Sevil Shhaideh, atac la Grindeanu: Orice zi care trece fara un guvern legitim pune in pericol demararea lucrarilor

de RH     HotNews.ro
Vineri, 16 iunie 2017, 18:17 Actualitate | Politic

Sevil Shhaideh, cel mai loial aliat politic al lui Liviu Dragnea, il ataca pe Sorin Grindeanu intr-un comunicat de presa emis din postura de ministru al Dezvoltarii: "Orice zi care trece fara un guvern legitim pune in pericol demararea lucrarilor ce rezolva probleme vitale pentru mii de localitati".

Shhaideh a anuntat astazi ca a dat drumul la finantarile cu bani de la buget pentru primari si sefii de Consilii Judetene, o miscare anticipata inca de ieri de Grindeanu, care avertiza ca gruparea Dragnea ar putea folosi acest fonduri publice pentru a-i influenta pe liderii din partid.

"Este important ca aceasta criza politica sa se incheie cat mai repede pentru ca noul Guvern sa-si intre in atributii si proiectele majore, inclusiv PNDL 2, sa fie rapid aplicate", mai arata Shhaideh in comunicatul citat.























​VIDEO / LIVE TEXT MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii HotNews.ro

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.
  • Intalnirea a inceput. Urmareste VIDEO in articol

2586 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    Pai cine-a generat criza aceasta duduie ?! (Vineri, 16 iunie 2017, 18:23)

    anca_ssc [utilizator]

    Electoratul ?
    Presedintele ?
    UE
    NATO
    ----------
    pe cat de tacuta ati fost in perioada cat erati ministru, pe atat de vocala ati devenit acum?

    Vai de mine, cum de nu mi-a trecut prin cap 'Va ganditi la binele ROMANILOR' ... HAHAHA
  • +9 (9 voturi)    
    pai madam (Vineri, 16 iunie 2017, 18:28)

    Bazil [utilizator]

    da' cine PLM v-a pus sa va dati (majoritatea) demisia? Guvernul este legitim. Doar dragnea v-a ales pe spranceana, ca fiind cei mai buni dintre cei buni (inclusiv primul ministru).
    • +1 (1 vot)    
      hmmm (Vineri, 16 iunie 2017, 19:39)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      Tu ai pile la hn? Mie nu-mi aproba comentariile in care folosesc punctuatia/sublinierea PLM. plm... :(((( :D

      In alta ordine de idei, de acord cu ce ai spus si cum ai spus, in plm :)))))
  • +8 (8 voturi)    
    Servil Haysam nu vorbea fara aprobarea lui Dragnea (Vineri, 16 iunie 2017, 18:29)

    Boham [utilizator]

    cica PSD-istii si-au dat demisia dar toti sunt la ministere, in functii si executa ordinele lui Dragnea.
  • +5 (5 voturi)    
    Guvernul (Vineri, 16 iunie 2017, 18:31)

    Alexos [utilizator]

    E legitim. Nu e guvernul lor? Ca al nostru nu e sigur!
    Ce nesimtiti!
  • +6 (6 voturi)    
    hahaha (Vineri, 16 iunie 2017, 18:39)

    DrN [utilizator]

    Orice zi care trece arata cati hoti si jegosi sunt alaturi de Dragnea.
  • +5 (5 voturi)    
    Normal.... (Vineri, 16 iunie 2017, 18:40)

    midumi [utilizator]

    doar sunt banii lor, nu ?

    Asa au votat romanii. Sa dea toti banii clanului PSD, nu ?

    Democratie curata, monser...
  • +7 (7 voturi)    
    "demararea lucrarilor" (Vineri, 16 iunie 2017, 18:41)

    Francisc 1 [utilizator]

    ce slogan comunist cretinoid , pana azi de ce nu ati" demarat" nimic ?
  • +9 (9 voturi)    
    Si care-ar fi guvernul ala ilegitim? (Vineri, 16 iunie 2017, 18:44)

    Andradda [utilizator]

    Toanto!
    Grindeanu e premier, in litera si spiritul legii, ministrii sunt toti la lucru pt ca niciunul nu a fost demis, deci unde e problema?
    Cat de idioate pot fi aceste slugi ale lui Dragnea?
    Ca sa nu mai vorbim de nesimtirea acestei persoane care vreme de 6 luni a dormit in papuci, fara sa dea drumul la fondurile respective, iar astazi s-a trezit sa acuze guvernul ca se pierde timpul?

    O cucoana penibila!
  • +4 (4 voturi)    
    bine (Vineri, 16 iunie 2017, 18:45)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    dar parca astia demisionasera :)) sau demisiile se depun la seful tuturor, boss-ul de la secretariat care le tine ascunse in sertar cat vrea el:)) asta e o tara africana plina de babuini :)))
  • +9 (9 voturi)    
    Vai cata grija are de soarta l'u Dragnea L.Nicolae (Vineri, 16 iunie 2017, 18:55)

    Plagarus [utilizator]

    Pe post de muezin in travesti,tovarasa Servil cheama la incantatii alesii din teritoriu ?!
    • +5 (5 voturi)    
      FARA ZIN, TE ROG... (Vineri, 16 iunie 2017, 19:10)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Prima parte poate fi pastrata....
  • +11 (11 voturi)    
    Din cele expuse chiar de Sevil (Vineri, 16 iunie 2017, 19:03)

    AlexJ [utilizator]

    se pare ca ea l-a sabotat pe Grindeanu cu amanari, astfel incat saracul a picat evaluarea.

    Uite ce vioaie a devenit, cand Dragnea i-a dat unda verde.
  • +5 (5 voturi)    
    hm (Vineri, 16 iunie 2017, 20:04)

    zicsieu [utilizator]

    dar cine esti tu? nici macar cu gura ta nu ai putut sa zici nimic. intoarce-te de unde ai venit dar vezi ca in targul ala mic oamenii au vazut ce ai facut. o tara intreaga a vazut.