Dragnea, serie de ironii la adresa lui Grindeanu: "Nu am experienta politica a domnului premier/ Cand pleci la Paris trebuie sa te asiguri ca nu ai uitat nimic din bagaj/ Se mai intampla in lume o data la o suta de ani sa se mai schimbe si guvernele"

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Duminică, 11 iunie 2017, 20:38 Actualitate | Politic

Sorin Grindeanu si Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
​Presedintele PSD a facut mai multe remarci cu tenta ironica la adresa premierului Sorin Grindeanu, intr-o emisiune la Romania TV, care vizau printre altele postarea publicata duminica de Grindeanu pe Facebook, in contextul in care Dragnea a anuntat ca evaluarea ministrilor s-a finalizat duminica si urmeaza sa fie redactata si discutata cu ministrii si cu conducerea PSD si ALDE.

Despre postarea lui Grindeanu, in care acesta vorbeste despre stabilitate politica: "Eu nu am experienta politica a domnului prim-ministru. Dar eu am condus acest partid in campania electorala si s-a intamplat ca partidul a castigat alegerile", a spus Dragnea, care a continuat afirmand ca stabilitatea politica in tara nu sta intr-o singura persoana.

Despre faptul ca premierul nu a participat la parlament unde fusese invitat: "Am inteles ca a plecat la Paris, nu a plecat la prima ora, a plecat mai tarziu, dar sigur ca daca pleci trebuie sa iti faci bagajul, sa te asiguri ca nu ai uitat nimic din bagaj", a spus Dragnea referindu-se la vizita de lucru facuta de Grindeanu miercuri si joi la Paris, desi intrebarea moderatoarei se referea la absenta ministrului Finantelor Viorel Stefan din parlament.

Din nou despre postarea publicata de Grindeanu duminica dupa-amiaza: "Eu am citit cu atentie ce a spus si chiar sunt pe ganduri, si o sa ma gandesc foarte serios, o sa analizez fiecare cuvant din acea postare. E importanta si o sa-l sun si pe dl Tariceanu si o sa ne gandim la acea declaratie".

"Se mai intampla in lume - foarte rar, recunosc, cam o data la o suta de ani - sa se mai schimbe guvernul; se mai intampla si asta. Oamenii se uita numai la programul de guvernare, sa ne intelegem".


Citeste mai multe despre   























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

8356 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    De la Washington citire (Duminică, 11 iunie 2017, 20:49)

    deville2010 [utilizator]

    coalitia alde psd fck off
  • +9 (9 voturi)    
    vai "boss", tocmai ti-a dat zatu-n foc (Duminică, 11 iunie 2017, 20:52)

    mnicku [utilizator]

    naspa, las ca vine firutza si sterge
  • +13 (13 voturi)    
    hamster paduri cutreiera.... (Duminică, 11 iunie 2017, 21:03)

    un domn [utilizator]

    in vis la brutarie
  • +10 (10 voturi)    
    vrem hamster panee (Duminică, 11 iunie 2017, 21:15)

    un domn [utilizator]

    vargat
  • +16 (16 voturi)    
    Ironii à la Livache... (Duminică, 11 iunie 2017, 21:42)

    Pierrotlefou [utilizator]

    ... furnizate pe un post de "importanta nationala".
    DRACnea, sa stii ca esti din ce in ce mai zero barat!
  • +15 (15 voturi)    
    "important e programul de guvernare" adica jos DNA (Duminică, 11 iunie 2017, 21:46)

    Boham [utilizator]

    la PSD 'programul de guvernare.' inseamna sa puna mana pe DNA si sa blocheze procesele penalilor din PSD.


    'programul de guvernare.' inseamna un prag pt abuzul in serviciu cu dedicatie pt PENALUL Dragnea Liviu - sa scape de PUSCARIE
    • +3 (3 voturi)    
      Să fim serioși! (Luni, 12 iunie 2017, 11:50)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Boham

      A fost publicat programul ăsta de guvernare? L-a văzut cineva în afară de Dragnea? Mai apare câte o măsură populistă și dacă nu se face, se încalcă programul de guvernare. Dacă Grindy nu percutează, a încălcat programul de guvernare. Ce este programul ăsta de guvernare, Cărticica Roșie a lui Mao?
  • +12 (12 voturi)    
    beh, bombache, (Duminică, 11 iunie 2017, 21:49)

    Stapanu [utilizator]

    m-am ras! esti atat de inteligent! apropo, cate capete are chibritul?!
  • +11 (11 voturi)    
    Sunt din ce in ce mai putini si mai prosti ! (Duminică, 11 iunie 2017, 23:17)

    John M. [utilizator]

    Adica in ce se mai impiedica natiunea romana ca sa scape de holera de coruptie: Dragnea, Olgutza, Serban, Plumb, Firea-ai a dracului, Nicolicea?!
    Hai sa fim seriosi. Numai daca va place mizeria ii considerati pe astia lideri.
  • +4 (4 voturi)    
    Livache, una si cu una fac doua ! (Duminică, 11 iunie 2017, 23:39)

    Susufler0 [utilizator]

    Daca ai sange-n tine, schimba-l !
    • +3 (3 voturi)    
      Nu poate ... (Luni, 12 iunie 2017, 7:30)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Ca sa-l schimbe, tre' motiune de cenzura. Care are sanse mici sa treaca - Grindeanu e pana una alta in functie, si poa' sa le ofere ceva oase de ros la suficienti parlamentari cat sa nu-i voteze demiterea. Plus ca lumea in PSD incepe sa fie tot mai nehotarata, dat fiind ca Dragnea se tot apropie de puscarie.

      In plus, sa-l schimbe pe Grindeanu s-ar putea sa nu-l ajute la nimic, ba chiar sa-i faca rau. Daca Johannis propune un PSD-ist clar anti-Dragnea ca premier, dupa o eventuala demitere a lu' Grindeanu, e si mai nasol de Dragnea - propunerea e absolut legala, intrarea intr-o criza politica care sa duca la alegeri anticipate nu avantajeaza de loc nici PSD-ul in ansamblu nici pe Dragnea, asa ca-s sanse bune sa treaca si un premier PSD dar anti-Dragnea.

      Cu alte cuvinte, se strange latul. Incet, dar sigur.
  • +2 (2 voturi)    
    hamstaru, care pleaca cu tagartza plina la Paris (Luni, 12 iunie 2017, 15:49)

    Wanheda [utilizator]

    Pai bre necromante, la Paris e si pacat sa nu faci shoping dar nah, nu or fi avand numarul tau pe la casele de moda.