere de 5 stele din zona, cu o suprafata medie de 36.8 mp, sase restaurante si lounge-uri, 12 sali de evenimente, dintre care doua ballroom-uri ce pot gazdui impreuna pana la 1.200 de persoane. Cladirea mai adaposteste un centru de fitness si spa, cu piscina interioara, o galerie de magazine de branduri internationale de lux ce acopera o suprafata de peste 2.700 mp, spatii de birouri de 11.000 mp si o parcare generoasa de 550 de locuri.

6496 vizualizari

  • +2 (10 voturi)    
    Foarte buna (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 19:54)

    adrian88000 [utilizator]

    decizia UDMR !
    • +7 (7 voturi)    
      tipica (Duminică, 18 iunie 2017, 9:16)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      pentru udmr raman deschise toate optiunile. prostitutia politica este meseria lor de baza.
  • +18 (18 voturi)    
    Pai, la votare, ar trebui sa nu participati ! (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 20:05)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    La citirea motiunii , nu e important cine participa , conteaza in ziua votului !
  • +4 (8 voturi)    
    in momentul asta... (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 20:05)

    stefansb [utilizator]

    In momentul asta singura solutie rezonabila sunt alegerile anticipate.
    Cu un PSD evident rupt in doua e clar ca nu se poate forma decat un guvern din prea multe bucati, care nu poate oferi stabilitate.
    UDMR va cere probabil mai mute favoruri decat oricand celor doua tabere, ori chiar nu avem nevoie de inca o serie de concesii facute astora.
  • +14 (14 voturi)    
    Chiar m-ar fi mirat nespus sa.... (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 20:17)

    gigiN [utilizator]

    ...aud ceva clar si raspicat din partea udmr.Probabil ca trag de timp-poate "ne mai da" dragnea ceva si votam motiunea.Tipic udmr-ist,mereu cu curul in minimum doua luntri.
  • +14 (14 voturi)    
    Aloo.. (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 20:17)

    mircea_cjn [utilizator]

    Nu trebuie sa participati la VOTAREA motiunii, sa nu va amestecati , nu la citirea ei, hai nu fi smecher!

    De cumva cauta UDMR sa traga foloase maxime in acest caz , atunci linistit ii putem cataloga JEFUITORI DE CADAVRE!
  • +8 (10 voturi)    
    Un semnal nasol pt Dragnea (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 21:20)

    Susufler0 [utilizator]

    sau pur si simplu aveau programul duminical stabilit de ceva vreme si nu mai puteau sa-l schimbe ?

    In Romania n-ar fi insa pt prima oara cand se voteaza "in orb"!

    PS. Dar nici ultima !
    • +1 (1 vot)    
      i-a aratat (Duminică, 18 iunie 2017, 18:09)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      degetul lui dragnea.
      "vezi ca daca pana marti, inclusiv, nu iesi cu ceva propuneri concrete, miercuri nu votam si te-ai lins pe bot."
      • +2 (2 voturi)    
        Ca doar de ce se organizeaza alegeri parlamentare (Duminică, 18 iunie 2017, 19:04)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        in Romania din 90 incoace ?
  • +12 (12 voturi)    
    cu cat nu au plusat? (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 22:14)

    ionilici89 [utilizator]

    Kelemene, nu v-au platit destul. Ce ati cerut?
    • +2 (2 voturi)    
      TOATE Padurile (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 22:49)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui ionilici89

      catre Gaterszag Kerestory SRL - condamnarea Romaniei la desertificare !
    • +1 (1 vot)    
      Au cerut autonomie extinsa si limba oficiala... (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 23:11)

      DEMA GOGU' [utilizator] i-a raspuns lui ionilici89

      ...limba maghiara.
      Deocamdata ,Dragneev nu le-a dat . Dar pana miercuri , nu se stie.
      Pregatiti-va de proteste masive.
  • +4 (4 voturi)    
    s-au cerut si padurile pe care nu le avem? (Duminică, 18 iunie 2017, 0:32)

