Sevil Shhaideh, atac la Grindeanu: Orice zi care trece fara un guvern legitim pune in pericol demararea lucrarilor

de RH     HotNews.ro
Vineri, 16 iunie 2017, 18:17 Actualitate | Politic

Sevil Shhaideh, cel mai loial aliat politic al lui Liviu Dragnea, il ataca pe Sorin Grindeanu intr-un comunicat de presa emis din postura de ministru al Dezvoltarii: "Orice zi care trece fara un guvern legitim pune in pericol demararea lucrarilor ce rezolva probleme vitale pentru mii de localitati".

Shhaideh a anuntat astazi ca a dat drumul la finantarile cu bani de la buget pentru primari si sefii de Consilii Judetene, o miscare anticipata inca de ieri de Grindeanu, care avertiza ca gruparea Dragnea ar putea folosi acest fonduri publice pentru a-i influenta pe liderii din partid.

"Este important ca aceasta criza politica sa se incheie cat mai repede pentru ca noul Guvern sa-si intre in atributii si proiectele majore, inclusiv PNDL 2, sa fie rapid aplicate", mai arata Shhaideh in comunicatul citat.























2529 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    Pai cine-a generat criza aceasta duduie ?! (Vineri, 16 iunie 2017, 18:23)

    anca_ssc [utilizator]

    Electoratul ?
    Presedintele ?
    UE
    NATO
    ----------
    pe cat de tacuta ati fost in perioada cat erati ministru, pe atat de vocala ati devenit acum?

    Vai de mine, cum de nu mi-a trecut prin cap 'Va ganditi la binele ROMANILOR' ... HAHAHA
  • +9 (9 voturi)    
    pai madam (Vineri, 16 iunie 2017, 18:28)

    Bazil [utilizator]

    da' cine PLM v-a pus sa va dati (majoritatea) demisia? Guvernul este legitim. Doar dragnea v-a ales pe spranceana, ca fiind cei mai buni dintre cei buni (inclusiv primul ministru).
    • +1 (1 vot)    
      hmmm (Vineri, 16 iunie 2017, 19:39)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      Tu ai pile la hn? Mie nu-mi aproba comentariile in care folosesc punctuatia/sublinierea PLM. plm... :(((( :D

      In alta ordine de idei, de acord cu ce ai spus si cum ai spus, in plm :)))))
  • +8 (8 voturi)    
    Servil Haysam nu vorbea fara aprobarea lui Dragnea (Vineri, 16 iunie 2017, 18:29)

    Boham [utilizator]

    cica PSD-istii si-au dat demisia dar toti sunt la ministere, in functii si executa ordinele lui Dragnea.
  • +5 (5 voturi)    
    Guvernul (Vineri, 16 iunie 2017, 18:31)

    Alexos [utilizator]

    E legitim. Nu e guvernul lor? Ca al nostru nu e sigur!
    Ce nesimtiti!
  • +6 (6 voturi)    
    hahaha (Vineri, 16 iunie 2017, 18:39)

    DrN [utilizator]

    Orice zi care trece arata cati hoti si jegosi sunt alaturi de Dragnea.
  • +5 (5 voturi)    
    Normal.... (Vineri, 16 iunie 2017, 18:40)

    midumi [utilizator]

    doar sunt banii lor, nu ?

    Asa au votat romanii. Sa dea toti banii clanului PSD, nu ?

    Democratie curata, monser...
  • +7 (7 voturi)    
    "demararea lucrarilor" (Vineri, 16 iunie 2017, 18:41)

    Francisc 1 [utilizator]

    ce slogan comunist cretinoid , pana azi de ce nu ati" demarat" nimic ?
  • +9 (9 voturi)    
    Si care-ar fi guvernul ala ilegitim? (Vineri, 16 iunie 2017, 18:44)

    Andradda [utilizator]

    Toanto!
    Grindeanu e premier, in litera si spiritul legii, ministrii sunt toti la lucru pt ca niciunul nu a fost demis, deci unde e problema?
    Cat de idioate pot fi aceste slugi ale lui Dragnea?
    Ca sa nu mai vorbim de nesimtirea acestei persoane care vreme de 6 luni a dormit in papuci, fara sa dea drumul la fondurile respective, iar astazi s-a trezit sa acuze guvernul ca se pierde timpul?

    O cucoana penibila!
  • +4 (4 voturi)    
    bine (Vineri, 16 iunie 2017, 18:45)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    dar parca astia demisionasera :)) sau demisiile se depun la seful tuturor, boss-ul de la secretariat care le tine ascunse in sertar cat vrea el:)) asta e o tara africana plina de babuini :)))
  • +9 (9 voturi)    
    Vai cata grija are de soarta l'u Dragnea L.Nicolae (Vineri, 16 iunie 2017, 18:55)

    Plagarus [utilizator]

    Pe post de muezin in travesti,tovarasa Servil cheama la incantatii alesii din teritoriu ?!
    • +5 (5 voturi)    
      FARA ZIN, TE ROG... (Vineri, 16 iunie 2017, 19:10)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Prima parte poate fi pastrata....
  • +11 (11 voturi)    
    Din cele expuse chiar de Sevil (Vineri, 16 iunie 2017, 19:03)

    AlexJ [utilizator]

    se pare ca ea l-a sabotat pe Grindeanu cu amanari, astfel incat saracul a picat evaluarea.

    Uite ce vioaie a devenit, cand Dragnea i-a dat unda verde.
  • +5 (5 voturi)    
    hm (Vineri, 16 iunie 2017, 20:04)

    zicsieu [utilizator]

    dar cine esti tu? nici macar cu gura ta nu ai putut sa zici nimic. intoarce-te de unde ai venit dar vezi ca in targul ala mic oamenii au vazut ce ai facut. o tara intreaga a vazut.