PSD a votat excluderea din partid a oricarui membru de partid care accepta sa intre intr-un viitor guvern Grindeanu

de Red. Politic     HotNews.ro
Miercuri, 14 iunie 2017, 21:58 Actualitate | Politic

Liderii PSD au votat in sedinta Comitetului Executiv din aceasta seara ca orice membru al partidului care va face parte dintr-un viitor guvern Grindeanu sa fie exclus din PSD, potrivit unor surse politice.

Reamintim ca PSD a decis in aceeasi sedinta retragerea sprijinului politic pentru guvernul Grindeanu. Liderii PSD le-au cerut tuturor ministrilor sa demisioneze. Mai multi ministri au demisionat, dar nu e clar in acest moment numarul celor care au ramas alaturi de premier.























10818 vizualizari

  • +24 (24 voturi)    
    Bey, ce caraghiosi (Miercuri, 14 iunie 2017, 22:04)

    Bazil [utilizator]

    sunt astia. psd este grefat pe inteligenta celor ce ii voteaza.
    • 0 (0 voturi)    
      Foarte democratic (Joi, 15 iunie 2017, 7:47)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      Vai de ei, disperați agățați de un pai.
      Chiar și pentru asta și merita îndepărtați de la guvernare.
  • +18 (18 voturi)    
    Romania fara ministri (Miercuri, 14 iunie 2017, 22:05)

    OmulNou [utilizator]

    Chiar nu-mi dau seama daca ne va fi mai bine sau mai rau.
    • +4 (4 voturi)    
      mai bine :) (Joi, 15 iunie 2017, 0:05)

      MarianPConstantin [utilizator] i-a raspuns lui OmulNou

      100% garantez
    • +9 (9 voturi)    
      cred ca.... (Joi, 15 iunie 2017, 2:00)

      Foxcrawl.com [utilizator] i-a raspuns lui OmulNou

      fara Parlament am inflori vizibil
  • +15 (17 voturi)    
    Absurdistanul romanesc... (Miercuri, 14 iunie 2017, 22:06)

    Andradda [utilizator]

    ...la apogeul abjectiei!

    Pana si Erdogan poate sa ia lectii de la sultanul Dragnea si haita lui de borfasi!
  • +17 (17 voturi)    
    P$D parca este marele partid al revolutiei (Miercuri, 14 iunie 2017, 22:07)

    cartofil [utilizator]

    din octombrie, Partidul Comunist al Uniunii Sovietice. Metodele sunt identice. Rezultatele vor fi, bineteles, identice iar Romania se va indrepta, incet dar sigur, spre comuna primitiva sub conducerea triumfatoare a comunistilor din P$D.
  • +16 (18 voturi)    
    Grindeanu are o solutie (Miercuri, 14 iunie 2017, 22:13)

    Reshape [utilizator]

    Sa-i faca lu' Iohannis o propunere de nerefuzat: guvern de tehnocrati.
  • +13 (13 voturi)    
    Degringoladă (Miercuri, 14 iunie 2017, 22:13)

    lampert36@gmail.com [utilizator]

    Ăsta e un vot emoțional, nu rațional. Grindeanu i-a băgat în degringoladă. Se prefigurează mari schimbări în PSD
  • +9 (9 voturi)    
    Modelul Dragnea! (Miercuri, 14 iunie 2017, 22:16)

    Con_stan_tin [utilizator]

    Ca membru PSD nu pot fi ministrul lui Grindeanu dar omul meu da. Și uite așa se pot obține voturi de susținere de la PSD-iști.
  • +2 (4 voturi)    
    Asta e... (Miercuri, 14 iunie 2017, 22:25)

    slashroot [utilizator]

    Dacă te bagi în troacă, te mănâncă porcii. Ai semnat cu mafia roșie, te-ai ștanțat pe viață.
    Și nici așa, că te-a marginalizat PSD-ul, nu ne e mai milă de tine; Ordonanța 13 o să-ți stea atârnată de picior ca ghiuleaua.
  • -2 (8 voturi)    
    oricine voteaza psd, (Miercuri, 14 iunie 2017, 22:26)

    yellowdog [utilizator]

    sa ii fie retrasa cetatenie, modificare de urgenta a costitutiei...
  • +15 (15 voturi)    
    modelul sovietic (Miercuri, 14 iunie 2017, 22:28)

    pardalian [utilizator]

    adica pumnul in gura. Ori faci cum iti zic eu ori te omor.
  • +8 (8 voturi)    
    Da (Miercuri, 14 iunie 2017, 22:34)

    gulu [utilizator]

    Asta intr-adevar este o actiune democratica.

    Pare o lupta intre cocosi in care cocosul batran are supuse toate gainile oatoare iar juniorul, care n-a "apucat" decat la cateva, este batut mar.
    Intr-o gospodarie, daca stapanul considera ca ar fi mai bun juniorul...il frigea pe cel batran, chiar daca carnea lui era tare. Macar de-o supa!
    Dar acum... toate gainile isi vor primi in continuare boabele cuvenite (sau promise). Altfel isi iau ciocuri in cap!

    Cu toate ca si eu sunt batran, trebuie sa recunosc faptul ca, pe vremea ailalta, nu intelesesem cum dispareau brusc unii care aveau poze pe pereti.

    Macar acum , datorita media, suntem oarecum informati si participam sufleteste (ca magarul din gospodarie cand se lupta cocosii sub botul lui) la batalia pentru prosperitatea tarisoarei noastre.
  • +7 (7 voturi)    
    bai frate.... (Joi, 15 iunie 2017, 2:00)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    japitele astea pesediste sunt efectiv criminale. de grupul asta mafiot trebuie scapat cumva cat mai devreme. o asteptare de 4 ani e prea mult.