Dragnea: Sper ca parteneriatul strategic cu SUA sa aiba efecte si in plan economic

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 10 iunie 2017, 14:07 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: Facebook - Liviu Dragnea
Presedintele PSD si al Camerei Deputatilor, Liviu Dragnea, a salutat intr-un scurt mesaj pe pagina sa de Facebook intarirea parteneriatului strategic Romania-SUA fara mentiona explicit vizita lui Klaus Iohannis la Casa Alba si a adaugat ca spera ca parteneriatul cu SUA sa aiba si efecte economice.

"Salut faptul ca parteneriatul strategic dintre Romania si Statele Unite ale Americii se intareste! 

Iata cum consensul national privind alocarea celor 2% din PIB pentru Aparare a dus la rezultate concrete.  

Sper ca parteneriatul strategic cu SUA sa aiba efecte si in plan economic", scrie Dragnea pe reteaua de socializare.


Citeste mai multe despre   






















2050 vizualizari

  • -24 (24 voturi)    
    masochism... (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 14:17)

    demaGOGU [utilizator]

    ..sa-ti imaginezi ca trump va incuraja delocalizarea business-ului amerloc, vezi a joburilor la momentul in care incearca sa re-patrieze industrii intregi!

    vizita a confirmat statutul de stat vasal-tampon, stat-clientelar il numeau romanii cu rol precis de avanpost de aparare, prim inel de sacrificiu/negociere i n cadrul jocului geostrategic.
    • +16 (16 voturi)    
      Pt postacii abjecti ! (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 14:46)

      contributor.bis [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Demnitatea-mi nu ma împinge a va raspunde, dar pt cei ce s-ar putea sa va creada, sa stie ei ca afaceristii nord-americani au, în România, investitii de peste 12 MILIARDE de $.
    • +5 (5 voturi)    
      Tot ce spune Dragnea trebuie citit invers (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 18:42)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Acum cred ca isi schimba pampersii dupa ce a vazut vizita de ieri. Nu cred ca isi da seama de lovitura de imagine pe care a primit-o dupa ce romanii au putut vedea imagini netrucate de TVR sau A3 cu Iohannis, manifestandu-se in mod natural: un roman cult si inteligent. Lumea poate acum sa-l compare pe adevaratul Iohannis cu chelnerul care incerca sa-i strecoare niste milioane de $ lui Michael Flynn, sa-i faca o lipeala cu Trump, la investirea acestuia. N-a reusit decat sa-i dea 200.000 $ pentru o poza cu Trump. Comparati discursul cinstit si corect al Iohannis, cu balmagelile, minciunile si amenintarile pe care molfaie marat infractorul condamnat Dragnea.
    • +1 (1 vot)    
      Aliosa, stai jos si da marunt din buze (Duminică, 11 iunie 2017, 10:56)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Ati ramas blocati in secolul 19 rusnacilor. visati numai state vasale, state de sacrificiu, etc. Adica cam ce vreti voi sa faceti cu Ucraina, Georgia sau Moldova.
      Si nenorocitul de petrol nu va reveni la pretul de 100 dolari multa vreme de acum incolo...
  • +12 (12 voturi)    
    sa genereze (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 14:18)

    Crist y [anonim]

    legaturi economice asa cum s-a intamplat dupa ce a pupat el inelul....
  • +7 (9 voturi)    
    Si eu sper, (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 14:27)

    gayon [utilizator]

    ca aceasta mult trambitata crestere economica si plan de guvernare, sa fie resimtita din plin in bunastarea tuturor romanilor. Si de o maniera care sa subtieze semnificativ randurile diasporei in favoarea cresterii populatiei din Romania.
    • +5 (5 voturi)    
      revenirea (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 17:22)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui gayon

      in tara a romanilor se va intampla cand coruptia va scadea semnificativ, cand statul isi va reduce birocratia, cand vor exista legi economice care sa te ajute sa prosperi pe tine ca natie nu pe tine ca lefegiu al statului.
  • +15 (15 voturi)    
    adica: tot la mana functionarilor nostri ajungeti (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 14:27)

    LiviusAcris1 [anonim]

    ca administratia e la psd
  • +19 (19 voturi)    
    Chelneru' Daddy... (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 14:28)

    contributor.bis [utilizator]

