Serban Nicolae, aluzie la sloganul "noaptea ca hotii": Si Mantuitorul a inviat tot noaptea, s-a si nascut noaptea / Toate domnisoarele cu barba o sa protesteze

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 11 aprilie 2017, 17:59 Actualitate | Politic

Serban Nicolae
Foto: Agerpres
Senatorul PSD Serban Nicolae, presedinte al Comisiei juridice, a declarat ironic in timpul dezbaterilor pe legea gratierii, facand aluzie la sloganul "noaptea ca hotii", ca "si Mantuitorul a inviat tot noaptea, s-a si nascut noaptea", adaugand ca "toate domnisoarele cu barba o sa protesteze". El i-a anuntat pe membrii Comisiei juridice a Senatului ca urmatoarea dezbatere pe proiectul de lege al gratierii va avea loc miercuri, 19 aprilie, "pe zi", potrivit news.ro.

"Avand in vedere ca aceasta este saptamana ce precede Invierea... Ma rog, si Mantuitorul a inviat tot noaptea, s-a si nascut noaptea, toate domnisoarele cu barba o sa protesteze. Va propun ca urmatoarea sedinta consacrata acestei dezbateri (...) sa aiba loc miercuri dupa-amiaza (...) Miercuri, 19 aprilie, pe zi, urmeaza sa facem o noua dezbatere", a declarat Serban Nicolae.

De altfel, pe parcursul sedintei Comisiei juridice a Senatului in care s-a vorbit despre proiectul de lege al gratierii, Serban Nicolae a avut o serie de ironii la adresa celor care au criticat amendamentele sale care prevedeau si gratierea celor condamnati pentru coruptie. Senatorul social-democrat a sustinut ca, potrivit unei situatii pe care a primit-o in urma cu o luna de la Administratia Nationala a Penitenciarelor, in inchisori sunt 337 de persoane condamnate pentru coruptie.

"Ma gandesc foarte serios sa adaug la infractiunile exceptate de la aplicarea gratierii si faptele de coruptie, astfel incat cele 337 de persoane sa nu beneficieze de gratiere si sa nu ingrozeasca societatea romaneasca cu chipurile lor hade de infractori periculosi si sa nu genereze o stare de pericol in societatea romaneasca prin faptul ca ar beneficia de un act de clementa", a spus Nicolae.

El i-a numit pe cei care au protestat "pe internet" impotriva propunerilor sale drept "domnisoare cu barba".

"Infama propunere a mea si care a generat protestele unor domnisoare cu barba pe internet urma sa produca urmatoarele efecte: beneficiau de gratiere 862 de persoane. Probabil figurile hade ale unor infractori periculosi, 862 de persoane, au inspaimantat mai mult decat 1400 - cati erau in proiectul Guvernului - sau cinci mii si ceva cati erau in planul de masuri alternative propus de PNL", a mai spus senatorul PSD.

"Deci, 2717 persoane aflate in pedeapsa privativa de libertate, din care eliberate in mod direct erau doar 862. Recunosc, propunerile mele nu erau atribuabile, nu raspundeau scopului declarat al acestui proiect, chiar daca o buna parte din societatea care a protestat ar fi fost inspaimantata vazand figura unor brute cu chip uman care au savarsit fapte grave", a adaugat el.

Comisia juridica a Senatului a reluat din nou marti dezbaterile pe marginea proiectului de lege al gratierii, fara sa reuseasca insa sa ajunga la o concluzie. Sedinta comisiei va fi reluata miercuri, pe 19 aprilie, in conditiile in care termenul pentru adoptare tacita a proiectului se implineste pe 25 aprilie
























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

5418 vizualizari

  • +33 (33 voturi)    
    noaptea ca hotii... (Marţi, 11 aprilie 2017, 18:10)

    EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator]

    dar Iuda?
    Iuda nu s-a spanzurat tot noaptea ca tradatorii?

    vanzatorii de tara din PSD stiu despre ce e vorba, nu mai faceti pe prostii!
    • +5 (5 voturi)    
      Iuda (Marţi, 11 aprilie 2017, 22:00)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui EUROPA*EUROPA*EUROPA

      s-a cait. Neculai da din cap ca sa nu dea sefu' din c_r.

