O ziarista Antena 3 l-a intrebat de doua ori pe Sorin Grindeanu de ce nu se mai respecta programul de guvernare, premierul a preferat sa nu raspunda

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 6 iunie 2017, 13:23 Actualitate | Politic

Sorin Grindeanu
Foto: Agerpres
Premierul Sorin Grindeanu a fost intrebat de doua ori, marti, intr-o discutie cu reporterii, de ce nu se mai respecta programul de guvernare, de catre o ziarista a Antenei 3. Acesta a preferat sa nu raspunda la nici una dintre intrebari.

Imediat dupa ce primul ministru a terminat declaratiile, moderatoarea Antena 3 a preluat tema subliniind ca Sorin Grindeanu ignora intrebarea legata de respectarea programului de guvernare.

Antena 3 pare sa fi declansat o ofensiva pe tema legii salarizarii, un "haos de nedescris" care "arunca in aer Guvernul".

Televiziunea de stiri afirma chiar ca Guvernul "se confrunta acum cu o criza fara precedent".























11734 vizualizari

  • +23 (23 voturi)    
    Au lito - be ! (Marţi, 6 iunie 2017, 13:42)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    A dat drumul varanul la latrai pe ei !!!!

    Sho pe ei !!!!

    Nu-i normal ca eu sa fiu tot in parnaie !!!

    Chiar , cu gratierea se mai aude ceva ? Are dracu viu cum sa o treaca si el tacit, ziua ca mafi - hotzii ?...
  • -12 (18 voturi)    
    Digi si B1 ce au intrebat? (Marţi, 6 iunie 2017, 13:44)

    king david hotel [utilizator]

    ?
    • +1 (3 voturi)    
      Cum ce au intrebat, astia nu prea le au (Marţi, 6 iunie 2017, 23:28)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

      cu intrebarile, astie e ghidati de altii!
  • +13 (15 voturi)    
    Probleme in Paradis? (Marţi, 6 iunie 2017, 13:47)

    Miky60 [utilizator]

    A intors Antena 3 armele impotriva psd-ciuma rosie?
    • +14 (14 voturi)    
      Numai impotriva lui Grindeanu (Marţi, 6 iunie 2017, 14:46)

      Ord [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      PSD-ul, aripa talibana Dragnea, Olguta, Firea sunt ovationati acolo.
  • +11 (17 voturi)    
    da' (Marţi, 6 iunie 2017, 13:53)

    nahir [utilizator]

    de unde stie "jurnalista" de la a3 ca nu se mai respecta programul de guvernare?
    si de ce-l intreaba pe grindeanu in loc sa-l intrebe pe "ca si premierul dragnea"? ca doar dragnea stie programul de guvernare din scoarta-n scoarta, nu grindeanu.
    bai, ce tie- si cu astia de la hantene? nici acuma nu stiu ca "ca si premier" e dragnea.
  • +23 (23 voturi)    
    Saracu... (Marţi, 6 iunie 2017, 13:58)

    vio7 [utilizator]

    Nu stie...ca ti-ar raspunde...nu a tras inca de aceasta sfoara papusharul Dracnea!E din ce in ce mai pierdut,bietul om,ce se stramba pana acum...acum e lesinat gata!
    Stiti ce e trist? Ca ne mai miram acum si ne indignam de ce rahaturi fac PSD si ai lor,de parca nu eram convinsi-cel putin eu-ca vor face tara praf de cum vor ajunge la putere.
    • +8 (8 voturi)    
      care program? (Marţi, 6 iunie 2017, 14:44)

      tearoftime [utilizator] i-a raspuns lui vio7

      ala pe care il stie doar Dragnea?

