Paul Stanescu, liderul PSD Olt, a cerut excluderea lui Ponta din partid in CExN, insa Dragnea nu a vrut sa supuna la vot propunerea

de M. Ivascu     HotNews.ro
Joi, 6 aprilie 2017, 14:44 Actualitate | Politic

Senatorul Paul Stanescu, liderul PSD Olt si vicepresedinte al partidului, a cerut, joi, in cadrul Comitetului Executiv National (CExN), excluderea din PSD a fostului premier Victor Ponta, insa liderul social-democratilor Liviu Dragnea a refuzat sa supuna la vot propunerea, au declarat surse din conducerea PSD. Solicitarea lui Stanescu a venit ca urmare a atacurilor lui Victor Ponta la adresa guvernului Grindeanu si a partidului.

Potrivit unor surse politice, senatorul de Olt nu este singurul care si-ar fi dorit sanctionarea lui Victor Ponta. Alti trei lideri, printre care si deputatul Radu Stroe, au sustinut in cadrul CExN ca fostul premier ar trebui sa fie sanctionat.

Deputatul PSD Victor Ponta a declarat marti, la Parlament, ca nu este nevoie sa il excluda cineva din partid, in conditiile in care el este dispus sa ii mai trimita o data demisia liderului social-democratilor, Liviu Dragnea, pentru "a nu intra in circul acesta".

"Domnul Dragnea, cand nu vrea sa faca el ceva singur, ca si cu ordonanta 13, pune pe altii. Nu e nevoie sa ma excluda nimeni, ii mai scriu o data demisia. Sa nu intram in circul asta, pentru ca nu este nevoie sa puna pe cineva", a afirmat Ponta, potrivit news.ro, intrebat cum comenteaza declarata lui Liviu Dragnea potrivit careia exista oameni in PSD care cer excluderea sa din partid.
























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

2483 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    acest stanescu (Joi, 6 aprilie 2017, 14:52)

    zigot [utilizator]

    este liderul romilor din Ro (rege, imparat, asa ceva)
    sau este coincidenta si de nume.
    parca tot pe acolo locuieste si are ceva luari de pozitie mai " indraznete"
  • +3 (3 voturi)    
    PSD (Joi, 6 aprilie 2017, 14:53)

    levierul [utilizator]

    sa supuna la vot o hotarare prin care sunt exclusi automat toti cei care se contrazic cu el lider maximo de teleorman
  • +8 (8 voturi)    
    Au luat atitudine Hotia si Prostia (Joi, 6 aprilie 2017, 14:58)

    Pierrotlefou [utilizator]

    Asa cum ii place lui Tiriac, cel mai rational a fost reprezentantul Hotiei (adica DRACnea).
    Nu sunt mirat, deoarece don Livio e jucator de poker si stie ca nu are toate cartile in mana. Si cum sigur va fi dat jos, spera sa mai aiba o usa deschisa la viitorul sef, care sigur va fi in gasca cu Monta...
    Cat despre Prostie (adica ala de la Olt) avand in vedere parcursul, nu are rost sa ne mai minunam de apucaturi, abordare si actiuni.
    Eu tot sper sa se aleaga praful de PSD.
    P.S. Ma intreb ce-o fi facand vechea shulfa comunista (the dacs came from the tracs)...
  • +7 (7 voturi)    
    cainii (Joi, 6 aprilie 2017, 15:02)

    nahir [utilizator]

    care au muscat din Chirica, latra la comanda stapanului si spre tonta.
    cica la ei e democratie, iar imparatul nu stie nimic. chiar face fite si tarantele de nevinovatie. ca cica asta e vointa altora, dar el nu, nici gand sa-l beleasca pe amicu ponta.
  • +5 (7 voturi)    
    Ii e frica ... (Joi, 6 aprilie 2017, 15:20)

    Carcalete [utilizator]

    Ponta il are la degetul mic pe Dragnea.
    • +2 (2 voturi)    
      Nu cred ca e chiar asa ! (Joi, 6 aprilie 2017, 20:03)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Carcalete

      Fiecare cunoaste ce scheleti are celalalt ascunsi in dulap !

      Dragnea insa, spre deosebire de Ponta e mai prudent si mai pragmatic !

      PS. Sunt convins ca, daca va fi cazul, Dragnea va alege el momentul pe care-l va considera cel mai potrivit pt a-i face vant lui Ponta pe scarile de la Partid !
      • 0 (0 voturi)    
        da (Vineri, 7 aprilie 2017, 0:44)

        revo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Se va intampla dupa ce CCR-ul ticalos va albi dosarul lui Dracneea, printr-o decizie care sa nu-i mai interzica ocuparea functiei de prim ministru sau presedinte de tara. Urmeaza cat de curand. In acel moment, Ponta va fi facut bucatele si atarnat in varful unditelor Intaiului Pescar si Vanator al tarii, ca sa foloseasca si el la ceva.
        Ziua aceea va fi sfarsitul nu numai al lui Ponta, ci si a noastra.
  • +6 (6 voturi)    
    Chestii ieftine, gretoase ! (Joi, 6 aprilie 2017, 15:25)

    Susufler0 [utilizator]

    Nici macar n-a fost necesar sa se puna de acord asupra comediei pe care o aveau de jucat, asa cum au facut in cazul suspendarii lui Radulescu AKM.

    Pur si simplu Stanescu trebuia sa sara in apararea Sefului, in vreme ce Seful era obligat sa interpreteze chestia cu nepunerea la vot a propunerii de excludere.

    Livache are - zice el acum - un ascendent asupra lui Ponta, fiindca s-a opus unei excluderi iminente a fostului Presedinte PSD, deci a unei umiliri maxime a acestuia. In realitate, in acest moment si pt un asa slab motiv, Ponta nu trebuie indepartat din partid, trebuie inca tinut cat de cat sub observatie.

    Dinspre partea cealalta, evident lucrurile se vad altfel : Mitomanul va putea spune oricand ca, nesupunand la vot propunerea lui Paul Stanescu, Dragnea nu a vrut de fapt sa lase sa se vada cata sustinere solida mai are inca el in Partid. Si ar putea fi un sambure de adevar in asta.

    Una peste alta, nici Ponta nu prea vrea sa fie exclus dintr-un stup asa bogat, pt ca nu se stie cand Regina va fi nevoita sa-si infiga acul intr-un trantor oarecare si astfel isi va pierde viata, lasand loc liber din nou unui adevarat Trantor cu aere si veleitati de Regina !

    Pai daca cu adevarat vrea sa fie exclus Ponta, de ce nu incearca pur si simplu sa-l bage in p... masii pe Livache ? Ia sa vezi ce simplu e !

    PS. Si atunci, despre ce vorbim, domnilor ?
  • 0 (0 voturi)    
    livache nu creeaza martiri, (Vineri, 7 aprilie 2017, 0:46)

    revo [utilizator]

    el ia prizonieri.