Dragnea: L-am informat doar oficial pe presedinte

de Ionut Baias     HotNews.ro
Miercuri, 14 iunie 2017, 22:52 Actualitate | Politic

Presedintele PSD Liviu Dragnea spune ca l-a notificat pe presedintele Romaniei despre hotararile PSD cu privire la hotararile privind noul sef al guvernului si ale partidului.

Presedintele PSD Liviu Dragnea si presedintele ALDE, Calin Popescu Tariceanu, fac declaratii, dupa ce liderii celor doua formatiuni politice s-au reunit intr-o sedinta a coalitiei de guvernare. Ambele formatiuni ale coalitiei de guvernare au retras astazi sprijinul politic premierului Sorin Grindeanu.























​VIDEO / LIVE TEXT MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii HotNews.ro

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.
  • Intalnirea a inceput. Urmareste VIDEO in articol

3265 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    Gata, pana aici, coane Dragnea. (Miercuri, 14 iunie 2017, 23:06)

    Andradda [utilizator]

    Ca nu conteaza absolut deloc ce biletele, telefoane, telegrame ai trimis tu la Cotroceni.

    Ramane de vazut daca Johannis intra in jocul vostru pervers sau pune piciorul in prag.
    Ramane de vazut daca Johannis este intr-adevar presedintele romanilor, sau va incepe sa negocieze cu infractorii PSD-isti ramanerea sa la Cotroceni!
  • +6 (6 voturi)    
    bine dragneo (Miercuri, 14 iunie 2017, 23:08)

    Captain Obvious [utilizator]

    ai invatat gramatica! acum un an l-ai fi informat decat oficial.
  • +3 (3 voturi)    
    *decât (Miercuri, 14 iunie 2017, 23:08)

    Evq [utilizator]

    .
  • +5 (5 voturi)    
    sper sa te aresteze, vierme ce esti ! (Miercuri, 14 iunie 2017, 23:08)

    rov [utilizator]

    si distrugator de tara. Nemernicilor !
    Presimt ca vine o revolutie adevarata...
  • +3 (3 voturi)    
    PSD în afara legii! (Miercuri, 14 iunie 2017, 23:20)

    tao980 [utilizator]

    Gheorghiu-Dej, Ceaușescu, Petru Groza, etc. ar fi mândri de progenitura lor la conducerea actualului partid mai rău decât comunist! Ăștia trebuie desființați, altfel nu va fi niciodată o țară civilizată România!
  • 0 (0 voturi)    
    Incepe numaratoarea inversa .... (Miercuri, 14 iunie 2017, 23:27)

    AlexJ [utilizator]

    3 ani - 3 ani jumate, atat a stat Tariceanu prim ministru, fara sprijinul coalitiei care la propus.

    Hai, la treaba PSD/ALDE, ca avem de numarat secundele / minutele / orele / zilele / anii cat mai ramane Grindeanu.
  • +5 (5 voturi)    
    Atentie ! Iohannis a fost notificat "despre (Joi, 15 iunie 2017, 0:01)

    Susufler0 [utilizator]

    hotararile PSD cu privire la hotararile privind noul sef al guvernului SI ALE PARTIDULUI". (subl. m.) ???

    PS. Care "nou sef al guvernului" ?
  • +3 (3 voturi)    
    Nu exista aceste informari oficiale (Joi, 15 iunie 2017, 1:35)

    midumi [utilizator]

    Nu exista aceste informari oficiale in Constitutia Romanien.

    Exista doar 2 posibilitati.
    Motiune de cenzura sau nicio motiune de cenzura.

    Orice altceva sunt discutii informale, neoficiale, amicale.

    Iohannis nu are ce face in acest moment...
  • +3 (3 voturi)    
    l-ai nformat (Joi, 15 iunie 2017, 2:03)

    keiser_soze [utilizator]

    in calitate de... ? cine esti tu, ce functie ai tu, cine te*a votat in alegeri ca sa il poti informa ''decat oficial'' pe Presedintele Romaniei despre schimbari in Guvern ?
    Marsh d'aici, javra !