VIDEO: Primarul Mihai Chirica a aparut neinvitat la sedinta CEx a PSD Iasi

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 16 iunie 2017, 14:19 Actualitate | Politic

Mihai Chirica
Foto: Facebook
Primarul Iasiului, Mihai Chirica, a aparut neinvitat la sedinta Comitetului executiv al PSD Iasi, convocata de Maricel Popa pentru adoptarea unei declaratii de sustinere a motiunii de cenzura impotriva premierului Grindeanu, scrie Ziarul de Iasi.

Odata cu intrarea lui Mihai Chirica, spiritele s-au incins. Primarul din Ipatele a cerut sa fie exclus din partid.

Sedinta se desfasoara cu usile inchise, dar vociferarile primarilor din judet pot fi auzite pe hol. Intalnirea se desfasoara la Directia Agricola.

Primarii din judet au inceput sa plece, iar sedinta s-a terminat intempestiv cu o ora mai devreme.


























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

24217 vizualizari

  • +37 (37 voturi)    
    Ridica voalul de pe mort... (Vineri, 16 iunie 2017, 14:30)

    vio7 [utilizator]

    Bravo,nea Chirica,sa se vada tot puroiul din ei,sa iasa tot raul la iveala poate,poate vad si cei de au votat asa lichele!
    • +14 (14 voturi)    
      Lol !!! (Vineri, 16 iunie 2017, 15:29)

      si_mort_va_vad [utilizator] i-a raspuns lui vio7

      Pai daca asta e efectul cand intra dracusorul chirica peste ei ,

      de zici ca ii stropeste cu agheasma si ies fugind rosii la fata si cefele groase cu minim 3 cute de slanina pulsand de spume ,

      zic sa se duca si la sedinta Cex pentru " Hotziunea de scursura " ,

      Nooooooooo ????.............
  • +26 (26 voturi)    
    Ca la PCR (Vineri, 16 iunie 2017, 14:33)

    napocanul [utilizator]

    Ca la vechile sedinte de partid: ne exprimam adeziunea fata de ... si urmau toate linguselile
  • -6 (28 voturi)    
    Se pare ca... (Vineri, 16 iunie 2017, 14:37)

    Andradda [utilizator]

    ..lui Chirica ii face placere sa le scuipe-n ciorba, fostilor sai camarazi :)
    • +13 (13 voturi)    
      sigur (Vineri, 16 iunie 2017, 15:36)

      eTati [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      eu si cativa prieteni am vrea sa il ajutam pe Chirica la scuipat in ciorba PSDului.

      Are omu' nevoie de ceva sustinere ca nu cred sa reuseasca singur sa-i ajunga pe toti.
      • +3 (3 voturi)    
        Singuri, n-au nicio sansa. (Vineri, 16 iunie 2017, 17:56)

        Andradda [utilizator] i-a raspuns lui eTati

        In fata masinariei PSD-iste, niciun "razvratit" nu are sanse de unul singur. De obicei se mai lipesc de alte partide, cand sunt deputati sau senatori, dar altfel, ii macina PSD-eaua de nu mai raman nici fulgii din ei.
        In privinta asta, Dragnea e maestru macelar!
        Sa speram ca-i va veni si lui randul sa fie bagat in masina de tocat.
        Cu cat mai repede cu atat mai bine.
    • +9 (9 voturi)    
      Pai era sedinta nu masa la restaurant (Vineri, 16 iunie 2017, 16:09)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      Se intelegem ca se infruptau din ciorba bugetului judetean?
      • +4 (4 voturi)    
        Pai nu i-ai vazut ce cefe au? (Vineri, 16 iunie 2017, 17:57)

        Andradda [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        Crezi ca aia rezista mai mult de-o ora fara sa infulece ceva, mai ales ca nu ei platesc!?
  • +12 (12 voturi)    
    Chirica a fost primul opozant al lui Dracnea (Vineri, 16 iunie 2017, 15:44)

    jackalphonse [utilizator]

    Si daca a vazut omul ca este complet ignorat de Grindeanu, Poanta corupta fiind luata in calcule din motive strategice, face si omul ce poate:)) Excelenta atitudine dle.
    Ca sa ajungi din Moldova sa ai un cuvant de spus se pare ca trebuie sa te afisezi ninvitat, altfel nu se poate.
    Musai sa fii dambovitean sau macar telormanean.
  • +13 (15 voturi)    
    Bravo lui... (Vineri, 16 iunie 2017, 15:53)

    Petre Cusuru zis si Barba Trista [utilizator]

    Incepe sa-mi placa, chiar daca-i dintr-un partid mafiot. Se vede ca-i din alt aluat si nu-si are locul acolo.
  • +2 (2 voturi)    
    mortale ..... (Sâmbătă, 17 iunie 2017, 18:43)

    asada [utilizator]

    ...imaginele vazute ieri cu sobolanii PSD Iasi care paraseu sala la venirea lui Chirica !!! Nu le icapeau burtile pe usi si se calcau pe picioare sa nu cumva sa fie filmati si intrebati ceva . Ce sa mai vorbesc de presedintele filialei ,un tip unsuros care se cunostea ca este la prima generatie cu costum si cravata din neamul lui .Felul cum incerca sa o scalde cu magaria facuta ,era de un grotesc teribil !!!!!