Busoi: Obiectivul PNL este recuperarea electoratului care l-a votat pe Iohannis in 2014

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 10 iunie 2017, 9:49 Actualitate | Politic

Liberalul Cristian Busoi, candidat pentru functia de presedinte al PNL, a declarat, vineri, intr-o conferinta de presa sustinuta la Cluj, ca partidul trebuie sa recupereze electoratul care l-a votat pe Klaus Iohannis, transmite Agerpres.

"Eu cred ca PNL trebuie sa inteleaga miza anului 2019, alegerile prezidentiale, ca e nevoie, pentru a invinge PSD, sa redevenim un partid puternic, care dovedeste mai multa seriozitate, consistenta si substanta, mai multa consecventa in actiunea si mesajul politic. Avem nevoie sa intindem o punte catre un electorat care, in trecut, a avut incredere in vechiul PNL, in vechiul PDL, in candidatul nostru la alegerile prezidentiale din 2014, electorat care este impotriva PSD si care a iesit in strada sa protesteze in acest an, dar pe care nu l-am convins sa ne sustina in 2016",  a afirmat Busoi. 


"Obiectivul este recuperarea electoratului care l-a votat pe Iohannis in 2014, dar nu numai, ci si a acelor oameni care, in trecut, au votat cu PNL si cu PDL, a acelora care s-au manifestat impotriva PSD si care inteleg ca Romania nu mai poate fi condusa in felul in care o face PSD", a adaugat liberalul.




Citeste mai multe despre   






















​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

862 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    seria glumelor de autobaza (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 9:54)

    un domn [utilizator]

    deschisa de Bichon
  • +10 (10 voturi)    
    Aberații sonore :) (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 10:05)

    Radu69 [utilizator]

    Electoratul de care vorbește acest domn nu l-a votat pe Iohannis pentru că era din PNL. El a fost pierdut demult, iar ce a mai rămas după dezastrul de-astă iarnă s-a lămurit definitiv după prestația parlamentarilor PNL în raport cu cerințele CpF. Așadar, pregătiți-vă să nu mai prindeți parlamentul.
    • +3 (3 voturi)    
      Verdictul asta.... (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 11:26)

      polonyca [utilizator] i-a raspuns lui Radu69

      ..... e dur !!!! Dar cred cac este extrem de .....real !!!!
  • +4 (6 voturi)    
    Busoi baiatule, (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 10:31)

    Rahan5 [utilizator]

    zi ,,fraza completa", si nu partiala:
    ,,PNL trebuie sa recupereze electoratul, care a votat impotriva neamului meu, Victor Ponta" !
    Dar de fapt, ce cauta Busoi in PNL?. De ce nu se duce la USR unde ii are amici pe Benga si Prisnel. Unindu-si fortele, ar putea construii acolo o ,,Internationala Liberala" in scopul ,,salvarii Romaniei". Cum iese Bogdan Olteanu din puscarie poate sa le fie lider.
  • +9 (9 voturi)    
    Nici nu stii ce vorbesti. (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 10:32)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    Parte din electoratul care l-a votat pe Iohannis nu a votat pentru PNL ci impotriva lui Ponta.
  • +3 (7 voturi)    
    ce gluma este acest individ (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 10:57)

    Ragnar [utilizator]

    In mod norma obisnuiesc sa vote impotriva psd dar am sa-ti spun ceva prietene.Nu am sa
    votez in viata mea pe unu ca tine care baleste prin studiorile antena 3,cat deapre PNL,niciodata nu voi pune stampila pe un partid care se comporta si arata exact ca si ciuma rosie.Succes sa atingeti 5%
  • +5 (5 voturi)    
    Johannis a fost votat ca sa nu fie mincinosu (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 11:34)

    mnicku [utilizator]

    Presedinte. Era singura optiune cit de cit viabila.

    acuma ti-ai luat-o in cap cu electoratul pe care nu-l mai ai ...... smecher de ...//....
    • -1 (1 vot)    
      dezastrele din penele : gorghiu,bishon (Sâmbătă, 10 iunie 2017, 11:53)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      tzurcana, paul andreea (vai de copii de la ASE)....lista ramane deschisa
  • -1 (1 vot)    
    PNL (Duminică, 11 iunie 2017, 9:37)

    sareta [utilizator]

    Un partid de rahat ,s-a lipit mereu de PSD care oricum le-a dat peste bot ....Sa dispara la tomberonul istoriei pentru tot raul facut Romaniei!