    N.S. [utilizator]

    sau care este motivul real?
  • +4 (4 voturi)    
    mai fratele meu alb (Duminică, 18 iunie 2017, 0:36)

    om simplu din multime [utilizator]

    voi nu erati acolo sa cititi, ci sa ascultati si sa aplaudati.
  • +6 (6 voturi)    
    Miroase a rumegus inca umed,"jocul"grofilor (Duminică, 18 iunie 2017, 6:47)

    Plagarus [utilizator]

    Cati penali din cupola UDMRului,vor inclina balantza spre Dragnea Liviu Nicolae ?
  • +5 (5 voturi)    
    Alegere (Duminică, 18 iunie 2017, 8:30)

    Celbland [utilizator]

    Dacă UDMR îl votează pe Dragnea, înseamnă că se poziționează deschis și fără echivoc pentru distrugerea României, iar noi nu trebuie să uităm asta.

    Opțiunea elegantă este să nu se bage în problemele interne ale PSD.
    • 0 (2 voturi)    
      Oare partidele din Romania nu a distrus tara ?? (Duminică, 18 iunie 2017, 10:18)

      democtrates [utilizator] i-a raspuns lui Celbland

      Intotdeauna cand vine despre distrugerea tarii, apar idei ca altii distrug tara(UDMR, Soros, Putin etc.), dar nu vedem padurea din cauza copacilor, ca de fapt toate partidele dupa 1990 au distrus prin politicieni tara.
      Si-au insusit din bugetul tarii o suma enorma.Doar fraudele descoperite sunt in jur de cateva miliarde de euro. Va dati seama cate se puteau face din banii astia,
      Oricum nu uitati , chiar daca UDMR este cum este, nu toti maghiarii sunt de acord cu ce fac ei. Maghiarii nu au ales niciodata stanga.
      Si inca ceva, UDMR nu a tradat nici un partid cu care a facut alianta(vezi istoria Parlamentului).
      Cu stima.
      • +2 (2 voturi)    
        iudemere ar trebui sa dispara (Duminică, 18 iunie 2017, 14:45)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui democtrates

        maghiarii de rand se pot regasi in alte partide nu in reprezentantii centurismului politic !
  • +4 (4 voturi)    
    gheata devine tot mai subtire pt Dragnea (Duminică, 18 iunie 2017, 9:30)

    BanateanulVesel [anonim]

    ...PNL nu participa, UDMR nu participa, USR nu participa, PMP nu participa! Pana la urma numai catva ciolanisti din PSD vor participa, nici asta nu e sigur ca se va realiza duminica, E timpul ca circariii Tariceanu si Dragnea sa dispara definitiv de pe ecrane, numai rau au adus tarii. N-o fii Grindeanu buricul pamantului, dar incontestabil mai de valoare, ca Dragnea si trompetistele lui.
    • +1 (1 vot)    
      Nu are importanta cine participa sau nu la (Duminică, 18 iunie 2017, 12:27)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui BanateanulVesel

      citire, la vot participarea e importanta, in primul rand pentru forum si apoi pentru rezultatul votului!
      • 0 (0 voturi)    
        forum NU e cvorum (Duminică, 18 iunie 2017, 14:46)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        sau la voi in Grupul Scaunelor Latrinare (fie si turcesti) se poate oricum
        • 0 (0 voturi)    
          O fi daca o spui tu, mai ales cu asa (Duminică, 18 iunie 2017, 15:57)

          xrogo [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          cuvinte alese, nu se poate sa n-ai dreptate!
  • +4 (6 voturi)    
    interesele... (Duminică, 18 iunie 2017, 10:35)

    astronaut [utilizator]

    unor membrii ai UDMR , coicid cu interesele unor membrii (penalilor) ai PSD asa ca s-ar putea ca UDMR-ul sa furnizeze o mare surpriza la votarea motiunii !! desi ei spun prin vocea sefului lor ca negociazaa pana in ziua votului !
    • +1 (1 vot)    
      Ungurii (95% din ei) sunt ok (Duminică, 18 iunie 2017, 12:10)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui astronaut

      dar conducatorii politici sunt de toata jena. Nu imi dau seama ce se schimba cand oameni normali, de treaba, ajung la ciolanul politic.