Sevil Shhaideh: Demisiile acceptate de premier tin de "motivele personale sau complexele dansului"

de M.I.     HotNews.ro
Vineri, 16 iunie 2017, 22:25 Actualitate | Politic

Ministrul demisionar al Dezvoltarii Regionale, Sevil Shhaideh, considera ca decizia premierului Sorin Grindeanu de a trimite demisia sa si a ministrului de Interne, Carmen Dan, la presedintele Klaus Iohannis este una bazata pe ''motive personale sau complexe''.

"Cred că aceste două demisii acceptate de domnul prim-ministru așa-zis în funcție sunt motivele dânsului personale sau complexele dânsului. Mă așteptam să preia funcția la Ministerul Dezvoltării, ținând cont de așa-zisa experiență a dânsului. Dar fuge de muncă și de răspundere așa cum a făcut în ultimele șase luni", a declarat Sevil Shhaideh, vineri seara, la Antena 3.

Reacția ministrului Shhaideh vine după anunțului potrivit căruia premierul Grindeanu a trimis la Președinție demisia sa și a ministrului de Interne Carmen Dan, scrie Agerpers. La Ministerul Dezvoltării și în calitate de vicepremier a fost propus interimar Augustin Jianu, iar portofoliul internelor va fi preluat chiar de către premierul Grindeanu.

"Nu știu ce era atât de urgent, dacă domnul Grindeanu dorește binele acestei țări și dorește să închidă această criză politică, ce era atât de urgent să semneze secretarul general? Demisiile noastre erau depuse. Care mai era problema?", a adăugat Sevil Shhaideh.

























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

3225 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    Orice barbat se simte complexat cand (Vineri, 16 iunie 2017, 22:28)

    anca_ssc [utilizator]

    sta in fata dvs :))
  • +14 (14 voturi)    
    Servil Hayssam se preface sau chiar e ? (Vineri, 16 iunie 2017, 22:36)

    Boham [utilizator]

    "Demisiile noastre erau depuse. Care mai era problema?"

    probelma era ca demisiile nu erau active, ca voi - presulrile lui Dragnea - erati inca in functie
    • +9 (9 voturi)    
      poate in cazul (Vineri, 16 iunie 2017, 23:03)

      mmmircea [utilizator] i-a raspuns lui Boham

      doamnei trebuie sa-si dea acceptul si bashar al-assad.
  • +6 (6 voturi)    
    Uite cine "danseaza "??? (Vineri, 16 iunie 2017, 22:42)

    ana-pat [utilizator]

    Stimata doamana, cind va jucati cu banii din pnld 2 cum se numeste ? Santaj sau dans ??
  • +5 (5 voturi)    
    Nu stiam ca ,cadânele pensionate ,au pareri... (Vineri, 16 iunie 2017, 22:45)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    Vorba poetului : " hai la turca bre o cadâna si-un cafe"
  • +6 (6 voturi)    
    Simt, asa, un pic de pizma in aceste afirmatii (Vineri, 16 iunie 2017, 22:57)

    un-buburuz [utilizator]

    Adica cum, ceilalti raman in continuare ministri? Dar noua Dragnea ne-a spus ca...
  • +7 (7 voturi)    
    Asta nu era muta ? (Vineri, 16 iunie 2017, 23:01)

    Susufler0 [utilizator]

    Pana in seara asta n-am auzit-o vreodata sa scoata o vorba si dintr-o data a capatat o limbarita, mama, mama !

    PS. Dar lasa Servil, "ca si" fosta i-ai zis-o "asa zisului" !
  • +7 (7 voturi)    
    Totuși mă simt mai bine (Vineri, 16 iunie 2017, 23:41)

    mr_mojo [utilizator]

    Fără ele în Guvern. Sper să nu le mai văd pe acolo.
  • +5 (5 voturi)    
    Respectarea legii (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 0:13)

    tudorl [utilizator]

    e cel mai important lucru pe care trebuie sa il faca un ministru.Nu inteleg in baza carui act normativ sau regulament,demisiile au fost date in alb presedintelui de partid,Dragnea.
    • -4 (4 voturi)    
      Mai updateaza-te mai nene (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 1:06)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui tudorl

      Mai updateaza-te mai nene. O tii tot ca Stan cu Fluierul cu "demisiile in alb"? Nu e asa; nu mai e asa, s-au schimbat lucrurile.
      Vezi ca si "Puie Monta" a devenit imaginea lui #rezist, sa nu cumva sa faci greseli. Acum e "Pontica, salvatorul Romaniei !"
      • +3 (3 voturi)    
        Novaia Priveliștea dă din nou cu bâta-n baltă! (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 11:08)

        Spiky [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Stimate polkovnik KGB, dacă ai argumente, exprimă-le la postare, nu da garagață sovietică aiurea! Hai, zi în baza cărui regulament oficial demisiile miniștrilor sunt înaintate șefului de partid? Regulamentul Marii Adunări a RSR? Păi spune așa, tovarășe!
        • +1 (1 vot)    
          Nu este polkovnic (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 12:58)

          Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Spiky

          Ci doar un mus care spala puntea barcii PCR/PSD ,dupa ce au vomitat "somitatile"
          acestui partid bolsevic,care,nu s-a mai lecuit nici la o suta de ani de la Revolutia din Octombrie
          care a avut loc,desigur,in Noiembrie!
  • +1 (1 vot)    
    Inainte de a placa A trimis SPAGA la Primarii ! (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 14:20)

    DanProdan1 [anonim]

    La ordinul lui Liviu Dragnea a trimis frumoasa Domana SPAGA la Primarii ca sa isi cumpere DIKTATORUL PSD ( Penal ) influenta !