Mihai Tudose, ministrul Economiei: Daca partidul o cere, imi dau demisia fara nicio problema

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 14 iunie 2017, 15:27 Actualitate | Politic

Ministrul Economiei Mihai Tudose a declarat marti la Parlament, inaintea sedintei CEx al PSD, ca isi da demisia din functie daca partidul o cere.

Tudose a ajuns la sedinta impreuna cu ministrul Muncii Lia Olguta Vasilescu si cu secretarul general al partidului, Marian Neacsu.

Intrebat daca isa da demisia daca partidul o cere, Tudose a raspuns: "Da, fara niciun fel de problema".

Pana la ora 15.30, in sala de sedinta a PSD au venit majoritatea ministrilor cabinetului Sorin Grindeanu, insa nu si premierul sau seful PSD Liviu Dragnea.























2625 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    seria shulfelor P$D Incepe Balul ! (Miercuri, 14 iunie 2017, 15:35)

    un domn [utilizator]

    urmeaza LOV la bara scurta de TR !
  • +13 (13 voturi)    
    Tovarasi, (Miercuri, 14 iunie 2017, 15:41)

    DT34 [utilizator]

    Totul pentru partid! Si pentru prea-iubitul conducator al maretului nostru partid.
    Uraaaaaaa, uraaaaaaa, uraaaaaaa!
    • 0 (0 voturi)    
      a inceput (Miercuri, 14 iunie 2017, 20:29)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui DT34

      daciada pupincuristilor.
      asta spera sa obtina un loc cat mai de frunte? eventual viitorul post de prim ministru?
  • +11 (11 voturi)    
    L-a vazut cineva pe Mazeta azi? (Miercuri, 14 iunie 2017, 15:42)

    Martinezu [utilizator]

    O fi in framantari adanci, asteapta semnal de la Moscva sa vada unde se pozitioneaza in acest scandal.
    Eu zic sa isi ia putin concediu binemeritat, ca va mai dura ceva pana se destrama PSD ul.
    E abia inceputul.
    • +1 (1 vot)    
      ar fi o chestie sa se dezica Mazeta (Miercuri, 14 iunie 2017, 15:56)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      de sucursala URSS din Kiseleff..ceva...cum se spune...un fenomen atronomic..foarte rar !
  • +8 (8 voturi)    
    De acord (Miercuri, 14 iunie 2017, 15:43)

    ic.ram1945 [utilizator]

    dati-o frate! Tara sigur va castiga!
  • +4 (4 voturi)    
    Stai linistit (Miercuri, 14 iunie 2017, 16:11)

    Picsius [utilizator]

    Cu atitudinea asta ti-ai castigat ani buni pe post ;)
  • +2 (2 voturi)    
    Tragere de timp (Miercuri, 14 iunie 2017, 16:23)

    hamangiu [utilizator]

    Toata miscarea e realizata probabil de consilierii lui Dragnea...guvern nou pana se obijnuesc au o scuza...
  • +1 (1 vot)    
    Sluga! (Miercuri, 14 iunie 2017, 18:21)

    banel [utilizator]

    .
  • +1 (1 vot)    
    Nu înțeleg (Miercuri, 14 iunie 2017, 18:27)

    Celbland [utilizator]

    Nu înțeleg, Mihai, tu îți dai demisia fiindcă ți-o cere partidul sau fiindcă te-ai dovedit un ministru slab, după spusele lui Dragnea?

    Cum e până la urmă?

    Să nu uiți să scrii "îți" - "âți" și "în" - "ân".