Liviu Dragnea, catre Victor Ponta: Eu nu sunt nici nas, nici fin cu Florian Coldea

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 3 aprilie 2017, 10:47 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: Hotnews
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a comentat, luni, declaratia lui Victor Ponta potrivit careia ii ducea "prietenului sau" Florin Coldea sticle de vin "Opus One", spunand ca el nu este "nici nas, nici fin" pentru fostul director adjunct al SRI, scrie news.ro.

Chestionat daca ii ducea sticle cu vin lui Florian Coldea, liderul PSD a evitat sa comenteze, spunand doar ca "nu este nici nas, nici fin" cu fostul director adjunct al Serviciului Roman de Informatii.

Victor Ponta a scris duminica, pe Facebook, ca nu ar comenta "minciunile si prostiile Carmaciului din Teleorman" pentru ca sunt lucruri mai importante de facut, dar trebuie sa raspunda "la niste murdarii si aberatii". Nasul de cununie al cuplului Victor Ponta - Daciana Sarbu este fostul sef al SRI George Maior.

"Sa comentez minciunile si prostiile <<Carmaciului>> din Teleorman?? Mai bine nu .... sunt lucruri mult mai importante de facut! Dar inteleg frustrarea si lasitatea cu care sunt atacat non stop. Vad ca inca sunt oameni suficient de orbi sau mintiti care spun sa nu il mai atac pe Dragnea - dragii mei, va rog cititi ca eu doar AM RASPUNS la niste murdarii si aberatii!", a precizat deputatul PSD.

Ponta a mai spus ca Liviu Dragnea ii ducea sticle de vin "Opus One" fostului director adjunct al SRI, Florian Coldea.

"Ma duc sa imi primesc <<plata>> de la Basescu, Soros si SRI! Incep cu SRI ca acolo sigur au mai ramas din sticlele de vin ᅡOpus Oneᅡ pe care le ducea <<prietenul>> Liviu pentru prietenul lui Florin!", a conchis Victor Ponta.

Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a afirmat, duminica seara, ca a observat in ultima perioada o serie de atacuri "coordonate" impotriva sa, atat din partea unor politicieni precum Victor Ponta sau Daniel Constantin, cat si din partea unor jurnalisti de la diferite publicatii, afirmand ca scopul acestora este vulnerabilizarea sa si influentarea procesului de abuz in serviciu in care este judecat.
 
"Nu sunt numai din partea lui Victor Ponta (atacurile - n. red.). e o anumita coordonare. Poate sa fie o simpla coincidenta. Ponta, Basescu, Daniel Constantin, jurnalisti de la Evenimentul Zilei, B1, Hotnews, alte site-uri, publicatii (...) Exista, se pare, o dorinta din partea unora ca eu sa fiu vulnerabilizat. E o abordare securista la unele anchete jurnalistice, care nu spun nimic, croseteaza cu neadevaruri. Unii zic ca ar fi o coordonare de la SRI, altii ca ar fi de la Soros, pe care l-am atacat si o sa-l atac pana cand tara asta va scapa de influenta acestui om nefast", a declarat Liviu Dragnea intr-o emisiune la Romania TV.
 
Intrebat care este scopul acestor atacuri la adresa sa, liderul PSD a spus ca vor sa-l vulnerabilizeze.
 
"Sa ma slabeasca. Sa influenteze procesul in care ma aflu, sa creeze impresia unui om rau si sa influenteze decizia judecatorilor (¬) Se urmareste destabilizarea mea si a PSD. O destabilizarea puternica a mea ar insemna o destabilizarea a PSD si a guvernarii. E visul lor", a mai spus Liviu Dragnea.


Citeste mai multe despre   






















11360 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    hoaver (Luni, 3 aprilie 2017, 10:49)

    dottore-plagiatore [utilizator]

    Nu, esti numa hoaver.
  • +13 (13 voturi)    
    Deocamdata e de bine !!!! (Luni, 3 aprilie 2017, 10:59)

    cartofil [utilizator]

    Hienele se sfasie intre ele.
  • +10 (10 voturi)    
    cu si despre infractori (Luni, 3 aprilie 2017, 11:07)

    mnicku [utilizator]

    bascalie si bataie pe ciolan. Atita stiu, atita pot si atita fac.
  • +17 (17 voturi)    
    Prostule, nu observi ca pe zi ce trece devii (Luni, 3 aprilie 2017, 11:17)

    Susufler0 [utilizator]

    tot mai irelevant, ca iti vezi tot mai neclar viitorul ?

