Ministrul de Interne, Carmen Dan, sustine o declaratie de presa la ora 11:00

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 16 iunie 2017, 8:35 Actualitate | Politic

Carmen Dan
Foto: Facebook - Carmen DAN
Ministrul Afacerilor Interne, Carmen Dan, va sustine vineri, incepand cu ora 11:00, o declaratie de presa, anunta News.ro.

Reamintim ca o mare parte dintre ministrii Cabinetului Grindeanu si-au depus saptamana aceasta demisiile. Premierul Sorin Grindeanu a anuntat din nou, joi seara, ca nu demisioneaza si ca ii da termen pana luni lui Liviu Dragnea "sa isi asume responsabilitatea acestei crize" si sa demisioneze impreuna.





















Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

8610 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    vai draga.... (Vineri, 16 iunie 2017, 8:42)

    math_2 [utilizator]

    ca sa nu mai ziceti ca Dragnea a luat famiglia pesede pe persoana fizica, uite cum apar alti lideri importanti care il sustin. Papusile gonflabile aduse la varful administratiei de stat vor da satisfactie marelui conducator. Sa ne bucuram tovarasi!
    Orice asemanare cu cadrele de nadejde si origine sanatoasa propulsate de comunisti in anii 50 este pur intamplatoare.
  • +11 (11 voturi)    
    Ce-o vrea sa spuna si marioneta asta penibila? (Vineri, 16 iunie 2017, 8:46)

    blabl423 [anonim]

    Punem pariu ca ne va citi ceva de pe o foaie primita direct de la seful cel mare ? Sau poate are timp pana la 11 sa invete o poezie si sa ne-o recite ? Hai cu serbarea de sfarsit de an scolar. Penibil pana la nivel de voma...
    • +1 (1 vot)    
      Ei, si tu (Vineri, 16 iunie 2017, 11:03)

      CezarN [utilizator] i-a raspuns lui blabl423

      Probabil ca vrea sa anunte unde se vor afisa rezultatele bacului la Liceul Industrial din Videle, sa multumeasca parintilor(in special mamei si tatei :)) si, in final, sa-si atinga smechereste varful nasului cu degetul aratator., rostin printre dinti "Mai jos, daddy, un pic mai jos!"
  • +10 (10 voturi)    
    Dragnea a zis ca secretara a demisionat (Vineri, 16 iunie 2017, 8:46)

    Boham [utilizator]

    cum adica e ministru de interne daca a demisionat???

    deci Dragnea a mintit, guvernul e inca in functie cu toti ministri
    • 0 (0 voturi)    
      . (Vineri, 16 iunie 2017, 9:56)

      Evq [utilizator] i-a raspuns lui Boham

      E demisionar numai (decât), trebuie să ajungă demisia ei și la președinte parcă.
  • +12 (12 voturi)    
    lol (Vineri, 16 iunie 2017, 9:15)

    CRMS [utilizator]

    Probabil citeste inca o lista cu jurnalistii ce trebuie pedepsiti..pentru ca nu il critica pe Grindeanu.
    Are probabil si regrete..ca n-a putut sa faca Militia la loc precum era.
  • +12 (12 voturi)    
    Sa vezi ce-l spurca pe Grindeanu... (Vineri, 16 iunie 2017, 9:24)

    pedepsitorul [utilizator]

    Cred ca o sa ne spuna si ca o tragea de fusta pe la Victoriei..



    Cand iti cere partidul demisia... e una, dar cand iti cere partidul sa si minti asta e si mai si...
  • +14 (14 voturi)    
    secretariatul de la Videle O Asteapta ! (Vineri, 16 iunie 2017, 9:25)

    un domn [utilizator]

    acolo este calificata !
    • +2 (2 voturi)    
      Nici macar (Vineri, 16 iunie 2017, 10:17)

      Pac-pac [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Nici macar acolo, ca azi e sfarsit de an, si nu cred ca are timp sa onoreze serbarile de sfarsit de an daca si-a pus conferinta de presa la ora 11.
  • +13 (13 voturi)    
    Cozile de topor... (Vineri, 16 iunie 2017, 9:29)

    lucky luck [utilizator]

