Grindeanu: Sunt un membru de partid de 21 de ani, nu sunt venit de ieri - de azi in PSD. Incep sa nu mai inteleg aceste tensiuni

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 7 iunie 2017, 11:46 Actualitate | Politic

Sorin Grindeanu
Foto: Agerpres
Premierul Sorin Grindeanu afirma ca nu este rolul sau sa dea replici la criticile aduse in continuare de anumiti lideri social-democrati la adresa lui si a Guvernului, subliniind ca adversarii politici ai PSD sunt in afara partidului, nu in interior. 

"Dati-mi voie sa nu spun mai multe, decat ce am spus in urma cu cateva zile, iar eu chiar discut foarte mult cu domnul presedinte Dragnea. Cred ca dansul a clarificat toate aceste aspecte aseara (marti seara - n.r.). Eu nu vreau altceva decat sa va spun ceea ce am mai spus de fapt ca adversarii politici ai PSD sunt in afara partidului, nu in interior", a declarat Grindeanu la Parlament, intrebat cum comenteaza criticile anumitor lideri social-democrati la adresa Guvernului, precum si recenta afirmatie facuta de Nicolae Badalau potrivit careia ar fi nevoie de o alta varianta de premier. 

"Sunt un membru de partid de 21 de ani, nu sunt venit de ieri - de azi in PSD. Si chiar subliniez faptul ca toate aceste tensiuni, care par a fi tensiuni, incep sa nu le mai inteleg, dar au fost spulberate, din punctul meu de vedere, si intaresc ce spunea domnul presedinte aseara prin declaratiile pe care le-a dat. Restul, dati-mi voie sa nu raspund si nu e rolul meu sa dau replici", a adaugat premierul

Marti seara, presedintele PSD Liviu Dragnea a declarat ca nu a avut si nu are de gand sa il schimbe din functie pe premierul Sorin Grindeanu, dar a punctat ca programul de guvernare asumat de PSD si aliatii sai nu este unul usor si, ca atare, in aceasta perioada are loc o evaluare a activitatii ministrilor, care va fi urmata, la final, de o serie de propuneri ce vor fi inaintate spre avizare in Comitetul Executiv National al PSD. Totodata, el a spus ca discutia despre remaniere nu face bine coalitiei de guvernare.


Citeste mai multe despre   





















A apărut o problemă pe server
  • +8 (12 voturi)    
    bleah (Miercuri, 7 iunie 2017, 11:55)

    cvi [utilizator]

    Cand toata lumea iti spunea ca te compromiti acceptand sa fii presul lui Dragnea, tu o tineai sus si tare cu programul de guvernare. Pe care nu il stia/intelegea decat Dragnea.
    Uite ca acum ai luat-o in freza. Nimeni nu va avea mila de tine cand vei fi aruncat la gunoi. Fara astfel de slugi, nu ar fi putut ajunge PSD-ul unde este acum.
    • -2 (8 voturi)    
      omul da dovada de independenta si tu-l injuri? (Miercuri, 7 iunie 2017, 12:46)

      andipetre [utilizator] i-a raspuns lui cvi

      Ceea ce spune Grindeanu pare sa arate ca de fapt nu e presul lui Dragnea, cum credeau multi. Chiar nu ii dai nicio sansa? Dai cu barda in toti, egal, fara discernamant?
      • +5 (5 voturi)    
        ce sansa? (Miercuri, 7 iunie 2017, 13:47)

        gica pantalon [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

        ai dormit toata luna ianuarie?
  • +8 (12 voturi)    
    haha (Miercuri, 7 iunie 2017, 11:59)

    zicsieu [utilizator]

    mestere de ce crezi ca ai fost pus? sa intelegi ceva? tu nu ai nimic, nici macar un merit de a fi primministru. ai fost pus asa cum o sa fii dat jos: ca o carpa. esti sus? nu vrei sa renunti? ia incearca sa faci ce trebuie pentru oameni si sa vedem cat de usor se vor atinge de tine. nu sunt psd-isti in tara asta cati oameni sunt care ar dori ca lucrurile sa mearga normal. poate fi sansa ta... doar tu stii.
  • +11 (13 voturi)    
    dati-mi voie (Miercuri, 7 iunie 2017, 12:15)

    Conservator [utilizator]

    Sa va explic eu, domnu' Grindi! Problema e ca domnu' Dragnea are probleme acute de puscarie ca urmare a abuzului de bani publici ani de zile. Esalonul conducator de pesedei nu stie sa faca nimic; daca miine ar iesi din politica ar muri de foame. Pentru ca nu se puteau compromite dindu-si legi cu dedicatie, v-au gasit pe dvs. sa scoateti castanele din foc dupa ce doamna Sevil a picat. Suficient de slugarnic, un pic mai destept decit cel mai prost alegator PSD, s-au bazat pe dvs. sa le dati niste legi customizate iar apoi sa platiti cu functia in fata valurilor de proteste. Pentru ca n-ati facut treaba asta o sa platiti cu functia in fata celor care v-au pus. E foarte simplu! Asta e democratia lu' Dragnea, aveti dreptul sa va alegeti motivul executiei.
  • +7 (9 voturi)    
    mdea (Miercuri, 7 iunie 2017, 12:16)

    nikk [anonim]

    sa faceti o comparatie cum arata grindeanu cand a prealuat fotoliul si cum arata acum, parca a imbatranit 5 ani lejer...si au trecut doar 6 luni.....
  • 0 (0 voturi)    
    fals ..... (Miercuri, 7 iunie 2017, 15:22)

    TRABI [utilizator]

    Grindene , degeaba esti tu de 21 de ani politician in psd . Ce s-a facut in tara asta n-a fost politica , a fost jaf si vanzare de tara +resursa umana . De 27 de ani , nu a existat niciodata consens intre partide pentru interes national . Toti au vandut , toti au jumulit tot ce-au impartit pe zone si patrimoniu . Asa ca n-ai avut ce sa inveti . Nu ai experinta in nimic . daca aveai , acum erai pe la intruniri cu premieri din alte tari si cu oameni de afaceri din tara si strainatate , investitii si activitatea productive era in desfasurare , romanii onesti nu mai stateau in strada sa-si pazeasca viitorul copiilor . Habar n-aveti ce-ar trebui si mai ales cum ar trebui . Mai era unul actioner pe la Realitatea , care a spus candva ca el a invatat cum se face politica in Romania de la Cozmanca , se lauda de fapt . Va dati seama unde am ajuns ?