    Aşa, băieţi !
    Căutaţi chichiţe, doar-doar, veţi fi si voi luaţi în seamă.
    Invidia musteşte neputincioasă. Sobolanii au fost făcuti mat.
    Meleşcanu a remarcat "decât" laudele lui Trump pentru cele 2% din PIB pt înarmare (uitând că tot Iohanis a insistat pt ca acest prag să fie respectat, trecând de la 1,4% la 2%).
    Analfabetul funcţional Tăriceanu, ca de obicei, şi-a programat neuronul pe un singur subiect (DNA) iar Dragnea deocamdată nu a găsit o falie de exploatat. Chestia cu economia (pe care au dus-o la fiare vechi) este de un penibil tipic pesedist.
    În aşteptare, chelnerului Daddy i s-au mai comandat două beri, "da' reci, băiete!", la masa celor ce contează.
    Viata-i grea, vatafe ! Politica se face altfel "decât" la Teleorman, aşa-i ?.
    • +1 (1 vot)    
      Vulpea ... (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 20:25)

      motanul_gri [utilizator] i-a raspuns lui contributor.bis

      ... cand nu ajunge la struguri, zice ca sunt acri !
  • +15 (15 voturi)    
    Pai n-ai rezolvat-o tu? (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 15:17)

    ciuche [utilizator]

    Pai cand amusinai pe langa masa lui Trump si ti-a aruncat ala o juma' de covrig de mila, nu i-ai bagat-o pe asta cu economia, sau te saturase-i cu covrigul?
  • +8 (8 voturi)    
    minti din nou (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 16:14)

    pardalian [utilizator]

    "consensul national privind alocarea celor 2% din PIB pentru Aparare"?!? Hai sa mori tu!! De aia ati blocat achizitile din armata? De aia ati blocat contractul pt blindate de la Brasov? Sau al fregatelor de la Galati!?! Hai sictir vierme!
  • +8 (8 voturi)    
    daca (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 16:19)

    gopo2016 [utilizator]

    psd si clientela nu mai cere spaga, or sa vina poate si mai multi sa investeasca dar cind vin si primele cuvinte cind vorbesc cu "prea mareti conducatori" e "mie ce imi iese" atunci se duc in alta parte
  • +9 (9 voturi)    
    SPERI MATA... (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 16:24)

    schroedinger [utilizator]

    Vreo investitie la porcii lui fie-tu?! Sau la hotleul lui Bombonica?
    Sau mai bine sa-ti populeze padurea cu vanat?
    Vise de lider rural!
  • +7 (7 voturi)    
    ARE! (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 17:11)

    MG [utilizator]

    scapand de coruptie si evaziune, economisim 40% din PIB
  • +7 (7 voturi)    
    Cu alte cuvinte, (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 18:10)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    daca americanii vor ca noi sa fim aparati de ei contra rusilor, pai atunci sa ne dea si ceva bani, ca sa fim de acord!
  • +4 (4 voturi)    
    Sper sa te vad (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 22:40)

    KostasP [utilizator]

    La brutarie, foarte curand.
  • +3 (3 voturi)    
    Cum livache ? Sa ordone multinationalelor sa vina (Duminică, 11 iunie 2017, 8:43)

    deval [utilizator]

    sau sa plece din Romania ?!! Sa-l rastingneasca pe Soros ? Sa cumpere din Romania milioanele alea de porci si vaci pe care desi nu le aveam, le-a vandut (pe gura) si Fonta chinezilor ?!!
  • +2 (2 voturi)    
    din fericire (Duminică, 11 iunie 2017, 11:18)

    paranoid_android [utilizator]

    sobolanu asta nu conteaza decat in budoarele fanariote de pe malurile Dambovitei
  • +1 (1 vot)    
    Nici coruptia nu mai este atragatoare cu PSDeii... (Duminică, 11 iunie 2017, 12:12)

    Plagarus [utilizator]

    .......la butoane in 2017 !
  • +2 (2 voturi)    
    You, little idiot... (Duminică, 11 iunie 2017, 12:57)

    John M. [utilizator]

    poate ca America- in imensa ei generozitate- va reduce taxele vamale pentru importurile din RO cu 1%. Dar nu cred ca esti atat de idiot sa crezi ca de poimaine vine America sa deschida fabrici intr-o tara unde viteza trenului e de 30 km/h si pe sosele circula biciclete, carute, motociclete, masini mici si camioane de 25 de tone incarcate cu nisip.