Liviu Dragnea, dupa ce Rise Project a publicat conversatii ale liderilor PSD care pledau pentru organizarea contramanifestatiilor in perioada protestelor #rezist: Ar trebui facuta o plangere

de N.O.     HotNews.ro
Marţi, 6 iunie 2017, 14:50 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: Facebook - Liviu Dragnea
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a afirmat marti ca "ar trebui facuta o plangere", invocand "secretul corespondentei", dupa ce site-ul de investigatii Rise Project a publicat mai multe conversatii in care lideri PSD pledau pentru organizarea unor contramanifestatii in perioada protestelor #rezist.


"Eu as vrea sa vad daca acele conversatii sunt adevarate, cred ca ar trebui facuta o plangere (…) secretul corespondeneti trebuie respectat", a comentat seful PSD, intrebat de ziaristi cum comenteaza aceste dezvaluri.

"PSD are vreo 12 grupuri pe WhatsApp (…) Suntem un partid foarte deschis si colaboram din interior cu toate serviciile", a comentat, ironic, Liviu Dragnea.

Dragnea a mai spus ca el nu a fost de acord ca oamenii sa sa fie organizati sa iasa in strada pentru contramanifestatii.

Rise Project a publicat la inceputul lunii iunie capturi ale mai multor conversatii dintre liderii PSD din perioada protestelor #rezist, in care Liviu Dragnea isi indemna oamenii sa organizeze contramanifestatii. 

"Marian Neacsu. Vorbiti deja din seara asta cu presedintii de organizatii sa ne pregatim de un miting pentru apararea Romaniei", ar fi scris Liviu Dragnea, potrivit acestor capturi de conversatii.


Citeste mai multe despre   























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

10360 vizualizari

  • +34 (34 voturi)    
    Cu ce servicii colaboreaza partidul? Si de ce? (Marţi, 6 iunie 2017, 14:58)

    Ord [utilizator]

    "Suntem un partid foarte deschis si colaboram din interior cu toate serviciile." Liviu Dragnea
    • +32 (32 voturi)    
      Ce plangere? O sa planga destul la bulau. (Marţi, 6 iunie 2017, 15:15)

      ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      Mai bine sa se concentreze pe ce va urma...
  • +45 (45 voturi)    
    Felicitari Rise Project (Marţi, 6 iunie 2017, 15:04)

    GeorgeT [utilizator]

    O sa fac inca o donatie acestui grup de investigatii
    • +3 (3 voturi)    
      oricum sunt faine (Miercuri, 7 iunie 2017, 8:38)

      eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui GeorgeT

      discutiile. "Sa iesim sa salvam Romania', "Sa ii salvam pe roamani", "Sa facem o manifestatie mai mare ca a lor"

      :)))))) LOL
  • +13 (13 voturi)    
    Well .. ar tebui facuta o plangere pentru complot (Marţi, 6 iunie 2017, 15:47)

    MiticaPalarierul [utilizator]

    Well .. ar trebui facuta o plangere pentru complot, asociere si atentat la siguranta populatiei pentru dl.Dragnea si membrii respectivului grup de discutii pe Whatsup.

    Pregatirea unor contramanifestatii, care pot usor degera in dezordine si altercatii, este o infractiune.

    Metoda cu contramanifestatiile a fost larg utilizata de bolsevici pentru a prelua puterea, in Rusia si in alte tari. Dl. Dragnea este nostalgic dupa un nou 8 Noiembrie, uitand ca are oamenii sai la guvernare.

    Ar trebui interzisa intrarea in Bucuresti a membrilor acelui grup de discutii. Definitiv !

    Sa se duca la tzaranoaia lor si sa faca contrademonstratii acolo.

    "Patria si Dreptul Meu!"
    .
  • +12 (12 voturi)    
    PSDR-isti (Marţi, 6 iunie 2017, 15:54)

    OvidiuCirjan [utilizator]

    Transcrierile conv. ne arata cat sunt de rupti de realitate.Asta explica si balbaieala din legislativ...
  • +11 (11 voturi)    
    Aha.. (Marţi, 6 iunie 2017, 16:04)

    Pac-pac [utilizator]

    Deci nea Mustata de TL asta care mai ca nu incita la violenta "pentru apararea Romaniei" vrea o plangere.
    Mare tupeu...de borfas.
    • +4 (4 voturi)    
      TR, nu TL (Marţi, 6 iunie 2017, 16:56)

      villa [utilizator] i-a raspuns lui Pac-pac

      te rog nu amesteca orasul meu natal, Tulcea, in treaba asta :)
      Teleorman=TR
      • -1 (1 vot)    
        TL = Tulcea ... (Marţi, 6 iunie 2017, 18:05)

        antibolsevicul [utilizator] i-a raspuns lui villa

        TR= TROGLO_DITE_LAND...!... Pe drept cuvant , nemultzumirea lui ~ villa ~ ...!
  • +10 (10 voturi)    
    Sa faca o plangere impotriva cui ? (Marţi, 6 iunie 2017, 16:06)

    Cuca [utilizator]

    Nu e clar !
  • +14 (14 voturi)    
    Necromantul Puscariasu mai caraie? (Marţi, 6 iunie 2017, 16:16)

    Wanheda [utilizator]

    Jilava sau Poarta Alba te asteapta hamstere, fa-ti provizii din timp.
  • +13 (13 voturi)    
    Si? (Marţi, 6 iunie 2017, 16:18)

    ac [utilizator]

    Ce te opreste? Buna cuviinta? Buna crestere?
    Sau poate alea au fost primite de la o sursa din PSD si sint adevarate si pierzi voturi?
    Cine pusca mea va mai crede, in afara babelor speriate si a pupatorilor de icoane model "feri doamne de mai rau", "dac-a da domnu o ploua" etc?
  • +8 (8 voturi)    
    Tot asa cum... (Marţi, 6 iunie 2017, 17:14)

    benicio [utilizator]

    ...un hot de buzunare ar trebui sa-l acuze de calomnie pe cel care il desconspira si il da pe mana politiei. Interesanta logica, logica de hot de buzunare. Exact ca aia prinsi la furat: "ce te iei nenea de mine, te iei asa de oameni pe strada, nu ti-e rusine?"
    • 0 (0 voturi)    
      tupeu de... (Miercuri, 7 iunie 2017, 16:40)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui benicio

      Puscarias si de borfas!

      Cum caldura a inceput oarece racoare la bulau nu ii strica - ii ajuta sa isi bage mintile la loc...Ma rog, daca are cap sau este o simpla holograma...
  • +7 (7 voturi)    
    plangere? (Marţi, 6 iunie 2017, 17:19)

    yellowdog [utilizator]

    ca si cum un terorist se plange ca i-au fost dejucate planurile prin accesul la corespondenta...

    furt, coruptie, crima, manipulare, dezinformare = asta e contribuita organiatiei infractionale psd la societatea romaneasca
  • 0 (0 voturi)    
    daca tacea... (Miercuri, 7 iunie 2017, 16:43)

    ..13 [utilizator]

    Putea sa ramana mai putin p...

    Asa, dand tare din gura, si-a facut un mare deserviciu!
    Sa fie primit!

    AFERIM!
    A infrant!