      Daca l-au aflat antenele sa ni-l spuna si noua va rugam... altfel nu prea imi dau seama cum si-au dat seama ca nu il respecta???
  • +8 (8 voturi)    
    pai ce era sa spuna? (Marţi, 6 iunie 2017, 14:09)

    CRMS [utilizator]

    Ca programul de guvernare este facut de nista pacalici care habar n-au de economie, sau care au crezut ca-l pot santaja pe Isarescu sa dea drumul la tiparnita de bani?
    Acuma insa PSD-ul o sa dea vine pe Grindeanu ca beneficiile populatie nu sunt cele promise in campanie.
    BTW, cu cele 100 de taxe anulate cum mai stam, ca tocmai ce am vazut ca taxa de pasaport n-a disparut precum promisesera ci e vreo 250 RON..sau probabil ca la veniturile parlamentarilor 250 RON sunt banii de seminte pe o zi.
  • +9 (9 voturi)    
    ceva imi spune... (Marţi, 6 iunie 2017, 15:02)

    liviu_ [utilizator]

    ca tabara condamnatului penal si a tzoapei din voluntari incearca sa arunce vina esecurilor guvernarii pe Grindeanu si ai lui.... nu dealta da acu e cam greu sa urlii ca pnl, ca Iohannis, ca Ciolos etc...
    • +6 (6 voturi)    
      Pai parca premierul (Marţi, 6 iunie 2017, 15:24)

      Ord [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      facea tot ce zice Dragnea, partidul si ALDE iar Dragnea si PM stiu cel mai bine programul de guvernare care o sa duca Romania pe culmile progresului. Acum ce fac, dau vina pe ei ca nu respecta planul de guvernare cu care au castigat alegerile?
      • +4 (4 voturi)    
        pai... (Marţi, 6 iunie 2017, 16:20)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Ord

        nu trebuie sa aiba sens...
        trebuie doar sa pacaleasca votantii psd ca sa puna stampila in continuare pe tra dafiri
  • +8 (8 voturi)    
    A lu' Viscoleanu e leit cu Prostanacu' : (Marţi, 6 iunie 2017, 15:12)

    Susufler0 [utilizator]

    nu-i om politic, pen'ca nu stie sa minta !

    Sotul lu' Mihaela, desi invatat in 2009 sa minta de catre un adevarat maestru, ca nu a fost la Vantu acasa, nu a putut si... a pierdut alegerile.

    Astalaltu', desi avea la indemana minciunile Olgutei si ale ministrului de Finante, respectiv, depasire anvelopa salariala din cauza de prea multe amendamente adoptate in Parlament si alte bla-blauri, a tacut ca bou ! Dar pur si simplu a tacut de doua ori !

    PS. Mare minune daca din cauza asta (ma rog si altele) nu o sa piarda postul de PM !
    • +7 (7 voturi)    
      Salut Susu' , stiu ca tu le ai cu magariile lor , (Marţi, 6 iunie 2017, 16:17)

      si_mort_va_vad [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      cu gratierea se mai aude ceva ?

      Are dracu viu cum sa o treaca si el tacit, ziua ca mafi - hotzii ?...
      • +2 (2 voturi)    
        O lege nu poate fi adoptata tacit in ambele (Marţi, 6 iunie 2017, 20:05)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui si_mort_va_vad

        foruri ale Parlamentului. Art 75 (2) din Constitutie prevede ca prima Camera sesizata este obligata sa se pronunte asupra proiectului de lege, dupa caz, in 45 sau 60 de zile, in cazul depasirii acestor termene proiectul de lege ori propunerea legislativa considerandu-se ca au fost adoptate.
        Doar ca adotarea tacita nu mai este prevazuta de Constitutie si in cazul celei de-a doua Camere, care potrivit art 75 (3) "va decide definitiv."

        Ratiunile sunt evidente !

        Deci proiectul Legii Gratierii se va dezbate.

        PS. Pe lumina sper !
        • +1 (3 voturi)    
          Da, pe lumina si va trece, iar o sa fie (Marţi, 6 iunie 2017, 23:30)

          xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          dauna totala!
  • +1 (1 vot)    
    Asta nu conteaza! (Miercuri, 7 iunie 2017, 12:08)

    CristioanR [utilizator]

    Daca unul, doi sau zece ziaristi, sau o mie de manifestanti ii intreaba "de ce nu se respecta programul de guvernare?", este irelevant.

    O sa conteze atunci cand zece sau o suta de mii de votanti pedesere vpr iesi in strada sa-i intrebe de program, de promisiunile electorale!