      Abla espanol?
    • 0 (0 voturi)    
      ce nu (Miercuri, 12 aprilie 2017, 12:20)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui EUROPA*EUROPA*EUROPA

      stie ateul de niciolae, e ca Dumnezeu nu da cu parul. o sa-l doara atat de rau ca o sa-i iasa pe nas toate vorbele astea de "duh".
    • +1 (1 vot)    
      Poate nu înțelegeți... (Miercuri, 12 aprilie 2017, 13:20)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui EUROPA*EUROPA*EUROPA

      În dialectul prazilian de Tiliorman asta s-ar traduce prin:PCR-PSD este mântuitorul națiunii, carele noaptea s-a întrunitu pre ascunsu, pentru a mântui națiunea furăcioasă, iar iudele multinaționale l-au răstignitu, împiedicându-lu să izbăvească pre penali. Cum să-i izbăvească? cu legea pre lege călcându.
  • +35 (35 voturi)    
    Politicianul roman (Marţi, 11 aprilie 2017, 18:13)

    tr0uble [utilizator]

    Votat de analfabetii functionali, asistati social, scosi la vot de gusatii tranzitiei sub amenintarea taierii ajutorului social isi dau cu parerea despre revolta oamenilor care isi vad tara distrusa de banda de hoti ajunsa la butoane.

    Ce poti sa ii ceri soferului lui Catalin Voicu? Ce poti sa ii ceri unui exemplar cu busola morala permanent blocata in gunoi...

    Partidului asta mizerabil chiar numai de penali si puscariabili ii pasa? Ca de cand au venit la putere, singura lor grija a fost cum sa isi scape hotii de puscarie.... SINGURA GRIJA. restul au fost doar mijloace pentru a-si atinge acest scop.
  • +25 (25 voturi)    
    Un grobian (Marţi, 11 aprilie 2017, 18:15)

    Pierrotlefou [utilizator]

    Trimis la inaintare de DRACnea conform abordarii "good cop, bad cop". Oare care-o fi ala bun dintre cei doi?
    Nu mai e nevoie de nici un alt comentariu.
  • +31 (31 voturi)    
    Serban Nicolae fatza porcina (Marţi, 11 aprilie 2017, 18:20)

    Cata79 [utilizator]

    ...
    • +2 (2 voturi)    
      Nu are doar fata (Miercuri, 12 aprilie 2017, 12:53)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Cata79

      Este chiar porc.Este greu de gasit in Emisfera Nordica
      un individ cu asa tare morale.Nu face altceva decat sa
      ne sfideze pe toti,in marlania lui intracelulara.
      Cu ce jafuri umane defileaza partidul Kremlinului din
      Romania?!
  • +20 (20 voturi)    
    Ce comparație tâmpită! (Marţi, 11 aprilie 2017, 18:21)

    asavreau [utilizator]

    Ăștia dela PSD ori sunt colegi cu Mihai Viteazul,ori moașa lui Iisus(Șerban Nicolae știe exact când sa născut.Iisus).
  • +28 (28 voturi)    
    un agramat si un incult... e plin senatul de ei (Marţi, 11 aprilie 2017, 18:24)

    qwerasdf [utilizator]

    pitecantrop

    ce sa ceri de la el? atata poate... sa injure si sa faca bascalie de aia care au de 15 ori mai multa carte ca el si ca neamul lui.
  • +20 (20 voturi)    
    Ce sa ii mai ceri?? (Marţi, 11 aprilie 2017, 18:24)

    ady77 [utilizator]

    Cap are, minte la ce - i mai trebuie.
  • +28 (28 voturi)    
    Scarba! (Marţi, 11 aprilie 2017, 18:31)

    amanda13 [utilizator]

    Iar tu blasfemiezi de zor in Saptamana Mare! O scarba aroganta! Ati ajuns voi, PSD-istii corupti si hoti, sa va credeti dumnezei in tara asta!
  • +22 (22 voturi)    
    Prostu' nu e prost destul daca nu e si FUDUL (Marţi, 11 aprilie 2017, 18:31)

    neagoe [utilizator]

    Daca despre hotie sunt presupuneri ca ar putea fi genetica, despre Prostie nu e niciun dubiu.