    Deci, daca Kovesi ar fi fost revocata spuneai, de fapt spuneati toti pesedistii, asta nu ar fi insemnat disparitia DNA, pt ca o institutie nu sta intr-un om, indiferent cat de exceptional ar fi acesta.
    In schimb, daca tu esti "destabilizat", atunci se destabilizeaza tot PSD-ul.

    Ce convenabil mod de a te prezenta ca fiind omul indispensabil partidului, omul care trebuie aparat si dpdv politic si dpdv juridic de catre toata suflarea pesedista, de catre toata mass-media aservita.

    PS. Prevad ca pe masura ce procesul tau se apropie de deznodamant vei incepe sa parjolesti tot mai multe si pe tot mai multi in calea ta, din dorinta de a tine departe de tine pedeapsa, care ar echivala cu decesul tau politic !
  • +10 (10 voturi)    
    ce mizerie (Luni, 3 aprilie 2017, 11:39)

    levierul [utilizator]

    Marii sefi ai PSD-ului sunt niste gunoaie umane. Felicitari voantntilor PSD.
  • +9 (11 voturi)    
    cadouri ca intre "Carmaci". (Luni, 3 aprilie 2017, 11:44)

    ffm_flo [utilizator]

    O sticla de Opus One 2013, costa 365 USD. (!!)
    http://en.opusonewinery.com/Acquire-Our-Wine
    Oare cate sticle o fi facut cadou Dragnea, din salariul lui de bugetar sarac?
  • +2 (2 voturi)    
    romaneste, (Luni, 3 aprilie 2017, 11:54)

    Cezy [utilizator]

    ...lui...
  • +10 (10 voturi)    
    Ai dreptate... (Luni, 3 aprilie 2017, 12:02)

    Pierrotlefou [utilizator]

    ... Don Livio.
    Da, se urmareste slabirea si destabilizarea ta. Ca apoi se duce de rapa PSD, aia va fi bomboana de pe coliva.
    Dar tu macar ai unde sa te intorci: viloiul de 1 milion de ioroi din Alexandria, crescatoria de porci a lui Dracnea JR (ce frumos profit cu doar 500RON investiti), 14000 ha de paduri etc.
    Insa sa nu crezi ca suntem invidiosi. Nu, doar ca e momentul ca penalii sa nu ne mai conduca. Indiferent de culoare politica, chiar daca cei rosii sunt mai numerosi!
  • +8 (10 voturi)    
    Adica? (Luni, 3 aprilie 2017, 12:13)

    ccteddy [utilizator]

    Nu e o problema sa faci cadou cateva sticle de vin! Dar in ce calitate? De prieten, prieten aspirant? Viitor inculpat? Asta cred ca ar trebui sa spuna Ponta. Din pacate ca si colegul Ghita arunca vorbe "la jumate".
    Imi inchipui ce inghesuiala: Dragnea cu vinul, Ponta cu fripturile, Ghita cu fructele iar LCK cu lucrarea de doctorat :-)
    Ceva scartiie in logica lui Ponta. El se da peste cap s-o promoveze pe LCK, pentru a-i intra in gratii lui Nash Florin dar marea tradare vine de la cateva sticle de vin date de inculpatul Dragnea.
    btw, asta a dat mesaj de incurajare lui Orban pentru inchiderea Central European University. Tot mai des face pipi contra vantului :-)
  • +5 (5 voturi)    
    corect don corleone (Luni, 3 aprilie 2017, 12:44)

    iodixit [utilizator]

    nu ai nici o relatie de rudenie cu coldea.
  • +2 (2 voturi)    
    A dat strechea in ei... (Luni, 3 aprilie 2017, 14:55)

    Olyx [utilizator]

    Daca acolo, in functiile inalte de conducere, am fi avut de-a face cu OAMENI ADEVARATI si cu indivizi verosi care pot fi usor santajati si manipulati, Romania ar fi fost departe...de coada vacii ( adica a Europei..)