    Se activeaza in apararea Erdoganului dambovitean in devenire.
    E surprinzator - sau poate nu - ca "femeile politice" (madam Pandele, Olguta, Carmen Dan) sunt dintre cele mai vocale, mai fanatice si mai indecente avocate ale erdoganului.
    Cand privesti rolul femeilor politice romane din ultimii ani, te simti confortabil ca traim partial inca intr-o societate cu tente patriarhale.
    Unanimitatea pesedista din jurul tatucului de rea credinta ne aminteste de frumusetea inefabila a regimurilor totalitare, parfumul congreselor si plenarelor PCR si prinosul de multumire al unei Suzana Gadea.
  • +12 (12 voturi)    
    ce sa ne spuna tanti secretara?!?! (Vineri, 16 iunie 2017, 9:38)

    rov [utilizator]

    ca aceasta fiinta de drac_nea a adus Romania pe cea mai inalta treapta de mizerie, servilism, impostura, minciuna si coruptie....
    • +1 (1 vot)    
      Probabil sa ne convinga ca stie sa citeasca (Vineri, 16 iunie 2017, 10:33)

      Hababaeba [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Cu scrisul data viitoare.
  • +2 (2 voturi)    
    De ce nu Dragnea? (Vineri, 16 iunie 2017, 10:14)

    BokassaOficial [utilizator]

    O fi obosit si el de cand nu face nimic:

    ...n-am stiut de Ordonanta 13, n-am cerut demisia, colegii au analizat, colegii au sugerat, colegii au solicitat, colegii au votat in unanimitate...
  • +1 (1 vot)    
    hahaha (Vineri, 16 iunie 2017, 10:15)

    om simplu din multime [utilizator]

    ne va spune ca se va trece la asaltul final, la eliberarea palatului viktoria de cuibul de ilegali. :-)

    interesanta evolutia din limbajul pesedist dracnea/codrin, care, dupa noaptea cutitelor lungi, spuneau ca grindeanu se plimba singur prin palatul viktoria, acum vorbesc de un grup care ocupa ilegal.
    deci, iaca e grup. maine poimaine va fi o multime de rebeli, atat in palat, cat si pe afara....

    deci, jindarii vor rezolva situatia. :-)
  • +2 (2 voturi)    
    Stim ce ne va spune (Vineri, 16 iunie 2017, 10:28)

    ultimul_mohican [utilizator]

    Ce ? Ca Grindeanu se sinucide politic . Aici n-am crede-o . Chirica de la Iasi pare sinucis ? E bine mersi , primar .
  • +1 (1 vot)    
    Va rugam sa cititi, nu mai vorbiti liber... (Vineri, 16 iunie 2017, 10:28)

    anca_ssc [utilizator]

    lpare ca la citire sunteti 'de trecere'...
  • 0 (0 voturi)    
    ha-ha.....ce lume rea! (Vineri, 16 iunie 2017, 10:42)

    king david hotel [utilizator]

    Asa comentarii avea pana acum o saptamana si Grindeanu!
    Daca il critica pe Dragnea, blonda devine o eroina si ea pe HN!

    Ps.
    De OUG13 mai stie cineva? Aia data "noaptea, ca hotii" de ......Grindeanu, nu?
  • +2 (2 voturi)    
    Sper sa aud (Vineri, 16 iunie 2017, 10:59)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    ca a fost extradat Ghita. Chiar daca asta nu facea parte din programul de eschivare.
  • +1 (1 vot)    
    ceea ce spune tanti (Vineri, 16 iunie 2017, 11:57)

    ..13 [utilizator]

    Arata bine haosul in care se desfasura activitatea in gubern.

    Stie toata lumea ca nu ai cum sa ai doi stapani - unul la partid si altul la guvern.

    Cum Dracnea se dorea in toate, in cele ce sunt si evident si in cele ce nu sunt, ministri au sfarsit prin a fi intr-o confuzie totala - ce sa faca mai intai? Ce le spune Intai Statorul sau ce le comunica PM?

    Din aceasta dilema P$D-ul nu va mai iesi decat atunci cand va iesi din gubernare - AFERIM!