    Domnul Isus nu a furat nimic cand s-a nascut. Nu ar fi o surpriza sa aflam ca Nicolae a plecat cu spitalul dupa el.

    Dar BOR ce zice? Ca e hula mare!
    Tac ca le e teama ca sunt lasati fara fonduri guvernamentale.
  • +22 (22 voturi)    
    nesimtit - a pierdut esenta pe drum! (Marţi, 11 aprilie 2017, 18:35)

    ..13 [utilizator]

    Cel care a murit ca sa renasca din nou

    NU TOLERA

    MINCIUNA si HOTIA!

    Desigur ca vulgul poate spune si acum Barabas in varianta moderna - adicalea ala de TR si cu altul mincinos venit de la TM via Caras Severin, dar ...

    Platim cu totii pentru hotiile si minciunile astora!
    NU prea invatam nici din istorie si nici din teologie/filozofie!

    Zile bine si placute sa aveti!
  • +23 (23 voturi)    
    ce argument a gasit ipochimenul pt. a (Marţi, 11 aprilie 2017, 18:37)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    justifica legalizarea furtului la mijlocul noptii.
    pe cel de la Polaris condamnat in SUA la 13 ani pt. dare de mita, daca tinem cont de fusul orar, l-au condamnat la mijlocul noptii ! :)
  • +27 (27 voturi)    
    Ce se-ntampla doctore? (Marţi, 11 aprilie 2017, 18:39)

    YorkshireTerrier [utilizator]

    Asta se crede Cristos sau talharul de pe crucea alaturata? E vreun psihiatru on-line, sa ne explice si noua de ce afectiune sufera gușatul?
  • +10 (10 voturi)    
    ehe... (Marţi, 11 aprilie 2017, 18:45)

    grongobar [utilizator]

    ...ce pacat ca un gunoi blasfemiator ca asta nu poate fi pedepsit,ba mai mult parca vad ca mult preafericitul il va pomeni ca pe un mare crestin cand va trage clopotul de 500k euro.
  • +12 (12 voturi)    
    oricat de grave (Marţi, 11 aprilie 2017, 18:46)

    CRMS [utilizator]

    Oricat de grave ar fi faptele unora cu chip de bruta, faptele politrucilor (care jefuiesc tara asta de de 25 de ani, tinand-o in mizerie iar pe oameni in saracie, in timp ce ei isi fac palate in Elvetia si Brazilia) sunt mai grave.
    Brutele alea au distrus vietile catorva mii, pe cand politrucii au distrus un popor intreg..iar acuma se mai si compara cu Mantuitorul.
    Votati PSD , ei se trag direct din Apostoli!
  • 0 (6 voturi)    
    are cu ce (Marţi, 11 aprilie 2017, 18:52)

    demaGOCU [utilizator]

    sau mai bine spus de cine sa isi bata joc: de niste domnisoare cu barba!
  • +4 (8 voturi)    
    nu doar atat (Marţi, 11 aprilie 2017, 18:52)

    nellino [utilizator]

    si Einstein lucra noaptea ca hotii
    si schimbul 3 de la IMGB in 1978 lucra noaptea ca hotii.
    si Maica Tereza ingrijea leprosii noaptea ca hotii.

    toata lumea care face ceva noaptea o face ca hotii.

    mai putin un tata de senator care a facut-o pe mama unui senator noaptea ca prostul.
  • +9 (9 voturi)    
    mare nesimtit!!!! (Marţi, 11 aprilie 2017, 18:55)

    Goya [utilizator]

    garantat dragnea!
  • +12 (12 voturi)    
    Iarta-l Doamne ! (Marţi, 11 aprilie 2017, 19:02)

    oltean50 [utilizator]

    Iarta-l Doamne ca nu stie ce vorbeste !

