Ministrul Educatiei il contrazice pe Dragnea: Nu mi-am depus demisia in alb

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Miercuri, 14 iunie 2017, 14:56 Actualitate | Politic

Pavel Nastase
Foto: Agerpres
Pavel Nastase, ministrul PSD al Educatiei, a declarat miercuri ca nu si-a depus demisia in alb la momentul investirii. Nastase a facut declaratia la Parlament, unde a venit pentru o intalnire a ministrilor cu presedintele PSD Liviu Dragnea.

Intrebat daca si-a depus demisia in alb la investire, Nastase a raspuns: "Nu" dar a refuzat sa spuna daca isi va da demisia. "Partidul va decide si ma supun deciziei", a declarat Pavel Nastase.

Liviu Dragnea a declarat vineri ca toti ministrii cabinetului Grindeanu, inclusiv premierul, si-au depus demisiile in alb la momentul investirii, dar ca nu o sa le foloseasca.

Fostul premier Victor Ponta a declarat marti ca, in opinia sa, este ilegal sa ceri demisiile in alb de la ministri, pentru ca inseamna ca ii poti santaja.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

7265 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    lol (Miercuri, 14 iunie 2017, 15:07)

    CRMS [utilizator]

    Un trepadus!
  • +12 (12 voturi)    
    " Partidul va decide si ma supun deciziei " (Miercuri, 14 iunie 2017, 15:10)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    " Maine nu mai vin la lucru
    Stau acas' si-mi fac sepuku ! "

    K-BOOOOOMMMM !!!

    P$D - CIUMA ROSIE !!!!
  • +14 (14 voturi)    
    jesus... (Miercuri, 14 iunie 2017, 15:10)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    ma dispera cand ii aud pe toti ca "partidul decide si ma voi supune vointei partidului". Imi aduce aminte de PCR si imi induce ideea ca un partid e ca un fel de structura mafiota la care toti trebuie sa se supuna.
    • -2 (4 voturi)    
      USR (Miercuri, 14 iunie 2017, 15:52)

      semperfidelis [utilizator] i-a raspuns lui Foxcrawl.com

      interesant totusi.. ca la USR se cere ca toti sa stea in linie...

      si nu ma intelege gresit, am votat si probabil voi mai vota USR.
    • +4 (4 voturi)    
      Oamenii fara calitati, competente, idei sau (Miercuri, 14 iunie 2017, 16:26)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Foxcrawl.com

      viziune sunt total dependenti de cei ce le "dau" functii. Stiu ca nu merita nici cat negrul sub unghie acele slujbe si trebuie sa stea sluj poate le mai pica un os.
  • +8 (8 voturi)    
    Acest sacal... (Miercuri, 14 iunie 2017, 15:20)

    Andradda [utilizator]

    ..tocmai a macelarit , din nou, comisia CNATDCU, eliminand o treime din academicianeii care au decis plagiatul in cazurile Ponta, Tabara, Pandele, etc..

    Astazi 14. iunie 2017.

    "Ministrul Educației, Pavel Năstase, a modificat din temelii componența Consiliul Naţional de Atestare a Titlurilor, Diplomelor si Certificatelor Universitare dar și structurile de analiză a plagiatelor. CNATDCU a dat mai multe verdicte definitive de plagiat și a retras titlul de doctor unor politicieni precum Victor Ponta, Petre Tobă, Robert Negoiță, Florentin Pandele."

    "Președintele CNATDCU, Marius Andruh, a DEMISIONAT, după ce ministrul Educației (Pavel Nastase) a schimbat o treime din Consiliul care a dat verdicte de plagiat unor politicieni precum: Victor Ponta, Gabriel Oprea, Robert Negoiță, Petre Tobă, Florentin Pandele"

    "Prin ordinul ministrului Pavel Nastase, CNATDCU a fost completat cu 140 de membri. Potrivit informațiilor RL, toți cei trei vicepreședinți ai Consiliului CNATDCU au fost schimbați. Prin creșterea numărului de membri ai CNATDCU există posibilitatea diluării verdictelor."

    Deci, este cat se poate de clar ce fel de jigodie este acest specimen, aceasta sluga obedienta a liftelor PSD-iste! Iar acum vrea sa-l credem ca el este singurul ministru care nu si-ar fi depus demisia in alb!
    • +7 (7 voturi)    
      eu ma intreb (Miercuri, 14 iunie 2017, 16:21)

      mmmircea [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      cum e sa fii ministrul educatiei si sa nu cunosti nicio limba straina.
      • +5 (5 voturi)    
        Inseamna sa fii ministrul PSD al educatiei (Miercuri, 14 iunie 2017, 16:28)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

        :-) Ca sa nu mai vorbim de oligofrenii (oligofrenele) din guvern ce insista sa fie penibili (penibile) stalcind jalnic limbi de circulatie internationala