Dacian Ciolos: USR sa-si rezolve problemele in partid, ar fi bine sa nu foloseasca numele meu

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 22 martie 2017, 20:07 Actualitate | Politic

Dacian Ciolos
Foto: Captura Facebook
Dacian Ciolos afirma ca i-a transmis deja in urma cu o saptamana lui Nicusor Dan ca "nu se pune problema de negociere" a intrarii sale in USR si a cerut sa nu ii fie folosit numele sau in discutiile legate de "problemele interne" ale acestei formatiuni politice.

"I-am spus deja dl Nicusor Dan de o saptamana ca nu se pune problema de negociere a intrarii lui Ciolos in USR si nu asta a fost problema de la inceput. Ei trebui sa-si rezolve problemele interne in partid si ar fi bine sa nu foloseasca numele meu", a spus Ciolos, pentru Digi24.

Presedintele USR, Nicusor Dan, a declarat miercuri, intr-un interviu pentru HotNews.ro, ca l-a invitat pe Dacian Ciolos la un dialog pe tema intrarii sale in USR martea trecuta, prin SMS, dar ca personal face parte din acea grupare minoritara din partid care nu considera oportuna venirea sa in acest moment.

Interviul integral aici.





















Articol sustinut de Superbrands

JW Marriott, orasul din mijlocul orasului

Unul din cei mai mari jucatori de pe piata hoteliera locala, hotelul JW Marriott Bucharest Grand Hotel si-a castigat in cei 17 de existenta reputatia de un oras in mijlocul orasului datorita impresionantei desfasurari de produse si servicii: 402 camere si apartamente elegante, cele mai mari camere de 5 stele din zona, cu o suprafata medie de 36.8 mp, sase restaurante si lounge-uri, 12 sali de evenimente, dintre care doua ballroom-uri ce pot gazdui impreuna pana la 1.200 de persoane. Cladirea mai adaposteste un centru de fitness si spa, cu piscina interioara, o galerie de magazine de branduri internationale de lux ce acopera o suprafata de peste 2.700 mp, spatii de birouri de 11.000 mp si o parcare generoasa de 550 de locuri.

8751 vizualizari

  • -10 (14 voturi)    
    unul mai murdar ca altul (Miercuri, 22 martie 2017, 20:13)

    demaGOCU [utilizator]

    Astia sunt politicienii de dreapta. Daca se unesc pierd voturi, daca nu oricum au putine voturi. Parca ar fi raiosi.
    • +3 (3 voturi)    
      Spre deosebire de cei de stanga (Joi, 23 martie 2017, 9:37)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOCU

      Ce castiga voturi oricum, slujesc interesul popular si duc tara pe noi culmi de progres si civilizatie ! Unora ca tine Caragiale le spunea: "Amice, esti idiot!" :-))))
  • +3 (9 voturi)    
    Ciolos (Miercuri, 22 martie 2017, 20:28)

    Dicu [utilizator]

    Il apreciez pe Dan si USR-ul lui dar mult mai mult pe Ciolos iar reactia sa mi se pare fireasca. USR-ul e un conglomerat de conjunctura a unor mici forte politice, dar nu un partid. Insa nici pentru Ciolos nu va fi usor sa-si construiasca de la zero un partid.
  • +10 (12 voturi)    
    ce lmai trist e ca... (Miercuri, 22 martie 2017, 20:31)

    liviu_ [utilizator]

    in aceste momente usr, Ciolos si pnl ar trebui sa fie unite si sa faca front comun impotriva psdului.... certurile si bisericutele NU ajuta la nimic.... ajuta doar psd sa distruga in continuare Romania!
  • +6 (10 voturi)    
    Si presa parca cauta senzatie (Miercuri, 22 martie 2017, 21:20)

    zzztop [utilizator]

    Ar trebui sa-i lase sa discute intre ei si dupa sa astepte sa vada ce au decis.

    Daca pana si Dan Tapalaga pe care-l respect l-a incoltit astazi pe Nicusor Dan sa-i spuna parerea lui personala desi Nicusor chiar a spus cu cateva secunde inainte ca face parte dintr-o minoritate. Dar presa cauta ceva senzational iar multe din posturile TV sunt trimisi sa arunce fumigene de la partidele 'vechi' catre cele noi.

    Sper ca Ciolos si ND sa discute si singuri, fara ajutorul nepretuit in acest caz al presei.
  • +1 (1 vot)    
    sursa (Miercuri, 22 martie 2017, 21:22)

    methalman [utilizator]

    Sunt singurul care nu a gasit articolul pe Digi24?
  • -4 (10 voturi)    
    Felicitari, dl. Ciolos! (Miercuri, 22 martie 2017, 21:57)

    UpNext [utilizator]

    Lurcrurile trebuie spuse clar, raspicat si fara compromisuri. USR este un produs politic fals si inutil, care a reusit sa amageasca multi intelectuali naivi, chiar de buna credinta Regretabil!
  • +7 (11 voturi)    
    Curtoazia bat-o vina! (Miercuri, 22 martie 2017, 21:59)

    EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator]

    pe buna dreptate poate fi si Ciolos iritat.

    insistenta jurnalistilor de ''dreapta'' (de parca dreapta e musai lapte si miere) in a afla ce se intampla intern in USR vis a vis de Dacian Ciolos l-au facut pe ND sa spuna mult mai mult decat trebuia pentru o informare corecta.

    e necesar sa fii transparent cand vine vorba de cheltuirea banului public dar e absolut contraproductiv sa dai din casa toate discutiile care duc la o decizie in partid.
    discuti in partid si apoi comunici decizia.nu spui de ce nu ar fi bine sa vina Ciolos dar iata ca cei care spun ca e bine sa vina sunt majoritari, deci poate veni.

    e ca si cum ai analiza calitatile versus defectele fetei pe care o ceri in casatorie spunandu-le parintilor si apoi si ei toate defectele dar in acelasi timp concluzionezi dezabuzat ca i-ai transmis un sms ca sunt mai multe calitati si ai decis s-o ceri de sotie.


    La fel de intensa trebuie sa fie curtoazia invitatiei adresata unui personaj de calibru precum este si critica in cazul unor personaje dubioase.
    Nu poti invita la un eveniment unul din cei mai importanti si charismatici participanti intr-o nota blazata si cu indoieli.


    Pur si simplu NU SE FACE ASA!Deteriorezi imaginea invitatului si te descalifici complet in planul seriozitatii si a bunelor maniere.
  • +3 (11 voturi)    
    acest (Miercuri, 22 martie 2017, 22:25)

    trandafil [utilizator]

    ND este incredibil. Cum poti sa trimiti o invitatie unui fost premier prin sms, afirmand in acelasi timp ca nu il vrei in partid?
    Crasa nesimtire!!!
  • -6 (6 voturi)    
    CIOLOS! (Joi, 23 martie 2017, 8:03)

    CalmArius [anonim]

    Ce il recomanda pe Cilos!
    Ce anume a facut ...concret si de asa de mare important!
    A...este in siajul sistemului franco-german...om de baza...incredere!
    Antinational!
    Punct!