Olguta Vasilescu, despre Grindeanu: Doar el credea ca e pe viata in scaunul acela

de A.L.     HotNews.ro
Joi, 15 iunie 2017, 3:12 Actualitate | Politic

Lia Olguta Vasilescu
Foto: Captura Antena 3
Ministrul Muncii, Lia Olguta Vasilescu, scrie intr-o postare pe pagina sa de socializare ca "se pare ca dintre toti ministrii guvernului, numai premierul nu stia ca semestrial se face o evaluare a implementarii programului de guvernare", noteaza Agerpres.

"Se pare ca dintre toti membrii guvernului, numai premierul nu stia ca semestrial se face o evaluare a implementarii programului de guvernare. Monitorizarea presei nu se mai face la guvern? Macar de la tv ar fi aflat, din emisiunile in care a fost prezent Liviu Dragnea. Doar el credea ca e pe viata in scaunul acela...", a scris Olguta Vasilescu pe pagina sa de Facebook.

Premierul Sorin Grindeanu a sustinut ca evaluarea activitatii Guvernului a vazut-o miercuri pentru prima data, ceea ce i se pare incorect, adaugand ca aceasta a fost o justificare pentru a i se spune sa demisioneze.

Lia Olguta Vasilescu a declarat marti ca ea a trecut evaluarea facuta de PSD asupra activitatii ministrilor in ce priveste respectarea programului de guvernare.


Citeste mai multe despre   























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

4098 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    asa e , dar tu stii ca.. (Joi, 15 iunie 2017, 3:42)

    exilatul [utilizator]

    nici prosti--atele ( in special cele mai ...uzate ) nu au viata lunga....sper sa ajungi "colega de 4 metrii patrati" cu blonda marinarului...ca sa scrii carti nu...mesaje pe feisbuk...
  • +9 (9 voturi)    
    Duduie... (Joi, 15 iunie 2017, 6:42)

    raulito [utilizator]

    ...minți cum respiri. Tupeista si obraznica, ar trebui sa îți fie rușine de ceea ce ai făcut si faci, peste tot unde îți faci simțită umbra.
  • +9 (9 voturi)    
    Doar Olguța (Joi, 15 iunie 2017, 6:48)

    Celbland [utilizator]

    Doar Olguța crede că poate să fure și să mintă pe viață, fără să fie pedepsită ...
  • +5 (5 voturi)    
    PSD rupt alegeri in toamna! (Joi, 15 iunie 2017, 7:54)

    Francisc 1 [utilizator]

    e cel mai bun si rezonabil scenariu!
  • +10 (10 voturi)    
    Sa pui in functia de (Joi, 15 iunie 2017, 7:58)

    Rescator [utilizator]

    Ministru al Muncii o vivandiera periculoasa si rea de clanta care nu a muncit macar o singura zi,altfel decat
    tocand ca o moara stricata(este in politica de la 17 ani
    in partidul Tribunului) este o mare tampenie care ne costa pe toti.
  • +5 (5 voturi)    
    Cârpele Mustăciosului (Joi, 15 iunie 2017, 8:37)

    Kap [utilizator]

    Acum se vede cine pupă mai tare poala popii și imineii sultanului. Care de care mai obraznică sare mai repede să facă voia stâpânului, și primele sunt Lia Golăncuța și Fierea lui Pandele.
    O tupeistă care se laudă că a trecut testul fără probleme, deși i-a sărit toată lumea în cap de cât de bine s-a ocupat de legea salarizării, iar alta e matracuca de Voluntari ce se visează premier după ce un an de zile și-a bătut joc de bucureșteni.
    Ape tulburi, gunoaiele la suprafață!
  • +6 (6 voturi)    
    Oare crede tuta l'u Vadim,ca ramane dottoressa? (Joi, 15 iunie 2017, 9:09)

    Plagarus [utilizator]

    S-a urcat.........in copacul guvernului ?!
  • +7 (7 voturi)    
    Asta se vede viitorul PM al Romaniei (Joi, 15 iunie 2017, 9:14)

    Ochiana [utilizator]

    sa ne fereasca Dumnezeu de asa ceva...
    Dupa cum se vede si-a subminat seful
  • +1 (1 vot)    
    Sondaj - Ce a facut limbista util la viata ei? (Joi, 15 iunie 2017, 10:40)

    Hababaeba [utilizator]

    Limbista - pentru ca a terminat ceva studii de limbi straine, insa deja stie toata lumea ce talent are in domeniu.
    Se mai stie ca a fost primar la Craiova si ca a fost acuzata de DNA de luare de mita si spalare de bani.

    Totusi ar fi interesant de aflat la ce se pricepe duduia, ca din CV nu este tocmai evident. A ramas ceva in urma ei, a facut ceva bun la Craiova cat a fost primar?
  • +1 (1 vot)    
    USOR OLGUTO ... (Joi, 15 iunie 2017, 12:26)

    jidanul [utilizator]

    ... usor, nu te infierbanta asa tare ca dai in clocot si ii arzi pe cei care nu trebuie.