    Vai de poporul roman de a ajuns sa fie condus de asemenea oameni .

    Daca se pot numi oameni .
  • +12 (12 voturi)    
    Randasul asta, a invatat de la ateul Iliescu ? (Marţi, 11 aprilie 2017, 19:11)

    Plagarus [utilizator]

    Dintr-un bar si muncitor la Mecanica Fina, tzusti in 1993 ca referent la Ministerul Tineretului si Sportului, la Departamentul pentru tineret ?!
    Nicolae a refuzat sa elibereze apartemntul de protocol primit de la RAAPPS, desi mai avea o casa de 381 de metri patrati in Voluntari, Ilfov.
    In 2010 a fost dat in judecata de regie deoarece a refuzat sa plateasca chiria, majorata de RA-APPS la aproape 4.000 de euro. Pana la majorarea chiriilor, pentru apartamentul in suprafata de 154 de metri patrati, Nicolae platea o chirie de 400 de lei pe luna.
    Cu toate astea in feb.2013 figura cu o datorie la RAAPS de numai 460.020 de lei.(sursa aktual24.ro)
  • +7 (7 voturi)    
    Mai,soferu' lu' vanghelie,...... (Marţi, 11 aprilie 2017, 19:57)

    gigiN [utilizator]

    ...dar tampit mai esti!!.Du-te la tine la satra si mai lasa-ne !!! Chiar nu poti scoate nici treir cuvinte normale pe gura ?
  • -11 (11 voturi)    
    Dupa comentarii se vede ca suntem in (Marţi, 11 aprilie 2017, 20:03)

    xrogo [utilizator]

    Saptamana Luminata,toti au postari decente si iarta iesirile celorlalti,inclusiv ale lui Serban Nicolae!
    • +3 (3 voturi)    
      Asa cum si tu, in aceiasi saptamana luminata, (Miercuri, 12 aprilie 2017, 8:43)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      ne delectezi cu postari pentru infractorii din gasca voastra. Asa sa va ajute Dumnezeu !
  • +6 (6 voturi)    
    Vierme pesedist (Marţi, 11 aprilie 2017, 21:33)

    geo.lex [utilizator]

    Asta-i prost ca noaptea !
  • +6 (6 voturi)    
    sper din tot sufletu... (Marţi, 11 aprilie 2017, 22:02)

    liviu_ [utilizator]

    sa afle si votantii psd declaratiile astea...
    poate ma9i scad in sondaje...
    da va avea grija gadea sa faca declaratia chiar necesara
  • +7 (7 voturi)    
    Esti idiot, prietene (Marţi, 11 aprilie 2017, 22:52)

    skanda7 [utilizator]

    Noroc ca nu da nimeni doi bani pe ce spui
  • +3 (3 voturi)    
    Sa ma... (Miercuri, 12 aprilie 2017, 12:31)

    Skipper_The_Pinguin [utilizator]

    ... bata mama, ce prost e asta : ))))). Presedinte al Comisiei juridice? Asta nu ar trebui sa fie nici Presedinte de bloc. Nu de alta, dar si-ar lua la batatoare pe spinare de la babele blocului, grupa mare, la cat de imbecil este. Pacat ca nu dor prostia si obraznicia. Mare pacat. Asta ar fi urlat toata ziua (si toata noaptea).
  • 0 (0 voturi)    
    Mai usor cu prietenii imaginari, Serbane (Miercuri, 12 aprilie 2017, 13:44)

    eleVenereCtions [utilizator]

    Sau vrei sa insinuezi ca OUG-ul vostru a fost si el imaginar?